Atrop BoB

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Atrop BoB

Příspěvek od Atrop »

bivoj píše: 07.09.2020 16:07
Atrop píše: 07.09.2020 15:36 ...zastavovat pro každé napití...
Tedy nevím jak vy, ale já jsem zvyklý na tůře pít až když mám opravdu žízeň a ne se neustále "občerstvovat" usrkáváním. Tzn. pro napití zastavuji každých cca 15-20 kilometrů (dle obtížnosti trasy a teploty) ale ne dříve jak za cca 3 hodiny chůze. Pak mi vůbec nevadí vytáhnout pití z batohu, neboť stejně si udělám cca 5min. oddechovou přestávku.

Navíc kolikrát jsem v létě vyrazil jen tak nalehko na rychlou procházku, která se protáhla na cca 30km (6 hodin) a vydržel jsem to kupodivu (i v tom hicu) bez pití celou dobu...
No vidíš a já jsem zase zvyklý pít co nejvíc. Kolikrát už jsem viděl tendle přistup, pít když má člověk žízeň a když to člověk neodhadne padá k zemi jak švestka(vetšinou nováčci v tropech ale i tady je to celkem běžné v horku). Navíc fyziologie a spotřeba vody při různých aktivitách je dost individuální věc. Proto mi nejde o to mít jednu lahev kterou vysrknu na jeden nádech a pak ji musím znova měnit za naplněnou, ale chci mít přístup k většímu množství vody.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Atrop BoB

Příspěvek od proforma »

Cipisi, ja mam vyzkouseno, ze je lepsi prubezne usrkavani, nez system velbloud. Kdyz vypijes hodne vody najednou, telo si nedokaze odebrat, kolik potrebuje, zbytecne moc ji vyloucis. Pomalym usrkavanim doplnujes prubezne a zpracuje se cely dousek nebo 2. Mam vyzkouseno treba pri dlouhych jizdach - jedu nekam 3-4 hodiny, slunicko pere a vystacim s pullitrem vody, aniz mam pocit zizne a z toho zvysenou unavu. Driv kdyz jsem pri jizde pila narazove, mela jsem vetsi spotrebu i castejsi potrebu stavet na benzinkach :-) Takze pokud mas omezene zasoby vody, ktere navic musis tahnout, prubezne usrkavani prispeje k tomu, ze vydrzis vic Ty i zasoby, ktere tahnes :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Atrop BoB

Příspěvek od cipis »

To se může dělat tak, že máš např. na tom opasku/bederáku obyč. flašku a až ji vychlastáš, tak zastavíš a doleješ z té velké v batohu.

K tomu usrkávání, tak to u mě vyjde na stejno, jen prostě častěji zastavuji. Vzhledem k řekněme obvyklým trasám mám už i svá oblíbená čurací místa, kde mi to už funguje jako reflex, tj. čůrám, ikdyž bych ještě nemusel :)
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Atrop BoB

Příspěvek od MFG »

@atrop me se to usadilo postupem let na 2x1l Nalgene (pruhledna) a 1x0,8l z nerezu.

Nalgene mam asi 20 let, v podstate neznicitelne, maji siroke hrdlo, takze jsem mockrat pouzil na sber neceho, pripadne jako utesnene pouzdro. Prehazuji mezi kolem, batohem, za me k nezaplaceni.

Nerezovku mam par let, nosim sebou uplne porad (EDC), ma hrdlo 4cm takze se z toho dobre pije, ale je dost siroke na plneni necim jinym a myti. Vejde se do vetsiny drzaku a pouzder na lahve. V nejhorsim v tom tu vodu mohu i uvarit, ale to beru jako nouzak.

Par dni zpet jsem potkal slusne vyprahlou rodinku u rozbiteho auta. V aute mam vzdy nejake pet lahve, tak bych jim jednu dal, ale takhle na kole jsem jim mohl dat jen napit, nemeli ani hrnek nebo neco, Nalgene jsem jim nechtel dat ocucat ... trapna situace. Proto se mi libi ty male 0,5l petky, nejak to zakomponuji ;)
Odpovědět