taktická edc-kpz PENĚŽENKA

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Woody Crafty »

Začínám zjišťovat, že se moje peněženka pomalu ale jistě začíná měnit na EDC-KPZ, s druhotnou funkcí úschovy peněz.
A že mi to vlastně vyhovuje a chci si do ní další věci přidávat.
Dle zákona schválnosti člověk EDC nebo KPZ potřebuje zrovna tehdy, když si ji poprvé zapomenul doma, ačkoliv ji třeba poslední 2 roky denně tahá sebou.
Bez peněženky člověk ven vůbec nevyleze, a tak to co má v ní, má u sebe vždycky.

Zjišťuji, že mitím pádem stávající běžně prodejné peněženky přestávají vyhovovat. Je tam příliš prostoru na placaté věci a jakákoliv věc tlustší 3 mm tam citelně překáží. Prostě to není na to dělané.

zatím tam mám:

1. kreditkový skládací nůž
2. mikro propisku
3. sirky (ty ploché hotelové)
4. microSD čtečku s kartou

co by se ještě hodilo přidat:
5. plochou svítilnu (ačkoliv tu mám v mobilu)
6. mikro pinzetu (ze starého "švýcaráku")
7. lepší zapalovač (úlomek firesteelu?)
8. nějakou šikovnou multi-věc ve tvaru kreditky (máte někdo tip? ty stávající kreditkové multitooly mi připadají neužitečné a zbytečně těžké, nemusí jít vyloženě o nářadí, ale cokoliv šikovného ve tvaru kreditky, co se vejde do peněženky)

Otázky k tématu:

a) Co nosíte v peněžence vy, když se vám nechce tahat EDC nebo KPZ ?

b) Máte nějakou speciálně upravenou peněženku ?

c) Jakou nosíte užitečnou věc, připnutou na klíčence? (mikro nožík, USB flash, platební nálepku ... ?)

Zvažuji, že bych si takovou peněženku nechal někde vyrobit, nebo udělal svépomocí.
Tak aby to mělo hodně prostoru na ne-ploché věci >4mm, a přitom to vypadalo civilně, jako normální peněženka (aby se člověk někde u vchodu nemusel dohadovat s paranoidním sekuriťákem). Žádné maskování, paracord a mole vazba :D
Řekněme že by to byla klasická rozevírací peněženka, jedno "křídlo" by bylo na peníze, mince, kreditky a druhé na různé drobnosti.
Ideálem je co nejméně různých přihrádek, které jen zbytečně zvětšují tloušťku peneženky, takže je nepohodlné ji nosit v zadní kapse.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od venca_h »

Myšlenka zajímavá, taky jsem byl vyznavač systému - mobil, peněženka s doklady, klíče a kapesní nůž. Nicméně jsem od toho upustil - peněženka je asi první o co budu "požádán" v tmavém průjezdu nebo co bude někdo hledat v odloženém kabátu apd. Takže aktuálně v peněžence krom drobných pár náplastí, stříbrná páska na kartě a brufen, nic co by mrzelo. A na ty kravinky jsem si aktuálně nadělil micro med kit od helikonu jen to musím přestěhovat, doklady už pár let v mini peněžence co vyrábí bushcraft shop. Ve steheních kapsách se to pěkně rozmístí a nikde nic netlačí.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od DanBlack »

Na zimu zkouším kapsičku z Alíku...viz fotky
Peněženku jako takovou mám zvlášť, tohle je na doklady + EDC drobnosti, v případě potřeby se do té kapsy vejde také. (třeba když jí chci pověsit za poutko)
EDC_dokladovka.jpeg
EDC_dokladovka_1.jpeg
EDC_dokladovka_2.jpeg
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od donovanstangiano »

Hlavne paratka :))
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Woody Crafty »

9. párátka !!! jak jsem jen na ně mohl zapomenout, ale vegetarián je stejně nepotřebuje
venca_h píše: 30.12.2020 17:41 Myšlenka zajímavá, taky jsem byl vyznavač systému - mobil, peněženka s doklady, klíče a kapesní nůž. Nicméně jsem od toho upustil - peněženka je asi první o co budu "požádán" v tmavém průjezdu nebo co bude někdo hledat v odloženém kabátu apd.
Na tom něco pravdy je.
Jen bych řekl, že EDC kabelka bude ta druhá věc o kterou budeš požádán hned po peněžence (co to tam maš za buzertašku, gadžo móre?) :mrgreen:
Já peněženku nosím v kapse, takže si ji neustále kontroluju a nikde neodkládám, v kabátu ji nezapomenu.

V případě přepadení se buďto nedomluvím a okradou mě o všechno co u mě najdou, kromě klíčenky. A nebo se s nimi domluvím, a vydám jim hotovost, s tím že ostatní věci v ní, doklady a průkazky jsou jim k ničemu.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od venca_h »

Jak píšu, vše nosím po kapsách.EDC jako brašnu nevedu, nezvyk sem si to tahat, v práci to úplně nejde, v obchodě mě kdysi buzeroval ochranka a nakonec mě takovej všebatoh opustil při vykradení auta. Defakto nenosim jiné kalhoty než se stehenima kapsama tak si objemem vystačím, jen broděni je slabina.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Serža »

já mám v peněžence teda kromě peněz a Lítačky už jen kovovou multifunkční kartu (fakt kus železa s nástroji, neskládací, bytelná)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Alstratt »

Byly casy kdy este v te stare vetsi penezence bylo kde co. Nejak se mi to uz nechtelo tahat, tak nosim uz mensi s mene vecma. A to Ogon Cascade Zipper Wallet na bezne noseni a nekdy i upravenou verzi co misto kuze ma hypalon, misto hliniku ma titan, posunovadlo karet z firesteelu, jiny zip a na nem cepelku ktera neni ani nejak ostra ale na skrtani funguje dobre, sici jehlu tam mam v oblasti kousek od karet, sici nit mam paskou prilepenou v prelozenem miste kapsicky na mince, schovanou ziletku, malinkatou pinzetu podobnou te malinke na mini svycaraku, par kousku papiru na psani, malinka swiss propiska z multitoolu, kousek Gorilla Tape ... Velke hotovosti u sebe nenosim, takze nic moc cenneho v ni. Mam vic karet a ty co sebou nosim vetsinu casu tak tam neni tolik penez co by me moc stvalo, bohate karty mam uplne jinde. Casem si necham mozna udelat nejake aspon dve titanove karty s nejakyma nastrojema (multifunkcni karty). Tam kde to jde mohu zaplatit i hodinkama (Garmin Pay) ...

https://www.ogondesigns.com/en/portefeu ... esigns.php
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Apokalyptik »

Áno, koncepcia peňaženky s pár miniatúrnymi drobnosťami má niečo do seba.
Otázkou je, kedy takto nabobntnanú peňaženku človek nechá doma. Mne sa to v lete stáva bežne. Preto najdôležitejšie veci ťahám na kľúčoch. Malý Victorinox (od 58 mm do 85 mm) sa to dá, je to na uvážení každého rozpadlíka. A Hliníkovú kapsulu s hotovosťou, skalpelovou čepielkou, špagátikom, Micro SD kartou v adaptéri do USB, rýchloobvazom a malým kompasom. A ešte tam je miesto na nejaký ten životabudič.

V peňaženke je potom 84 mm jednovrstvový Victorinox Alox, bankomatová karta a kartičky na zľavy do potravín.

Najskôr človek odloží peňaženku zo zadného vrecka nohavíc. Aj sa odtiaľ najpohodlnejšie kradnú! Preto už 30 rokov nosím maličkú peňaženku v prednom vrecku, kde mi ju ukradnú dosť ťažko a nikdy som ju pri sedení nevyložil s tým, že ma tlačí.
V dnešnej dobe už človek toľko peňazí nenosí, ale aj tak sa mi zdá scestné meniť peňaženku za nejaký nosič bankomatových kariet. Už sa mi stalo, že na benzínke nešiel internet a človek bez hotovosti bol tým pádom ... Ano v PERDELI, pane hrábě !!!
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Alstratt »

Tak me se uz nechce nosit na kde cem na krku, na klicich apod. hromadu kravin, ta doba noseni toho me uz nejak nebere. Clovek je potom jak oveseny vanocni stromecek. Jo mam na klicich mini svitilnicku a par blbustek ale i toho se postupne zbavim, az na neco. Bohuzel dneska je doba karet a i kdyby nesly karty tak mam i dostatek papirovek u sebe a rozlozene na vice mistech z kterych dlouho bez problemu mohu taky zit a nejen to. Nektere papirovky i zatavene v sacku schovane v obleceni, to same minicepelka atd. Jedna karta je sluzebni pokud jdu do prace, dalsi je id karta, ridicak, vyberova karta, druha bankovni karta, karta do jedne budovy, dalsi karta pro pristup nebudu prozrazovat kam. Proto mam i vice tehc penezenek jak uz zminuji v jinem prispevku s jiny rozlozenim kartek atd. To je uz 7 karet a to jich mam este vic ale v penezence vetsinou 7. Vsechny ty karty nejsou zavisle ani na funkcnosti internetu .. Zas to tak nehrotim, umim si poradit kdykoliv. Je dobre umet si poradit i bez tech kravin. Navic taky to nekteri lidi dokazou u nas (nejen u nas ale cimdal vic lidi celkove vsude) prokouknout na kde kom co jak nosi a nepomuze tomu ani to ze to ma schovane ruzne v privesku (uschovne skrachnky na krk ..) a jine dnesni kravinky, jakym stylem zivota dotycny zije atd. Co si pak o takovych mysli a co o nich nekteri rikaji nebudu radsi zverejnovat. Nechci se radit mezi ty co povidaji/pisou nesmysly o kartach a zit takovym zivotem. Zit paranoidne nehodlam, zbavovat se karet nehodlam, neni duvod a nosit kdejakou kravinu a videt za vsim neco spatneho. Karty vs papirovky maji sve + a - kde jedny jsou lepsi jak druhe. Jo jinak na te penezence to nemam na magnety kvuli kartam a bezpecnosti pri padu, ale na druk. Pohybuji se nekdy i ve vyssi spolecnsoti a chodit tam s tema prokouklyma vsude znamyma uschovnama blbustek at uz privesky na krk, na klicich atd. tak by na me koukaly asi dost divne. Uz i to ma vliv na chovani lidi. Ackoliv si to jedinec neuvedomuje a mysli si ze to ma skvele ukryte a ze to vypada normalne tak bohuzel, dost lidi to pozna. Pro nektere lidi takovy clovek vic pouta pozornost. Ono totiz dost zalezi v jake spolecnsoti lidi se clovek pohybuje a celkove v jakem prostredi zeme. Proto nektere drobnosti mam i v obleceni kde to neni nejak videt ze by tam neco bylo. Obleceni je to posledni co vam bude chtit zlodej ukradnout. Kdyz by to doslo az tam kdy se nebudete moci branit a dobre to odladite ze to nepujde odhalit ani hmatem tak vam to v tom obleceni vetsinou zustane. Pri prohledavani s teamem nebezpecnych lidi tak typicky klice, privesky na krku atd. jsou tez prohledavany a nejen to. mam t ruzne zajistene jak u sbe tak i na ruzynch mistech takze si mylsim ze mnohem lepe nez ostatni. Poutat pozornost viditelne nosenyma blbostma nechci a riskovat ze se to nekde nekym zpusobem ztrati, bude odcizeno atd. Navic clovke si rekne, dit jen jednu uschovnou mini schranku na krk, pak najendou si to rekne i u klici a kde cem a najendou je z otho hodnekravin a to tz neco vazi, prekazi, na klicich to kolikrat dela bordel atd.

Ono je to podobne i s tim proflaklym nekriklavym hnedym, sedivym apod. obleceni jak se rika, nepouta to tolik pozornost. Tak ano u nekterych lidi ne ale u nekterych lidi kterych neni zrovna malo to tez pouta pozornost uz. Lidi nejsou tak blby, nahlas vam to sice nereknou at uz jdete obleceny v kdecem ale poznaji to. Este k tomu kdyz to hodne lidi na netu prozrazuje takove napady a tim kolik lidi to sdili, komentuje, davaji k tomu like atd. Dost lidi to pochopi ze na takove napady prejde dost lidi a budou to taky nosit a myslet si ze nepoutaji pozornost i kdyz ji poutat budou. I podle obleceni se da castecne poznat clovek s tim kdyz spojite dalsi prozrazujici prvky na nem, jako chovani, pohyb kam se casto diva a hromady dalsiho. Kdyz to pak spojite tak is postupne udelate o nem obrazek este k tomu kdyz ho potkavate/sledujete delsi cas. Hlavne u nas to pozname bez problemu a to hlavne takovy typ lidi, lide se prozradi i takovyma vecma co by je ani nenapadlo. Otazka casu jen kdy to bude umet rozeznavat este vice lidi nez do ted.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Woody Crafty »

Zajímavé. Ale hodně to závisí na prostředí kde se člověk pohybuje. Školený fízl na vás pozná kdeco. Můžete být jen v plavkách, a stejně podle pohybů a držení těla pozná že umíte bojové sporty, nebo že pracujete jako profesionál v security. Voják nemusí být namakaný z posilky. Ale podle chůze a postoje těla poznáte důstojníka.
Narcistního steroida z posilovny snadno odlišíte od člověka který ty svaly skutečně používá.

Naopak průměrný člověk si na vás ničeho nevšimne dokud nemáte u pasu rambonůž s kompasem :)
Lidi jsou dnes neuvěřitelně tupí a slepí z těch počítačů a mobilů.
Stejně ale existují "šediváci" na kterých nepoznáte co jsou zač, ani když se hodně snažíte. Když je nenápadnost a šedivost jejich cílem a dlouho pilovaným uměním, tak tuplem ne.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od jameson363 »

To mi pripomelo scenku tak 10 let zpet. Jel jsem vlakem, ja jsem mel na sobe nejakej polocivil. Naproti me na dvousedacce sedel typek tak o 15let starsi, celkem sportovni postavy, "taktickej" plnovous. Na sobe mel olivovy kalhoty, tusim BDUcka od truspecu, na nohou bud hanwag alaska nebo lowa tibet, zbytek obleceni takovej nevyrazne outdoor/lowprofile. Celou dobu jsme na sebe tak divne pokukovali. Kazdej z nas dvou hadal, co ten druhej asi bude zac :lol:

Vseobecne si myslim, ze mezi lidma je toho military/low-profile obleceni celkem hodne, aniz by s bezpecnostni tematikou meli neco spolecnyho, protoze je to kvalitni, relativne levny a pohodlny, takze casto tezko rict. Vycvicenej profik ledasco pozna, beznej civilista tezko, zlodej/kriminalnik nevim, military nadsenec/airsoftak, co je v oboru dlouho a ma hodne kamosu v armade asi taky ledacos pozna, ale spis je problem, ze dokud mu nekdo nerekne ceho si vsimat, tak si sam nevsimne, protoze i kdyz rysy podvedomne zna, samo o sobe mu to nedojde.

Zpet ke konkretnimu tematu, je otazka, co a kdy clovek k preziti opravdu potrebuje. Muj nazor na velkou penezenku je ten, ze by me nestval ani tak napadnejsi vzhled jako spis horsi pohodli noseni. V outdooru bych ji pro pohodlnejsi noseni cpal do baglu a postradala by jako nouzovka smysl, protoze kdyz mam bagl, mam krome penezenky i dalsi vybaveni. Kdyz bych prisel o bagl s penezenkou, tak nemam nic, takze za me lepsi to mit rozdelene a spis mit mini survival kit u sebe a druhej jeste v baglu a kdyz ten, co mam mit u sebe zapomenu, tak si ho prendam z batohu do kalhot. To same klice, ty treba na outdoor nosim velmi casto v batohu, protoze krome pohodli pri delsim pochodu kurvej kapsy, takze jakakoliv survival ficurka na klicich je pro me uplne mimo.

No a preziti ve meste? V dnesni dobe se da v nouzi vsechno koupit. Kdyz bude noc, tak fungujou nonstop benzinky a snad jeste i nejaky nonstop bary, mcdonaldy atd, kde by clovek preckal noc a rano sel do kramu/na autobus atd a vyresil situaci. Osobne zadnej survival kit do mesta nenosim, fakt se da vsechno vyresit kouzelnejma papirkama nebo kreditkou. Kdyz uz mam alespon bagl, tak primarne nosim malej ifak, svitilnu a obleceni. Dale pak peprak, obcas ductape, powebanku atd. ale treba veci na rozdelani ohne pri beznym mestskym zivote v CR? K cemu? Takovej kit jedine do prirody a to jeste dal od mesta. Napriklad kdysi jsem zkousel nosit v penezence malej balicek sirek - je to k nicemu, velmi rychle se to rozlame k nepouziti.

Jinak si myslim, ze hovno netrefi vetrak pres noc, takze pokud se schyluje k postupnymu zhorseni situace, je dobry mit u sebe dycky bagl s nejakym vybavenim i ve meste. Hlavne treba z duvodu toho, ze proste v cr cloveka nejvic ohrozuje pocasi, takze jako zaklad clovek potrebuje nekam dat mikinu/bundu. Dokud budou nejaky kramy fungovat, tak vodu/jidlo sezene a navic bez toho vydrzi dlouho. Poradna SHTF situace je uplna jina story.

A co se tyce nejakyho EDC kitu - osobne si myslim, ze vsechny ty miniaturni zalozni serepeticky se tak nahovno pouzivaj, ze nestojej za rec. Malej kousek papiru a tuzka? K cemu kdyz mam mobil. Zalozni svitilna? K cemu kdyz mam mobil. USB flash disk? K cemu kdyz mam mobil. Jedina rozumna vec, co bych v penezence nosil a obcas nosim dokud to nedojde a nezapomenou doplnit je par naplasti.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Bill Masen »

Celkově koncept "taktické edc-kpz PENĚŽENKY" je nesmysl. A pokud ne, tak WC našel díru na trhu. Stejně tak koncept Rambonože s dutou rukojetí plnou hovadin. Ten kupovali jen děti a rychle upadl v zapomnění. Nebýt filmu, tak ani nevznikne.
Peněženka je součást EDC a zvětšovat jí tím, že do ní nacpu hromady věcí, to je jak pořídit si pouzdro na pistoli, ve kterém budu mít i baterku, multitool, lékárničku, deštník, skládací stoličku...
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Piston »

Sám uvažuju, jak odlehčit peněžence. Nafukuje ji hromada karet a průkazů, některých nezbytných, jiných používaných méně. Nicméně koncept extra pouzdra na doklady se mi nelíbí, nejspíše bych ho zapomněl, v lepším případě doma na poličce. Jinak mám v peněžence jen havarijní prášek proti alergii a prezervativ, kdyby náhodou něco :-)
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Woody Crafty »

Připadá mi zvláštní, že většina jde cestou odlehčování peněženky než dovybavování a přeměny na EDC/KPZ.

Podle mě je to o tom, jestli se dotyčný někdy ocitl v nouzové situaci jen s tím co má po kapsách, či nikoliv.
Mě se to párkrát stalo.
Širokodaleko nikde žádný obchod ani benzinka, ani hospoda. A v mobilu dochází baterka.
Tady vám ani kufr peněz nepomůže.

Já osobně mám už i tak velkou peněženku, díky hromadě různých průkazek a karet. Takže pár blbostí navíc už to nezhorší. Potíž je jen v tom, že některé ty blbosti jsou objemem relativně malé, ale nejsou placaté a tudíž v peněžence překáží.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Piston »

Tak ono zlo začalo už tím, že si každá instituce, dopravní podnik, atd vydaly svoje vlastní karty. Jak by jen bylo pohodlné nakumulovat na jednu kartu více funkcí… Průkazy totéž, takový zbroják + průkazy zbraně jsou stupidně a zbytečně velké. Peněženky nám prostě za těch 30 let narostly a nafoukly se. Dříve by nikoho ani nepadalo strkat do nich občanské či řidičské průkazy, na ty byly extra pouzdra. Kreditní/bankovní karty nebyly, šalinkarta byl kousek papíru, co se nosil u občanky. a tak by šlo pokračovat.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Bill Masen »

Velkou občanku jsem měnil za malou právě proto, abych mohl nosit peněženku v přední kapse kalhot. Karty jsou v mobilu.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od proforma »

Hele, Woody, az o penezenku nekdy prijdes, taky tam zacnes nosit jenom postradatelny veci, tj. penize. Mne jednou penezenku ukradli kapsari (ani nechtejte vedet, jak uz je to dlouho). To obehavani novych dokladu a vseho okolo mne dokonale vylecilo. Od te doby doklady zasadne zvlast a penezenku mam co nejmensi, aby mne ani nelakalo do toho strkat dalsi veci.

Podruhe mne kapsari okradli asi pred 3 roky. Ale fakt mne mrzi, ze jsem nevidela, jak se tvarili. Penezenku normalne nosim v predni kapse u kalhot, oni sli po batohu a z ty nejlip pristupny kapsy si vytahli korist. Jenze to byla prazdna penezenka naplnena par papirkama, proste navnada pro ne :-D Fakt mne mrzi, ze jsem nevidela ty jejich kysely ksichty :D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Woody Crafty »

Piston píše: 05.01.2021 12:01 Tak ono zlo začalo už tím, že si každá instituce, dopravní podnik, atd vydaly svoje vlastní karty. Jak by jen bylo pohodlné nakumulovat na jednu kartu více funkcí… Průkazy totéž, takový zbroják + průkazy zbraně jsou stupidně a zbytečně velké.
To je tak, když se bolševické myšlení pohrobků minulého režimu (kteří -případně jejich děti- smrdí ve vysokých funkcích dodnes) setká s novými technologiemi jako RFID.
Vznikne z toho paskvil který nese všechny nevýhody toho předchozího i toho současného, jen to stojí daňové poplatníky nechutné peníze které skončí v kapse příbuzného toho papaláše který to zaváděl do praxe.
Samozřejmě že u RFID není vůbec žádný problém aby si vaši stávající libovolnou průkazku nahráli do jejich systému a není nutné vydávat novou.
Jenže s tímhle jsem se setkal snad jednou v životě. Všude jinde mi cpou plastové nesmysly.

Další věc je že na většinu aplikací stačí papírová kartička s čárovým kódem (slevové průkazky) jak se to dělalo před 15 lety. Ale to dnes nejde, i v lékárně vám vnutí RFID s čipem kvůli 5 korunám slevy na paralen.

Pravda je, že některé aplikace vyžadují na kartě fotku s vašim ksichtem. Ale i to by se dalo obstarat univerzalním jedním či dvěma dvěma RFID průkazy.
Ale to jsme u další zhovadilosti, že třeba v plaveckém stadionu si tu jejich průkazku berou jako "rukojmí" a vydají vám ji zpět až vrátíte RFID náramek ke skříňce. A tak byste jim tam univerzální ID kartu stejně nechat nemohl.
A v neposlední řadě, některé služby jsou dost nevýhodné, když nemáte jejich slevovou průkazku.

Prostě RFID je výborný nápad s idiotskou implementací ve zdejším kocourkově.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Fabulous »

Absolutní OT!!!
Odpovědět