taktická edc-kpz PENĚŽENKA

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od BiSon »

Pez: ze neni na nabijeci RCR123 jsem si nevsiml. Moje chyba.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Pez »

Právě, že je jinak super. Měl jsem ji také vyhlidnutou. Být tam ta možnost použít nabíjecí, tak ji mám už doma. Škoda.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2913
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od bacil »

Woody... hledej Joule thief, ten má ale prd účinnost, raději si kup hrst QX5252 a cívky 0510 4,7uH. Bacha, chová se to skoro jako zdroj proudu, tedy napětí naprázdno je asi 20V.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od honzasl »

Woody Crafty píše: 14.01.2021 22:29 Tak to zřejmě vyhodím hasičák, protože jsem ho za posledních 20 let nepoužil. A vůbec, všichni by měli zahodit svoje zbraně, vždyť stejně během posledních 20 let na nikoho nestříleli.
Zrušil bych hřbitovy a krematoria, ty jsem kupodivu za celý život taky nevyužil.
Pak by se dala zrušit Armáda, posledních 100 let stejně nikde nebojovala.
Atd atd...

Existuje tu něco jako kritická infrastruktura. A ta by měla zůstat v provozu pro případ nouze.
Když se v krizové situaci přeruší proud, tak BTS pojede pár hodin na generátor a pak nazdar. A když nastane krize v celé republice, tak nepojedou stovky BTS. Stačí jen větší porucha na nějakém VVN nebo trafu. A celý okres je bez tlf spojení.
K čemu pak bude IZS když se spoléhá na mobilní telefony ?
Bohužel i ty ústředny pro pevné linky potřebují záložní napájení. Když byl u nás dlouhý plánovaný výpadek, Cetin si svou centrálu přivezl, otázka je, kolik jich má.... Pokud se IZS spoléhá na mobily, skoro bych očekával, že má v plánech i svoje zdroje pro zásobování BTS. Jenže kdo ví. ...

Chtěl jsem původně jen naznačit, že dříve rozpadlíkovi stačilo nosit nabitou kartu a peníze a záložní telefonické spojení bylo zajištěno. Dneska to holt nejde a nemá cenu nad tím plakat, to jsem se jen nechal unést.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Bill Masen »

Ono to chce brát i z jiného úhlu. Pokud by vypadli bts a před barákem bys měl telefonní budku, komu bys vlastně chtel zavolat? Útlumem pevných linek v domácnosti a rozšířením mobilů přestali budky dávat smysl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od proforma »

150? 155? 158?

Edit: ono to ruseni telefonnich budek uz prekrocilo inosnou mez. Kdyz mas ve 30tisicivym meste 1 (slovy JEDNU) budku, tak uz to neplni tu funkci krizovy infrastruktury. Stejne tak kdyz pevna linka v domacnosti stoji 350 Kc, tak si 99 lidi ze 100 rozmysli, jestli vyhazovat pres 4 tis. rocne jenom pro "co kdyby". Tohle je spatne nastaveny na celostatni urovni a pak souhlasim, ze telefonni karta v penezence je uplne na nic, snad jenom na skrabani skla v zime.
Naposledy upravil(a) proforma dne 17.01.2021 10:28, celkem upraveno 1 x.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Bill Masen »

A když se s klackem v ruce probojuješ frontou až ke sluchátku, zjistíš, že linky jsou zahlcené. To už je lepší vystřelit do vzduchu, oni přijedou sami. :hi
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od MFG »

Libi se mi ta myslenka zakladatele threadu nacpat to do ploche penezenky ... take jsem dospel k jedne “edc/penezence na vse”, jen jsem penize a doklady nacpal do KPZ brasnicky. Vim, se vzdy musim vzit klice, telefon, a tohle a jsem OK.

K te hotovosti, kdyz nejde karta na benzince ... pred nejakou dobou me napadlo dat par petistovek mezi pouzdro a telefon, krasne se tam vejdou a uz jsem je jednou za ten rok pouzil. Jen jsem si musel dat do kalendare upominku, ze je tam mam, abych si to jednou za cas pripomel. Uz se mi stalo, ze jsem se omluvil za nemam penize a telefon s penezi mel v ruce ;)

Libi se mi ten koncept extended penezenky, rad se pridam k objednavce vyroby nejake limitky na toto tema, pokud nekdo mate tip.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Bill Masen »

MFG píše: 18.01.2021 22:05...kdyz nejde karta na benzince...
Když nejde karta na benzínce, nebo kdekoliv, není to můj problém. Já mám smlouvu s bankou a tím to hasne. Natankuju, nebo povečeřím a jim nefungujou karty? Nemám povinost dát to keš.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Woody Crafty »

MFG píše: 18.01.2021 22:05 Libi se mi ta myslenka zakladatele threadu nacpat to do ploche penezenky ... take jsem dospel k jedne “edc/penezence na vse”, jen jsem penize a doklady nacpal do KPZ brasnicky. Vim, se vzdy musim vzit klice, telefon, a tohle a jsem OK.
...
A jak je ta brašnička velká, nějaké foto by nebylo?
Kdo nosí permanentně kapsáče, pro toho není brašnička problém. Kdo ne, ten potřebuje KPZ peněženku.
A z mého pohledu, brašničku mi v tlačenici strhnou/odříznou snadněji. Peněženku na zadní kapse mám skrytou ještě pod bundou (v létě je to horší) a vzhledem k její objemnosti a váze bych si toho všimnul kdyby se mi ji někdo usilovně snažil vypáčit z té kapsy.
Z toho plyne skutečnost, že čím víc věcí v peněžence nosíte, tím obtížněji je ukradnutelná :)
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od proforma »

To si rekneme, az Ti ji poprve ukradnou. Zadni kapsa neni problem, predni vnitrni kapsa na saku/bunde neni problem, hodinky z ruky nejsou problem, dokonce ani ty chestrigy nejsou problem. Postrehnes to, ne ze ne, ale v dobe, kdy to postrehnes, mas uz penezenku davno na druhem konci Vaclavaku a nedohledatelnou...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od MFG »

@Woody Crafty
A jak je ta brašnička velká, nějaké foto by nebylo?
Tohle je fajn relax vlákno :yes

Původně jsem to také cpal do peněženky, ale došlo mi, že peníze použiju jednou měsíčně, karty mám v telefonu, takže peněženka jako koncept už mi nedává smysl. Mám micro peneženku (viz foto) kam dám tři doklady, tři kreditky, rezervní cash + další mám v pouzdru telefonu.

Místo toho používám Maxpedition Micro, někde jsem tu dával minirecenzi, ale je to pořád zbytečně velké, takže tam nacpu ještě sluchátka, kapičky do očí, lžičku, kudlu atd. a začne to strašně bobtnat. Proto se mi líbí ta myšlenka malinko vyšší "peněženky", do které se vejde jen to minimum, za mě určitě do přední kapsy kalhot.

Seznam věcí a potřeb má každý jiný, já tímhle řeším jen to co fakt často používám. Asi je dobré říct, že většinou sebou mám nějaké menší EDC zavazadlo s lékárničkou, teleskopem atd., tohle jsem si poskládal jako "grab and go" ... někdy potřebuješ na pár minut vyběhnout vedle k sousedovi, ale už se mi stalo že jsem se vrátil za dva dny .-) Takže mít takový základ v kapse pořád.

Ideální rozměry bych viděl na v/š/h 125x85x25mm ... do menšího už se nevejdu, doklady a karty mám 95x70x8mm a níž to prostě nejde. Ten zbytek musíš nasypat okolo ... po redukci bych se měl vejít viz druhá fotka dole

PS: nevíte někdo o lékovce, která je plochá a vysoká max 1cm? Ten válec mi děsně nevyhovuje, ale za boha nemohu nic sehnat. Přemýšlel jsme i nad pouzdrem na čočky, ale to je moc velké.
temp1.jpg
temp2.jpg
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Woody Crafty »

Kdo je smířený s čipovou totalitou, ten ušetří dost místa v peněžence za papír a mince, to je fakt.
Pokud chceš nějakou mikro lékovku na pár kousků malého prášku, tak na to jsem kdysi měl ampulky od Oscillococcina, průměr cca 0,5cm délka cca 2,5cm:
https://www.amazon.com/Boiron-Oscilloco ... B000M256NW
Běžné malé léky např. proti alergii se tam krásně vejdou a v podstatě to můžeš mít mezi mincema v peněžence. A nebo so vyžebrej od přítelkyně ty skleněné ampulky se vzorky parfému, ty jsou ještě menší, ale vejdou se tam jen opravdu malé léky:
https://www.parfemy-essens.cz/cache/46/ ... ntered.jpg

Ovšem tohle je sen každého rozpadlíka co si vyrábí EDC:

Obrázek

Bezkonkurenčně nejmenší rozprašovač na desinfekci apod. Jen nevím kde to sehnat.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
Teal'c
Příspěvky: 106
Registrován: 21.10.2020 18:25

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Teal'c »

Zkusil bych pohledat na ebay nebo alliexpressu. (hledej mini micro spray bottle). Našel jsem, např
https://a.aliexpress.com/_mscr5pL
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od proforma »

Treba neco podobneho jako tohle? Navic to vypada nerozbitne.

https://www.pod7kilo.cz/p/flakonek-na-p ... -hd/brown/
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Bill Masen »

Používám tohle. Výtobce Travalo. Je to nerozbytný, plní se to spodem přes ventilek rozprašovače a může to i do letadla.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Woody Crafty »

Mě osobně tloušťka 2 cm připadá pořád ještě dost. Ale do běžné EDC to asi stačí.
Možná je to jen můj dojem, ale ty parfémové vzorkovnice mi připadají tenší.

Jinak kolem 1,5 cm lze sehnat různé covidové desinfekční "pera". Až to vyplácám tak tam dám desinfekci na rány. Myslím že Dettol má jednu zcela na vodní bázi která by s plastem neměla vůbec reagovat.

Ale kdyby slo sehnat něco s průměrem 1 cm, bylo by to super.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od MFG »

Dobrej napad nacpat prasky do tech mini vonavek, jdu do toho ;)

ad cipova totalita - je jen hodne malo lidi, kteri si dokazi alespon trochu branit soukromi, ani jeden z nas mezi ne nepatrime, a karty jsou to posledni.

Jdu po webu shanet nejake nove pouzdro, mam jich malo :lol:
Josef01
Příspěvky: 1
Registrován: 20.01.2021 18:01
Pohlaví: muž

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od Josef01 »

Ahoj všem, já používám často tohle, výborná věc.

https://komicke-pomucky.heureka.cz/vict ... e/#section

Spam. Ban. Fab

Obrázek
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: taktická edc-kpz PENĚŽENKA

Příspěvek od JOBU »

Prvý príspevok a hneď reklama?...
Odpovědět