Skromné EDC, bez coho ani na krok

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Koso »

O tom vravim ze bezne skor pouzijem svetlo co mam na telefone a ten nosim so sebou stale
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Tazi »

Pokud ti stačí svítilna v mobilu, nemám s tím problém ;) . Ale je to jako s tím derringerem. Časem bych prostě vyměnil "polovičaté hračky" za pořádné "nářadí".
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Germanik1 »

Nouze svítilna stačí telefon
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Tazi »

To je pravda.
Já jsem v pubertě používal jako nouzovou zbraň ubroušený kohoutek (místo boxera). A taky mi to stačilo.
Na zahradě mám jako nouzi do rovna vyklepané a nabroušené vidle :D . Takže jó, beru zpět. Stačí to ;) .
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Koso »

Neviem aky telefon mas, ale to svetlo co tam mam je dost silne pre mojh potrebu, a keby idem riesit nieco kde stacit nebude ( mozno 10% pripadov kde potrebujem baterku) tak nieje problem zobrat si z auta tu vacsiu :rofl vela krat kym kolega lovil po vrackach baterku tak ja uz som svietil telefonom ....s tym derrikom samozrejme, z nudze cnost, nebola moznost to riesit inak, momentalne uz je a pracuje sa na tom :yes
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Tazi »

Pokud v autě jezdíš, bydlíš, pracuješ, ...tak je to v pořádku. Toto vlákno se jmenuje bez čeho ani krok, jestli čtu dobře, tak proč sem taháš pořád co máš v autě?
Ale pro mě za mě si sviť zapalovačem. To dělám občas taky ;) .
Ale na rozdíl od tebe já častěji používám svítilnu než turniket.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Koso »

Uz mam naozaj dojem ze nevies citat s porozumenim :lol: ja pisem ze pouzivam svetlo na telefone nie ze ked budem potrebovat svetlo musim do auta :tmi
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Tazi »

Koso píše: 29.09.2021 20:02 ...tak nieje problem zobrat si z auta tu vacsiu...
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Koso »

Aj tak nechapem point....ze nemam pri sebe(rozumej stale na tele) duplicitnu baterku ktoru vyuzijem mozno v 10 pripadoch zo sto? Nevidim v tom vyznam :head :lol:
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Tazi »

Tady vůbec nejde o svítilnu. Někdo jí používá, někdo ne ;) . Ale pokud jsi založil vlákno
"skromné EDC, bez coho ani na krok", tak mi přijde přinejmenším úsměvné psát "není problém si to vzít z auta".
A v tom je ta pointa :D .
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Koso »

Vlakno bolo zalozene aby ukazalo co nosim so sebou, to ukazane bolo :roll: pointa je mat pri sebe to co clovek potrebuje nie veci ktore su mu zbytocne, tie mozem kludne tahat aj v tom aute co ti neda spavat :chuckle nikde nepisem ze veci co so sebou taham inde ako vo vreckach alebo na opasku su EDC, a veci ktore so sebou mam su v prvom prispevku, takze stale mi unika pointa ( ibazeby to bolo o tom rypnut si ) :sleep :hi
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Tazi »

Hmm, koukám, že je to marné vysvětlovat. Buď mě vážně nechápeš, nebo si děláš srandu.
Budu to brát tedy tak, že jsi nám ukázal co s sebou neustále nosíš, a dále s sebou neustále nosíš i jiné věci které jsi nám neukázal, a pro zbytek věcí není problém si skočit do toho zpropadeného auta :D .
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Koso »

Teraz si z toho vyrobil dobry gulas :clap :yes :hand :rofl
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od jameson363 »

Jako je fakt, ze nejsem buh vi jakej akcnak, ale v zivote jsem nebyl u vetsiho krvaceni, nez kdyz typek na party omylem pri tanci dostal loktem a tekla mu krev z nosu. Osobne si dokazu predstavit nosit zaskrcovadlo a dalsi podobne veci v autolekarnicce, v batohu kdyz jdu sam "dal od baraku" a na strelnici. Jako EDC je to v aktualni bezpecnostni situaci ve stredni evrope zbytecny. Ale pokud to cloveka diky vetsi velikosti nenuti nechavat celou lekarnicku doma a tim padem nemit vubec nic, tak budiz. Osobne bych volil spis SWAT-TQ, kterej je skladnejsi a ma vicero vyuziti. Nevyhoda oproti kocicaku je vyssi hmotnost.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Ulfhednar »

Vzhledem k tomu, že se Češi vrhli mj. na elektrokola, elektrokolobežky a další vehikly, a to často mimo rámec svých fyzických a mentalnich možnosti, nemyslím, že bude třeba otevřených zlomenin s nějakým hezkým tepenným krvácením ubývat.
A na jejich řešení je zaškrcovadlo ideál. Utahovat tlakový obvaz přes trčící kost může vést jenom k šílené bolesti, nebo nezastavení krvácení. Nejspíše k obojimu. SWAT je malá, skladna univerzální věc.
Óðinn á yðr alla
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od FMJ »

CAT vs. SWAT-TQ - já teda nevím, ale CAT si aplikuju (sám sobě, tak, aby to opravdu fungovalo) o dost snadněji, než SWAT-TQ.
Osobně bych si spíš pořídil lepší multitool (Gerber Tool se dá sehnat kolem 1.000,- Kč), univerzálnější nůž a pořádnou baterku (pro příklad Streamlight ProTac 2L-X - je nositelná jako sebeobranný prostředek i ve státech, kde je cokoliv jiného zakázáno, navíc může i do letadla).
Osobně se mi už několikrát vyplatilo to, že jsem se nebál do vybavení investovat trošku víc.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Tazi »

Do města nosím kromě běžných věcí pouze malou lékárničku, kde je pár náplastí, obinadlo, akutol-spray, a pinzeta. A dále svítilnu Helios od ESP, a nářaďový nůž.
Horší je to do přírody se psy. Tam nosím tu malou lékárničku, plus oční kapky, malý dalekohled, skládací pilku na dřevo, kleště na dráty, hajzpapír, píšťalku, piškoty, 1-2 tenisáky, náhradní obojek, nůž, ... :D .
Odpovědět