Skromné EDC, bez coho ani na krok

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Koso »

Pri revizií vrecák pred praním nohavíc som povykladal karty na stôl a napadlo ma ze pridám čo nosím bežný deň keď opúšťam svoju kobku. Samozrejme, podľa okolností aj iné veci v batohu, ten nosím tiež viacmenej na dennej báze, ale často zostane niekde v aute a podobne.
BT sluchadla
Multitool
Zapalovac
GG
Zatvárací nôž (obmieňa sa podla toho čo je momentalne v dobrej kondícii)
Lekarnička s chem.svetlom a turniketom
Peňaženka
Prekrytie horných dýchacích ciest
Kľúče
Telefón ktorým fotím
Přílohy
IMG_20210928_175801.jpg
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Liqid »

Pěkné, co je to za kvér a co je ta věc nad ním? Zkratku GG jsem nerozluštil.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Koso »

Great Gun derringer
Nad nim je zapalovac :P
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Bill Masen »

Já ti nevým ten turniket, když jsem se ptal na záchrance kolikrát ho použili, tak by se to dalo spočítat na prstech ruky bezrukýho Frantíka. To je cajk do války a ne do města. V autě ho mám, ale do battůžku si hodím spíš olaes bandage.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Koso »

Vseobecne sa bezne nestava ze by som musel pouzit skrtidlo, takze je to mozno zbytocna polozka, ale nevazi to skoro nic a nezabera to miesto v tej lekarnicke, co sa nasadenia a pouzitia tyka je to jednoduche. Vacsina zraneni sa da riesit napr. tlakovym obvazom ale ako vravim ten turniket tam nieje z mojho pohladu nejaky velky setback a clovek nikdy nevie kedy sa moze hodit :rock ale vdaka za postreh (btw v batohu nosim vacsiu lekarnicku kde je toho viac, v tejto malej su hlavne veci na riesenia akutneho problemu, to co nieje akutne vydrzi kym sa dostanem k batohu)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Bill Masen »

Je to zbytečná položka především proto, že turniket bys měl použít až po té, co ti proteče druhá vrstva tlakovéko obvazu. A protože tlakový obvaz nemáš ani jeden...
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od FMJ »

Na záchrance mají taky mnohem víc možností, jak krvácení zastavit méně invazivně.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Koso »

Bill Masen píše: 28.09.2021 20:20 A protože tlakový obvaz nemáš ani jeden...
Ta lekarnicka nejaky ten izraelak mimo ine ukryva :?
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od gravedigger »

Jestli ti není 21 tak OK. Dospělej chlap má ZP a nosí pistoli.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Koso »

Tato cast EDC je v procese ... :yes
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Bill Masen »

FMJ píše: 28.09.2021 20:21 Na záchrance mají taky mnohem víc možností, jak krvácení zastavit méně invazivně.
Jasně, prsty do rány, tlakový obvaz... Jen tady vidím možnost, jak Koso někomu hrdinsky zaškrtí nohu, ruku, na kterou stačil tlakový obvaz, ten o končetinu v důsledku zaškrcení přijde a Koso si odnese zážitek a žloutenku, protože neměl gumové rukavice. Ale o lékárničkách se bavme v příslušném vlákně.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Koso »

Prave preto som tu neriesil cely obsah lekarnicky.....netreba si vyvodzovat zavery bez nalezitych informacii :yes :clap obsah tejto lekarnicky je hlavne obvazovy material a hemostatika.....a rozhodne nemam v plane pouzivat turniket ako prvu moznost pri zastaveni krvacania, to ze niekto nieco ma pri sebe neznamena ze je cely nazhaveny to pouzit.... :roll: k tym rukaviciam sa nejdem ani vyjadrovat :shock: :lol:
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Bill Masen »

Jo ták, ty to tam máš, jenom si to nenapsal. Tak to to pak máš pěkný. :wasntme
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Koso »

Len mi nepride rozumne bez toho aby som tam vypisal podrobne obsah lekarnicky predpokladat ze v nej nic nieje 8-)
Na nosenie turniketu sa da zohnat aj rozumnejsie puzdro ako prazdna lekarnicka
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Ulfhednar »

Proboha zkuste si něco přečíst o zástavě MASIVNÍCH krvácení.
Ve zkratce:
1.) NENÍ důvod, aby někdo přišel o končetinu kvůli zaškrcení. Co je to za blábol? :head Ještě doporučte každých čtvrt hodiny zaškrcovadlo povolit :head . Stačí použít správné zaškrcovadlo a použít ho správně.
2.) Zkoušel jste někdo nakládat tlakový obvaz na devastujici zranění pacienta, který je při vědomí? Rozbije vám bolesti a šokem hubu. Těsně předtím, než vám vykrvácí.

Zaškrcovadlo je skvělá volba, kdy se minimalizuje možnost kontaktu s cizí krví, nepůsobí se bolestivé na ránu a má snadné použití. Chce mít jenom správný model (ne, v autolekarničce ho nenajdete) a vědět, jak se používá.

Nejlepší jsou panské rady "vražte mu prst do tepny". Pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás na to má? Velká zranění jsou především strašná sračka a dá vam zabrat se nesložit, nebo nepoblejt, jak to uvidíte. Představa, jak se v nich hrabete je u 95% populace ryzí halucinace.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Koso »

:yes
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Tazi »

Ještě bych to doplnil malou, ale pořádnou svítilnou, a kouskem hajzlpapíru nebo papírové kapesníčky (to mi zachraňuje život nejčastěji). Párkrát jsem akutně potřeboval kleště na drát, a od té doby mám menší štípací kleště s sebou také. Ale to je takové moje specifikum ;) .
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Maximus »

Souhlas s Ulfem: Pokud zalozite spravne skrtidlo, tak do prijdezdu zachranky ci priletu vrtulniku rozhodně kvuli tomu koncetina neupadne. Do 2 hodin v pohodě, takže pro 99, 99% případů neni potreba toto dilema vůbec řešit.

U skutečně devastujiciho poranění koncetiny prostě skrtidlo pouzijete tak jako tak použijete.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Koso »

Tazi píše: 29.09.2021 10:07 Ještě bych to doplnil malou, ale pořádnou svítilnou, a kouskem hajzlpapíru nebo papírové kapesníčky (to mi zachraňuje život nejčastěji). Párkrát jsem akutně potřeboval kleště na drát, a od té doby mám menší štípací kleště s sebou také. Ale to je takové moje specifikum ;) .
Vsetky spomenute veci so sebou bezne taham v aute takze nieje nutne mat ich priamo pri sebe :) baterku aj tak najcastejsie vyuzijem tu na telefone, ale v batohu nosim aj vacsiu vykonnejsiu
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Skromné EDC, bez coho ani na krok

Příspěvek od Tazi »

Tak v autě se toho dá tahat mnohem víc. (A doma mám zbytek). Ale asi by mě nebavilo tak malou věc jako je svítilna neustále dávat z auta, do "kapsy", a naopak ;) . Pokud se tedy pořád bavíme o tom co tahám při sebě, a bez čeho ani na krok ;) .
Odpovědět