Pohotovostny batoh

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohotovostny batoh

Příspěvek od Fabulous »

S pohotovostním batohem úzce souvisí pohotovostní vozík. Doporučuje se hlavně pro městskou zástavbu. Přeci jen na útěku ucpanými ulicemi je někdy praktičtější než-li auto.
obrázek 2.JPG
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Pohotovostny batoh

Příspěvek od Terminated Account »

Tak to je slušná vychytávka! Jak primitivní! Ale jak účinné! :D :yes
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Pohotovostny batoh

Příspěvek od alibaba »

Znate ty drevene voziky ? Bratranec otce jej tlacil zpoza Berlina domu pod Klet na Sumave ,kdyz americke bomby dopadly na pracovni tabor a on proste chtel jit domu a Adolf byl uz mrtvel ,nebot tenkrat kdo byl rocnik 1924 musel na nucene prace do Nemecka, kolikrat jsem se s nim o tom bavil a trvalo mu to 2 mesice jak sel zdevastovanou krajinou a vyborne mu vozik funguval a dnes si ani nemusite nic porizovat-- obchodni domy maji plno voziku a tady je hodne lidi co tlaci tyhle voziky a ono to tak unese 100 kg vahy..... dalsi nezamestnani maji ty sve karavany, jen to jim zbylo ,karavan je jejich zivotni prostredi ......
Uživatelský avatar
Darth
Příspěvky: 130
Registrován: 16.12.2011 16:53
Bydliště: Sídliště

Re: Pohotovostny batoh

Příspěvek od Darth »

Nad touto otázkou už si "lámu" hlavu delší dobu a podle mě nic univerzálního a schopného nejde udělat.Vše jen tak na půl škody.Každá situace si bude vyžadovat něco jiného,jinší potřeby,množství,velikost.
Jediné co mám pevně sbaleno tak je aktovka s dokumenty a papíry nutné pro aktuální svět(smlouvy,rodné listy atd..),pro takový ten "civilní" únik (povoděň atd.),kdy se člověk může za nějaký čas vrátit zpátky a na to myslím stačí obyčejný batoh,kufr nebo taška na kolečkách.
Já bych to spíš viděl na vypracované seznamy a postupy pro každou možnou situaci,v rámci vlastních možností,jak finančních tak i velikosti paranoi :D
Sám jsem se přistihl,jak už něco moc hrotím a přeháním.Jak už někdo zde vzpomněl,tak to chce trochu selského rozumu a nenechat se moct unést.
Možná bych to přirovnal k autolékárničce.Ta je opravdu takový ten základ a "univerzál" pro základní potřebu do příjezdu sanitky a tím to končí,a taky se od ní nic víc nečeká.
Ale co pak třeba dál?Popáleniny,zlomeniny,delší hojení atd..to už ta lékárnička neřeší.

Možná by nebylo od věci třeba založit vlákno s různýma modelama situací.Na druhou stranu by to možná moc štastné rozhodnutí třeba nebylo.viz štítek na každé vojenské radiostanici :twisted:

Čím víc se tímto tématem zaobírám,tak tím víc zjištuju,že jsem "nepřipraven" :shock:
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Pohotovostny batoh

Příspěvek od Ježura »

Lidičky vzpoměli jste třeba na obyčejné jízdní kolo? Když byla první válka v indočíně 1946-1954 kuliové na jízdním kole táhli po Ho-čiminově stezce až 135 kg zátěže. A to po jakých cestách? Ale ten vozíček nahoře ten by k tomu kolu bodnul jak sviň. Možná už OT od pohotovostního batohu ale na kole určitě odvezete víc než na zádech a rychleji. Navíc to kromě vaší síly nic nežere... teda když pominu olej,náhradní duše nějaké nářadí na opravu.
Přílohy
bikes.jpg
bikes.jpg (59.61 KiB) Zobrazeno 11038 x
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Pohotovostny batoh

Příspěvek od alibaba »

To je pravda oni na tech kolach privarovaly delsi riditka a mnoho kol bylo tlaceno dvema lidmi a nosnost kola bylo asi 250 kg a kdyz bylo tlaceno dvema lidmi az 750 kg a dokud se proste kolo nezhroutilo .....
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Pohotovostny batoh

Příspěvek od Karlos »

JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Pohotovostny batoh

Příspěvek od JimmyJazz »

2 Darth:

ale v kazde situaci budes potrebovat vodu(chemicke a mechanicke filtry), jidlo(od nozu pres ohen po sul), pristresek(opet nuz, sekera, provazy), obleceni(plastenky/ponca apod.). Budes se treba nekam chtiti dostat(mapy), spousta lidi ma dnes alergie ci bere pravidelne nejake leky...A kdyz uz ma clovek mzonost u nas legalne nosit zbran, tak proc ji tam neprihodit.
A jtm.: v lekarnicce by mely byt prostredky na osetreni popalenin i zlomenin. Aspon ja je tam mam.
Lamprecht
Příspěvky: 186
Registrován: 15.01.2011 9:15

Re: Pohotovostny batoh

Příspěvek od Lamprecht »

Kde se dá sehnat ten zelený vozík?
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Pohotovostny batoh

Příspěvek od Karlos »

No vzhledem k pomeru velikosti kachlicek a toho voziku to vypada ¨spis jako nejaky model...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohotovostny batoh

Příspěvek od Fabulous »

Rozmer je cca 50x120 cm lozna plocha. Sehnat se da spatne. Ja ho vygooglil a pak koupil od nejake strakonicke firmy za 2500 Kc. Ale jiste se da celkem snadno vyrobit.
Uživatelský avatar
Darth
Příspěvky: 130
Registrován: 16.12.2011 16:53
Bydliště: Sídliště

Re: Pohotovostny batoh

Příspěvek od Darth »

JimmyJazz píše:2 Darth:

ale v kazde situaci budes potrebovat vodu(chemicke a mechanicke filtry), jidlo(od nozu pres ohen po sul), pristresek(opet nuz, sekera, provazy), obleceni(plastenky/ponca apod.). Budes se treba nekam chtiti dostat(mapy), spousta lidi ma dnes alergie ci bere pravidelne nejake leky...A kdyz uz ma clovek mzonost u nas legalne nosit zbran, tak proc ji tam neprihodit.
A jtm.: v lekarnicce by mely byt prostredky na osetreni popalenin i zlomenin. Aspon ja je tam mam.
Já to taky tak nějak podobně myslím.Možné varianty bude tvořit nějaké neměné jádro základního vybavení,ale další věci se budou doplňovat podle okolností,druhem a hlavně třeba množstvím a stím související váhou.

Pokud se jedná čistě o batoh,tak ta váha bude rozhodující.Váha batohu+vzdálenost+počasí+skrývat se a být ve střehu a sám udělá svoje.Já osobně jsem variantu "batůžkaření"zavrhl.Jelikož nemám nikde momentálně zbudovaný úkryt,kde bych měl vše potřebné a šlo by jen o přesun,tak kam bych šel :shock:
Moje zatím jediná varianta přesunu "úniku"je auto,jelikož nejsem sám a ani auto není nafukovací,stačí balení na dovolenou.

Těmi seznamy jsem myslel takový "breefing před misí".Musíš vědět co se stalo,co chceš dělat,kam chceš jít (shromaždiště,úkryt),kudy půjdeš,jak je to daleko,jaké bude počasí,jaké překážky tě můžou potkat atd..
Vezmu za příklad třeba tu zbraň,jakou vezmeš (krátkou,dlouhou?)kolik vezmeš nábojů (zásobník,dva,tři nebo tisíc kulí?)
Tu autolékárničku jsem dával jako takový příměr,ne jako lékárničku kterou bych si vzal.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Venet - evakuačný batoh

Příspěvek od Fjord »

JimmyJazz píše:nema nekdo tuseni, co za 'kapsu' pouziva ten manik v prvnim videu (http://www.youtube.com/watch?v=pvz1o9qkzDs)? To vypada velmi zajimave.
Není to to samé, ale je jí podobná: http://www.noze-nuz.com/maxpedition/MX9819B.php
Cena je tedy hodně "lidová" ehm..to bych si raději ušila i sama, kdybych měla materiál.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Pohotovostny batoh

Příspěvek od JimmyJazz »

2 Fjord: no, ma to podobny tvar, ale vnitrni rozvrzeni je totalne odlisne. Je to opravdu takova lekarnicka na opasek/bagl. Jeste ke vsemu ne moc prehledna.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Pohotovostny batoh

Příspěvek od DanBlack »

Lamprecht píše:Kde se dá sehnat ten zelený vozík?
Našel jsem prakticky stejný vozík...
Vozík víceúčelový (PRO9850010A) ...3024Kč včetně DPH
Obrázek
Prodejnu mají v Litvínově.
Odpovědět