Dlouhodobé uložení střeliva

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Dlouhodobé uložení střeliva

Příspěvek od kregan »

Jenom pro představu, jak by taková lokalita v PA vypadala...
Přílohy
Vysočany_garáže_Na_Krejcárku (8).JPG
Vysočany_garáže_Na_Krejcárku (15).JPG
Vysočany_garáže_Na_Krejcárku_03092014 (7).JPG
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé uložení střeliva

Příspěvek od Baca »

Karlos píše:...muselo by to být doslova zazděno.

Ani to by nepomohlo. Magneti u nas su schopni betonove panely rozbit aby sa dostali k armovaciemu zelezu :-) Niekolko garazi na periferii zrovnali uplne so zemou vratane podlah.
Uživatelský avatar
obcanX
Příspěvky: 31
Registrován: 16.09.2014 0:17
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé uložení střeliva

Příspěvek od obcanX »

Nerikam, ze garaz je trezor, ale bezna tuctova garaz v rade x dalsich, v lokalite kde ziji bezni lide, (tedy ne luxusni garaze nekde v centru kde parkuji porsche cabrio) anebo druhy extrem (takove zatisi jak poslal Kregan, kde to uz ted vypada jak v Groznym v 96) je podle me dobry misto pro ty co nemaj vlci doupe vysoko v alpach :lol:
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé uložení střeliva

Příspěvek od donovanstangiano »

Moje zásoby... 1300 Lugrů pro přesun. Pak něco do kosy a končíme, je to moc těžké... :?
Přílohy
20141201_151547.jpg
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Dlouhodobé uložení střeliva

Příspěvek od GOD »

ako je to z oxidaciou sypaných nábojov?
niekde som dávno čítal, že ukladanie nábojov do krabičiek má svoje opodstatnenie z pohľadu skladovatelnosti.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Dlouhodobé uložení střeliva

Příspěvek od sigmark »

hrst zrni(nebo oxyabsorber) a pytlicek silikagelu by mel jakekoli problemy s oxidaci a vlhkosti vyresit ne?
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé uložení střeliva

Příspěvek od vilik010 »

Já cpu věci co potřebuji, aby byli v suchu do sklenic se zabroušeným hrdlem. Dají se sehnat lacino i s širokým hrdlem cca 7 cm a objemem do cca 5 litrů. Pokud by šlo uložit náboje trvale např ve sklepě v baráku, tak by to asi šlo. Zabroušený uzávěr to spolehlivě utěsní a pokud to má být 101% stačí máznout mezeru mezi sklenicí a špuntem vazelínou nebo voskem. Věc uložená takto vydrží v suchu i pokud je zakopaná v zemi.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Dlouhodobé uložení střeliva

Příspěvek od Nicotinick »

IMG-20150105-00114.jpg
Pokud by to někoho zajímalo, jedna zkušenost pro rozpadlíky-přebíječe, kteří by případně zamýšleli diverzifikovat své zásoby na komponenty. (Není to dogma, ale při "rozkrytí" úložiště nemusí být krabičky s anglickými nápisy nebo černé piksly s šedým práškem stejným zdrojem zájmu, jako hotové náboje.)
Za dlouhých zimních večerů jsem tak nějak znovuobjevil něco zapomenutého prachu pro přebíjení.
Accurate No.5 ...r.v. 1997, No.7...r.v. 1998, Vihtavuori 3N37...r.v. 1998 (finové dokonce na krabici ještě udávají číslo šarže).
Prach jsem kdysi pořídil osobně, pixly otevřel a část použil. Od té doby cca 10 let skladovány v nevytápěném sklepě, vlhkost cca 50- 60% , zbytek v temperované místnosti bez oken.
Zajímaly mě vlastnosti prachu po 16 letech uložení a protože na mikrokalorimetrickou stabilitní zkoušku podle STANAG 4582 nejsem vybavený :D , kupovat nový prach pro porovnání se mi nechtělo, zkusil jsem porovnat vlastnosti s balistickým SW Quick LOAD (QL). Jedná se mimo jiné o ráži .44 Rem Mag, hlaveň 20", střela FMJ 250 gr (16,2 g). Navážky na cca 70 % maximálních. Stříleno při teplotě -2 C, rychlost měřená 2m od ústí. Výsledky jsou průměrem z 5 ran.

Vihtavuori 3N37, navážka 12,5 grn,
podle QL rychlost na ústí 441 m/s, Energie : 1577 J , skutečnost 419 m/s, E: 1422 J
(prach kompletně vyhořelý, čistá hlaveň, jak je u Vihta. zvykem ;) )

Accurate No.5, navážka 13 grn,
podle QL rychlost 450 m/s, E: 1638 J, skutečnost 420m/s, E: 1428 J
(hlaveň lehce poprášená zbytky vyhořelého prachu, jak je u Acc. No.5 nebo Lovexu D 036 zvykem ;) )

Accurate No.7, navážka 14 grn,
podle QL rychlost 428 m/s, E: 1486 J, skutečnost 394 m/s, E: 1257 J
(v hlavni málo znatelné zbytky prachu, něco mezi Vihta. a No.5)

U všech úplně normální vývin rány, rychlosti nižší o 5 - 8% odpovídají nižší vnější teplotě při střílení. Skladovaného prachu za normálních podmínek, v původních obalech asi netřeba se bát. Jak už bylo výše napsáno, větší pr..er bych viděl ve špatně uložených zápalkách. Podle zkušenosti zápalky Fiocchi SP (malé pistolové) skladované ve stejných podmínkách 5 let...30% selhačů.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Dlouhodobé uložení střeliva

Příspěvek od vrbodol »

Já měl doma asi 3-4 roky pistolový zápalky SB a ted když jsem s nima začal přebíjet tak taky každou chvíli selhač. A to byly normálně v místnosti.Jinak dřív když jsem je sdělával průběžně tak žádnej problém.Tak jsem myslel že bych vzal do foroty ty Fiočiny ,ale koukám že bych si moc nepomohl.Co CCI máte s tim někdo zkušenost jak to vydrží?
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Dlouhodobé uložení střeliva

Příspěvek od Nicotinick »

Mám někde po krabičce CCI malých pistolových a velkých puškových cca 10 let uzrálých. Až se k tomu dostanu poexmerimentuju, ale tohle množství nebude moc vypovídající vzorek.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Dlouhodobé uložení střeliva

Příspěvek od vrbodol »

No jestli to budou takový šunty jako SB tak bude,protože u nich byl 1-2 selhače na zásobník.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Dlouhodobé uložení střeliva

Příspěvek od bacil »

Zápalky dávám do zadrhovacích sáčků. Jak to s nima v PA bude, to teprv uvidím. Přinejhorším to předělám na inline křesadlovku.
Dancek
Příspěvky: 83
Registrován: 27.09.2014 10:37
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé uložení střeliva

Příspěvek od Dancek »

vrbodol píše:No jestli to budou takový šunty jako SB tak bude,protože u nich byl 1-2 selhače na zásobník.
V současné době spotřebovávám zbytky zápalek:
S&B SR šarže 2/07
S&B SPM šarže 4/08
S&B SP šarže 71/10
a s žádnými jsem po celou dobu používání neměl jediný problém. Zápalky mám uloženy v původních krabičkách bez jakéhokoli dodatečného utěsnění v místnosti, kde jsou velmi podobné tepelné podmínky i vlhkost jako v obytných místnostech.
diesel3
Příspěvky: 20
Registrován: 01.12.2013 10:27

Re: Dlouhodobé uložení střeliva

Příspěvek od diesel3 »

Měl sem doma asi 6ks 7.92 německé z 2sv. minulí rok vystřeleno a všechny bez problému.A byli volně skladované a ne zrovna v 25 stupních u topení :D
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé uložení střeliva

Příspěvek od Skalik »

Zdravím pánové,

nechce se mi kvůli tomu zakládat nové vlákno tak to dávám sem.

Používáte nějaký program pro android nebo pc na evidenci skladových zásob střeliva? Mám těch ráží nějak moc a ztrácím se v tom kolik a za kolik jsem koupil. A hlavně kolik toho mám když průběžně chodím střílet.

Díky za případnej tip na program.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé uložení střeliva

Příspěvek od krvfx »

Já to řeším Excelem, akorát už mě to moc nebaví:)
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé uložení střeliva

Příspěvek od Strelec45 »

Já to řeším pořádkem v trezorové místnosti... kouknu a vidím. ;)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Dlouhodobé uložení střeliva

Příspěvek od cipis »

Pokud si na krabičky píšeš i cenovky, tak potom jo ...
Jinak si myslím, že postačí jakýkoliv program pro sklad, nemusí to být nutně na náboje. Nicméně podle zkušeností se na to stejně každý po nějaké době vyprdne :)
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Dlouhodobé uložení střeliva

Příspěvek od Nicotinick »

Strelec45 píše:Já to řeším pořádkem v trezorové místnosti... kouknu a vidím. ;)
..tak, tak, případně se dá doporučit ještě Ginkgo a ŽenŠen na posílení paměti... :D
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Dlouhodobé uložení střeliva

Příspěvek od sigmark »

cipis: cenovky jsou nebezpečné kvůli maželce :-D
Odpovědět