Mosin! Toho mět mosim!

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
škardík
Příspěvky: 24
Registrován: 30.11.2013 21:46

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od škardík »

Fabulos: Díky. Asi můj prohlížeč nemá němčoury v oblibe :)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Fabulous »

Jednoduchý trik: za hledané slovo napiš: site:.de

A hledá jenom v NDR, DDR, NSR a SRN :)
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od donovanstangiano »

Myslíte, že to je pěkný nástřel? Chtěl bych na to hodit optiku - tak jestli to má vůbec cenu. Optiku PU.
50m, redukovaný terč, v sedě s oporou. Střelivo: nějaké čínské kulomeťáky ;)
Je to dlouhý Mosin, r. 1943, nemá odvrtané ústí....
Přílohy
20150305_152445.jpg
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Fabulous »

Neznám dobře schopnosti Mosina, ale na 50m je to obecně spíš špatné :(
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od the.marek »

Když vidím ten nástřel, tak musím konstatovat, že Mosin oproti SA58 opravdu nemá žádnou přidanou hodnotu, spíš naopak. Ale jako charismatická, sběratelská, nebo kultovní záležitost dobrý :-).
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od donovanstangiano »

Já jsem na redukovanej nikdy lepší neměl. Což je možná smutný, ale spíš to vypovídá o střelci... 8-) 100m bohužel nemám teď k dispozici.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Chorche »

skus to upnout do stolice a skus to znova. Poznáš jestli je to rukama nebo flintou. Mosinka by měla střílet výrazně líp.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od štaflík »

the.marek píše:Když vidím ten nástřel, tak musím konstatovat, že Mosin oproti SA58 opravdu nemá žádnou přidanou hodnotu, spíš naopak. Ale jako charismatická, sběratelská, nebo kultovní záležitost dobrý :-).
Předpokládat, že tohle je vrchol možností Mosina je zcela mimo. S Mosinem se mordovalo bez optiky na 600m. To je Kosou problém.
Donovane: tohle je bohužel tragický nástřel. Otázka je, zda je to konkrétním kusem, kulomeťáky /ty v tom jistě hrají velkou roli/ nebo nesžitím se se zbraní. Dobrý Mosin umí i pod 2 MOA i na docela velké vzdálenosti. Jsou borci s vymazlenými Mosiny, co si přebíjejí a umí a hrají si i s Mosinem v oblastech lehce subMOA. To je ovšem extrém. Mezi 2-3 MOA by se měl slušný Mosin vejít. Já ho měl v ruce jen párkrát, ale na 100m jsem se do cca 12 cm vešel (4MOA), aniž bych se zvlášť snažil a měl zkušenost. IMHO jeho spoušť byla dost špatná.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 854
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od malajizva »

zajímavé video o schopnostech střelce a mosinu na 1000m:
https://www.youtube.com/watch?v=t2M1hC4c0tc
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Reno »

donovanstangiano píše:Myslíte, že to je pěkný nástřel? Chtěl bych na to hodit optiku - tak jestli to má vůbec cenu. Optiku PU.
50m, redukovaný terč, v sedě s oporou. Střelivo: nějaké čínské kulomeťáky ;)
Je to dlouhý Mosin, r. 1943, nemá odvrtané ústí....
Na tohle se nedá odpovědět. Střílel jsi na 50 metrů bez optiky a my neznáme tvé střelecké schopnosti, jaký máš zrak, přesnost použité munice a další. Obecně by výborný střelec za stejných podmínek a s dobrou zbraní neměl dosáhnout horšího rozptylu, než představuje cca ten desítkový kroužek. Ale tvůj terč (vzhledem k jeho reálné velikosti - redukovaný) vypadá spíš jako po zásahu brokovnicí s 7,6 mm broky a vzdálenosti cca 10 metrů. :) Každopádně pokud by měl takový nástřel představovat reálný technický stav zbraně, doporučuji raději zapíchnout jako tyčku k rajčatům. :twisted: Jestli chceš přesnost této pušky opravdu prověřit, nech ji otestovat někomu, kdo je výborný střelec a s nějakou osvědčenou municí. Ale bez optiky to stejně nikdy nebude úplně ono.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Ježura »

štaflík píše: Jsou borci s vymazlenými Mosiny, co si přebíjejí a umí a hrají si i s Mosinem v oblastech lehce subMOA.
Tak s těma borcama bych zrovna to přebíjení chtěl pořešit. Co tam dávají za prach jakou kouli atd...
Osobně si ale myslím že může být chyba i na straně kvéru. Přece jen rok výroby 1943 určitě nebude známkou nejlepší kvality na výrobu pušky. Tohle je spotřební puška s velkýma vůlema pro bigoše kterej k tomu nafasuje 10 nábojů a jde zhynout do pole.

P.S. ještě doplním odkaz na jeden článek. Sice se netýká mosiny ale mausera. Dávám to sem jako příklad jak válečná výroba způsobovala snižovaní kvalit vyráběných pušek. Je to zajimavé čtení
http://www.sskhovorany.cz/download/mauser98.pdf
Spes non confunditur - naději nelze zničit
In vino veritas...in pivo taky..
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od donovanstangiano »

Sakra vy mi dáváte :lol:
Já tam ten kukr přece jen dám. Jen mě sere ta ohnutá klika. Blbý je, že z nějakého důvodu jsou v ČR všude vyprodané. Je toho sice plný Ebay, ale kurzy nejsou zrovna nakloněny...
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Maximus »

Ohnout kliku není pro zručného puškaře problém. Ohne, přeřízne, navaří,... ;)
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od donovanstangiano »

Ale jo, to je jasný. Mě jde o estetickou stránku. 8-) Ta rovná tyč je taková .... sovětská :lol:
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
archandel22
Příspěvky: 132
Registrován: 07.09.2014 9:57

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od archandel22 »

Chel bych se zeptat zdejsich mosinkaru, jestli mel nekdo z nich moznost porovnat Mosina s nasi OPU vz.54. (Ergonimie, presnost, kvalita optiky, kultivovanost/nekultivovanost zposuste,....) ;)
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od kregan »

Neodolal sem a jeden tenhle kousek koupil
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/12 ... -7-62x54r/
pokud by někdo potřeboval, můžu zapůjčit.
Cena dvě lahvový.
Čím víc víš, tím míň neseš.
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od marav »

no, mosina co jsem koupil na podzim už jsem tu dával ..... na hrubé nastřelení jsem si vzal jen 15 nábojů a vůbec jsem netušil co to bude dělat, i když podle prodejce střílel pěkně. nejdřív jsem dal na 50m bez optiky, pak s optikou a nakonec 100m s optikou. Střelivo taky čína ..... a takhle to dopadlo na 4 ránu.
A už jen dodám, že mě překvapilo poměrně kultivované chování .... zpětný ráz nic strašného.
Přílohy
nastřelování mosin.jpg
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Argonaut »

Můžu ještě dotaz k tomu odvrtanému ústí? Dnes jsem měl Mosina 1891/30, který měl ústí odvrtané docela fest, určitě min. 2 cm, možná více. Vývrt ale vypadal OK, takže pro mě zvláštní kombinace. Dá se sehnat neodvrtaný?
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Kapo »

malajizva píše:zajímavé video o schopnostech střelce a mosinu na 1000m:
https://www.youtube.com/watch?v=t2M1hC4c0tc
Je to 1000 yardov, čo je asi 914 metrov. Ale aj tak pekné :)
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 854
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od malajizva »

jj vím, jen jsem to nepočítal a odhadl :)
tak se mi v tomto týdnu narodil do sbírky:
Přílohy
kulovnice-mosin-44.jpg
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Odpovědět