Sa58 a jeho klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
tomas1.7
Příspěvky: 39
Registrován: 20.08.2013 23:39

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od tomas1.7 »

Veliký?
wild.peter
Příspěvky: 98
Registrován: 25.03.2014 9:55
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od wild.peter »

Upgrade 2.0 - lišta priamo na kryte záveru, skrátený zásobník, doplnky FAB...
Přílohy
IMG_5510_web.jpg
Kublajchán
Příspěvky: 88
Registrován: 11.05.2013 19:59
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Kublajchán »

Jaký to má rozptyl třeba na 50m?
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Cherro »

Stejný jako klasická dlouhá padeosma...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

Tak na této flintě je všechno špatně :?

Nefunkční komp, plastové předpažbí a vaklavý držák kolimátoru. Sorry :ne
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od cipis »

Asi to myslel spíš tak, jak naráží fábík - vaklavý držák kolimátoru. Takže logicky rozptyl bude větší ...
A na délce hlavně v tomto případě nezáleží.
Cherro píše:Stejný jako klasická dlouhá padeosma...
Kublajchán
Příspěvky: 88
Registrován: 11.05.2013 19:59
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Kublajchán »

Ano Cipis, myslím rozptyl této kosy.
wild.peter
Příspěvky: 98
Registrován: 25.03.2014 9:55
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od wild.peter »

By ste sa čudovali, tak ako ja. Kolim plne funkčný aj po 100 ranách, kryt záveru mierne upravený aby sa nekýval, presnosť na 40 metrov cez kolim zo stoja a z ruky cca 4 cm. Nič moc, ale na začiatok stačí. KEĎ zjem viac halušiek, budem mať pevnejšie držanie...
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Chorche »

50m je hovno. Skus to na 100 a na 300 a uvidíš. Zvlášt po tom, co to párkrát sundáš a nandáš (ten kryt). Todle řešení je nesmysl (podle mě i s duralovým krytem GE nebo KG).
wild.peter
Příspěvky: 98
Registrován: 25.03.2014 9:55
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od wild.peter »

100 metrov ked bude suchšie :-) A 300 metrov? Vieš kolko je 300 metrov? Ved to ledva chlapa vidím, nieto trafiť ciel o veľkosti dlane...

No dal som ten kryt dole cca 25 krát. Jasné, nieje to veľa. Chcelo by to aj každý týždeň. Ale lišta drží, ako keby to bolo z jedného kusa.

A ty máš aký kryt? Poraď niečo lepšie z vlastných skúseností... (Foto poteší)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Chorche »

na 300m trefuju pistolák s origo mířidlama :) Neřikam že desítky. Prostě trefuju ten terč většinou ran. Fotky sem sem už někam dával do vlákna. Jinak mam optiku na boční liště. Na krytu nic nemam, považuju to za nesmyslný řešení. Jednak kůli tomu, že tam dostává kolimátor dost zabrat od ran závěrovýho mechanizmu, jednak kůli tomu že to buď vaklá (u tvýho řešení) nebo se výrazně komplikuje rozborka (u duralu). Proto preferuju řešení na boční liště s optikou, nebo otevřený mířidla. Kolimátor sem vzdal na kose už dávno (míval sem na předpažbí a kdysi dávno když nic nebylo na montáži na hlavni).
wild.peter
Příspěvky: 98
Registrován: 25.03.2014 9:55
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od wild.peter »

Tiež som to mal vpredu, ale toto je zatiaľ naj riešenie. Aj finančne a konštrukčne. teda ja som nezistil za ten rok žiadnu zmenu v stabilite v tej lište. Krytu záveru som sa najviac bál, ale vnútorná úprava nepovolili.

PS: Ako je to v CZ s civilnou verziou a auto režimom?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

Chorche píše:50m je hovno. Skus to na 100 a na 300 a uvidíš. Zvlášt po tom, co to párkrát sundáš a nandáš (ten kryt). Todle řešení je nesmysl (podle mě i s duralovým krytem GE nebo KG).
Jediný kryt závěru, který skutečně a zcela bez debat funguje je Gunexpert (aka Zendl) a to díky unikátnímu úchytnému mechanizmu, který umožňuje opakovanou montáž bez změny nástřelu. Tuto unikátnost si nechávají řádně zaplatit, ale to už je jiný příběh.
wild.peter
Příspěvky: 98
Registrován: 25.03.2014 9:55
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od wild.peter »

Tou unikátnosťou myslíš tie dva hranoly po bokoch, ktorými sa uchytí dural o telo zbrane?
wild.peter
Příspěvky: 98
Registrován: 25.03.2014 9:55
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od wild.peter »

Fabulous píše:Tak na této flintě je všechno špatně :?

Nefunkční komp, plastové předpažbí a vaklavý držák kolimátoru. Sorry :ne

... a prečo by mal byť ten komp nefunkčný?
Uživatelský avatar
xFuriousDx
Příspěvky: 49
Registrován: 21.02.2015 0:15
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od xFuriousDx »

Fabulous píše:
Chorche píše:50m je hovno. Skus to na 100 a na 300 a uvidíš. Zvlášt po tom, co to párkrát sundáš a nandáš (ten kryt). Todle řešení je nesmysl (podle mě i s duralovým krytem GE nebo KG).
Jediný kryt závěru, který skutečně a zcela bez debat funguje je Gunexpert (aka Zendl) a to díky unikátnímu úchytnému mechanizmu, který umožňuje opakovanou montáž bez změny nástřelu. Tuto unikátnost si nechávají řádně zaplatit, ale to už je jiný příběh.
No mam kryt od KG a take drzi nastrel perfektne, samozrejme v mezich presnosti kosy, jestli je tam nejaky mikroposun tak je neznatelny. Prakticky ani neni mozne aby nastrel nedrzel, zevnitr jsou vodici listy, jisti se to puvodnim cepem vzadu na zbrani a zvenku se to dotahuje tema destickama. Rozborka je samozrejme pomalejsi, ale nedovedu si predstavit zavadu u ktere by mi pomohlo rychle sundani krytu zaveru. Vzdy je jednoduzsi se chopit zalozni zbrane, ztratit se a v klidu si spravit kver.
Samozrejme GE je perfektni reseni, ale s tou cenou mi muzou polibit :moon
tomas1.7
Příspěvky: 39
Registrován: 20.08.2013 23:39

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od tomas1.7 »

Fabulous píše:Nový rám vyrobený v Brno Arms. Dost odlišností oproti originálu, otázkou je jejich přínos?
Můžeš se prosím Fabiku k tomu více vyjádřit? Případně se zamyslet nad doresenim?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

Mám příliš málo informací na skutečně fundovaný rozbor. Ovšem jedna z věcí, která mě silně udivila, je kryt závěru přišroubovaný čtyřmi šrouby. To předem devalvuje jakoukoli snahu o pokročilé řešení horního railu :(
wild.peter
Příspěvky: 98
Registrován: 25.03.2014 9:55
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od wild.peter »

tak to by som chcel vidieť aj ja. Hlavne, kde by boli diery :-)
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Reno »

wild.peter píše:... a prečo by mal byť ten komp nefunkčný?
To by mě také zajímalo. S tímto kompenzátorem od Grand Power jsem kdysi odbouchal tisíce ran a zejména při střelbě jednotlivými ranami byl výborný (měl jsem možnost srovnání i s některými kompy jiných výrobců). A také za horších světelných podmínek neoslňoval tolik, jako mnohé dnešní hustokrutomegaturbokompenzační chrliče plamene.
Odpovědět