Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
zboza
Příspěvky: 21
Registrován: 24.03.2015 11:12
Pohlaví: muž

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od zboza »

MRBLUE: nemám problém nasetrit, jen čekám na výplatu a pak jeste aspon na jednu, a ty peníze si schovám at je proste mám, ;) . a pak už budu jen kupovat náboje ;) a dám na tvou radu chlubit se tím teda nebudu, diky
a delal jsem testy na zbranekvalitne mel sem 71,xx‰ z uplne vsech otázek. a sem tam jeste četl celkovy postup ziskani ZP, a jak probíhají zkousky a co se tam delá. jen me zajmali ty psychotesty jak to snima je. to tam nikde nebylo, a když pusobím na 12 tak se podívám i jak obstát v psychotestech bedny, nebudu psat kolik mi je jina řeknete styd se... bedny, diky vsem za odpovedi ;) ale i tak vsechno co sem chtel vedet napsal první co mi odpovedel
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od sigmark »

Ber to jako zpětnou vazbu a nenafukuj se.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od cipis »

OMG
zboza
Příspěvky: 21
Registrován: 24.03.2015 11:12
Pohlaví: muž

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od zboza »

tak teda..... jeste jednou... dekuji vsem co mi odepsali, vsechny příspevky pro me byly přínosem(i když sem chtel vedet jen tu jednu vec) zamyslel... ano zamyslel sem se nad vsemi a zvážil sem je (proto jste to taky napsali že jo... jsem za ne vdêčný)
ale když mi tu nekdo napise že mi je 12 atd. a že sem schyzofrenik a nekdo dalsi se knemu přidá tak se nafouknu no.... reagoval jsem tak jak reaguje slusnej človek když ho nekdo urazí. no ne?
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od Václaf »

No a tak jak to teda je ? Jsi uraženej 12-ti letej parchant?
Čechy čechům !!!!!
zboza
Příspěvky: 21
Registrován: 24.03.2015 11:12
Pohlaví: muž

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od zboza »

uraženej? .... trochu jo, ty by si nebyl? chápu že se nevyjadřuju nejinteligentneji ale to neznamena že mi je 12 a sem schyzofrenik, to přece urazí,

12 mi není a o schyzofrenii rozhodne až psycholog
Naposledy upravil(a) zboza dne 05.04.2015 23:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od Fabulous »

Konec prosím!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od bivoj »

cipis píše:Stejně tak pro C nemusí mít člověk lovečák ...
Nutno ale poznamenat, že toto žel (znovu) platí až od poslední změny zákona z 1.8.2014. Předtím platilo (cca 7let?) že na C musíš mít lovečák (a nemyslím tím salám). Paradoxně před tou změnou z před 7 lety také nemusel být na C lístek.

Dělají v tom mrdník. A navíc - zatímco při té změně před sedmi lety kdo měl C a neměl lístek, tak o to C automaticky přišel, tak teď, po poslední změně, pokud chcete "vrátit" vaše původní C, tak celé kolečko (zkoušky, střelby, placení všeho) holt znovu. Sebrat to šlo jedním papírem, vrátit to nijak jinak než nová zkouška nelze.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od Nicotinick »

herman píše:Za psychologem tě může, ale nemusí, poslat tvůj ošetřující lékař. Záleží jen na něm, komisař do toho nemá co mluvit.
Za psychologem vyloženě poslat nemůže, ale samozřejmě má do toho co mluvit. ;)

Nařízení vlády 315/2011 § 1
(2) Zkušební komisař ověří, zda žadateli nebrání v řádném vykonání zkoušky jeho zdravotní stav nebo jiné okolnosti, které by mohly nepříznivě ovlivnit jeho schopnost vykonat zkoušku, zejména předchozí požití alkoholických nápojů, jiných návykových látek nebo léků. Zjistí-li zkušební komisař okolnosti podle věty první, navrhne žadateli vykonání zkoušky v náhradním termínu, popřípadě žadatele z účasti na zkoušce vyloučí.

Osvědčení o zdravotní způsobilosti se totiž předkládá až k žádosti o ZP na PČR, tedy mimo zkoušku a po ní.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Minul jsem něco, když se podivuju nad tím, proč se řeší psychotesty pro získání ZP??? Někdo normální na nich byl, když vynecháme členy PČR či některých armádních složek???
GE vz58
Příspěvky: 11
Registrován: 04.01.2015 22:30
Pohlaví: muž

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od GE vz58 »

K těm skupinám, výrazně doporučuji B,D,E, pokud člověk nechce být myslivec, první zbraň pistoli nebo revolver a druhou dlouhou, podle financí.
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od Dagobert »

Kamarád policajt doporučil i A (sběratel) s tím, že pak můžeš mít doma kdejakou munici, za kterou by tě jinak mohli popotahovat a kterou můžeš v nouzi použít.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od cipis »

To je blbost, jenom skupina A nestačí. Pokud chceš mít náboje, které nejsou povolené, tak musíš mít výjimku. A to prosím na každý kus.
A je hlavně pro sběratele, kteří mají nestřelbyschopnou zbraň, ale chtějí ji nechat funkční, tedy bez tormentace. A za druhé pro ty, co chtějí něco na výjimku. Sk. A jako taková samotná tě neopravňuje k držení střeliva, za které by tě u jiných skupin popotahovali ...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od sigmark »

neni to tak ze smis mit nejmensi mozne prodejne baleni? co mivaval strejc v trezoru...
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od cipis »

3 ks nebo nejmenší spotřebitelské balení, ale samozřejmě jen těch nezakázaných.
Na zakázané potřebuje výjimku.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od sigmark »

jo, nebyl jsem si jistý jak to přesně je
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od Dagobert »

Různé druhy munice jsou zakázané do různých typů zbraní. Takže třeba 9L JHP jsou zakázané do krátkých, ale povolené do dlouhých, takže na A můžeš mít krabku doma i když nemáš dlouhou.
Krabice granátů už na tohle pochopitelně neprojde.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od herman »

Nejsou zakázané ani do krátkých, jen je nesmíš nosit na sebeobranu. Na střelnici je klidně můžeš používat. Tak mi to tedy bylo vysvětleno.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od cipis »

Nemáš pravdu, 9mm JHP je zakázané i do dlouhých, resp. je to A, bez detailů, tedy do krátkých i dlouhých.
http://www.cuzzs.cz/cs/rejstrik-rozhodn ... egorizace/
U některých je uvedeno jen pro dlouhé ...
Dagobert píše:Různé druhy munice jsou zakázané do různých typů zbraní. Takže třeba 9L JHP jsou zakázané do krátkých, ale povolené do dlouhých, takže na A můžeš mít krabku doma i když nemáš dlouhou.
Krabice granátů už na tohle pochopitelně neprojde.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zbrojni prukaz - vyber zbrane, skupiny atd.

Příspěvek od cipis »

Není pravda, to je jedna z legend, co se údajně nesmí nosit na sebeobranu a co smí.
Existuje pouze zakázané nebo povolené. Některé jsou povolené jen do dlouhých.
Nic jiného k tomu není nikde psáno. Viz. předchozí příspěvek, odkaz na kategorizaci.
herman píše:Nejsou zakázané ani do krátkých, jen je nesmíš nosit na sebeobranu. Na střelnici je klidně můžeš používat. Tak mi to tedy bylo vysvětleno.
Odpovědět