Sa58 a jeho klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Argonaut »

jinak lepidlo jsem tam nedával. Vyšroubovat se to nemůže díky kolíku a jestli mi mikroposuvy či vychýlení kompíku budou měnit nástřel, to při tom, jak z toho sypu, stejně nepoznám:)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

To jest správný nástroj montéra hranatých kompů. S ním se nic neožvýká a i povrchovka zůstane bez vady:
image.jpg
image.jpg (21.91 KiB) Zobrazeno 17764 x
GE vz58
Příspěvky: 11
Registrován: 04.01.2015 22:30
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od GE vz58 »

Pasování kompenzátoru je nejlepší udělat na soustruhu, žádné podložky nic, jedna otočka je 1 mm, musí se prvně dotáhnout na maximum, stačí vzít píst do koncových děr, spocitaš,kolik potřebuješ do dotažení na 355 stupňů, pak ho dosáhnete na úroveň přesně před zapadnutim, zapadky,po nastreleni zbraně a po ohřátí hlavně dotahnete na krev, pokud to nevyjde, máte ještě jeden pokus, závit už delší není a komp zahodite,bavim se o kempech co mají smysl, všechny ostatní způsoby jsou k ničemu, ověřeno pár setkrát,vse ostatní se povolí časem, nebo to po sundání má vůle.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od cipis »

858 je velice kvalitní zbraň. Už mi zase něco upadlo :D
Tentokrát ta navařovaná kostka, ale mám tam oboustrannou pojistku kolegy výše, tak v té kostce vlastně už nic nedrží, tak se může vyhodit ;-)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Chorche »

tak hlavně aby ti orgáni při kontrole nevytkli demontáž samonabíjecí úpravy... :mrgreen:
GE vz58
Příspěvky: 11
Registrován: 04.01.2015 22:30
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od GE vz58 »

Mám 12 roků tacticala 858, vystříleno kolem 15 tisíc ran, ano byl nový, tenkrát měl na 100 m soustřel 8 cm dnes asi 12 cm, mám na něm kompenzátor, ale nic jsem na něm kromě doplňků neměnil, žádný nezachycení úderníku,žádné závady v podávání nic. Za mě je to spolehlivá a trvanlivá zbraň, kostka u cz858 je nabodovaná dost na to aby vydržela po dobu životnosti, a nikdy jsem o této závadě neslyšel, rad bych viděl fotku. Jedinný závažný nedostatek vidím v současné době v mizerném střelivu, zlaté bxn. Zkoušel jsem i ránu za 27 Kč, ale výsledek byl jen o 1 cm lepší než u bxn.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od cipis »

Ten můj byl taky "nový", za tři roky odhadem tak 10 tisíc, jak jsem tu už psal, naprasklo jedno rameno závory, vyštípala se dírka v úderníku, no a teď upadla ta kostka :)
Zkusím to nafotit ...
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Chorche »

no von je rozdíl mezi "novym" před 12 lety a "novym" před dvouma rokama... Tehdá ještě byly k mání opravdu nový díly. Já měl taky taktikala poskládanýho s nejvěčí pravděpodobností z novejch dílů (kupovanej tušim 2006). Jak díly docházely, začlo se skládat ze střílenejch a pak je otázka kolik nalítáno měla tvoje závora, úderník atd.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od cipis »

Mělo to nalítáno nic, rám byl netknutý, stejně tak nebyly vůbec žádné známky použití na vnitřních dílech. Nové to samozřejmě není, vyrobené před mnoha roky, ale nestřílené.
Já z toho vědu nedělám, je to stejně jak všechno ostatní, prostě se nějaké procento pokazit musí :)
Jak bude čas, tak udělám fotky.
martin.connor
Příspěvky: 84
Registrován: 18.03.2012 22:14

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od martin.connor »

Máte někdo zkušenosti s otočenou pákou závěru na levou stranu? Myslím, že by to mělo být o poznání pohodlnější na ovládání?
Si vis pacem, para bellum.
wild.peter
Příspěvky: 98
Registrován: 25.03.2014 9:55
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od wild.peter »

Už som to videl a aj som nad tým kus rozmýšľal... Ale nechcem robiť takéto invazívne zásahy do konštrukcie, tak som sa naučil uvoľňovať záver ja ľavou rukou...
Uživatelský avatar
curt_is
Příspěvky: 53
Registrován: 25.09.2012 23:38

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od curt_is »

Ona ta páka vpravo tam není pro nic zanic, když ji dáš na levou stranu tak se ti bude chytat za výstroj.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Nightmare »

Ostatně v zadávacím papíře pro vývoj osmapadiny bylo, že levá strana musí být bez výstupků...
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od cipis »

Jo a pak chudáka konstruktéra málem zavřeli za sabotáž ...
martin.connor
Příspěvky: 84
Registrován: 18.03.2012 22:14

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od martin.connor »

Vypadá i funguje to dobře, snad to neupadne :-)
Přílohy
zavery.jpg
Si vis pacem, para bellum.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

Na trhu je několik výrobců levostranné páky, ale snad jen GE neupadává. Info z několika zdrojů...
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od herman »

cipis píše:Jo a pak chudáka konstruktéra málem zavřeli za sabotáž ...
Nezlob se, ale že by pan Jiří Čermák měl být zavřen za sabotáž, to jsi zjistil kde?
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od cipis »

Někde jsem to četl, už nevím kde. Prej, co to je za sabotáž, že to takto navrhl, ale pak se zjistilo, že v zadávacích podmínkách to bylo, aby to nezachytávalo o výstroj.
Nechápu, proč si to chtějí dát lidi na druhou stranu, opravdu to zavazí. Možná je to pohodlnost těch, co mají pušku bez popruhu a střílí jen tak na střelnici.
hd1727
Příspěvky: 57
Registrován: 18.03.2013 8:01

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od hd1727 »

Jo, ty "útočný pušky" bez popruhu mě taky fascinují. A nejde jenom o to, že když na to přijde, že to nemají jak pohodlně nosit, ale s popruhem se daleko líp střílí. Jednou se na střelnici vedle střílející střelec (to zní :) divil, jestli mi tam ten popruh nepřekáží ... ale jenom do tý doby, než si s popruhem zkusil vystřelit.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od goral »

Ony existuji i popruhy ktere nevadi pace na levy strane.
A paka na leve strane o nejakou chvili zkrati a zpohodlni manipulaci se zaverem, at s nim manipulujes kvuli prebiti, nebo zavade... (spcialne pokud je na zbrani nejaka optika).
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Odpovědět