Sa58 a jeho klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Chorche »

no nevim esli jenom já. Páč každej gdo střílel z mej kosy s fabíkovo kompem lamentoval nad tim jak to cuká doprava. A je úplně fuk jestli střílíš jako pravák nebo levák. Podle mě to způsobujou rotující plyny vrtánim hlavně. Něco jako gyroskopickej moment. Neměl sem nikdy v ruce komp od Zendla, ale prej má v pravo věčí díry aby právě kompenzoval tendle jev. Už sem x krát uvažoval vo tom, že vemu stojanovku a ty díry vpravo zvětšim, jenže nevim co by to udělalo s celkovym chovánim, páč bych je dokázal udělat jen kulatý (a ne oválný). Fabíka sem s tim prudil ale nikdy se nedočkal racionální odpovědi (odpovědi typu že za to můžou mý pazoury sou píčoviny, páč to dělá každýmu kdo s tim střílí).
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od cipis »

Jenže to, co popisuješ, tak dělá furt jen jedna jediná zbraň, tvoje. Možná máš křivo rám či lehce vyosenou pažbu, netuším.
Mám dvě zbraně, dvě různé brzdy od F., kámoš má také, další též. A nikdo si na nic takového nestěžuje. Jediná stížnost je na extrémní hluk a průvan ... Holt je to něco za něco.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Chorche »

no dělá mi to i na kraťasu, takže křivym laufem to nebude. Bez kompíku to samozřejmně nedělá. A nedělalo mi to ani předtim s GP kompem. Tak jaká bude teď tvá odpověd ? :)
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od cipis »

Úplně jednoduchá, tak si tam dej ten GP kompík a je ...
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Chorche »

jo to je rada nad zlato... :roll: máš ještě nákou jinou moudrost ?
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od cipis »

A co bys chtěl slyšet? Jsi jediný, kdo si stěžuje, stěžuješ si na jediný kus, který jsi vyzkoušel na pouhých dvou kusech zbraní. Reklamaci jsi neřešil, o žádných dalších reklamacích na tento druh "závady" nikdo nic neslyšel, nikdo si prostě krom tebe nestěžoval. Takže je evidentní, že je chyba někde u tebe, ať už u zbraní, pažeb atd. Či přímo v tom samotném kompíku. Kdybych to neměl pořádně přidělané, tak ti řeknu, ať mi ho pošleš poštou a že ho zkusím na své zbrani, ale mně se nechce to povolovat ...
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Chorche »

já to řešil s fabíkem, ale bylo mi řečeno že je to rukama... Byl to jeden z prvních kusů co fabík vůbec vyrobil (kopie jimiho). Vzhledem k tomu, že z kosy za poslední 2 roky nastřílim hovno z důvodu absence vhodný střelnice, tak na to seru a neřešim to.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

Pánové... :)

Čím kvalitnější (rovnější) pažba, tím přesnější střelba bez úletů. Moje rada - kompík natočit na pozici 13,15 hodiny. Tak to dělají rychlostřelci třeba na AR15...
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od cipis »

No z tebe to leze jak z chlupaté deky ... To fakt nemá cenu řešit, nějaký model -3. generace :) To jsou tedy ty tvoje poznámky víceméně irelevantní, protože se to už koupit nedá a všichni posuzujeme aktuální modely.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Chorche »

no já nekupuju kompíky jak rohlíky... vočekávam u těchle věcí funkčnost od 1. generace a životnost doživotní.
Fabíku, natočit to samozřejmě můžu, ale obávám se, že se tim rozhodí celá funkčnost. Tzn to bude míň kompenzovat zdvih.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

Chorche píše:Fabíku, natočit to samozřejmě můžu, ale obávám se, že se tim rozhodí celá funkčnost. Tzn to bude míň kompenzovat zdvih.
Neboj, kompenzovat to bude pořád mohutně ;)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Chorche »

che, já bych byl v těch superlativech skromnější teda... :) Já kriticky řeknu že takle to kompenzuje zdvih dobře (nákej zdvih tam furt je). Ale dobře, vyzkoušim to. A dam vědět. Ale smysluplnější by bylo co tvrdim vodzačátku - tj na pravej straně udělat ty díry větší.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od cipis »

No tak si je udělej ... Na aktuálně dostupných verzích nic takového potřeba není. A máš i modely, u kterých si může přizpůsobit zdvih větší dírou ;-)
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Strelec45 »

No, mě to dělá taky. :nod Skočí mi muška na P kraj terče na nějakých 75 metrů, delší střelnici tady nemám. Ale neřeším to, moc nestřílím a když, tak střílím zleva doprava a tak to pomáhá :mrgreen: U mířenky je to opruz, ale lepší než záměrný bod stahovat z5 na terč o víc, jak metr na tu "dálku".
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Chorche »

vida vida, už to leze :lol: se obávám, že tu předtim fšichni drželi hubu z loajálnosti k fabíkovi, nebo si toho prostě nefšimli, případně to přisuzovali rukám nebo něčemu jinýmu. Ale to přeci kurva neni vo loajálnosti, ale vo feedbacku výrobci. Aby další verze už byly f cajku. Jenže furt nevim, jestli to Fabík vzal v potaz nebo ne. U těch novejch verzí.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od DeadMan »

Zendl dělá kompenzátory ve verzi L/P.

Na verzi P jsou vpravo 3 otvory a vlevo 2.

Navíc jsou otvory ve tvaru konusu a puška se při střelbě ani nehne pokud se správně drží.
You cannot kill me as I am already dead!
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Chorche »

no tak bych si to přectavoval právě :)
hd1727
Příspěvky: 57
Registrován: 18.03.2013 8:01

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od hd1727 »

To s těmi rotujícími plyny je nesmysl. Při té rotaci právě působí ta síla na všechny strany rovnoměrně. Zásadní je ale geometrie zbraně a ergonomie střelce (zejména jeho ramene). Proto pomáhá pažba v ose hlavně a proto má Zendl P a L kompenzátor s rozdílným počtem děr na obou stranách.

Na kose mám kompenzátor Extrema II a nevšiml jsem si, že by mi záměrná utíkala doprava. Pažbu mám CSA Sporter a používám tříbodový řemen, takže mám pušku do ramene docela zafixovanou. Ale zkusím se na to zaměřit :)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od štaflík »

Zlatý prciny a .223:-)
martin.connor
Příspěvky: 84
Registrován: 18.03.2012 22:14

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od martin.connor »

Mam doma komp gladiator, nevim jakej presne, ale zrejme jeden z prvních. Byl jsem s nim spokojenej, dokud jsem nedostal darem komp od zendla. Nechci hanit fabikovo kompy, snazi se, ale na zendla to nema. Hlavne postradam smysl toho, proc fabik dela kazdej mesic novej komp, zendl ma jeden a ten ocividne funguje.
Si vis pacem, para bellum.
Odpovědět