In-line předovky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: In-line předovky

Příspěvek od sigmark »

Chtěl bych časem namontovat nějakého klasického Malcolma, preci jen je to stylovka. U inlinky se ale snese cokoliv (vzhledove). Vyhnul bych se nicmene optikam s plastovym povrchem, aby nebyly opalene od zapalek ( mam jen vnejsi piston, kudy utika vysleh u inlinu si nejsem jisty, ale z moji dlouhe a 6mm zapalek je takový napek, strepinky
a bordel, ze bych se o okular docela bal)
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od krvfx »

Prof. Orfanik: Narážel jsem spíš na to, že předovka nemá závěr, ale dnový šroub. To, co se tváří jako závěr, je jenom mechchanismus úderníku. Já osobně mít zbytečné peníze, tak bych vzal tu lámací, líbí se mi nejvíc - měl jsem ji půjčenou na střelnici na osahání ale ne na střelbu, v tom budou stejné.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: In-line předovky

Příspěvek od sigmark »

a co třeba rovnou perkusní zadovku? sem tam se objeví sharpska od 15000
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: In-line předovky

Příspěvek od mcrea »

2Sigmark
Okulár by měl vycházet až za kohout, takže by do něj prskat nemělo. Ale zkoušel jsem mosaznou optiku na perkusní sharpsce a nešlo ji dočistit. Tak jsem ji sundal a časem ji namontuju na nábojovou sharpsku.
Jakou máš flintu? Já myslel, že inlinku? Asi jsem zas něco doplantal :D
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: In-line předovky

Příspěvek od sigmark »

smith carbine. byla to láska na první pohled. Je mi jasné že na tohle je optika asi jako svetr pro prase, ale ona je to docela bestie :-)
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: In-line předovky

Příspěvek od mcrea »

Co znamená bestie :D ? Má docela krátkou hlaveň na dlouhého malcolma, ale ten kratší proč ne.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: In-line předovky

Příspěvek od sigmark »

bestie je láskyplné označení :-) první ranou zmrvený zcela nový rám jí to vysloužil. teď v tom budu testovat origo střely, které do toho mají být, tak uvidíme jak to ovlivní chování. není to odstřelovačka ani dalekonosný dělo, ale chci jí vytáhnout aspoň na dvoustovku, abych si vyzkoušel jaká je vlastně balistika střely za hranicí, na kterou jsem zvyklý. vyhrabal jsem nějaké tabulky jak posouvat hledí, tak uvidíme
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: In-line předovky

Příspěvek od mcrea »

trochu mě ta flinta míjela, ale tohle je zajímavé :) ,co jsi chudince udělal první ranou?
EDIT - asi jsi myslel rám terče, co? Je horko :oops:
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: In-line předovky

Příspěvek od sigmark »

checht. jsem úspěšný likvidátor rámů jak s derrikem tak s dlouhou. sharpska je krásná, ale tohle je tak jednoduchý a elegantně vyřešený... vyčištěno ( komplet puška) je běžně pod 5 minut.
vychytal jsem mazání, žádný nápeky, ani další čičmundy v hlavni, vesuvit LC (jak se nadává, že v zadovkách nechodí) mi funguje výborně. už jsem z ní vybouchal letos skoro 500 kulí. a váží kolem tří kil. Proti dlouhé ládovačce (hawken, 120cm dlouhej, investarmová hlaveň) je to relativně malá obratná potvora a 10 ran za minutu není nereálných, když jsem upravil hilzny, ( zvětšením průšlehového otvoru ve dně o 1,5 mm, chodí jako víno) tak už bez selhačů.
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: In-line předovky

Příspěvek od mcrea »

no je to původně jezdecká (nebo dělostřelecká) karabina, takže je to ve finále sympatická hračka na menší vzdálenosti. Akorát na těch 200 bude asi trochu mimo, to stoupání plus lehká střela.....no zkus, uvidíš. Já jsem přez 20 let úspěšně "zamilovaný" do sharpsek, takže jasná volba :D . A mám rád dlouhý hlavně :evil:
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: In-line předovky

Příspěvek od prof. Orfanik »

Jako šílený profesor nabízím šílenost na dlouhou optiku. Obdélníček silnější kůže příslušných rozměrů namočit přes noc
a namotat na trubku stejného rozměru jako je tubus optiky s malým, podélným přesahem ( po vyschnutí se srazí ).
Poté decentě převázat,aby držela tvar a nezanechala na povrchu nežádoucí otisky. Nechat vyschnout a pouze mírně na-
konzervovat, aby nepraskala a přesto držela pružný tvar. Při střelbě by to byla dostatečná ochrana před splodinami.
Následné vyčiětění tubusu by pak bylo pouze symbolické. Myslíte, že je to dostatečně šílené? Inspirací byly hlavně pušek
( ovšem pevně potažené kůží ) určené pro námořnictvo.
Uživatelský avatar
LoneWolf51SH
Příspěvky: 217
Registrován: 20.07.2015 13:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy - Nedaleko muničního skladu

Re: In-line předovky

Příspěvek od LoneWolf51SH »

prof. Orfánik: To zní docela solidně a skutečně by to asi optiku ochránilo, ale nevím, v perkusu jsem zatím laik.
Sharpska je docela fajn, ale na to nemám, plánuju spíše toho Trackera a časem bych si pořídil, asi nějakou perkusní pistoli. Pokud adminové dovolí, dám sem odkaz na video, kde je krásně vidět prostor v závěru Trackera: https://www.youtube.com/watch?v=r9guMRSZFEI

P.S: Když to bude OT, klidně to smázněte ;)
Nejlepší možnost je být připravený na všechny eventuality, než být nepřipravená mrtvola.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: In-line předovky

Příspěvek od sigmark »

mcrea: jo, primárně jezdecká karabinka, určení je jiné než u sharpsky (což je ale taky nádhera, ale 500grain knedlík je rychta.), rychlý přepad, vybouchat krmení a zmizet. jsem ale příjemně překvapený přesností. na 50 metrů trefím helmu bez problému opakovaně a bez brýlí (ona taky balistika kule je do nějakých 60 +- metrů dost plochá a pak začne dost klesat. Chci zjistit, jaké to má limity, proto těch až 200) což mě jako etalon přesnosti stačí. Malcolma uvažuju namontovat kvůli ověření, že to dokážu postavit, je to ostatně jednoduchý dalekohled. a potom by šel na tátova deerkuntera. i když ten dává headshoty bez problémů. je na tom skvěle řešený popruh mimochodem, jen je nutné trefit délku. Když se trefí délka řemenu, tak si flinta sedne na záda a nebrnká o nohy, takže se s tim dá pohybovat bez přidržování svižnou chůzí. Když nad tim přemýšlím, tak tahle flitička je v Evropě dost opomíjená proti Sharpskám a Winchesterovkám, i když to je jedna z nejrozšířenějších civil war reenactment flintiček v USA, co jsem tak pochopil, aspoň na skirmishové disciplíny.

prófa: jo, kožené chrániče jsou fajn. jakmile seženu hovězinu, chtěl bych si ušít botku na pažku s matchboxem
k těmhle věcičkám kůže patří.

Wulf: v klidu, dokud to není nějaká reklama na kokotiny nebo ruskou federaci a je to aspoň zhruba k tématu, netřeba se stresovat.
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: In-line předovky

Příspěvek od prof. Orfanik »

Jako ochranu moderní optiky na in linech je myslím nejvhodnější PÁSKA CAMO. Bojím skryté reklamy, nechť si každý
najde sám. Jsou ve všech možných - černých i kamuflážních provedeních.
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: In-line předovky

Příspěvek od mcrea »

2sigmark
samozřejmě, že to zkusíš :D , je to skoro povinnost. Puška je krásná a řek bych, že i docela použitelná, aspoň co jsem viděl. Viděl jsem ji i s vyměněnou hlavní, ale na důvod jsem se nezeptal a majitele jsem od té doby neviděl, ale řekl bych, že důvod bylo to nešťastné stoupání drážek.
No repliku té flinty vyrábí jediný výrobce, je poměrně drahá a krom westernu neodpovídá žádným pravidlům, takže se jejím celkem malým počtům nedá moc divit. Ale pěkná je, to jo.
2profesor
dobrý nápad, já jsem na tom měl kousek smršťovačky a vypadalo to hn... divně :D . Kůže mě nenapadla. Otázka, jak ta skura bude vypadat po pár použitích. Na předovkách si dávám na mířenku rukavici a to co prská z pistonu je schopné opískovat nechty :D . Ta rukavice je černá
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: In-line předovky

Příspěvek od sigmark »

Hele ony ty drazky jsou sice takove divoke, spis jako polygonalni vyvrt, ale kdyz se nabije jak se nabit ma a namaze, je presnejsi nez ruce ktere ji drzi :)
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: In-line předovky

Příspěvek od mcrea »

Tak ona přesná je i třeba kentačka, se správnou střelou, správně nabitá. Bohužel typ použité střely limituje použitelnou vzdálenost.Pokud se nepletu, má replika Smith stoupání kolem 650, to už je víceméně na kouli. V každém případě je ta střela dost lehká na vzdálenosti přes nějakých 150m. Tohle je fakt, snadno ověřitelný a tvé nadšení na tom nic nezmění :D . Ostatně není problém, 12.září v Příbrami jsou závody černoprachých zbraní na siluety, přijeď to zkusit.
Viděl jsem originál, ten má stoupání ODHADEM kolem 300-350 a víc. A má tuším kolem osmi drážek. A to je ta "legendární" Tam už by lítala i delší střela, ale poměrně malá komora a i konstrukce - nejsem si jistej co to snese.
Já tu zbraň nehaním, jen to pěkné, ale má své limity. Jako všechno.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: In-line předovky

Příspěvek od sigmark »

na závodech nemám co dělat, se svojí víceméně pudovou střelbou :-D
ona i origo střela je víceméně kule s drážkou na zadečku :-)
nejvíc jsem do mosazné nábojnice nacpal 3,6 gramu prachu (se musí otestovat :-), nálož odpovídá tak zhruba Spencer rifle, takže by to mělo utlačit i stejnou kouli ), ale na terčovku a kuličku je to zbytečně moc. ustálil jsem se víceméně na 2,4 gramu, krupici a kuli .520. dostala se mi nicméně do ruky formička na .515 dlouhý 3drážkový ogivál, tak jsem ji stáhnul na jednu drážku kvůli krátké nábojnici a uvidíme, výsledek je podle voskového odlitku hodně podobný originálu (a taky spencerovi, proto jsem testoval prach).
není to na extra dálky, to je jasný. ale pokud budu schopný tak nějak zhruba se trefit na 150 metrů budu spokojený. Štaflíkova sniperská preciznost je mi vzdálená :-D
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: In-line předovky

Příspěvek od mcrea »

to se závodam jsem si říkal taky, dneska se občas zúčastním a když už nic, tak se aspoň něco přiučím. Ostatně i poslední někdo musí být :D Já jsem taky limit pro své zbraně - ale lepší se to, ještě tak 150let a určitě občas něco vyhraju :D
TomSmith
Příspěvky: 1275
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od TomSmith »

2sigmark:
Smithka je dobrá konstrukce. Jen je škoda že ji tialiání při výrobě tak przní a ten vývrt si snad ani nezaslouží pojmenování vývrt. Sice prý letos slíbili že nejbližší várku už začnou dělat pořadně, ale moc bych jim nevěřil. Mám ji taky a dost je toho i ode mne v příslušném vlákně na střelectví. Na těch 50 metrů je v pohodě, měl jsem ji jednou ve Velvarech na soutěži perkusních zadovek a na těch 100 to ještě šlo, ale na 150 už jsem měl problém vůbec trefit terč ;) ale zas je pravda že to bylo poprvé kdy jsem ji zkoušel na víc jak 50metrů. Je to holt karabina, ale zábavná a výborně se čistí, stejně dobře jako některé inlainky, protože ji lze vyšrobováním jednoho šroubku "rozpůlit" a čištění je pak pohoda.
Odpovědět