Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od the.marek »

Měl by někdo přitáhnout pár kontejnerů Vityazů, lidi by prodejcům utrhali ruce...
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Chorche »

no při jejich cenovej politice těško. Ale spíš mě překvapuje že se toho dávno nezhostily CSA. Vyfrézovat tělo kosy z duralu by šlo snadnějc neš z oceli...
tslaby
Příspěvky: 40
Registrován: 18.11.2014 14:14
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od tslaby »

Chorche: Ano Špagin sice je, je i PPS-43, ale to není typ zbraní, který jsem měl namysli. Myslel jsem to tak, že u nás nejsou rozumně dostupné moderní karabiny na náboj 9L, s moderními ovládacími prvky. A kdyby už, tak spíš než po Špaginu bych sáhnul po UZI :-)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Chorche »

uziny fšechny zatim střílej ze zadní polohy co vim. To je velkej hendikep.
tslaby
Příspěvky: 40
Registrován: 18.11.2014 14:14
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od tslaby »

Pro mě tyto starší předělané zbraně mají handicap hlavně v tom, že na něj nejde rozumně umístit kolimátor, ovládací prvky jsou poplatné době vzniku a nějaké přizpůsobení uživateli je v podstatě nulové. Tento problém bych neřešil, mít v dosahu nějakou vhodnou střelnici pro pušky. Bohužel v mém okolí jsou téměř všude puškové ráže zakázané, nebo hodně omezené a dá se tam střílet pouze z pistole či malorážky.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Chorche »

nojono, to sme na tom podobně, s kosou sem byl střílet naposled na rozpadim srazu... Taky sem furt řešil karabinu v lugru, čekal dlouho na slibovanou kosu v lugru a nakonec rezignoval a pořídil kpos s G34. Vyhozený prachy....
tslaby
Příspěvky: 40
Registrován: 18.11.2014 14:14
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od tslaby »

O konverzi jsem taky uvažoval, ale všichni mě od toho odrazovali, že to za ty peníze nestojí. Chtěl jsem AR-15, ale právě kvůli střelnicím jsem si ji nekoupil. A na Lugery u nás není moc co koupit, EVO bych bral tak za 20k, za třicet je to šílené, JRC je na tom s cenou lépe, ale nelíbí se mi systém rozborky pro čištění a moc mi nevoní ani střelecké pohotovosti. Dále je tu nedávná novinka BARK 9 ze Slovenska, ale ta cena taky není zrovna lidová a hlavně né každý má čas vyřizovat dovoz ze Slovače. No a teď tu bude GP, kde cena je podobná. Jinak vůbec už nemluvím o alternativách AR - LUVO, PAR a VAR, ty už jsou finančně úplně mimo mísu, i když bych po nich sáhl nejraději.
Butch
Příspěvky: 783
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Butch »

Dovož ze Slovenska je jednoduchý, resp. u mě to nebylo o nic složitější, jen o neco dražší na poplatcích.
tslaby
Příspěvky: 40
Registrován: 18.11.2014 14:14
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od tslaby »

Nejde ani tak o cenu, ale o to, že pro člověka ze západu republiky je to záležitost na celý den.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Chorche »

no vo penězích je to taky. Evropskej zbroják, povolení k dovozu nejsou zadarmo... A to nevim co ještě člověk platí slovákum. Plus benzín tam a naspátek.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od cipis »

Na co evropský? Ty potřebuješ akorát ty doklady, co krásně sepsal člověk na mujglock ...
Butch
Příspěvky: 783
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Butch »

evpropák k tomu třeba není, cestu nepočítím, protože to je na každém, pro mě je to blíž jet na Slovensko než třeba někam po čr. Slováci chtějí jen 15 e za zbraň. kolky se dají platit kartou v automatu hned na policajtech, super nápad :yes
tslaby
Příspěvky: 40
Registrován: 18.11.2014 14:14
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od tslaby »

Bydlet někde na Moravě, tak o tom klidně přemýšlím, ale když bych musel vyjet někdy velmi brzo ráno, abych byl u výrobce včas a vše se stihlo zařídit a pak bych zase dojel domů bůh ví kdy, tak je to pro mě nereálné. Zvlášť když v práci volno nedostanu a o víkendech zase nepracují u sousedů. Takže kdybych tedy vše spočítal vše tedy finančně i časově, vyjde mi lépe koupit VAR, nehledě na to, že BARK je sice levnější, ale když se s tím cokoliv stane, budu cestovat krkolomně na Slovensko znovu.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od cipis »

Tak si to nech objednat u nějakého obchodníka. Je to furt jen a pouze o penězích ...
tslaby
Příspěvky: 40
Registrován: 18.11.2014 14:14
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od tslaby »

Ano máš pravdu, je to hodně o penězích, cca 30 tisíc se mi zdá celkem dost. Mimo to zatím pochybují, že by to nějaký obchodník pouze pro mě u výrobce zařídil.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Chorche »

zařídil, ale budeš pak na ceně tý ARky.... :)
Butch
Příspěvky: 783
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Butch »

To zaléží na obchodníkovi.
tslaby
Příspěvky: 40
Registrován: 18.11.2014 14:14
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od tslaby »

No právě, a pak už je pro mě váha plně na straně ARka, protože mi jeho ovládání naprosto vyhovuje. Ještě mě tak napadá, že se u nás jedna dostupnější karabina dělá, CSV 9, ale u té není skoro žádný marketing, pokud já vím.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od cipis »

Csv9 není marketing, je to ohavnost :)
tslaby
Příspěvky: 40
Registrován: 18.11.2014 14:14
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od tslaby »

To ano, proto to není varianta č. 1 :-) Ale za podobnou cenu prostě u nás nic jiného použitelného není. Nezbyde mi holt nic jiného než doufat a čekat :-) :-(
Odpovědět