Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

osobne nevidim prilis velkym prinost zbrani teto kategorie pro rozpadlika, ale budiz
tyto zbrane jsou vedlejsim produktem samopalu, kostat do zakopu a tedy zbrani ktere jsou ucinne diky palbe davkama, ne jednotlivymi ranami. Takze ta mnejvetsi vyhoda a to klid v palbe davku je fuc azbylo jen to ostatni, tj vaha, rozmery, nizka uciinsot ci vykon.
na tvz domaci obranu je t take pomerne dost nestatne reseni zvlaste po rozsahlem tuningu :-)) on je to spise v rade pripadu spise mrving nez tuning ale asi hodne lidi neodola. Pri domaci obrane se predpoklada strelba na par metru a jakakoliv miridla jsou naprosto zbytecna, spise o neco cumiciho zbran zasekne, prosteradlo, kapsa, zaves atd a budes devatej :-))
ale k dotazu,
starej klasickej skorpion 7,65 br byl podle asi nej
nove EVO je pokud o automat v 9mm co se moc nepovedl,
samopaly MP 5 jsou jako kostata do zakopu a cisteni mistnosti dobre ale jako semiauto hracka dost na houby, alespon v normalnim provedeni
konverze AUG na 9mm para, desne nespolehliva
mel jsem v ruce i takovy suplik nadevitku CZ oteviralo se to jako kufr vypadalo mohutne jak od filmu a asi to byla take jedina mozna rozumna aplikace tohoto vynalezu....
jedine s cim jsem byl po strelecke strance spokojenej byl VAR 9mm, jenze co s tim ? na blbnuti na strelnici mam radeji 22 tku. na lov se to nehodi a na pripadnou home defense mam jine a skladnejsi hracky ..
si myslim ze rada techto zbrani je vhodna pro ty co touzi po klasickem samopalu a protoze to moc nejde, tak voli semiauto verzi, ok strii to ale na moc veci se to nehodi ..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Chorche »

chechet, sem tu psal něco podobnýho, ale byl sem "usazen" tim, že automatická střelba se apsolutně nikde nepoužívá :D
Ta devítková karabina je prostě hračka na střelnici kam se nedá jít s plnotučnou. Jinej význam to nemá.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Myslím, že nikdo nikoho neusazoval ;) Tak si svorně zanotujte jak se devítková karabina hodí maximálně na "kravení" na střelnici nebo před 60ti lety do zákopů, takže je celkem k h...u. Zatímco např. HK a držitelé její licence třeba na MP5 nestíhají pro ozbrojené složky vyrábět a během posledních 5 -10 let se nové konstrukce rodí jak houby po dešti :roll: :roll:
Nicotinick píše:
Chorche píše:ale kdeš, fšechny tydle hračky sou primárně určený na kravení na střelnici. Reálnej bojovej význam to nemá. Pakliže to teda neni ve fullauto. No a na kravení tu váhu nijak neřešim, navíc tim člověk může drilovat vovládání na střelnicích, kde s plnotučnou kosou nebo kalachem střílet nesmíš.
Tak teda proč mají téměř všechny "zásahovky" po světě pro zejména CQB ve výbavě MP5 a klony AR15 v 9L ? A proč drilují hlavně rychlou střelbu jednotlivýma ? To myslíš jako že trénují na "plnotučnýho kalacha" pro použití v uzavřených prostorách ? :D :D
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Chorche »

a voni sou MP5ky pro vládní síly jen v semi auto ???? :shock:

Já tu mluvil o tom co se prodává do civilu. Neřek sem že je to na hovno, to vůbec ne. Řek sem že je to hračka na střelnici. Sám sem si to pořídil, přesně za timle účelem. Ale život bych tomu nesvěřil. Respektive bez full auto režimu bych s tim do boje nelez.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od herman »

Není to možná proto, že zásahovky mají to, co jim koupí stát? A státy v poslední letech šetří, stejný význam má možná střelba jednotlivými: šetří se spotřeba munice.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Chorche: Čti prosím dobře...výrazně častěji se v režimu semiauto většinou používají. Viděl jsi třeba střelbu na krátko za chůze ? Zkus si někdy popovídat s výcvikářem od nějaké zásahovky, stačí třeba u nás od SPJ, krajské zásahovky, nebo s někým od URNY ;)
Herman. Zásahovky (obecně po světě) si samy vybírají co si nakoupí ;) a jsou ty poslední kde se šetří. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
tslaby
Příspěvky: 40
Registrován: 18.11.2014 14:14
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od tslaby »

krvfx píše:Ta dlouhá CSV už je fakt pěkná. Jestli letos budou prémie, tak si udělám radost:)
Jojo přesně takto jsem se už taky rozhodl, ale počkám až na jaro :-)
Jinak přínos karabiny v pistolové ráží vidím právě pro toho, kdo nemá v dosahu puškovou střelnici. Je to i můj případ, jediná pušková střelnice v dosahu má jen 50 metrů a kvůli době otevření jen 3 hodiny v týdnu je na těchto palpostech pořád přeplněno. Další puškové střelnice už mám v okruhu 60 km + což je pro mě už trochu daleko, abych to jezdil každý víkend. Ale největší rozhodovací váhu má moje domácí střelnice, kterou mám 3 km od baráku, je na ní směšně levná permanentka, má také 50 metrů ale je schválena pouze pro pistole, brokovnice a BP.

Postapo dobu moc neřeším, ale i v takovém světě má podle mě zbraň této ráže a systému svoji roli. Vzhledem k velikostem některých karabin je to podle mě celkem vhodná záložní zbraň (ne náhrada krátké primární ani záložní zbraně) k velké pušce, případně i vhodná do města.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

Tak mě by se líbila spíš ta krátká verze CSV, ale s hlavní o cca 5cm delší. Zatím se ale o této zbrani nikde moc nepíše i když, jak jsem pochopil, je na trhu už od roku 2013...? Takže ještě si kdyžtak chvíli počkám, jestli nerpí nějakými generickými vadami atp. Pak se uvidí.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od cipis »

To se načekáš, protože si to řeknou všichni. Místo, aby dali dotaz na výrobce, jak se řeší reklamace, opravy atd...
tslaby
Příspěvky: 40
Registrován: 18.11.2014 14:14
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od tslaby »

Už jsem výrobci zkusil napsat, jaké jsou možné konfigurace karabiny, jak se mění cena a jak je to se servisem atd. Pak můžu dát vědět.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

hm,
tak napred trosku z zasahovkam a MP5 a spol. Mel jsem cest se seznamit po nekud blize... 1)
Uspech zbrani MP 5 je dan predevsim velmi dobrym obchodnim oddelenim a ne samotnou zbrani. 2) 9mm automat je pro tyto jednotky uplne idealni, jednat to neni jediny vyzbroj, to teamu take patri odstrelovaci, tj vetsi vykon a 58 se take nevyhejbaj, je to otazka taktiky a pripad od pripadu. Vetsinu veci co resi je na par metru, strilet napr v panelaku necim silnejsim nez 9 para je problem a je to take uplne zbytecne. S rychlym prstem a to oni maji neni problem vystrilet hafo naboju i v semiauto. co trefis ci netrefis bych neresil, oni too take moc neresi, tak v semiauto alespon take nenadelaji tolik skody. Zakladem taktiky vsech techto zasahovek je nasazeni zdrcujici presily. Proste na jednoho zlodejicka ci poulicniho dealera jich naskace 15 a to jeste rvou a chrastej zbranema. To staci ani strilet nemusej coz je vyhodne pro vsechny strany.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

ale k tematu,
jsme si hral z lehkou karabinu 357 mag, rychlost palby teoreticka 120 ran/min, pri 3 rany/2sec jsem schopen se udrzet na vzdalenost 25m bez problemu v obrysu hlavy. Pri pomale strelbe na 50 mm do 5cm rozptylu. Naboje jsou do zasobniku ( kapacita 8 ran ) doplnovat i behem strelby bez komplikaci. Vykon 357 mag je vhodny jak na lov tak vse ostatni. Zbran je to naproto proverena s vynikajicim vysledkem. Pro rozpadlika prakticky idelani.
Ted jeste co to tak asi je :-))
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Chorche »

winčestroffka... co jinýho.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Venet »

A ja som videl dlhú henryovku v 45ACP a to bol ešte len mazec. Možno by na zákazku išla spraviť aj v lugri???
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Lupus
Příspěvky: 140
Registrován: 10.06.2015 9:35
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Lupus »

Jen malá poznámka k .357 M a lovu. Sice to dává z dlouhého laufu větší dopadovku, ale pořád je to výkonově na spodní hranici použití. Na srnčí a níž v pohodě, na cokoli většího bych s tím ideálem použití brzdil. Papírově se i .44 mag tváří jako slabá, ale v USA jí používaj a je tam dost vláken ve fóru, kde se dohadují, jestli je lepší 30-30 win, nebo 44 mag s 22 palcovou hlavní. Já bych jako minimum použil právě .44 mag, což funguje i na prasátka, který jsou na ránu fakt tvrdý a i tam bych se přiklonil k tomu si lovecký náboj dělat doma na matrici, než používat tovární revolverové laborace. Ale i v továrním provedení už tam puškové střelivo dělají s E100 1500 J +. Jedinou chybou těchto revolverových nábojů v karabinách je její limitovaný účinný dostřel, kde se všichni shodují na tom, že se s tím dá lovit do 100 m. Kdokoli chce mít "delší prsty" už je odkazovaný na 30-30 win, jako nejbližší výkonové laboraci. A samozřejmě se tu bavím o zkušenostech z USA a ne u nás. 357 Magnum na legislativní limit E100 1500J nalaborovat nejde, proto Evropské zkušenosti chybí. Tady se traduje jiný vývoj. Každopádně budeš mít velký problém s tím najít dobrou loveckou střelu do 357 i do 44. Já vím, že tady ranivou balistiku neřešíte, protože děláte dírky jen do papíru, ale většinu střel, které zde koupíš jsou revolverové, tedy na nižší úsťovky než potřebuješ ty a s jiným balistickým koeficientem, než chceš na větší dosah. A ano, vím, že v PA je jedno co máš a ano, lovilo se i doma odlévanou kulí, ale proč se držet standardu před 200 lety, když nemusíš.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

No buď nějaká Lever Action (pákovka) a na to tady je samostatné vlákno, nebo Slide Action neboli pump-action na bázi Colt Lightning a jediný kdo tohle kdy dělal v .357 Mag je IMI Timberwolf a pak jen Uberti, a to přesnou historickou kopii z roku 1884 která je fakt tak na westernový střílení.

Jinak k lovu s tímhle naprosto souhlasím s Lupusem.

Každopádně tohle s karabinami na pistolové náboje nemá opravdu vůbec nic společného. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

jasne ze to je pakovka, konkretne Marlin.
jj pakovky maji sve vlakno, ale nejde o to rozebirat pakovky na 357 mag coz jsou vetsinu kratke karabiny, coz uz je mimochodem ve vlakne, ale o srovnani vlastnosti modernich konverzi na pistolove naboje a letite karabiny na o neco mladsi naboj. Proste kdyz to srovnam dal bych radeji prednost "stare" pakovce nez "moderni" konverzi na pistolove naboje. Co se tyka lovu je jasne ze 357 mag nnei zrovna naboj na cernu a vubec ma sva omezeni, vcetne legislativy. Ale pokud se bavim o situaci rozpadle spolecnosti kdy neplati uz zadna pravidla je pomerne dost univerzalni.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
TomSmith
Příspěvky: 1275
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od TomSmith »

Nicotinick píše:... nebo Slide Action neboli pump-action na bázi Colt Lightning a jediný kdo tohle kdy dělal v .357 Mag je IMI Timberwolf a pak jen Uberti ...
Z taliánů to dělá ještě Pedersoli a to jak .357 Mag tak .45 colt, ale raději toho Ubertiho, prdelsoli to v poslední době už nějak fláka.
Uživatelský avatar
Lupus
Příspěvky: 140
Registrován: 10.06.2015 9:35
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Lupus »

viktor píše: Ale pokud se bavim o situaci rozpadle spolecnosti kdy neplati uz zadna pravidla je pomerne dost univerzalni.
viktor
Tady ani tak nejde o legislativu, ale o prostou fyziku a ranivou balistiku. Vím, že je to těžké, ale .357 s sebou prostě nenese dost energie na to, aby zůstal ulovený kus na místě, kdes ho střelil. To, že zvíře trefíš je jen půl úspěchu. Aby ti úlovek k něčemu byl, tak ho musíš taky najít a bez zkušeností, případně psa je strašně těžké najít kus, který ti odběhl hloupých 100 m. A já pevně věřím, že ti právě to tvé univerzální řešení nepřinese to, co od něj očekáváš. Princip je ten, že je zvíře zabité buď šokem letálních orgánů (většinou zůstane doslova na fleku), což je zajištěno především rychlostí penetrující střely (okolo 1000 m/s), nebo přímým poškozením letálních orgánů a vytvořením velkého střelného kanálu, které způsobí vykrvení organizmu. To pak sice odbíhá, ale hezky barví, takže dohledáš i bez psa. Zejména ve druhém případě je třeba kus prostřelit. Ráže .357 M neumí ani jedno z popsaného. Takže se s tím sice lovit asi dá, ale blbě. Pokud budeš mít hlad a strávíš půl dne vypracováním dobré lovecké situace, vystřelíš a zvíře nedohledáš, tak věz, že je to tvá cena za "univerzální flintu".
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Lupus. :yes
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Odpovědět