AK-47/74 a jejich klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od edakemlink »

Ty z Tuly (např. AKS-74U se vyráběly jen v Tule) jsou označeny vylisovanou hvězdou, Iževsk je zase značen šipkou v trojúhelníku, značení je i na bodácích nebo zbraních...

Mimo tato ruská (sovětská značení) se můžete setkat se značením hvězdy ve štítu, to je zbrojovka Molot ve Vjatské Poljaně, toto značení u nás nejspíš na 45-raných zásobnících z lehkého kulometu RPK-74, které se u nás taky objevují...

Značení nemá na nic vliv, zásobníky fungují spolehlivě, jen ně zajímá odkud jsou ty od Brýmové, podle kontrolní značky ( písmeno M v obdélníku) na fotce mi připadá, že jsou z Iževska...
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od herman »

Mám otázku: Nevíte někdo, zda-li je polský granátometný nástavec (prodává je například ZS) průchozí i pro normální střelu 7,35x39, nebo je zůžen pro slepou?
Přílohy
granatometny_nasadec_komplet_novy_typ_polsky__25kb.jpg
granatometny_nasadec_komplet_novy_typ_polsky__25kb.jpg (16.05 KiB) Zobrazeno 22095 x
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
hharo
Příspěvky: 289
Registrován: 30.12.2012 11:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od hharo »

cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od cipis »

Já měl za to, že se to odpaluje normálním nábojem?
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od herman »

Slepým, byly na to i speciální 10ti ranné zásobníky, kde se ostré nevlezly.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Kubak
Příspěvky: 86
Registrován: 10.09.2015 23:22

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Kubak »

Neví náhodou někdo něco ohledně bulharských "AK74 SNIPER", které má začít prodávat ZS koncem února? Jak jsou na to s kvalitou? :)
"Podstatná otázka není, jestli se to stane, ale kdy se to stane" Eugene Habiger, generál USAF
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od štaflík »

Řekl bych, že je to běžný AK-74 s lištou. Ale AK-74 je hodně přesná puška a bulharské jsou solidní. Většinou dělané na vyřazených repasovaných mašinách z Radomi. Za 11 000,- bych do toho směle šel.

Ba co víc, pokud pro někoho není problém střelivo, tak mi to přijde jako nejzajímavějších nabídek rozpadlických zbraní.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od cipis »

Celkem skok z těch 15, co to bylo na konci léta. Během dvou dnů to ale bylo pryč, tak si myslím, že tohle se rozebere ještě rychleji. A střelivo o korunu levnější ... Ta várka z léta byla nová, nepoužitá, zakonzervovaná. Přesnost nemohu posoudit, stříleli s tím kluci akorát na 50m a přes mechaniku ... Rozhodně ale lepší než z sa58, ten rozdíl byl viditelný. Srovnatelný s M4, také přes mechaniku.
Momoz
Příspěvky: 14
Registrován: 26.01.2015 15:17

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Momoz »

Ahoj, měl jsem možnost si zastřílet s bulharskou ak-74 z loňské várky od ZS. Akorát pouze na 50m. Nicméně přesnost mě hodně překvapila, s pevnými mířidly jsem bez problémů trefoval 10ky. Můžu potvrdit, že tu kterou jsem držel, tak byla v super stavu.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od štaflík »

Střílel jsme se dvěma AK-74 (Rus a nevím) a obě to byly nesmírně pohodové, vyvážné a přesné zbraně. Za 11 tisíc nejlepší nabídka na trhu. Další zajímavé pušky jsou až Ruger AR a Zastavy M21. Všechno ale v ceně násobku.
LokiFilip
Příspěvky: 27
Registrován: 04.01.2016 19:07
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od LokiFilip »

Zdravím všechny čtoucí :D .

Rád bych si jako začátečník pořídil samonabíjecí pušku (a konečně si splnil klukovský sen). Nechci do sve prvni investovat majlant. Takže se rozhoduji mezi použitou saigou M3 5.56 (nastříleno cca 700 ran) a 7.62 (údajně nastříleno pod 100 ran) pak mě ještě pár předchozích příspěvků nahlodalo na ak74 sniper od zeleneho. Co myslíte do které jít?

Díky za rady.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od opavak »

Zdar, no rozhodně bych doporučil AK 74 = levné střelivo 5,45x39, levné zásobníky(já kupoval u Brymové), dostupné ND i doplňky na netu, velmi dobrá přesnost, jednoduchost konstrukce - spolehlivost.....civilní Saiga se v některých detailech odlišuje od původní voj.konstrukce a to pak může nastat problém s ND, zásobníky i doplňky. Mám AKS74U a nedám na ní dopustit ;)...ke zbrani bych ještě doporučil pořídit kolimátor nebo optiku 1-4x na boční montáž.
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
LokiFilip
Příspěvky: 27
Registrován: 04.01.2016 19:07
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od LokiFilip »

Přesně toho jsem se bál, žádal jsem povolení na saigu a tu maji skoro vsude jako samonabíjecí kulovnici. Zatímco ta 74ka je vsude jako samonabíjecí puška, tak jsem moc zvědavej co mi kluci modry napíšou na to povolení.
Lumberjack
Příspěvky: 101
Registrován: 28.01.2016 20:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Lumberjack »

Naposledy jsem o povolení žádal před měsícem. Napíšou ti DLOUHÁ SAMONABÍJECÍ a co si potom koupíš je jen na tobě ;)
LokiFilip
Příspěvky: 27
Registrován: 04.01.2016 19:07
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od LokiFilip »

To bych byl štěstím bez sebe kdyby to psaly takhle univerzálně. No naděje přeci jen umírá posledni :D .
Lumberjack
Příspěvky: 101
Registrován: 28.01.2016 20:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Lumberjack »

Buď v klidu, dneska ti napíšou krátká, nebo dlouhá samonabíjecí a dál je to na tobě. Uvidíš :)
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Nicotinick »

Podlehnout smířenému počkat co "ONI napíšou" je trošku ovečkovské s nejistým výsledkem. ;) Důležité je, o co si zažádáš v žádosti o NP! Je přinejmenším vhodné u prodejce zjistit, jak je zbraň zaregistrovaná v CRZ abys nesplakal nad výsledkem. Píše se to všude po střeleckých forech.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 475
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od alpi76 »

No, já mám zkušenost trochu jinou. Když jsem si byl na PČR pro nákupko na Saigu Mk 03, ptal jsem se, co mám do nákupka napsat, protože obchodník, od kterého zbraň odebral můj prodejce, měl zbraň registrovanou jako kulovnici samonabíjecí. Bylo mi řečeno, že napsat mám puška samonabíjecí. S tím jsem šel pro zbraň. S CRZ byl problém, ale prodejce zavolal na nějakou podporu, tam to změnili na puška samonabíjecí a bylo vyřízeno.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od cipis »

Asi tak nějak, protože jestli tu jetou zbraň má borec registrovanou na "kulovnice samonabíjecí", tak to prostě nepřihlásíš na povolení na samonabíjecí pušku ...

Edit pro příspěvku výše - ale to je už zásah u prodejce "v krámě", vem si ale, že chceš koupit takovou zbraň od soukromé osoby, tak jemu to vadit nebude, ten jedná v dobré víře (ikdyž těch informací je už po inetu spousta), takže to odhlásí, ale ty to nepřihlásíš, protože to PČR změnit nemůže a soukromý prodejce už vůbec ne ... Tedy u prodeje na inzerát je víc než žádoucí zjistit, co má prodejce v průkazu zbraně ...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Fabulous »

Policie to v CRZ změnit může a to velice snadno. Je to jen o ochotě a spolupráci. :)
Odpovědět