Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
JaPi
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2015 16:43
Bydliště: Praha-východ

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od JaPi »

Jenom abych si to mohl představit - je to něco jako Remington 783 nebo Savage Axis ?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Fabulous »

Mnohem horší než-li levné modely Savage, které považuji za samé dno nabídky, která ještě může oslovit rozpadlíka ;)

Jedna z vystavených flint měla kompletně orezlou natahovací páku. Další zase popraskaný lak pažby. Všechny měly zpracování závěru a obecně všech dílů na úrovni ruské válečné produkce (možná i horší). Hrubý chod všeho, snad s výjimkou spouště. Vnější povrchy hnusné. Duralové lišty z bůhví čeho. Hnus velebnosti.

Se Savage nelze srovnávat ani ve snu :ne
Uživatelský avatar
Lupus
Příspěvky: 140
Registrován: 10.06.2015 9:35
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Lupus »

Já Savage Axis mám a není věc, kterou bych jí mohl vytknout. Dokonce i s tou optikou v setu se dá začít. Za šera samozřejmě neuvidíš o moc víc, než prostým okem, ale ve dne ok. V poměru kvality, kterou za ty peníze dostaneš to na trhu moc konkurenci nemá. Ještě jsem zvažoval ke srovnání Marlina XL7, ale tam se mi netrefili do ráže. Do hledáčku bych zařadil i Weatherby VANGUARD za cca 15 tisícovek. Pravdou ale je, že žádný z mnou uvedených modelů nenabízí i pevná mířidla.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

zajmava verze by mohla byt hog-hunter od Savage. řehák ji kritizuje, ale dle for pry docela slusna
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Pahrb »

Škoda, dokud byla k mání 10TR, tak to za tu cenu byl jasnej kauf. Nevím, proč tu akci a tento model stáhli tak brzy...
Steve89
Příspěvky: 6
Registrován: 06.12.2015 21:17

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Steve89 »

Fabulousi děkuji, že jsi mi ušetřil cestu ;) , to je tedy bída, ten Mossberg tím pádem škrtám ze seznamu. Nevím tedy po čem koukat nyní...

S pevnými mířidly, jsem našel CZ 557 - cena o něco vyšší 23.000 Kč, bohužel ji asi dělají jen s dřevěnou pažbou.
Jinak co se týče podobných pušek s větším zásobníkem a mířidly, v ceně okolo 20 000 Kč jsem zatím na nic jiného nenarazil. Nemá někdo ještě nějaký tip?

Původně jsem koukal na - Savage 10 TR 308 win, ovšem jako skoro všechny kulovnice této ráže od zn. Savage je vyprodaná.

Je to bída v dnešní době něco koupit...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od viktor »

no mel jsem v ruce tohle http://www.zbrane-dave.cz/products/harr ... 8win-akce/ viz video https://www.youtube.com/watch?v=n6ITDFrJuq4 a https://www.youtube.com/watch?v=KCgGKg5vkig
jako kazda lehka zbran t takove razi 308.win to bude docela kopat, s tim je nutno pocitat, zas je to lehke na nseni atd.. take jsem o ni premeslel
k loveckym, nejsou to zbrane urceny ani pro sport a ni pro PA. napr takove ZH kulobrok 7x57r / 12 ma jednak svoji vahu a v lese se docela pronese, potom rezavi neskutecnym zpusobem, proste vyzaduje neustalou udrzbu.. jinak je jak liska. ale dobre to strili a vubec, ale dost zbrani strili dobre ale maji i neco navic, treba odolnost. Jinak jak uz nekdo psal s kulobrokem co ma spajene hlavne do svazku, existuji i s volnejma hlavnema, si moc nezastrilis, jak se to ohreje tak se svazek vlivem tepelne roztaznosti ohne a sipe to jinam, je to proste na lov, kde padne par ran a ne na strelnici kde je to horsi. Dalsi moznost je ruska IZ jednuska. T je take delany do lesa na lov ne na paradu.
Co se tyka streliva dal bych prednost "vojenske" razi. napr 308 win atd. Duvod jednoduchej a to je ho dost, proste je dostupne a relativne levne. Nekdo muze namitat ze na lov napr na srnci je 308 win moc silna, ma pravdu, je to pomerne dosty vykonny naboj. Ale pokud si nabijis tak to neni zas takovy problem jist s vykonnem dolu vcetne volby strely.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od štaflík »

TR Savage neměla pevná mířidla. Hog Hunter se mi jeden čas líbil. Ale jestli má Rem700 SPS či Martin VH měkkou pažbu. HH je ještě o třídu níž.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

pokud bych nemel neduveru v CZUB tak bych sel do 557 Ranger. Zbran, ktera byla specialne vyvinuta pro tendr na prezbrojeni kanadske jizdni policie (nakonec nevyhrali). Tezsi plovouc hlaven s mech. miridly, weaver lista, zasobnik na 10 naboju a drevena pazba
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Fabulous »

Já byl pro toho Mossberga už rozhodnutý. Krátká 16" hlaveň a možnost používat zásobníky Accuracy i AR-10 je naprosto super. Ale po prohlídce zbraně jsem jí tam radši nechal. I když cenovka byla samozřejmě super.
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Cherro »

No já mám zálusk na CZ557 Syntetic. Plastová pažba, mířidla, "vcelku slušná cena", ale nějak ji nikdo nemá v .308 :| Tak to asi vypadá na Rangera...
Přílohy
12341522_682523455217891_4065491952919142419_n.jpg
Uživatelský avatar
Lupus
Příspěvky: 140
Registrován: 10.06.2015 9:35
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Lupus »

Ranger má ergonomii pažby stejnou jako Carbine. Mně osobně se lépe nahazuje na pevná mířidla. Má o prst menší pistolovku než LUX. Cena stejná. Naproti tomu LUX se mi lépe nahazuje na optiku a padne mi lépe do ruky. Na pevná mířidla už ale musím s okem níž, než mi přijde přirozené. Zásobníky jsou plně zaměnitelné, takže si desetiraný zásobník vrazíš i do LUXe (dělají i zásobníkovou verzi, ne jen schránkovou). Pokud tedy primárně chceš střílet s optikou a v nouzovém režimu přes mušku-hledí, tak za mne doporučuju zvážit LUXe. Pokud to máš opačně, tak Carbine-Ranger. A padnout do ruky ti to může samozřejmě úplně jinak než mně. Ale máš víc variant na výběr, tak se neunáhlit. Jednodušší je měnit zásobník.
Jinak Kanadští rangeři tu pušku chtěli hodně a i dnes je tam i mezi lovci hodně poptávaná. V Kanadě má lepší zvuk než cokoliv amerického (což třeba já úplně nechápu, ale je to tak). Pušky nakonec neodebrali, ale hlavní důvod byl ten, že požadovali výrobu v Kanadě, na což ČZ nechtěla přistoupit. Jen paradoxně, navzdory objednávce s desetiraným zásobníkem, je u nich nábojové omezení zásobníku/schránky na 3 náboje (civilní lov) a to i u opakovaček. Výjimku mají malorážky, tam kapacita není omezena. Jak to řeší s trubicovými zásobníky netuším, ale normální schránkový zásobník musí mít úpravu. Ale předpokládám, že Rangeři jako polovojenská organizace jede podle jiných, než civilních zákonů a omezení se na ní nevztahují.
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Cherro »

Zásobník je u mě taky podmínka, i když nevím jestli ho a za kolik CZUB u 557 vůbec nabízí jako díl. Na jejich webu jsem ho nenašel. Rangera budu testovat asi před vánoci, kolega co ho má přijede na naháňku, tak uvidím jak mi bude sedět. Ještě nevím jestli to osadím jen kolimátorem, nebo něčím v rozsahu 1-4x26. Víc tam nechci. Prioritně chci flintu na blbnutí na střelnici a na naháňky.
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Pahrb »

Proč si Rangers (pokud je to státní ozbrojená složka) přejí opakovačku? To má nějaký speciální důvod? A zrovna CZ... Nevím jak ta CZ 557, ale obyč CZ 550 mě teda zklamala. Jako jo, na lov asi ok, ale závěr tomu chodí hladce asi jako Mosin, takže žádný fofrování. :lol: Navíc narozdíl od Tikky se dost vaglá v zadní poloze a pak se špatně vrací dopředu. To soudruzi v CZ moc dobře nevymysleli, vodící ozub navíc je asi moc náročnej a zvýšil by cenu :roll:
Steve89
Příspěvky: 6
Registrován: 06.12.2015 21:17

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Steve89 »

Ještě tu je možnost si u Proarms objednat Savage 11 Scout. Avšak cenovka pro zákazníka v ČR je 29,900 Kč.

http://www.savagearms.com/firearms/model/11Scout
Přílohy
savage11_scout.jpg
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Fabulous »

Objednat můžeš. Fyzicky dostat v dohledné době nikoliv :mrgreen:
Steve89
Příspěvky: 6
Registrován: 06.12.2015 21:17

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Steve89 »

V Lednu by měli dělat objednávku na kompletní sortiment Savage, kdy jim zboží dorazí nevím, ale už teď není skoro nic od Savage skladem. Nejen v Proarms.

Ale komu by se chtělo čekat, byť třeba 3 měsíce... To je pravda.
Uživatelský avatar
Lupus
Příspěvky: 140
Registrován: 10.06.2015 9:35
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Lupus »

Pahrb píše:Proč si Rangers (pokud je to státní ozbrojená složka) přejí opakovačku? To má nějaký speciální důvod? :roll:
Rangeři nejsou armáda. Pro nás se pro to hledá těžký příměr. Fungují jako záchranáři, horská služba a domobrana. Tak nějak od všeho trochu. Navíc ještě mají dělat patroly severních teritorií jako průzkum a takový zvláštní výkon státní pravomoci. Jde jim spíš o přežití, než plnění bojových úkolů. Proto asi opakovačky.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od kregan »

V American sniper měl taky opakovačku.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Nicotinick »

No ale z poněkud jiného důvodu. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Odpovědět