Black mamba raze 9mm makarov?

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Trace »

Dají se někde sehnat Black mamby v ráži 9mm makarov? Nebo se vůbec nedělají?

Díky
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Nicotinick »

Jednak se v Makarovu nedělají, druhak je to celkem k hovnu. Jak praví jeden kolega, "obyčejný celoplášť, blbě vyrobenej ale dobře prodanej." ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Maximus »

Mám to od jednoho balistika (bylo to vč. prezentace s obrázky), který se bavil ve službě testováním různých nábojů a BM si rozhodně nevedla rozhodně zle. Z továrních laborací 9 mmL i 357Mag povolených pro civil měla BM jedny z nejlepších výsledků na bal. želatině. Na rozdíl od mých oblíbených subsoniků 9 mmL, které tvořily díry jak po propíchnutí kulatinou daného průměru - předání energie cíli hodně špatné.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Nicotinick »

No je to možné, test do želatiny je hezká věc :) ale gel není tělo, je to jen simulace svalové tkáně, bez orgánů, kostí nervů, krevního řečiště ......navíc to nevyváží kolísavou kvalitu výroby, mizerné podávání v mnoha zbraních, volné nezaškrcené střely, výrazně nekonzistentní rychlosti střel, občasné selhače, vyzkoušeno několikrát v 9P, .38, .357, .40.,.45,...za ty peníze bych tomu život nesvěřil.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Butch
Příspěvky: 785
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Butch »

Já mamby nosím v revolveru. Kolísání rychlostí můžu potvrdit, měřil jsem je na hradlech a nestačil jsem se divit jaké tam byly rozdíly v rychlostech. Nicméně to souvisí s nedoškrcenýma střelama v nábojnici a s tím si přebíječi snadno poradí. ;)
Dancek
Příspěvky: 83
Registrován: 27.09.2014 10:37
Pohlaví: muž

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Dancek »

Mamby v 357 magnum jsem měřil ze 4" revolveru a z 20" LA karabiny, oboje měření proběhla na venkovní střelnici při teplotě 22°C. Z revolveru jsem měřil 6 a z karabiny 5 ran.
Z revolveru jsem naměřil rychlosti od 430 do 440 m/s, průměrná byla 433 m/s, směrodatná odchylka 3,25, což je ± hodnota docela běžně dosahovaná u továrních nábojů (tedy spíš u zahraničních než u našich).
Z karabiny od 577 do 595 m/s, průměr 583 m/s, směrodatná odchylka 7,14, což je na můj vkus docela hodně. Náboje byly ze stejné série, dokonce z jedné krabičky.
Kdysi jsem narazil na příspěvek, kde autor psal, že kvůli důlku ve špici střela po nárazu do měkkého cíle ztrácí stabilitu a proto i bez přetvarování vytvoří objemnější střelný kanál, ale netuším, zda je to pravda.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Nicotinick »

Musel bych to pohledat v zápiscích, mně Mamba v pistolích 9P a .45 ACP vykazovala rozdíl až 30 m/s, ale už je to nějaký pátek.

Každopádně marketingově to je pojato dobře :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od krvfx »

To jsem si říkal taky - trochu je přiškrtit a neměl by být problém. Zkoušeli jste to někdo? Já bych mohl přiškrtit, ale nemám hradla...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Nicotinick »

Už jsem to tady někde psal, po přiměřeném zaškrcení se trošku zvedne výtahová síla a tudíž tlak, víceméně ale zanedbatelně.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Butch
Příspěvky: 785
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Butch »

Spíš jde o to, že "se prý" někomu ta střela uvolnila a pak se zatlačila, což může být celkem problém.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Nicotinick »

Diskuse o BM už tady jedna je...tak jen kopíruju svůj příspěvek.



Stačí hned nové náboje mírně zaškrtit ve škrtící matrici u nějakého přebíječe.. Stejně jako u Lapua CEPP. Mírné zaškrcení samozřejmě má vliv na výtahovou sílu a vývin tlaku, ale řádově tak v desetinách %. Rozhodně však menší, než pak střílet o 1 - 2 mm kratší náboj, (který ale stejně zbraň nedestruuje, několikrát vyzkoušeno).
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Butch
Příspěvky: 785
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Butch »

Ostatně v nové (zářiové) Střelecké R. je článek o srovnání SB Subsonic, BM a SB poloplášť, 9mm luger, střelba na mokré noviny.
Dancek
Příspěvky: 83
Registrován: 27.09.2014 10:37
Pohlaví: muž

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Dancek »

Se škrcením střel BM v revolverových nábojích bude asi trochu problém, bez škrticích drážek bude škrcení běžnou roll matricí nebo žehličkou nejspíš velmi slabé a matrice pro kuželové škrcení v revolverových rážích má asi málokterý přebíječ. Ani delaborace náboje, vytvoření drážky na střele a opětovné sestavení včetně zaškrcení do drážky, nebude pro většinu přebíječů schůdná cesta …
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od kregan »

Jste si jistí, že je to přetrvávající problém? BM 9x19 nosím cca měsíc a zatim jsem nic takovýho nezaznamenal.
Čím víc víš, tím míň neseš.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od krvfx »

Možná dělám něco blbě, ale při pokusech bez prachu a následné "delaboraci" se škrcením do střely drážka udělá. Tak to určitě alespoň trochu pomůže.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Nicotinick »

Dancek: Stačí přiškrtit aby se vnitřní hrana nce vtiskla do střely, úplně v pohodě to udělá každá roll crimp.

Kregan: Zkus každý den v pistoli jeden náboj vybít a nabít a po měsíci ho změř šuplerou a porovnej s ostatními, možná budeš překvapený.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Jestřáb
Příspěvky: 47
Registrován: 15.09.2014 9:00

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Jestřáb »

Dancek: u revolverových to asi nebude problém, co jsem zaznamenal, tak to zatlačování se dělo jen u ráže 9x19 při denním nadrcávání do komory. U g42 v ráži .380 Auto jsem mamby jeden čas nosil, denně nadrcával někdy i 3x a po půl roce se zaklepala střela max. o 0,02, což může být ale i otěr špičky. Točil jsem průběžně všech 6 v zásobníku.
Taktéž jsem měřil 2 roky nošené mamby ve dvoupalci revolveru, střely se nehnuly. Při následném vystřelení tohoto dlouho nošeného obsahu válce nebyl s ničím problém, naproti tomu když jsem ze stejného revolveru (Taurus 85UL) střílel vlašimský 158gr LRN, tak ve3 ze 4 vystřelených válců se vysouvaly střely tak, že poslední náboj nebylo možné vystřelit, neboť byla střela tak vylezlá, že zablokovala válec.
Ale jak píšu, nezažil jsem ani nikde nečetl, aby to dělaly mamby v jiné ráži než 9x19.
Dancek
Příspěvky: 83
Registrován: 27.09.2014 10:37
Pohlaví: muž

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Dancek »

Rozdíl v rychlostech 18 m/s, obzvlášť při střelbě z dlouhé hlavně, se mi zdá docela dost, reagoval jsem tedy na snížení tohoto rozdílu pomocí silnějšího škrcení, ne na nebezpečí pohybu střely v nábojnici. Kromě toho, tak lehká střela by musela zažít velmi silný ráz, aby se pohnula, v revolverech jsou tyto problémy hlavně s těžkými střelami.
Další důvod – kvůli značnému rozdílu rychlostí mezi střelami střílenými z revolveru a karabiny usuzuju, že náboje jsou plněny nějakým pomalejším prachem a kombinace pomalého prachu s lehkou střelou vyžaduje rovněž silné škrcení.
Přikládám obrázek 45 ACP BM, už sám nevím, odkud jsem jej stáhnul.
Přílohy
BM po nabití do komory.jpg
BM po nabití do komory.jpg (112.63 KiB) Zobrazeno 9933 x
Jestřáb
Příspěvky: 47
Registrován: 15.09.2014 9:00

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Jestřáb »

Tak to vidím prvně v .45acp, proto raději píšu"nezažil/nečetl", všechno je jednou poprvé :)
Tak to není moc dobrá reklama, původně jsem se domníval, že je to chyba jen jedné ráže. Díky za rozšíření obzorů.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Fabulous »

Tak já pravidelným nabíjením zatlačil gulku i u normálního náboje. Pravdou je, že poteflonovaná Mamba na to bude náchylnější. Takže faktum víte (kluzká střela) a můžete upravit své návyky.

Víc asi řešit netřeba. Já osobně asi sériově vyráběné náboje znovu zaškrcovat nehodlám. :ne
Odpovědět