Čištění a konzervace zbraní

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od Apokalyptik »

Po nastriekaní konkoru nechám pôsobiť a potom čistím bavlnenou handričkou a uchošťuchmi. Hlaveň najskôr nastrihaným pruhom látky upevneným v tej drôtennej alebo plastovej smyčke (je v skladacích sadách na čistenie)
Potom mosadzný alebo plastový kartáčový vyterák a na koniec zase bavlnenou handričkou, ale musí byť bledá, aby som videl, koľko bordelu tam ešte zostalo.
Ale moc sa s tým neseriem, práca trvá 5-10 minút, pôsobenie Konkoru tak +- 20 minút.
Na dlhé hlavne som už nemal nervy, takže som kúpil hada, ale teda nič moc....
Konzervovanie? Niektorí tie svoje hračky síce balzamujú jak V.I.Lenina, ale ono stačí dať viac oleja a nemať zbrane vo vlhku. A ako to ten Lenin hovoril? Strieľať, strieľať, strieľať!
Zbraň hodená v trezore je ako auto na špalkoch..... keď to nepoužívam, treba to predať! Zbožňujem inzeráty, keď niekto predáva 5 ročnú zbraň, ktorá vystrieľala 150 nábojov :wasntme ... najlepšie kaufy :clap

Chcem sa ale opýtať: Má sa hadom čistiť ešte teplý lauf, alebo nie? Z môjho okolia dostávam protichodné informácie a sú to všetko skúsení športoví strelci. Týka sa to CZ 858 a vojenského streliva s ortuťovou zápalkou. (had je nový a ešte som sa tomu tak nevenoval)
Uživatelský avatar
drymli
Příspěvky: 62
Registrován: 26.04.2012 10:12

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od drymli »

Zkoušel někdo na čištění hlavně Milfoam Forrest?

Vzhledem k tomu že je to drahý jako pra*e, tak se první zeptám..
Jakub_zerust
Příspěvky: 1
Registrován: 19.12.2014 9:21

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od Jakub_zerust »

krvfx píše:Možná by stáli za to přibalit inhibitor koroze, třeba od firmy Zerust.
Ahoj pánové, náhodou mi gůgl vyhodil odkaz na toto vlákno a protože pro Zerust dělám a mám před Vánocema chvilku čas, tak bych k tomu něco napsal (pokud by to vadilo jako komerce tak to admin samozřejmě může klidně smazat).

osobně kdybych si konzervoval zbraň na delší dobu, tak bych použil náš klasický obalový materiál, tzn. antikorozní fólii. Zbraň dáte do hadice, na obou stranách elegantně zalepíte páskou a to je celé. Vypaří se z toho dovnitř inhibitor, který tu zbraň ochrání - samozřejmě, délka ochrany záleží na podmínkách. Pokud to budete mít doma v šuplíku, tak ta ochrana bude působit roky, ve vlhkém sklepě kde je agresivita prostředí vyšší, se délka působení zkracuje....

Protože ty antikrozní fólie (i papíry) jsou oboustranné, odpařují se účinné látky na obě strany (čili i ven z balení) a tím se životnost balení zkracuje. Ideální tedy je zabalenou věc ještě zalepit do krabice - ihnibitor nasytí vnitřek krabice a jakmile se tak stane, dále se již nevypařuje (nasycený vnitřní prostor další inhibitor nepojme). Tím se ta životnost samozřejmě prodlouží....

Jak se tady řešilo zakopání zbraně pod zem, tak tam by se kromě antikor. sáčku měla použít hliníková fólie. Ta nepropouští žádný vzduch (proto se do ní balí třeba kafe) a tím pádem když zbraň v sáčku ještě zavaříte do té fólie, jedná se o ochranu řekněme alespoň na 5 let. Pak už je jedno, jestli je ta věc pod zemí nebo kdekoliv jinde. samozřejmě, ještě bych to dal do krabice, aby při zasypávání nedošlo k poškození obalu ;-)

takové ty varianty "použít tlustou fólii" atd nefungují, protože každá LDPE fólie propouští vzduch a vlhkost (sice málo, ale tady se bavíme o dlouhém časovém úseku). Tzn. dřív nebo později v obalu z LDPE vlhko bude a i když tam dáte vysoušedlo, tak to se vám časem nasytí a ztratí efekt....

Takže asi tak...
koho tahle sranda zajímá více, může mrknout na naše webovky www.excor-zerust.cz, je to tam myslím celkem hezky vysvětleno....
třeba by vás mohl zajímat i odrezovač který máme atd.
http://www.excor-zerust.cz/sites/defaul ... xample.pdf

přeju hezké svátky a kdyby vás něco zajímalo, klidně se ptejte....
TomSmith
Příspěvky: 1275
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od TomSmith »

Dnešní vychytávka z tchiba :)
Na čištění a krátkodobou kozervaci používám konkor 101, jen nekupuji drahé spreje ale rovnou kanistr :wink:
Vyjde to o hodně levněji. Občas se ale hodí mít možnost nanést ten olej i sprejem. Problém je že bežné 'vodní' rozprašovače s olejem díky jeho vizkozitě nefungují. Dnes mi náhodou padlo oko na kuchyňský olejový rozprašovač a tak jsem to prubnul. Funguje, a to perfektně. Už jen doufat že se to nerozpadne nebo že to konkor nesžere. Samotná nádobka je skleněná, zbytek plast.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od dracekvo »

Poradíte, pro .308W mám použít tuto sadu http://www.gunshop.cz/cs/1117-stil-crin ... va-dlouha/ 7mm nebo 8mm?
Díky
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od Fabulous »

Obě :D :D :D
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od Nicotinick »

7 malá, 8 velká, drátky se ohnou a nečistí. Navíc to je kvalitativně sračka k ničemu a na M305 bude krátké. ;) Kup si hada .30 a máš po starosti, na tvrdochrom to bohatě stačí.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od the.marek »

Kup si šňůru 7,62 a máš to, není co řešit.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od zdoch »

Nedávno jsem si pořídil kufr na čištění, už mě vadilo mít čištění ke zbraním různě v krabicích, něco ve skříni atd. Podložka pod zbraň je sice fajn a na čištění stačí, ale s podstavcem je to čištění mnohem pohodlnější a vše mám pohromadě a je to mobilní. Ty 2200,- za to stojí. Při protahování hlavní už nezadrhávám vytěrákama o podložku, případně ubrus. Mě to bylo tak nějak fuk, ale moji drahé polovičce se šmouhy od oleje a bordelu z hlavní na stole a ubrusu moc nelíbily.
Přílohy
Tipton
Tipton
d4a86f45_0_jpg_big-500x500-w-100-topleft.jpg (30.7 KiB) Zobrazeno 10668 x
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od PetrNovak72 »

mám souhlasím super věc, hlavně to člověk všechno dá dohromady do toho plastu.. trny, kartáče, různé hadříky, spreje krabice, hady.. uchoštoury, tampony, patche.. prostě všechno:-)

akorát ta 110cm karbon tyč se tam nevejde:-)
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od herman »

Kde jsi to koupil?
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

Odkaz obrázku zkopírovat do vyhledávání obrázků v googlu, vyhledat, kliknout na bednu, pak tlačítko navštívit stránku.
http://www.reloading-solar.cz/kufr-na-c ... rmy-tipton
Teď si připadám jako fakt hustej geek. :rock
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od PetrNovak72 »

prodává to víc firem, třeba Bestpatron... kdysi prý byla i verze kdy to bylo plné fitínků... ale je asi lepší si to doplnit dle svých potřeba..(ta plastová krabice ve víku)
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od krvfx »

Je to včetně kartáčků a dalších věcí na fotce, nebo je to holá plastová krabice?
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od PetrNovak72 »

za 2200 je to holé.. dřív myslím za 3500? nebo tak nějak? prodávali to bílé vyplněné vším.. ale prý to přestali vozit..

nejdřív sem toho litoval, ale pak sem zjistil že jsem za 18 let nahromadil spoustu svýho bordýlku takže bych tam platil něco co třeba ani nemám ráže (nějaký sady trnů atd..)

takže sem si to doplnil sám a nelituju......
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od zdoch »

V kufru byly jen plastový kalibry pro určení velikosti kartáču a vytěráků. Ten plnej se myslím dá pořad sehnat, ale jak tu už padlo, je to taková univerzální sada. Ale většina lidí má už vlastní čištění ke svým zbraním. Tak jsem koupil prázdnej kufr.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od Trace »

Zdravím, mám dotaz k čištění.

Slyšel jsem, že pokud čistím od ústí hlavně směrem k nábojové komoře, mohu poškodit zahrdlení. Mohu si tímto způsobem poškodit zahrdlení i obyčejným bavlněným hadrem? Může dojít k poškození zahrdlení, pokud hadr není přesně v ose s hlavní (trochu se tře o zahrdlení/konec hlavně)?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
JOBU
Příspěvky: 1829
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od JOBU »

Zahrdlenie,alebo ústie hlavne?
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od Trace »

Měl jsem na mysli pouze ústí hlavně
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
JOBU
Příspěvky: 1829
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od JOBU »

Pokiaľ to nerobíš 200x za deň tak to nerieš.Jediné na čo si treba dať pozor,aby sa pri čistení zbytočne nešúchal oceľový vyterák po ústi,vtedy poškodenie možné je,ale tiež na možno x té obtieranie.
Odpovědět