Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od devlop »

Jen na odlehčení na téma Pistole - obecná debata: Nedávno jsem narazil při pročítání jednoho časopisu (Recoil 9/2016) na reklamu pistole FK BRNO, vzhledem klon CZ 75. Vůbec jsem netušil, že někdo něco takového v ČR vyrábí. Oni si dokonce nechali oCIPovat i svůj extra náboj 7,5FK :)
Obrázek

akorát ta cena, cca $5,000 :roll:
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 88
Registrován: 11.07.2014 17:54

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Lala »

Bomba, tak se mnou ať nepočítaj, do toho nejdu :D
= Si vis pacem, para bellum =
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

pistole supr, cena desiva
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Pahrb »

To dopadne jak librovy ptakoviny. Chvilku se o tom bude mluvit a pak to skonci na smetisti dejin, kam to patri, stejne jako libra.
Cep
Příspěvky: 1707
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Cep »

Tak zatím to rozjíždějí - už delší dobu, ale ta cena je pořád ještě odhadovaná.
V nabídce u distributorů z jejich stráek jsem ji nenašel ...
Jestli začali v 2010 - a přibrali si k tomu i odstřelovačku - tak je to zřejmě baví ...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

je treba se bavit, tovarna co se nebavi zanikne a stane se montovnou.
nasel jsem par veci https://www.youtube.com/watch?v=mymewEQiQhY
si myslim ze si ti najde zakazniky, revolever v razi 44 rem mag je v podstate take nesmysl pokud nelovis, tam kde to jde, kdo ma zkusenost s pi desert eagle tak take vi svoje, tohl eje pomerne male, presne a dost nadupane, to by se mohlo chytit.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nicotinick »

Jo jo, spousta dnes už zavedených nábojů vznikla "hraním si" jako tzv. wildcaty. Hodně nápadů se ujalo, hodně taky ne :)
7,5 FK je bezesporu zajímavý počin.




Pahrbe , které "Librovy ptákoviny" máš na mysli ?

Špičkové náboje 9x19 Libra Sport, které ve své době neměly v přesnosti konkurenci ani mezi renomovanými muničkami ? Velmi povedený náboj .17 Libra Magnum balisticky naprosto srovnatelný s dnes zavedenými PDW náboji HK 4,6x30 nebo FN 5,7x28 ?
Nebo ve své podstatě geniální konstrukci Libra Snail , která by nutně významně posunula vývoj běžně používané "měkké " balistiky pro bezpečnostní složky a "tlak" výrobců vyústil až ve "zpravodajské hry" za účelem odstavení celé Librovy firmy ? Za významné účasti našich státních složek ?

:roll: :roll:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4513
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Serža »

dám to sem - článek o BRENu a EVO3 s fotkama od Olega Volka
http://www.gunsweek.com/en/rifles/artic ... ional-days
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od jerry.mysak »

viktor
na co tenhle náboj? Když budu chtít něco našlapanýho, koupím si 10 AUTO. A pokud by jsi do toho nabil u nás zakázanou munici s řízenou deformací, tak to vyzuje chlapa z bot. Tech 800-1000 J je znát. A Glock v téhle ráži tak drahej není.
Pokud budu chtí perforovat lehčí neprůstřelný vesty, tak zase vezmu tokareva. Za 4000 kč.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

jasne, nerikam ze bych si to koupil, za 5 tis dolaru uz vubec ne, taky je to dost tezky a velky. Naboje budou drahy a malo dostupny, proste sama negativa. ale taky mam dost veci ktere jsou celkem k nicemu, jako treba samonabijecku v razi 308 win. Lovit nelovim, mam to zakazany :D , i kdybych lovil je to do lesa pomerne nevhodny ( tradice je tradice ) proste je to pro radost na strelnici. :D spotrebuji priserne moc energie na diru do papiru.
Spousta lidi ma veci co nepotrebujou. jen rikam ze to muze byt dost dobra a zajimava pi a ze si asi najde kupce.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Pahrb »

Tu "genialni" kontrukci vyrabeli ve velkym uz v dobre, kdy to mel Libra na papire. Libra je jen kecalista, snilek a patologicky lhar.


Jo a taky vymyslel revolucni naboj do pakovek, ale uplnou nahodou se nechytil, stejne jako ostatni ptakoviny, co vymyslel. :lol:

Nejsi v jeho fanklubu?
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nicotinick »

Hm a kdo Snail "vyráběl" hromadně ve velkým, když on to měl teprve na papíře ?


Ve fanklubu nejsem ale pár věcí mi rukama prošlo. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
PaF
Příspěvky: 1536
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

Jen tak na okraj, z Librovy produkce jsem neměl v ruce špatný náboj. To se o naší vlajkové lodi SB fakt říct nedá.
I jeho přebíjené 9mm Brow. byly za ty prachy super a žádný z továrních přebíječů to líp neumí. Takže "ruce pryč od sovětského ruska" :finger
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nightmare »

A Libra - to byly ty Lugry v hliníkové hilzně? No větší peklo už jsem zažil jen s nějakýma slovákama z Martina, který mají moc hluboko usazenou zápalku...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nicotinick »

No to dá rozum. Hliníkových Liber jsem pár vystřelil a nijak se kvalitou neodlišovaly od CCI, ale protože hliník ani železo do NK pistole dle mého soudu nepatří, tuto cestu jsem přenechal jiným s odvahou.


Zachovat víceletou kontinuální kvalitu výroby a konzistenci rozměrů a výkonů nábojů je obtížné (ale dosažitelné) i pro renomované fabriky. Natož pro manufakturky.

V době, kdy se na produkci SB nedalo ani podívat, jsme dovezli 10 tisíc slovenských nábojnic značených PS (Povážské strojárně) a bylo labůžo to přebíjet. Produkce Povzbroj a.s. Povážska Bystrica zase hodně lítala kvalitou v závislosti na použitých zápalkách ...Fiocchi, Ginex, pak se to snad celé převedlo do Bytče.... třeba první produkty pardubických SLS byly strašlivé, potom super, pak zase děs a hrůza, podobně tuzemský Limit, etc. etc. etc.

Ale to už jsme asi dost mimo téma......
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Trace »

Sušil jsem s hliníkovým školním nábojem a nevšiml si, že má velmi ostré hrany.
Při kontrole zbraně jsem si všiml, že je před nábojovou komorou odřený/poškrábaný feeding ramp (neznám český název).
Máte také tuto zkušenost? Může vůbec hliník poškrábat ocel?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Jestřáb
Příspěvky: 47
Registrován: 15.09.2014 9:00

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Jestřáb »

Nemůže, máš jen namazaný hliník z toho školáka na rampě. Mosazným kartáčkem to půjde dolů ;)
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Trace »

Jestřáb píše:Nemůže, máš jen namazaný hliník z toho školáka na rampě. Mosazným kartáčkem to půjde dolů ;)
Díky, to jsem rád :)
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cipis »

A tu mosaz po kartáčku očistí zase čistící prostředek ;-)
Jestřáb
Příspěvky: 47
Registrován: 15.09.2014 9:00

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Jestřáb »

Jo, to je pravda, to jsem zapoměl napsat :mrgreen:
Já mám skluzavku vyleštěnou, tak tam už nečmárá ani mosaz. Tak jako tak je to ale jenom optický problém :)
Odpovědět