AK-47/74 a jejich klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Mich29
Příspěvky: 5
Registrován: 04.09.2016 22:06
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Mich29 »

Pred 14ti dny jsem tu resil problem s BSR74 u ktere mi kopala spoust. ZS v ramci zaruky kompletne vymenil spoust, prerusovac, zpomalovac i pruziny. A spoust ted chodi jako vino.
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od lagardere »

Co si myslíte o puška Zastava M21? Rudolf je nabízí s chromovanou hlavní 460mm (18").
Vae victis. Molón labe!
sturmidlo
Příspěvky: 49
Registrován: 28.02.2015 18:15
Pohlaví: muž
Bydliště: Nové Strašecí

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od sturmidlo »

lagardere - o Zastavě M21 od ZS tady toho bylo řečeno docela dost, projeď si tohle téma.Je to v jeden z mála u nás dostupných samonabíjecích klonů AK v 5,56x45mm (.223rem), kvalitně zpracovaná, tvrdochrom v laufu, pro mě na horní hranici snesitelné váhy, páčka pojistky nalevo nepříjemně tlačila do ruky.U pušky se bohužel projevoval neduh AK upravených na samonabíjecí z fullauto - trigger slap (česky kopací spoušť), který se bohužel nepodařilo odstranit, což mě u flinty za skoro 30 tisíc vadilo natolik, že jsem si nakonec nechal vrátit peníze.
Radek07
Příspěvky: 1193
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Radek07 »

jakou má přesnost AK74Su Krinkov na 100 - 200M? - přemýšlím, že si ho koupím - díky
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Fabulous »

Pokud někdo dokáže odstranit u M21 kopavou spoušt, dostane ode mně pravého olomouckého hudláka!
TOM126
Příspěvky: 12
Registrován: 28.02.2016 20:09
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od TOM126 »

AK-47U na 200m a v terci chlapa je jich sotva tretina, je to zbran max na 100m, navíc me nepotěšila ani průbojnost 5.45x39 s takto kratké hlavně.
Radek07
Příspěvky: 1193
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Radek07 »

na "delší" vzdálenosti mám klasického Bulhara AK74 s optikou. Ten kraťas má ale pro mě svoje kouzlo už jen pro kompatibilitu munice a člověk se s tím otočí doma mezi futrama. Ranivost (či schopnost zastavit) je podle mého názoru vyšší než u PDW s pistolovou municí (nestabilita malorážkové munice). Na 50-100M je energie náboje oproti pistolovým rážím s PDW taky někde jinde.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od opavak »

Radek07...pokud je optika na tvém AK74 1-4x tak bych to asi neřešil...mít dvě zbraně AK ve stejné ráži je podle mého zbytečné...osobně používám AKSU s kolimátorem T1 a na střelbu do cca 150m naprosto dostačující i s potřebnou jistotou zásahu. Na 250m jsem měl cca 70% zásahu v terči... s dlouhou AK 74 + optika 4x by to asi bylo trochu lepší ale skladnost a kompaktnost AKSU považuji za vyšší prioritu do průserových (PA) situací - ve kterých jistě nebudu se sebou tahat dva kalachy ale nejspíš ještě nějakou záložní pistoli, případně další potřebnější výbavu. Na působení škod a chaosu v řadách nepřítele bych v případě osamoceného boje volil nějakou plnotučnou kliku s puškohledem.
Naposledy upravil(a) opavak dne 12.10.2016 15:36, celkem upraveno 1 x.
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Radek07
Příspěvky: 1193
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Radek07 »

co je lepší než AK?................ 2x AK ;)

Optiku mám nějakou levnou ruskou 4x32, boční montáž, drží nástřel i při opětovném upevnění.

Jak máš uchycený ten kolimátor T1? Drží soustřel při sundání? Šlo by sem vložit fotku? Díky
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od opavak »

...T1 mám uchycený na rail pevné gas- trubky od Ultimaku = kolimátor je v optické rovině mezi původními mechanickými mířidly takže pokud T1 klekne (což se mi ještě nestalo) můžu použít originál mechaniky na zbrani...a nebo pokud bude kolimátor poškozený tak že přes něj nepůjde vidět shodím ho celý z railu pomocí rychloupínací montáže a opět použiji origo pevná mířidla. Fotka je na straně 32 tohoto vlákna.
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od lagardere »

Fabulous píše:Pokud někdo dokáže odstranit u M21 kopavou spoušt, dostane ode mně pravého olomouckého hudláka!
To je u všech M21, nebo to je problém pouze několika kusů?
Vae victis. Molón labe!
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Fabulous »

Nevím. Ale už jsem o tomto problému slyšel i jinde. S kratší hlavní bude asi problém častější. Patrně je to i důsledek civilní munice, která se chová jinak, než armádní (viz. problém se zcivilněným SIG 55x).
TOM126
Příspěvky: 12
Registrován: 28.02.2016 20:09
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od TOM126 »

Radek07 píše:na "delší" vzdálenosti mám klasického Bulhara AK74 s optikou. Ten kraťas má ale pro mě svoje kouzlo už jen pro kompatibilitu munice a člověk se s tím otočí doma mezi futrama. Ranivost (či schopnost zastavit) je podle mého názoru vyšší než u PDW s pistolovou municí (nestabilita malorážkové munice). Na 50-100M je energie náboje oproti pistolovým rážím s PDW taky někde jinde.
Jo o tom žádná, podle mě je to zbran dobrá a za 16tis v dobrém stavu pořád lepší než škorpion evo za 30 bez zásobníku... ranivost bude velká, dávkou se přehřívá, ale to nás nezajímá. Mé jen zarazilo, že to neprošlo ocelí 8mm a mini Galil 5,56 jo. Ale co beru z rezervou je nějaká střelba na 200m....kdy ten terč je už sakra malej....no možná nejsem bůh ví jakej střelec, ale.....už na 50m to má slušnej rozptyl, ale jestli mě to někdo ukáže.....
Radek07
Příspěvky: 1193
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Radek07 »

AK74su (klon Arsenal SLR-104UR)

https://www.youtube.com/watch?v=xKz_AErWrVQ

různá munice na ca. 50M
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Nicotinick »

Radek07 píše:na "delší" vzdálenosti mám klasického Bulhara AK74 s optikou. Ten kraťas má ale pro mě svoje kouzlo už jen pro kompatibilitu munice a člověk se s tím otočí doma mezi futrama. Ranivost (či schopnost zastavit) je podle mého názoru vyšší než u PDW s pistolovou municí (nestabilita malorážkové munice). Na 50-100M je energie náboje oproti pistolovým rážím s PDW taky někde jinde.
Jen poznámka kolemjdoucího :) .
Co se týká energie, tak zas až tak extrémní rozdíl to být nemusí. "Kraťas" 74 má na ústí něco přes 900 J (v závislosti na střelivu 900 - 950 J)
PDW v 9 Lugru se správnou střelou a délkou hlavně nad 200 mm "umí" i něco málo přes 700 J.

Výhoda vyšší ranivosti asi bude na straně 5,45x39, otázka jak velká, protože jí chybí to hlavní...rychlost.
Je ale fakt, že dostat do stehna bych nechtěl ani jednou. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Kubak
Příspěvky: 86
Registrován: 10.09.2015 23:22

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Kubak »

Pánové, pasuje Norinco PSO1 4x24 optika (SVD63 Dragunov/Tigr PSO1) na to bulharské AK74 "sniper"?
"Podstatná otázka není, jestli se to stane, ale kdy se to stane" Eugene Habiger, generál USAF
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Nightmare »

Nikotinick: IMHO ta 5,45 bude horší, protože se začne přetáčet... Ta pistolovka není tak dlouhá a nebude se přetáčet.
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Walt »

Kubak píše:Pánové, pasuje Norinco PSO1 4x24 optika (SVD63 Dragunov/Tigr PSO1) na to bulharské AK74 "sniper"?
pasuje, ale ergonomicky mi to vubec nesedelo
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

Ta optika se mihla na Zeleném S. Že jo ?? Ale rychle zmizela. Asi tam byla dobrá cena.... :P
Tak asi nebudu sám, kdo se svezl na vlně BSR74. Nevím, co jsem si od toho sliboval, ale budiž. Puška funguje, střelba je solidní, přesnost je asi adekvátní schopnostem střelce. Bylo třeba jen stranově poklepat mušku a o nějakou tu otáčku ji zašroubovat. Ono se řekne 11 000 Kč. Ale to máte origo řemen, sumku, bodák, olejničku, čištění, nějaké ty zásobníky...Tyhle krámy bývají jak známo pěkně předražené. To nemluvím o nějakém tom pytlíčku nábojů. Z proletářské zábavy se tak najednou stane noční můra rodinného rozpočtu. Když už ale dětem odtrhnete od huby, chcete mít ze své nové hračky aspoň radost. A tady jsem narazil na zásadní problém. Barva a materiál pistolové rukojeti. Ten kus měkčeného plastu "lososové" barvy, (jak říkají američtí střelci této pos . ané růžové) se hodí na cokoliv jiného, jen ne na rukojeť pořádného ákáčka. Člověku, který tuto barevnou a materiálovou mutaci "vymyslel", bych se chtěl podívat do očí. Hnusilo se mi to tak, že jsem se na flintu ani nechtěl dívat. A to je pro střelce zlé...Jenže sehnat novou ručku se ukázalo nesnadným. Moderní ergonomicky tvarované rukojeti při mém stylu uvažování nepřicházejí v úvahu. Když jsem jednou v lese narazil na mladého airsofťáka a všiml jsem si, že jeho AK74 vypadá opravdověji než to moje opravdové doma v trezoru, přistihl jsem se při hříšné myšlence opatřit si ručku snad v nějakém airsoft shopu. Takové bylo mé zoufalství...Když se na internetu objevila nabídka "originální termosetová rukojeť AKM/AK74" neváhaje ani vteřinu a nelitujíc 700Kč + poštovné, jsem objednal tento kus v podstatě bezcenného plastu. Jenže problém se vyřešil! Vizuální stránka věci se posunula do jiné dimenze a bez nadsázky mohu říci, že se po výměně tohoto detailu jedná o "úplně jinou zbraň" :clap . Fotka, pokud se podaří vložit snad napoví. Nová ručka (na fotce vlevo), je fakt krásný kus nábytku a je dokonce o 2mm širší, jak jsem zjistil po proměření šuplerou. Takže úchop je i příjemnější. BSR74 mě přestalo srát a začalo mě bavit...Fakt :nod ....
Přílohy
100_5309.JPG
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

...no, chtěl jsem tam dát tuhle fotku, ale stal se nějaký omyl :sad
Přílohy
100_5308.JPG
Odpovědět