Sa58 a jeho klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Nicotinick »

Úplně upřímně, vůbec jsem to nepochopil, ale možná je chyba na mém přijímači. V jednom případě "U" dělá na 25 m zásahy 3cm nad záměrnou a ve druhém případě "U" dělá na 25 m zásahy 28 cm nad záměrnou ?

A rozptyl 10 cm na 25 m ?
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od des »

v přijímači ;)

25m - hledí U/3 - zásah +3cm
100m -hledí 1 - zásah +0
100m - hledí U - zásah +28cm

rozptyl 10 na 100

tak to chápu já, mno ale já mluvim plynně slovenštinou... 8-)
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Nicotinick »

Takto podáno je to laikům naprosto jasné ;) :yes
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
xFuriousDx
Příspěvky: 49
Registrován: 21.02.2015 0:15
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od xFuriousDx »

Diky, presne tohle jsem potreboval. Jinak jsem nasel nastrelne terce na teto strance: http://arma-dynamics.com/red-dot-zero-targets.html
Maji tam nastrelny terc na 25m pro 50m-100m POI.
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od morho »

Ty terče jsou ale všechny v yardech.
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od JOBU »

Nastrelny na 25m je jednoduchý,na papier A4 nakresli hrubou centrofixou obrátené T,vyznač si na ňom 3 cm nad zámernou a je to.
Uživatelský avatar
xFuriousDx
Příspěvky: 49
Registrován: 21.02.2015 0:15
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od xFuriousDx »

yardy jsou cca metry. 25yardu je asi 23m a 100yardu je nejakych 91.5m, takze pohoda pri presnosti kosy a pouziti kolimatoru s teckou 2moa
tprcek
Příspěvky: 9
Registrován: 29.08.2016 8:43
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od tprcek »

Mám dotaz. Zkoušeli jste kosu s optikou long relief, jako se používá u scout rifle? Nechci kolimátor, mám raději taktické puškohledy a naoadlo mne dát ho dopředu na nadpažbí.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od PaF »

Já ano, ale na můj vkus to má pro dynamickou střelbu příliš úzké zorné pole. Na ´čekanou by to asi nevadilo ;) .
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od surikata »

Dotaz: sháním závoru a závorník, jen je to ještě možné koupit legálně, nebo je to už na papíry? Sem tam je ještě zmerčím v e-šopech. ZP a kosu samozřejmě mám. A jaká je tak obvyklá cena?
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od samopal72 »

na aukru a na sa58 koupíš závoru normálně,cena 600 a více,závorník bývá kolem 1100 kompletní,někde na to chtějí papíry,někde ne
Darth Stewe
Příspěvky: 18
Registrován: 11.09.2013 12:35
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Darth Stewe »

Kde třeba?
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Strelec45 »

Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Darth Stewe
Příspěvky: 18
Registrován: 11.09.2013 12:35
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Darth Stewe »

Nekde ale na zavornik chteji prukaz zbrane, nekde zbrojni licenci, nekde pry nic. Moc tomu nerozumim. Pokud vim, vyrobni cislo to nema a ani mit nemusi, jelikoz se nejedna o hlavni cast ... a navic se to odolnosti spis chova jako spotrebni zbozi.
Tak kde to koupit, kdyz si covek chce provest takovou zakladni opravu sam bez vyletu k puskari?
straton
Příspěvky: 3
Registrován: 21.11.2016 21:16
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od straton »

Zdravím všechny kterým voní střelný prach. Podívej se na armybazar tam je nosič závorníku za1000- a kompletní závora za 1400-.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Ibex »

někde jsem kdysi četl o renovaci původního pažbení, ale už to nejsem schopný najít.
Tak se zeptám, za to nic nedám, jenom budu max. za blba.. :roll:
Přebrušoval a následně mořil někdo původní dřevotřískové pažbení? Nechci jít hned do polymeru a rád bych měl originál, akorát tmavší odstín se zachováním původní kresby dřevotřísky
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od jerry.mysak »

vrbodol píše:V mí kose mi prasklo to přídavný pérko na spoušti,ale zjistil jsem to až při čištění.Nevim jak bylo prasklé dlouho ,ale kosa normálně chodila,tak to zatim nechám bez něj.Máte to někdo taky tak?

taky mi ruplo, ale seru na to. střílí to furt.

ted jsem si vystřílel na soutěži 1 místo ( z 28) střílela se mířenka přes mířidla na 50 m v leže, pak v kleče ( to jsem pohnojil) , 2x 5 ran za 6 sec vleže ( taky pohnojený) a v kleče ( to se povedlo)
Přílohy
mířenka v leže, pohnul jsem si mířidlama, takže než jsem si toho všim, tak to šlo do prava
mířenka v leže, pohnul jsem si mířidlama, takže než jsem si toho všim, tak to šlo do prava
mizející terč v kleče 2x 5 ran za 6 sec
mizející terč v kleče 2x 5 ran za 6 sec
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
straton
Příspěvky: 3
Registrován: 21.11.2016 21:16
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od straton »

Zdravím. Byl bych rád pokud by mi někdo poradil jak postupovat při vyjmutí vyhazovačě nábojnic u sa 58. Nikde jsem žádný návod nenašel, ale v nějakém článku jsem se dočetl, že změnou úhlu hrany vyhazovače přebroušením se zároveń i změní směr vyhozené nábojnice. Máte někdo s tím nějakou zkušenost? Taky se mi nepovedlo ( podle návodu ) vyjmout vytahovák.Pořídil jsem si jako vzpomínku na vojnu a taky z nostalgie kosu a tak se bavím tím. že provádím sborku a rozborku Dík za radu
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od JOBU »

Vyhadzovač vyklepnúť smerom dopredu,ale jeho upravou sa smer zmení len minimálne,pokiaľ to urobíš blbo,aj blbo to bude fungovať a na prvy pokus to netrafiš.Navyše pokiaľ nieje zlomeny,nieje žiadny dôvod ho vyberať vonku,aj kvôli tomu je zaistený jamkou.
Vyťahovač: zavornik do jednej a ihlu do druhej ruky.Idealne ako keby si nožom išiel šúpať pomaranč,s tým že palcom tlačiť na zavornik oproti tlaku pružiny opierky.Ihlou zatlačiť opierku vyťahovača dovnútra,na maximum.Pak sa dá vyťahovač vybrať,jemne zatlačiť ukazovakom druhej ruky na čelo vyťahovača a mal by vypadnuť von.Pokiaľ tam je bordel,nebude sa mu chcieť.Pri skladani pozor na natočenie zapalnika,vlož pružinku,opierku a opri oň vyťahovač.Drž to prstami pokope,čelom zavornika dole zatlač celý komplet na stôl a stlačením vyhadzovača z boku to pekne zaskočí.
straton
Příspěvky: 3
Registrován: 21.11.2016 21:16
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od straton »

Dík za radu .Zítra se ten vytahovač pokusím rozebrat a dám vědět jestli jsem uspěl.
Odpovědět