In-line předovky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: In-line předovky

Příspěvek od viktor »

mam tady par strel 395 gr, tak to zkusim co to udela.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
xb.h
Příspěvky: 43
Registrován: 06.03.2015 19:15
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od xb.h »

tigmar píše:To je zrovna ta, zatím asi jediná problematická.
Problematicka je jen pokud je na W209, na perkusni zapalky je koser. Poptava jsem se primo na cuzzs nez jsem si ji poridil.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: In-line předovky

Příspěvek od kregan »

Mohl by mi prosim nekdo poradit, jak nadavkovat prach do predovky . 50, kdyz mam prachovnici k revolveru .45 new army 1858? Bude stacit jedna odmerka, nebo tam mam dat radsi dve?
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od Baca »

Idealne by bolo navazku z prachovnice - odmerky zvazit. Ak nemas mikrovahu, tak po okraj zarovnana nabojnica WIN 45 Auto obsahuje 1.8gramu cierneho prachu. Do inline Ardesy je to vlastne minimalna navazka vdaka paraboloidnej komore v dnovom srobe :) Teda Ardesa Vortek Northwest magnum :-)
Prežiť !!!
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: In-line předovky

Příspěvek od viktor »

pouzivam na minii a reálku raze .50 .. o hmotnosti cca 35O grs 40grs cerneho prachu vesuvit, objem nevim, ale muzu ti ho zmerit
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: In-line předovky

Příspěvek od surikata »

Mám Ardesu Vortex a používám 2x .357 Magnum a klidně i 3x jen je už hlučnější
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: In-line předovky

Příspěvek od kregan »

Ani jednu z těch nábojnic zatim nemám k dispozici (tedy pokud není win .45 auto to samý co .45 auto). Prozatim jsem použil dvě dávky z prachovnice pro revolver a lítalo to pěkně. Možná je to ale zbytečně moc prachu. Co mě zklamalo, že puška neodpaluje SB zápalky. Naštěstí jsem měl ještě jedny a ty šli dobře. Mám dojem, že je to tvarem pistronu. Oproti revolverovejm se zdá širší.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od Baca »

WIN. = Winchester :-) takze bude rovnaka :-) Aku pusku konkretne mas ?? Ardesa Vortek pouziva 6mm pistony, revolverove su bezne 4 mm. POtrebujes takzvane musketove zapalky. BUd stvor, alebo sestkridelkove. Na nasich trhoch su vacsinou k dostaniu len RWS, balene po 200 kusoch s cenou by voko 15 az 20 Euro za balenie - krabicu. Ardesa ma k dispozicii aj pistony do imlime so 4mm pistonom, ale na eu trhu som ich este nenasiel Su ale na USA webe Ardesy - //www.traditionsfirearms.com ci vsak zasielaju aj do EU netusim. Spanielsky vyrobca sa mi ani po troch mailoch bohuzial neozval. :-(

P.S. Tu mas priamy link.https://www.traditionsfirearms.com/sear ... ple/page/2 Su tam vsetky tri typy pistonov pouzivanych vo Vortekoch. caps n.11 je klasicka 4mm zapalka, musket je 6mm a W209 je zapalka pouzivana v brokovych nabojoch na prebijanie. Remington vyraba 209ky aj ako perkusne (obchodny nazov) ale u nas som ich zatial v predaji nevidel. 209ky maju najsilnejsi zapal prachovej zloze, 6mm su niekde v strede (je tam aj rozdiel medzi 4 a 6 kridelkovymi kde 6ky su silnejsie) a najslabsie su prave 4mm zapalky N.11. Aj v 4mm zapalkach je rozdiel v sile iniciacie. Napriklad CCI vyraba hned tri typy 4mm, kde je rozdiel aj v priemere. N.10 su 4mm, N.11 4.2mm a dalsie tiez 4.2mm :-) Sracka & Blato zapalky by som v puske pouzival iba v case najvyssej nudze :-D
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: In-line předovky

Příspěvek od kregan »

Mám Pedersoli Rolling Block .50 od jednoho zdejšího člena.
Byl jsem v Dave pro pár propriet, který mi chyběly a prodavač řikal, že ty revolverový zápalky (tuším že 4 mm) budou stačit).
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od Baca »

Jaaaaaaj to si mal hned napisat co mas :-D To nie je inline predovka :-) To je polonabojova puska :-) V Dave ti povedia vsetko co chces pocut :-D AK sa nemylim, tak aj na prdelsoli rolling block (nema pendant v historii, rolling blocky boli vyrabane v celonabojovej verzii az mozno na nejake skusobne a maloseriove modely na polonaboj) sa myslim daju kupit 6mm pistony :-) Co sa tyka vyrobcov zapaliek, orientoval by som sa radsej na sice drahsich, ale spolahlivejsich. Remington, RWS (nobel), CCI. Sem tam s adaju zohnat aj na nasich trhoch. :-)

Ak pouzivas papierovy polonaboj, alebo nabojnicu, vzdy mas v ceste plamena zo zapalky papier, bud zaslepuje dieru v nabojnici, alebo je cely polonaboj "zmotany"z papiera. U systemu sharps sa papierovy polonaboj pri zatvarani zaveru oreze zaverovou doskou, ma striznu hranu (pre kovovy poonaboj sa musi vymenit za inu dosku). U Toho Prdelsoliho rollingu akosi nemam teraz predstavu, ci a ako deravi dno papieroveho naboja a ci sa tam vobec papierovy polonaboj pouziva :-) Ale asi hej :-D
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: In-line předovky

Příspěvek od kregan »

Neni na polonáboj. Jedná se o klasickou předovku. Tj. prach a kule v namazanym flastru, oboje hlavní zepředu a zápalka na pistron.
Čím víc víš, tím míň neseš.
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: In-line předovky

Příspěvek od mcrea »

A ještě v jedné věci se Bača mýlí. Ten perkusní RB má historický vzor. Jde o "Modelo Argentino 1879 EN, zvaný také "PATRIA" ". Před nějakou dobou se to řešilo na jednom polském webu. Šlo o to, že Remington dodával do Argentiny pušky RB na nějakou jejich místní ráži .43 spanish. Akorát se nějak nedomluvili na počtu dodaných nábojů a ty po čase došly. Nějakou dobu se používaly po úpravách komory náboje Werndl a Mannlicher. A když už došly i ty, část zbaní se upravovala na perkusní předovku.
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: In-line předovky

Příspěvek od pracintl »

Navážku Vesuvitu jsem používal 4 gramy pro ogivál bez flastru, 2.5 gramu pro kuli s flastrem.
Vyzkoušel bych různé nábojnice, do kterých by se to vešlo. Pro derringer používám .45ACP jako odměrku.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: In-line předovky

Příspěvek od viktor »

tak pro Vesuvit LC coz je asi nejbeznejsi BP u nas tak informativne muze vzit asi tohle, ( sarze se muzou samozrejme mirne lisit )
1cm3 16,4grs
9 para 14,4 grs
357 mag 28,4 grs
45auto 29 grs
7,62 x 39 36,7 grs
7,62 nato , 308 win 57,6 grs
samozrejme je to kapacita uplne plnych nabojnic danych razi, volne nasypano bez sklepavani
pro in - line vortek .50 pouzivam 40 grs vesuvitu pro vsechny strely co mam, tj, cca 350 grs hmotnot strely,
pouzivam male nadobky na prach pro jednu ranu, plnim je pres prachovac lee, perfekt. k plne spokojenosti
zapalky musketove SB 4 kridle, kridle jsou silnejsi vsak zbytecne, dale DAVE ma nejaky vesuvit hrubsi zrnitosti pro vetsi raze ( tj cca prave tech .50 ) hori samozrejme pomaleji, muzete pouzit silnejsi navazku a lepe to dava nez vesuvit LC, nicmene jsem presel zas na Vesuvit LC protoze lepe chodi v mensich davkach a mene to pak zasira hlaven a lepe se nabiji, docela dost velky rozdil, nicmene 80 grs hrubsiho prachu od DAVA bylo hezky:-))
viktor
ps: az budu mit naladu tak to zmerim kolik to vlastne lita
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od Baca »

Kregan - takze asi nevies otvoril rolling blockom komoru zozadu ?? CIze kohut na ozub otvorit klapku a ukaze sa komora ?? Toto u toho rolling blocku nejde ??

Mcrea diky za info toto som nevedel :-) NA Black powder forach sa to tiez riesilo a vysledok som uz pisal :-) Je mozne ze o tom nasinci nevedia :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: In-line předovky

Příspěvek od kregan »

To si asi nerozumíme. Jde konkrétně o tuhle
http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... 50#p143686
nabíjím nějak takto
https://www.youtube.com/watch?v=cHHwVaslEIQ&t=76s
Jelikož aktuálně nemám jak prach navážit, směřoval můj dotaz k tomu jestli má někdo zkušenost s poměrem navážky puška .50 vs. revolver .45.
Čím víc víš, tím míň neseš.
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: In-line předovky

Příspěvek od pracintl »

Teď jsem narazil na zajímavý návod - pokud nechceš kupovat prachovnici s odměrkami
http://www.radio-foto.eu/predovky/odmerka.php
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: In-line předovky

Příspěvek od viktor »

Kregane, na to video se vyprdni, je to nebezpecnej blbec. Nikdy a to opakuji nikdy nesyp do laufu prach z prachovnice. Vzdy pouzij neco mezi. Treba s prachovnice do nabojnice libovolneho kalibru o dostatecne kapacite a pak do laufu. Nikdy nevis jestli v hlavni jeste neco nehori po predesle rane. Pokud to tam nasypes z odmerky budes mit tak maximalne ozehlou ruku, pokud v te ruce bude prachovnice, bude smit pravdepodobne po ruce v tom lepsim pripade. To za A )
za B ) pro sportovni ucely muze spouzit asi tohle pravidlo 1/ 10 vahy strely, ja pouziva o neco malo navic. vyse mas uvedeno kolik se vejde do nabojnic ruznych razi vesuvitu v grs.. jinak pokud bys mel zajem tak se mi tady doma vali vahy na prach do 100 grs a necham ti je za 2/3 ceny a to jsou uplne nove. Jen proste uz na ne nevidim.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: In-line předovky

Příspěvek od Baca »

Podla navodu co tu postol Pracintl som si tiez vyrobil odmerku v gramoch aj grainoch pre moju pusku, takze podla tormentacneho protokolu do 120grainov. Do nej sypem prach z prachovnice a nasledne z odmerky do laufu. Skusal som a mam asi 70 plastovych antistatickych odmeriek, ale po prvom strielani som to zavrhol koli strate casu pri navazovani a aj koli zbytocnej dalsej batozine :-) Popozral som sapo nete co a ako pouzivaju lovci a vsade som videl system prachovnica, a odmerka. Bud nastavovacia, alebo s pevnym objemom. Prachovnice vsetkeho mozneho typu. Od vyrobenej z rohu az po mosadzne s podstate dvoma typmi "ventilu" Ja som si vybral taky typ, ktoru ma ventil tlacitkovy ( teda nie supatko an pere) a vypust ma kratku trubku, do ktorej mi mi vojde odmerka. Pricinu to ma taku, ze koniec odmerky sa oprie o ventil, otocim prachovnicu hore dnom (dno je z voskovaneho kartona), palcom otvorim ventil, nasype sa prach do odmerky, ventil sa pruzinou uzavrie a mam odmerku naplnenu az po okraj na presne stanovenu mieru. Strelny prach nerozsypam kade tade po strelnici a v konecnom dosledku mi z kila prachu neubudna odhadom desat dvadsat vystrelov :-) A aj to sa rata :-D
Prežiť !!!
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: In-line předovky

Příspěvek od viktor »

:yes , ja pouzivam nadobky, plnim je z prachovace Lee a jde to fofrem, takze spokojenost.
ale tohle je taky dobry, jen to proste nesypat z prachovnice rovnou do laufu.. to je proste o drzku..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět