Náboje - zkušenosti a názory

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Bill Masen »

Asi chyba na mém přijímači, mě se tam zobrazila jenom ta propiska. ;)
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od viktor »

nevim asi jo, me to normalne funguje na adrese
http://cs.strobl.cz/kurz/
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Bill Masen »

Teď už jo, i ten předchozí. :oops:
Cep
Příspěvky: 1707
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Cep »

Mne se to napoprvé taky nezobrazilo.
Napodruhé správně.
Dělají to občas weby, které chtějí odkliknout, že jsem odborná veřejnost.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Matěj »

Měl bych dotaz, byť už civilní verzi Sa 58 několik let nevlastním, tak se mě to přímo netýká. Doslechl jsem se, že čínské střelivo 7,62 x 39 , má vyšší teploty hoření prachové směsi, než střelivo na které byly naše pušky stavěny. Tudíž může až tavit komoru a při větším používání daného střeliva může dojít až k poškození zbraně (hlavně). Setkal se již někdo s tímto tvrzením? Dokud jsem vlastnil CZ 858 já, tak byly běžně dostupné náboje naší výroby, takže s Čínou jsem prakticky nepřišel do kontaktu. Možná pár kusů, ale nevzpomínám si. Rozhodně jsem toto střelivo nepoužíval dlouhodobě.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Bill Masen »

Čistě teoreticky, pokud je SA58 původně stavěná na ratatatatata a je předělaná na ra ta ta ta ta, tak by měla mačkání prstem vydržet bez tavení i pokud by náboje měli vyšší teplotu výbuchu prachu.
Čistě teoreticky.
Calvin
Příspěvky: 21
Registrován: 14.07.2015 10:35

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Calvin »

Super! Díky za tip, jedu tam :-)
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od viktor »

s tou teplotou asi takle. existuji dva druhy spise skupiny strelneho prachu a to nitroceloloza a potom smesi nitrocelolozy s pridavkem nitroglicerinu. napr. ulovexu to maji znaceny jako S jednoslozkovy ( nitroceluloza ) a D jeko dvoslozkove, tj. nitroceluloza a nitroglicerin. Nitroglicerin zveda teplotu horeni prachu a take vykon. Zvyseni teploty je ale z hledicka zivotnosti havne a nabojove komory v podstate nevyznamne.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
JaPi
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2015 16:43
Bydliště: Praha-východ

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od JaPi »

Tak se mi povedlo vyrobit tak trochu jiný náboj :)
Přílohy
IMG_2476.JPG
IMG_2477.JPG
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Nicotinick »

No , ne jeden, všechny jsou divné. Špatně zkalibrované, dříve nebo později se ti takhle utrhne krček a zůstane v komoře, zbytečně dlouhé náboje. Co to máš proboha za matrice ?

Délka , tipuji k 73 mm se ti vejde do zásobníku ?
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Nicotinick »

....nebo taky nesprávný diametr střely...
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
JaPi
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2015 16:43
Bydliště: Praha-východ

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od JaPi »

Byl to jen pokus, střílet se s tím nebude ;) Takhle to vypadá pokud se použije matrice 6.5x55 pro nábojnice 6.5x57, ta prostřední byla protažena matricí na 6.5x57 poté, co mi konečně dorazily. Délka je v pořádku, ale jinak jsou špatné.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od viktor »

nabojnice 357 mag sla matrici RCBS pro roztazeni krcku roztáhnout na kalibr .45
par nabojnic 357 mag prebil se strelou 45 ACP. yl to takova zajimavy naboj obracena lahvička s razi 45. Dost lidi to privedlo v uzas jaky pekny naboj se ted vyrabi pro naprosto zahadnou zbran.. :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Strelec45 »

To se nabíjí zepředu, ne? :lol:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od viktor »

ne :D 357/45 ma rantl musis ze strany :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od jerry.mysak »

já ted přebíjím do Schmid-Rubina náboje 7,5x55 Swiss a dávám tam 180 gr střelu a 15gr Lovex D36 (pistolák, kterej používám na 44 RM, 45 ACP) a lítá to perfektně. Zpětnej ráz příjemný, přesnost omezená stařeckým třasem a cena cca 7,5 kč oproti 24 kč za Prvyho partizana.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od dracekvo »

Mám dotaz.
Vlastním Lee Classic Turret press a přebijím si na něm v pohode .45ACP. Chtěl bych přebíjet i .308win. Jenže si myslím, že pro ten lis už to bude trošku velká zátěž a nerad bych si ho nějak poničil. Nebo to vydrží?

Pokud by bylo potřeba, tak pořídím nějaký jednooperák s O rámem. Koukám na strobla a tam jsou k mání LEE BREECH LOCK CHALLENGER PRESS, LEE BREECH LOCK CLASSIC CAST PRESS, LEE CLASSIC CAST PRESS, ale nějak mezi nima nevidím podstatný rozdíl.

A taky se chci zeptat k té 308 ohledně matric. Stačí 3 matrice, nebo raději sadu se 4?

A když střílím ty levné náboje co prodával zelný sport .308Win Hinterberger. Má cenu schovávat nábojnice pro pozdější přebíjení? Koukal sem a zápalka je tam jakoby zajištěná rozklepnutím okolku nábojnice.

A vy co už přebíjíte, kde mají střely za nejlepší cenu?
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od krvfx »

Hirtenberger jsou berdany, ty vyhoď. Já koupil z druhé ruky starý Challenger bez breech locku a funguje super, do turretu bych to nerval. Koupil jsem radši komplet matrice. Nezapomeň na zkracování nábojnic, to je pár korun navíc a docela se mi osvědčila sada od lee - držák do aku vrtačky a kalibr s frézou.

Zatím jsem si udělal první várku s FMJ od SB od Štrobla , teď se chystám na redukované s poplastovanými Ares. Ty FMJ byly tabulková navážka Lovexu pro 308 a chodily mi lépe než ty Hirtenbergery, ty už bych asi do pušky nedával, dostal jsem jich pár na zkoušku.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od jolky palky »

IMHO:

Víceoperáky se na puškové nedoporučují. Síla potřebná na formátování 308 win. a pistolové je fakt rozdílná.
Šel bych do něčeho s "O" rámem. Nezapomeň, že dávkovat prachovačem nebude to nej a nábojnice je třeba zkracovat.

Dle mě je to tak:
LEE BREECH LOCK CHALLENGER PRESS- je ze slitiny s bajonetovým upnutím matric alá Hornady LNL.
LEE BREECH LOCK CLASSIC CAST PRESS- z litiny s bajonetovým upnutím matric alá Hornady LNL.
LEE CLASSIC CAST PRESS- z litiny s normálním šroubováním matric.
Já používám 2 dílné matrice Redding (FL a usazovací) a k samonabíječce i krimpovačku od LEE (budeš přebíjet do opakovačky či samonabíječky?).
Do M305 na kropení mám střely SB FMJ 147grs za cenu okolo +-4 kč.
Myslím že .308Win Hinterberger má zápalku berdan.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od dracekvo »

No vida, na zkracování sem úplně zapoměl. To je dobrá připomínka.
Prach si stejně navažuju na váhách i pro pistolový. Prachovač ani nemám. Nedostal sem se k jeho koupi a časem sem zjistil, že ho ani nepotřebuju.
Jo je to na M305, ale na terčovku. Nekropím s tím.
A ten lis, asi lepší bude uchycení matric na bajonet, jinak bych musel vždy matrice při každé výměně nastavovat, že?
Odpovědět