Revolvery

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Revolvery

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Ok. Rekni mi jednu jedinou vyhodu kterou by pro me mel revolver v .38/.357 oproti 9l, kdyz mam v teto razi 3 pistole a jedno "PDW"?

Podle me ani neni pravda, ze 9l bude horsi (slabsi) nez .38. Kdysi na strelectvi o tom bylo pekne tema, kde si nekdo dal slusnou praci s merenim nekolika druhu .38 vcetne +P+ a rozhodne to zadna slava nebyla a troufnu si rict, ze 9l ma i ve standartni laboraci vyssi energii. Ctyrpalec Alfa Para by mel mit cca stejnou ustovou rychlost jako G19.

U prebijenek se dostanu na 2,5. Nechce se mi verit, ze prebijes 38/357 za korunu. Minimalne aby to bylo korektni, mel bys u toho zohlednit i clovekohodinu pri liti strel.

Ja jsem zatim zadnou Alfu nemel, ale dle dostupnych informaci se jedna o slusne udelane poctive revolvery za rozumnou cenu. Kvalitou i zpracovanim by meli byt nad brazilci, ale za nizsi cenu.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od krvfx »

Mám Alfu v šestipalci - a právě je na přeleštění komor - některé šly dost ztuha, tak si to pohlídej. Jinak je to super střílení a na střelnici klipy nejsou potřeba.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Revolvery

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

jo o tom jsem četl. byl to "problém" prvních sérií. teď by to měli dělat standartně
glock69
Příspěvky: 103
Registrován: 22.02.2014 18:08

Re: Revolvery

Příspěvek od glock69 »

Jaká je čekací doba na nový revolver na zakázku? Na jiném fóru jsem četl, že nejsou schopni dodat v rozumné době ani standardní nabídku.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Revolvery

Příspěvek od viktor »

no dobre, zapalka SB 0,60 hal , prach z pixly udelas cca 1500 ks tj 750 /1500 tj cca 0,5 kc , takze 1,10 kc
olovo jeste mam 100 kg u kamose za odvoz. nejake zasoby doma, takze at nezeru 1,50 za ranu ?
jde to celkem rychle jednou jsem za jedno odpoledne zpracoval 27 kg na gule tj cca tj strela po cca 10 g. dore 2500 strel. Jde o to ze 38 spec se dobre nabiji a prachu je tam mene tak kolem 3 gr.
Na uniffikaci celkem kaslu, mam 22lr, 9 para, 38/375, 308, u brachy 7 x 57, 9 br :D si vyber a .44 rem mag na ceste :D
nerikam ze revolver v 9 para je spatne, jen rikam ze bych si ho nekoupil. kazdy ma sve preference.
viktor :
s alfou ted zadne zkusenosti nemam, bejvalo to dost strasny, ale uz se to asi naucili delat. z nove vyroby bych asi sel do rugera, uz to totiz neumi ani moc sw co jśem tak nejak slysel.
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Revolvery

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

no tak u me je hlavni priorita unifikace razi. neni tomu jeste tak davnou, co jsem mel kazdou zbran v jine razi a pokud chces drzet nejake rozumne zasoby streliva, neni to uplne idealni. Proto mam vsechny kratke v 9L a proto chci i revolver v 9L. Kazdopadne pred nim jsem mel 2 revolvery v 357 a jeden v 38. Ani na jeden jsem nemohlrict kriveho slova, ale proste mi nezapadaly svou razi do konceptu.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od krvfx »

Kupoval jsem ho cca před dvěma lety - tak buď to stále přetrvává, nebo jsem koupil ležáka ze skladu:) Těsnější jsou 2 komory, jedna víc, jedna míň, ostatní v pohodě. Projeví se to tak od třetího válce, kdy se tam dostane troška bordelu.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od the.marek »

Souhlasim s Viktorem. Pokud revolver, tak jedině Ruger, kor z rozpadlickyho hlediska. Jsou to poctivý a nesmrtelný kusy zeleza. Ještě bych vzal na milost SW, ale už to není co to bejvalo.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Revolvery

Příspěvek od viktor »

no zrovna 9 luger je sice siroce rozsirenyn naboj. proti pistoli zadnych namitek, ale v revolveru jednoznacne uprednosnuji 357 mag. je to presny, ma to vykon, dobre se to nabiji. a pro strelbu do terce to staci nabit na takove 38 P +. Navic mam to jak do revolveru tak do pusky.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
brven
Příspěvky: 90
Registrován: 30.08.2012 8:20
Bydliště: na dědině

Re: Revolvery

Příspěvek od brven »

to viktor "Jde o to ze 38 spec se dobre nabiji a prachu je tam mene tak kolem 3 gr." Co tam láduješ za prach? Podle QL se se v 4" a D032 nedostaneš přes 180m/s (190J/158gr střela), tj. větší pšouk. Navíc plnění .38 při této variantě je téměř kritické - 24%! Tož jsem zvědavej na tvoji laboraci. Já dávám kolem 6 gr sypané BA9 do .357 hilzen, což mi dává přibližně výkon továrního střeliva.38 v 4" Rugeru GP100. Kule si liju taky, pokud nepočítám práci (je to zábava) a olovo ze střelnice, tak se vejdu do 1,2 Kč.
ladaj
Příspěvky: 12
Registrován: 22.05.2013 13:30

Re: Revolvery

Příspěvek od ladaj »

marek, viktor: k Rugeru jenom jeden postřeh: mám redhawka 44 mag, nemá odlehčené pružiny ani žádné ladění a přesto každá stá, stopadesátá patrona v DA režimu neodpálí. Zápalky SB a Fiocchi vyjdou na stejno. Před časem jsem o tom osobně mluvil se "starým revolverářem" Harrym ze Střelectví a víceméně potvrdil občasné selhávání i u jeho rugerů 357, dokonce snad jestli to nesouvisí se zahřátím při intenzivnější střelbě, ale to bych nerad kecal... Každopádně ve výsledku jsem si z toho vzal, že pro obranné/závodní účely je vhodné přebíjet měkké zápalky, třeba Federal.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Revolvery

Příspěvek od viktor »

jj jo to je pravda uplne cele. ono když se kouknes tak v rezimu DA je krok kohoutu docela vyrazne kratsi nez v SA. u me SW ktrere byla povolena bici vzpruha na zapalky federal u SB zapalek vyslo tak 50 % z valce :D musel jsem pritahnout bici vzpruhu na "normal" a bylo po problemech ale i tak se stane ze to občas nevystreli v DA ale je to výjimka, ne pravidlo. Zapalky federal jsou fakt z podstatne tenčího plechu. mezi jinejma jsem nepoznal nejaky vyrazny rozdil. jako napr nezi SB, winchester , fiochi atd.. pouzivam prakticky jen SB. jinak to neresim, vim o tom ze se to muze stat a tak proste stisknu spoust ještě jednou..
svého casu se vedli dlouhe debaty zda je lepsi pistole ci revolver z hlediska spolehlivosti. naboje v revolveru jsou ve valci pomerne volne a je jista vule i v axialnim smeru. udernik / zapalnik musí byt dost dlouhy aby i kdys se sectou všechny tolerance doslo ke spolehlivému odpalu. Tady mas vule které jsou nutne aby slo vůbec otocit valcem, pak mas vule jednotlivých komor, no a k tomu si pripocti ještě tolerance vysky okraje nabojnice, jeji opotrebeni v pruhehu jednotlivých vystrelu ( prebijeni ) a také hloubka zalisovani zapalky. to vse se ti secte. Když ji tam moc narves, nabojnice uz ma hodne za sebou muzes mit problémy. Nabojnice si u 357 mag a 44 rem mag občas fakt premer protože v těchto razi docela rozmerove pracujou.
viktor
jinak gratuluji, konecne někdo s poradnou razi a ne 9 mm "prskadlem" revolverum zdar :D :yes
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
ladaj
Příspěvky: 12
Registrován: 22.05.2013 13:30

Re: Revolvery

Příspěvek od ladaj »

Pokud revolver, tak jedině Ruger, kor z rozpadlickyho hlediska. Jsou to poctivý a nesmrtelný kusy zeleza.
V podstatě jsem reagoval na toto, protože spolehlivost odpalu považuju taktéž za důležitou. S federaly mám malou zásobu "prémiových patron", na běžný trénig jedu fiocchi (a po vyčerpání se vrátím k SB, protože Ital se mi jako spolehlivější neosvědčil).
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Revolvery

Příspěvek od eotto »

Tak jsem si včera přivezl z Panzeru S&W mod. 36. Rozhodoval jsem mezi tímto a Coltem Detective spec. Když jsem tam jel víceméně jsem jel pro Colta, chtěl jsem mít možnost P+ a i těch 6 komor je lákavé. Ale jak jsem je viděl vedle sebe a vzal je do ruky bylo jasno.
"Mors certa hora incerta"
PaF
Příspěvky: 1536
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Revolvery

Příspěvek od PaF »

Mazlík, není-liž pravda :D
Colt je baculaté kopýtko (pro větší ruku dobrá volba), SW 36 elegantní prcek.
Uživatelský avatar
misob
Příspěvky: 34
Registrován: 18.04.2016 23:20
Bydliště: nedaleko Brna

Re: Revolvery

Příspěvek od misob »

Dobry den,
uz sa tu popisalo vsetko, tak len pridam svoj nazor. revolver k sebaobrane staci. ci kompaktna pistol, alebo maly revolver urobia svoju pracu rovnako. niekto chce vacsiu kapacitu zasobnika, niekomu staci par ran. pri sebaobrane vacsinou stacia dva rany. co sa tyka spolahlivosti, britske jednotky onoho casu revolnery vymenili za dvojhlavnove indicke pistole prave kvoli spolahlivosti, ale tie casy su uz daaavno prec. rovnako zahnojena pistol aj revolver mozu zlyhat.
revolver mi pride prakticlejsi na nosenie, aj ked niektore kompaktne poloautomaty su mensie. inu revolver sa lepsie drzi a moja priatelka poloautomat ani napriklad nechce.
stary dobry SAA si svoju pracu urobi a vkladanie nabojov po jednom je vec cviku. nepotrebujem horibilnych 20 lugrov, ked sest koltov skoli sest krav...
cele je to o tom, kto co preferuje.
ja osobne preferujem zastavovaci ucinok a presnost, niekto vela ran medzi strenkami. v kazdom pripade, hoc co mame, je lepsie mat a nepotrebovat... ved poznate ;)
Mám rád športy, kde sa niečo páli... benzín, či prach je mi to jedno. Pre PA dobu sa snažím vzdelať a pripraviť. Veď stačí vedieť, čo sa deje vo Svete a viem, že PA doba je asi za rohom.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od des »

tak určite... ;)
nemóže íst karta furt...
qarter
Příspěvky: 6
Registrován: 09.02.2017 16:42

Re: Revolvery

Příspěvek od qarter »

"britske jednotky onoho casu revolnery vymenili za dvojhlavnove indicke pistole prave kvoli spolahlivosti, ale tie casy su uz daaavno prec. rovnako zahnojena pistol aj revolver mozu zlyhat." .....
jen dotaz:jakéžeto pistole máš na mysli?
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Revolvery

Příspěvek od mcrea »

Bylyto pistole "howdah" - dvě hlavně velké ráže, původně křesadlový později, perkusni robustní spolehlivý zámek. Původně se používaly při lovu tygrů jako poslední pokus, když už byl tygr hodně nas.... a vyskočil až do koše (howdah) na slonovi.
Byl to způsob, jak řešili důstojníci "spolehlivost" služebních revolverů. Kupovali si je za své.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Revolvery

Příspěvek od Maximus »

Až potkáte dva ozbrojené lupiče, co právě udělali pobočku banky, mají na sobě dlouhé prošívané kabáty pod kterými mohou mít balistickou vestu a náhodou to bude zrovna ve chvíli, kdy se odmaskovávají, tak začnete uvažovat nad tím, jestli vám těch 5 či 6 nábojů bude stačit pokud dotyční usoudí, že svědek je nežádoucí. Takováto situace není PC hra - jde o život a útočník rozhodně nemusí padnout po prvním zásahu.
Než jsem si to zažil, tak jsem si říkal, že 7 či 8 makarovů v zásobníku je docela dost. Naštěstí jsem si to nemusel ověřit prakticky.

Svůj Ruger nosím také, ale především v situacích, kdy můžu potkat postřelené prase nebo mrzutého medvěda (vyskytují se docela běžně nedaleko od chaty, kam jezdím s rodinou ;)), kdy mám trošku větší důvěru v nadupaný 357 Magnum než v 9 mm L.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět