Jak velký arzenál a co v něm

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od samopal72 »

a typ kolimátoru?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4513
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Serža »

předpokládám na AK Aimpoint a na Sa58 Holosun
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Václaf »

O.K. děkuji,ta kovová sklopka dost klouže v rameni,ale nejspíš jsem si ji blbě zapřel,něco tam prdnu a uvidím,ještě jednou díky
Čechy čechům !!!!!
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od opavak »

Botky AK se také dají použít ale jsou primárně určeny pro zbraně s granátometem a tuším, že na rámové "pažbě" zbraní typu AKS to pak nejde zajistit ve sklopeném stavu (to by asi mohl poreferovat Serža) ... u Sa 58 nevím nezkoušel jsem tuhle botku ale možná po malé úpravě na brusce by to také šlo.
Kolimátory: používám zn. Aimpoint ... na AKSU je to T1 s tečkou 2MOA a na Tacticalu H2 s tečkou 2 MOA ... oba na rychloupínací montáži = kdyby se s nimi něco vysralo tak ať jdou rychle shodit a používat mechaniky.
Na další Sa 58 mám Holosun (který je dle mého názoru plně srovnatelný s Aimpointem)... ale to je taková záložka a tuto zbraň moc často nestřílím. Po víkendu dám fotku.
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4513
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Serža »

jen s gumovou botkou to zacvaknout šlo (muselo se trochu přitlačit)
mě to pak ale blokoval popruh, který jsem měl chycený z levé strany....a stejně už tam mám sklopku FAB :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od des »

opavak píše:Botky AK se také dají použít ale jsou primárně určeny pro zbraně s granátometem a tuším, že na rámové "pažbě" zbraní typu AKS to pak nejde zajistit ve sklopeném stavu (to by asi mohl poreferovat Serža) ... u Sa 58 nevím nezkoušel jsem tuhle botku ale možná po malé úpravě na brusce by to také šlo.
šlo. ;)
http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... 025#p61025
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4513
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Serža »

řeč byla o zacvaknutí na AKS-74U
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od des »

opavak píše:u Sa 58 nevím nezkoušel jsem tuhle botku ale možná po malé úpravě na brusce by to také šlo.
reagoval som na toto :idea:

gumy ktorá sa dá orezat bez obmedzenia funkčnosti je tam dost. nevidim dovod prečo by to nefungovalo na aksu
nemóže íst karta furt...
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Toran@ga »

ahoj,

Taková úvaha
kromě pistolí a brokovnice máme doma aktuálně samonabíječky ve složení BSR 74 (AK 74) a CZ858 . NA AK mám boční montáž a přijde na ní variábl. 58 mám se sklopkou a otevřený kolimátor.

co teď?

1) vyměnit vz58 za AKSU
2) nechat to jak to je

podmínka je, že něco za něco. V současné době není doma vhodná politická situace na další železo :)
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od sunny-x »

No já to udělal tak, že počítám STRANY = Západ/Východ.

VÝCHOD: SA858 - 7,62x39
ZÁPAD: Galil AS - 5,56x45

Nikdy nevíš, které střelivo bude a nebo nebude dostupné. Tak mám od každého kousek :-) Spíše uvažuji ještě nad něčím co žere 5,45x39. Než nám ty nebezpečné flinty zakážou nakupovat legálně. Cena se bude měnit jen nahoru...
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Stenny »

Toranga: Kdybych věděl, že vždycky seženu náboje, tak bych určitě vyměnil kosu za AKSUčko. Tím bych měl pokrytou pušku nablízko (pod kabát) i na dálku, navíc stejné zásobníky a ovládací prvky. Jenže 5,45 je v poměru ke svým soupeřům dost obskurní náboj a zdroj může vyschnout mnohem snáz, takže bych si v současné situaci kosu nechal jako "safe queen", do které vždycky v téhle oblasti Evropy seženu aspoň pár ran.
b_ad_a
Příspěvky: 29
Registrován: 21.06.2016 17:25
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od b_ad_a »

kosa-> AKSU dava smysl, pokud se zasobis strelivem...dokud je.
5.45 ma tu nevyhodu, ze se nedela jako lovecka novovyroba.
pak by se dalo nejak strilet porad... i kdyz zadraho.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od opavak »

No myslím si, že spoléhat na dostupnost střeliva až na PA dobu je dosti "neuvážené" = je jistě lepší disponovat s nějakou NZ zásobou střeliva pro zbraně které mám (a budu mít) k dispozici v PA průseru ... já udržuju stav cca 2 tis. ks/zbraň - ideál je mít ve skupině (rodině) více zbraní ve stejné ráži - např. všechno na pistolový náboj v 9x 19 + pro všechny další dlouhé 7,62x39 (Sa 58, AK 47, CZ 527) ... atp... můj názor ;)
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Toran@ga »

Opavak: já také s NZ počítám. ;)
Jen přemýšlím jestli je lepší unifikace zásobníků , střeliva a dílů a nebo, výhoda výběru 2 různých ráží a to nejen co se týče použití, ale i větší pravděpodobnost že seženeš střelivo alespoň do jedné pušky (NZ nejsou bezedné). Ovšem za cenu různých zásobníků a dílů. Ovládání v této kombinaci nemá smysl řešit
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Stenny »

opavak: Nemyslel jsem to na vyloženě PA dobu, ale dovedu si živě představit nějaký ban na dovoz CIPovaných nábojů určitých ráží/střel s neolověným jádrem/nábojů "vojenských ráží" ala Itálie/whatever. V téhle ráži se tu asi nic než klony kalachů nepohybuje, takže poptávka po tomhle náboji mimo úzkou komunitu držitelů samonabíjecích pušek vojenského typu neexistuje. Tím je oproti .223 a 7,62x39 zranitelný už v době předkrachové.
Samozřejmě asi každý tady má nějakou rezervu... ale každá rezerva jednou dojde i jen na tréninkový provoz, pokud tu zbraň nezakonzervujeme a nebudem jen sušit.
Naposledy upravil(a) Stenny dne 11.04.2017 15:51, celkem upraveno 1 x.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od opavak »

NZ nás s velkou pravděpodobností přežije ... nemyslím si že budu schopen a nucen vystrilet přes 2tis.nábojů z jedné zbraně :shock:
A ještě slíbená fotka kolimatoru Holosun HS 403 na kose.
Přílohy
20170411_152420.jpg
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1005
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Hdm »

Poraďte mi prosím. Chci koupit malorážkovou pistoli, především pro syna na trénink ale taky si s tím bouchnu. Rozmýšlím jestli koupit Berettu M71 jetou za 3900,- nebo už jít do nového Walthera P22Q za 8000,-. Spíše se kloním k tomu Walterovi, ale cena je dvojnásobná, což je zase méně na střelivo.
Nemáte někdo info v jakém stavu jsou Berrety v Zeleném sportu?
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od viktor »

no o kdyby byly Beretty v mizernem stavu tak je to porad lepsi nez novej Walter. Walter je desna sracka. Sice to vypada na pohled zajimave ale to je asi tak všechno. Zmlsany na naboje a taky radi praskaj. To fakt není dobra volba.
mam v okoli par lidi co ho vymenilo za Beretty a ne všichni to stihli včas ( před autodestrukci Waltera )
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
dolmar
Příspěvky: 306
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od dolmar »

Já mám Berettu M71 a jsem s ní naprosto spokojený. Bere všecko, závadu nezná, střílí přesně... O problémech Walterů jsem taky někde něco zaslechl / četl. Za ty peníze není co řešit, Beretta je super, jediné negativum je cena náhradních zásobníků. A náhradní zásobník je potřeba, protože ta Beretta prostě hrozně žere náboje :) Pokud jde o stav - je ošoupaná. No a co? :D
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Matěj »

Já měl kdysi malorážku S&W 22A a byl to hrozně nekvalitní šunt, to jen, kdyby to někoho napadlo koupit...
Odpovědět