Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Obrněný žebřiňák
Příspěvky: 154
Registrován: 27.06.2014 12:41
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Hornomoravský úval

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Obrněný žebřiňák »

Z nějakého mě neznámého mi ty žluté lítaly na 50 m asi o 10 cm výš. Oproti českým je tam přidaná hodnota v podobě světelného efektu "římská svíce" při střelbě. Taky víc špiní.
Co nepotřebuješ, nemáš. Co nemáš, nepotřebuješ.
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Dagobert »

morho píše:Když jsem byl poprvé s puškou na střelnici, majitel si kontroloval čím střílím. Samozřejmě nepoužívám náboje s ocelovým jádrem, ale od tý doby mi občas vrtá hlavou, jestli by pro případ nouze nebylo dobrý mít pár krabiček. Jsou takový náboje na trhu? Díky.
Legálně můžeš koupit 3 kusy nebo jedno balení, pokud máš zbroják kategorie A (sběratelství). Jestli je ovšem seženeš je jiná věc. A pochopitelně je máš do sbírky, nikoliv na střelbu, že. ;-)
JOBU
Příspěvky: 1829
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od JOBU »

Však s oceľovým jadrom sa predávajú normálne cipované,nepíše nič o priebojných nábojoch,preberalo sa to o pár príspevkov vyššie,len sa treba pozrieť.
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od morho »

Zjistil jsem (resp.napsali mi), že třeba český BXN mají ocelové jádro. Takže čekám na nějaký štastný den slev v Bearece..
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Trace »

Na slevy u střeliva BXN zapomeň. Ptal jsem se a už žádné nebude. Pravděpodobně nikdy.

Btw koupil jsem toto:
20170412_004.jpg
20170412_006.jpg
Čísla jsou 31, 71. Dá se poznat, odkud náboje pochází? Je to Polák, Maďar, Rus nebo Číňan? Střela i nábojnice magnetuje, má tedy železné jádro.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od the.marek »

S tímhle značení to bude Čína. Potvrzuje to i to "halabala" zalakování střely.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od sunny-x »

NA 12 hod. je číslo výrobního závodu a na 6 hod. je rok výroby.

č.31 je Norinco Beijing Čína

Zdroj: https://naboje.org/node/7584

Musíš rozkliknout příslušný "stát" a pak dole nejdeš tabulku s kódy jednitlivých výrobních závodů.
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Trace »

Díky za info.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Trace »

Máte někdo vyzkoušenou současnou produkci sb ráže 7.62x39 při střelbě z kosy? Bylo by to rozumné střelivo, pokud by se to dalo koupit za menší prachy, než za které se to v současné době prodává? Mohl byste to někdo srovnat např. s československým bxn střelivem, nebo barnaulama?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od devlop »

Půjdu vyzkoušet SB 7.62X39 SP o víkendu, z AKMS, na programu bude také PPU PSP (Prvi Partizan) a Barnaul JHP. Zatím jsem střílel jen z Geco FMJ, byla to má první střelba z AK v životě, na 50m ve stoje bez opory, takže info o přesnosti bude k ničemu :D . Jen mohu říci, že po vystřelení 50 ran Geco byl kalach zcela čistý, doma v podstatě nebylo co čistit, žádné zbytky prachu, hlaveň čistá, nic nebylo začouzeno.
Při okometrickém porovnání nábojů SB SP a PPU PSP lze na první pohled poznat, že PPU má krásně hladký přechod mezi olověnou špičkou a měděnou košilkou střely, u SB je na přechodu hrana, na každém náboji jinak velká, někdy menší, někdy větší. Nevím jak velký vliv to bude mít na přesnost, ale zpracování SB mi přijde prostě humpolácké, Srbové to zvládají lépe (a to neberu v potaz balení nábojů SB, kdy tloušťka papíru krabičky je skoro na úrovni toaletního papíru, i nejlevnější Barnaul má balení lepší :) ). Prostě nechápu, proč SB jedou v režimu co nejvíce ušetřit.

EDIT: ještě jedna informce - SB střely magnetují, PPU a Geco ne.
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od morho »

Cenově je Geco a PPU trochu jinde, nebo ne? SB bych za lepší cenu než 14 za kus pár koupil. Asi mám ale jiný krabičky, ty světle zelený jsou pevný a lepší než Barnauly.

Já zkoušel v AKMS Barnauly, BXN a SB, všechno FMJ, jako laik jediný co jsem pozoroval že SB chodí kousek výš a BXN kousek níž než Barnauly (kousek je cca 1.5-2 cm na 25metrech). Soustřel jsem měl podobný. Nejhorší byly náboje z Bosny co prodává ZS, velká rána ale chodilo od dost níž.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4513
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Serža »

to je asi edice na balkánský svatby :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Trace »

Jak dopadly testy streliva?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od devlop »

testy naho*vno, anýbrž "má" střelnice vojáků v záloze má otevřeno pro "plebs" pouze v neděli a dnes od rána chcalo tak jsem se na to lidově vys :D

nicméně, alespoň obrazem, porovnání PPU, Gecko a super duper S&B

zápalky :
- S&B poněkud nerovnorměrně zalisované, každý náboj z krabičky trochu jinak a nakřivo, průměr spíše "podlisované" tedy pod úrovní dna nábojnice, viz foto
- nejlepší zpracování zápalky mi přijde u Geco střeliva
Obrázek

a teď porovnání dvou nábojů z jednoho 20ks balení S&B
- zpracování soft pointu pokaždé jinak, někdy se podaří, někdy ne, nechápu, jak probíhá kontrola kvality, asi nijak. Nemám v úmyslu se svojí AKMS střílet více než do 100m na torzo člověka, takže na přesnost se*e pes, ale toto je za 14Kč náboj poněkud fatal error. Soustřel u těchto dvou nábojů z nějaké lovecké opakovací pušky na 300m by asi nebyl zrovna ideální, že :D
Obrázek
Obrázek

Porovnání SB a Geco (FMJ) a přechod olověného hrotu na měděnou košilku u PPU
Obrázek
PPU
Obrázek

A na závěr srandička - jak pojali 20ks balení v SB
Obrázek
otevřu krabičku a chci vzít jeden náboj - bez šance, krabička neurdží náboje a vysypou se z plastového kontejneru samy, papír to neudrží. Vím, je to blbost, ale za 14Kč náboj bych čekal trochu lepší balení. Moc rád bych kupoval střerlivo made in Czech Republic a s hrodostí ho ládoval do zbraní, ale tohle je fakt low end za nejvyšší možnou cenu, něco jako auta Škoda :D Myslím že největší kvalita je na nábojnici, ostatní komponenty dle toho jak se vyspí kontrola kvality v SB.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Trace »

Díky za recenzi, to s kvalitou SB 7.62x39 mě mrzí. Vždy jsem střílel SB 9luger a byl jsem spokojen.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Zarozak »

Nějaká aktualizace nejlevnějších momentálních zdrojů při množství nákupu cca 200-300ks?
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od cipis »

Nechybí ti tam nula?
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Václaf »

já už párkrát kupoval za 5,7- 600ks
Čechy čechům !!!!!
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od samopal72 »

dnes jsem je dovezl ze zlaté pušky,cena 5.20 kus,klasická zelená čína,nemají běžně skladem,pouze berou záznamy kdo kolik chce a až jsou skladem-vždy asi po třech týdnech ozvou se
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od PetrNovak72 »

add SB - kdo chce kvalitu, vyhne se SB.. TO je realita.. ano, na 100 m to prase střižnou hranou sejme..

ale jinak... Target naboje nejsou špatný, ale taky už stojí 30kč.....
Odpovědět