AK-47/74 a jejich klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od the.marek »

Myslím tu klasickou sklípku z lisovaneho plechu, která se sklapi pod podpazbi.

To jsem tušil 99% tušil. Vzhledem k tomu, ze nemám rád bastly, tak to beru, jako ze nejde.
Díky ;-)
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 475
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od alpi76 »

Pokud by nakonec nevadila sklopka, tak tohle dělá Fab Defence.
pazba.jpg
pazba.jpg (8.54 KiB) Zobrazeno 19546 x
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od gasoline »

Máte zkušenost s úpravou AK 5.45 zásobníků pro Galil .223rem? Jaké jsou na tuto úpravu nejvhodnější a nejspolehlivější? Nový do Galila stojí 800 Kč a např. do Berylu se dají sehnat za 300.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

zkušenost nemám, ale viděl jsem upravené zásobníky z galila v berylu. Krom toho upravovat zásobníky v ráži 5.45 je zbytečné, šel bych rovnou do berylovych v 5.56
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od gasoline »

Ahaaa, jo takhle. A ty na Beryl 5.56 jdou do Galila bez úpravy?
Ale i tak AKčkový 5.45 se prej jen nějak někde trochu opiluje, ale chtěl jsem zjistit, jestli to už tady někdo zkoušel v praxi.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

Mohl by být problém s podáváním nábojů, ale zkušenost s tím nemám. Jestli zásobníky z beryla do galila jdou bez úpravy nevím, ale viděl jsem to na videích z USA, samotného by mě ta úprava zajímala. 800 za použité zásobníky do galila je židovina.
Cep
Příspěvky: 1707
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Cep »

Kéž bych za ty peníze sehnal použitý do M71 ...
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od sunny-x »

Mnóó: já časem uvažuji sehnat někoho s 3D skenerem a pak už je to sranda pro 3D tiskárnu. Pružina se vždy nějaká najde.... 800Kč/kus je fakt pakárna, vždyť je to jen krabička s lemem na konci....

Zatím to sice namám na "pořadu dne" ,ale pokud se to koncem roku povede, tak bych dal echo. Popřípadě pokud to někdo nakreslí....tak dám za prg. nějakou kačku :-)
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

Otázka je pak pevnost a otěruvzdornost (neustálý kontakt při zasouvání a vysouvání s ocelovým tělem zbraně) toho 3D tisku, sem tam jsem řešil 3D tisk do firmy, ale nikdy to nebyly tak namáhané díly jako zásobníky. A když člověk pak vezme v úvahu i cenu, tak aby při malém odběru nebylo nakonec levnější koupit použitý a kvalitnější plechový originál za 800 Kč nebo předělat z Beryla.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od štaflík »

Beryl za 300 už neseženeš, ani pokud si pro něj sjedeš do Polska. Aktuálně jeté zásobníky Beryl 55 zl, nový 75 zl. (dnes mi přišly :D ).
Jinak mě zaujalo, že na kamarádův popud jsme zásobník do Beryla stčily do BSR-74 (tedy na 5.45!!) a ono to makalo!
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od sunny-x »

Ještě jsi to neměl, ale už víš, že je to na ho.no. Ala Chorche a Krtek :lol:

Já jsem už střílel z 58 + zásobník 3D tisk a fachalo to v pohodě, prostě někoho to baví kreslit a tisknout (každý máme hobby). Sice to žádná TOP klavlita nebyla, ale na střelnici na to domácí plácání se to hodí (nikdo ti neříká ber to do Sýrie). Cena 3D tisku vyjde DO 100 kč !!! A to je rozdíl jak 800,- za plech.

Navíc za pár měsíců nám budou asi zásobníky na více jak 10 nábojů na víš co.... a abych kupoval na Galila zásobník za 800 a pak ho krátil na 10 nábojů, tak to se mi osobně nechce. Až na to dojde čas, tak si to zkusím.
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od gasoline »

A použít a předělat nějaký plastový zásobník z AK74 by šlo, nebo je to úplná blbost? :) Myslím ty hnědé nebo průhledné polymmag.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

Neříkám, že je to k ničemu, jen jsem nastínil obavy z toho, co by se s tím mohlo stát. Třeba, aby se nezlomil po přebití a pádu na beton.
Tiskne se z různých materiálů různé pevnosti, od toho se odvíjí i cena, ale víc do 3D tisku nevidím.
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od sunny-x »

Já mám asi štěstí, že kamarád má již 20 let reklamku, tak mám přístup k 3D skeneru a různým hračičkám vyzkoušených v reálu (on je nadšenec do nových technologií co mu velmi usnadňují práci). Normálně se naskenuje plechový zásobník a pak můžem tisknout z různých materiálů dle libosti, prostě co trochu vydrží. Normálně zásobníkama po betonu nehážu, tak s tím plasťákem taky nepočítám, že by to měl vydržet. Když ho rozbiju, tak se vytiskne nový za 50,-Kč. Chce to jen naskenovat a vyzkoušet různé mat. Žádná věda, až to zkusím, tak poreferuji. Zatím to ale nemám na pořadu dne, snad ke konci roku... :hand

Pokud někdo víte o zásobnících tak za 150,-Kč co se dají do Galilu upravit, tak dejte link....
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

Tak v tom případě dobře, za ty peníze je to bezkonkurenční cena, když je to za režijku v rámci hobby. Ještě připočítat cenu za navinoutí pružiny, ale to už tolik nestojí.
Ohledně padání zásobníků na beton jsem myslel to, že při ,,akčnější střelbě" to sem tam člověku ten zásobník při přebití spadne. Beru zásobník jako spotřebák. Ale jestli vyjdou kusy za dobrou cenu byť z 3D tisku, tak desitkový klidně pak vezmu při větší výrobě. ;)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od bivoj »

sunny-x píše:...vždyť je to jen krabička s lemem na konci...
Omyl. Kdybys jen něco málo věděl o vývoji a konstruování zbraní, tak bys toto říct nikdy nemohl. Spolehlivost zbraně se vždy prvotně odvíjí od spolehlivosti jejího zásobníku. A vyvinout spolehlivý zásobník není vůbec tak lehlé, jak se na zdánlivě jednoduchou "krabičku s lemem" zdá...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od des »

už samotná myšlienka oskenovat plecháč a potom si to vytlačit z plastu svedčí o hodne neortodoxnej konštruktérskej škole. bežné plastové zásobníky zvyknú vypadat ináč jak plechové :mrgreen:
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od sunny-x »

Zase další chytráci co hledají důvody proč něco nejde. Až to budu zkoušet, tak budu hledat způsoby jak to udělat. Nechytejte mě za slovo jak malé děti. Já tady nepíšu žádný podrobný technický manuál.

Nemám v plánu vymýšlet nový design. Jen to zkrátit na 10ks. Pružiny se dají snadno vyrobit (stačí mít znalosti nebo známosti).
Oskenováním zjistíš potřebné rozměry (usnadníš si vlastní měření a překreslování od základu) a pak je musíš smozřejmě upravit na potřebnou velikost včetně tloušťky stěn (to dojde každému technikovi). Pokud máte někdo reálné zkušenosti s touto konstrukcí a postupem, tak si nechám poradit, ať nezkouším již vyzkoušené. Ale Vaše negativní domněnky si nechte....já hledám způsoby.
Neplánuji to prodávat, ale udělat si to jen pro sebe.... peníze si vydělávám jinak.
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od des »

sunny-x píše:Normálně se naskenuje plechový zásobník a pak můžem tisknout z různých materiálů dle libosti, prostě co trochu vydrží.
ked napíšeš takúto chujovinu tak sa nediv že sa nekdo ozve.
sorry ale na dlhšiu debatu s brúkom pytlíkom nemám čas. tak hodne zdaru ;)
nemóže íst karta furt...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

Takže první test Krinkova dopadl uspokojivě, na 50m přestřílel na body 3 kolegy při mířence s naší kosou a jednoho s AKM.
Délka střelnice nic moc, ale vzhledem k délkám hlavně mě to pobavilo. :D
Odpovědět