České a slovenské perkusní zbraně

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Peter
Příspěvky: 60
Registrován: 18.03.2016 8:57
Pohlaví: muž

Re: České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od Peter »

P4250008.JPG
Peter
Příspěvky: 60
Registrován: 18.03.2016 8:57
Pohlaví: muž

Re: České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od Peter »

cal. 45
cal. 45
Peter
Příspěvky: 60
Registrován: 18.03.2016 8:57
Pohlaví: muž

Re: České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od Peter »

P4250009.JPG
Peter
Příspěvky: 60
Registrován: 18.03.2016 8:57
Pohlaví: muž

Re: České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od Peter »

P4250011.JPG
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od prof. Orfanik »

Má to šťávu.
Peter
Příspěvky: 60
Registrován: 18.03.2016 8:57
Pohlaví: muž

Re: České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od Peter »

prof. Orfanik píše:Má to šťávu.
Trochu klamná veľkosť pištole na fotke. Ma celkovú dlžku 23 cm.
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od prof. Orfanik »

Vzato přes kopírák, elgantní pár pro doprovod dámy v kočáře.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od des »

je to detail, ale tie zápustné philipsy to imho hodne kazia. drážka na plochý šrobovák a šošovka by boli omoc lepšie. ináč zaujímavé.
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od Serža »

jj, mosazný s drážkou a čočkovou hlavou
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od gravedigger »

Pěkné. V šedi fabrických výtvorů je fajn vidět zbraň, která vybočuje z konvencí.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od Fabulous »

Kolega by si rád vyrobil dvouranný perkusní derringer (sériová produkce se mu nelíbí), ale neví jak postupovat při kusovém ověření a zařazení do kategorie D. Navíc si ani není jist, zda si ho pro svojí potřebu vůbec smí vyrobit? V negativním případě by se na to samozřejmě vykvákl.

Poradí mi zde někdo prosím?
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od mcrea »

Když jsem vyráběl perkusní předovky, objednal jsem se telefonicky na zkušebně, v dohodnutém termínu jsem si tam zajel, pocamral jsem po Praze a odpoledne jsem odvážel přezkoušenou flintu. Zodpovědný člověk se jmenoval tuším p.Slanina. Bohužel toto využívalo "díry" v zákoně, kdy výroba je také nabytí a taky p. Slanina byl ochoten přimhouřit oko. Dneska už prý to tímto způsobem nejde - i zbraň kat.D musí vyrábět člověk s licencí. To je ovšem v rozporu s tvrzením např. p.Raka.
Já jsem to řešil naposled před asi osmi lety. Nejlépe se doptat přímo na zkušebně. Anebo můžeš počkat, mám taky něco rozpracované a někdy k podzimu to budu řešit :)
Pavel Rak
Příspěvky: 92
Registrován: 03.05.2013 18:05
Pohlaví: muž

Re: České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od Pavel Rak »

zdravím- i své zaryté nepříznivce- zařekl jsem se, že nebudu na foru vystupovat, bohužel nepravdy a rádoby chytré rady musím komentovat- ve zkušebně jsem cca dvakrát za rok, nic se nezměnilo alespoň před půlrokem bylo vše při starém, všechny protokoly mám založené, tolik chválený p. Slanina už na zkušebně nepracuje cca dva roky- byl totiž ODEJIT pro svoji aroganci a jednání se zákazníky-úsudek o objektivnosti recenzí nechť si udělá každý sám
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od Wdog »

Fabulous: Pavel Rak má pravdu - to nejsem ani jeho příznivec, ani nepříznivec ... :?

... je nutné rozlišovat mezi "tormentací" a kategorizací. Jsou to dva úplně odlišné úkony.

Kategorizace se neprovádí, pokud není pochyby o kategorii, pod kterou zbraň patří. Takže pokud někdo vyrobí předovku, třeba dvojhlavňovou, je to jistě kategorie D a žádná další individuální kategorizace se nemusí provádět.

Kdo může vyrobit? ... zákon o zbraních opravňuje osoby nad 18 let k nabývání předovek (kat.D). Ve stejném zákoně (u paragrafů řešící zbrojní licence) zahrnuje výrobu jako jednu z podmnožin nabývání. Z toho lze odvodit, že výroba zbraně je způsobem nabytí zbraně. Není to tedy žádná "díra". Zbrojní licence zde není třeba.

Tormentační zkouška (=kusové ověření) na zkušebně se řídí vyhláškou "o ověřování ...", ta říká přesně v par.3, co musí mít ověřovaná zbraň vyraženo.

Například pokud se jako fyzická osoba jmenuji Pepa Novák a vyrobil jsem si předovku, mělo by na ni být teoreticky vyraženo: "Pepa Novák" (výrobce) "krochna 001-2017" (typové označení, číslo a rok, není ale povinné) "CZ" (země původu) ".45" (ráže) "black powder only" (je pro černoprach - toto označení je na rozhodnutí úřadu).

Ke zbrani je nutné přinést na každou hlaveň dvě střely a příp. dva flastry, černý prach si ctihodný úřad sežene sám.
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od mcrea »

Nikterak jsem neměl v plánu na někoho útočit, tím méně na pana Raka. Jen jeho informace byla v rozporu s informacemi odjinud. A byla nejčerstvější z mně momentálně dostupných.
Když jsem to, co napsal kolega nade mnou, napsal na jiném foru, byl jsem upozorněn, že vše je jinak a mám si doplnit vzdělání.
Jinak můj život se kolem p.Raka netočí a to, že s ním občas nesouhlasím, ze mne nedělá jeho odpůrce.
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od mcrea »

Chtěl jsem příspěvek upravit, ale už se nepovedlo.
Takže znovu - nenašel jsem v zákoně o zbraních nijak jednoznačně napsáno, že si soukromá osoba bez licence může zbraň kategorie D vyrobit, nemohl by mě někdo navést? Děkuji.
A jinak pro "odpůrce" - slůvko "prý" znamená, že následující tvrzení je neověřené, čili z doslechu.
EDIT - překlepy
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od Serža »

zákony by měly fungovat obráceně = pokud to přímo nezakazují, je to povolené
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od gravedigger »

Tento zažitý omyl jsem taky dlouho tvrdil, než jsem prozřel. Je to opravdu tak, jak píše p.Rak a Wdog - nabývat, tedy i vyrábět může každý způsobilý od 18 let.

Pan Slanina je mistr puškař, co si pamatuju, byl v projevu občas dost přímočarý.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od Serža »

OK a jak je to pak s nákupem polotovarů? když si chci vyrobit perkusku, můži si jen tak koupit třeba polotovar .45 drážkovaný hlavně?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Permonik
Příspěvky: 501
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: České a slovenské perkusní zbraně

Příspěvek od Permonik »

Co vím, tak hlavňovinu (trubka s vývrtem bez komory) lze normálně objednat a dojde poštou. Je to jak pružinky do zbraně. Je i někde "rozhodnutí" ČUZZS, že se nejedná o hlavní část zbraně. Takže polotovary by problém být neměl.
Odpovědět