AK-47/74 a jejich klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

jo, to řikam furt :D
No tyčku sem umyl, vodmastil čističem na brzdy a natřel hostagrundem :D Ale je votáska jak rychle se to zas vošoupe.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Serža »

já teda nevim, mám AKSU po někom, kdo ho asi nečistil vůbec....já ho čistil asi tři večery a takhle schnilý to nemám
Chorche to asi čistí kyselinou :twisted:
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

no já to neska čistil poprvý - po prvnim střílení... a bylo to deklarovaný jako nový nestřílený. I to jako nový krom těchle dvou věcí vypadalo. Působí to na mě tak, že s tim někdo vystřelil ve fabrice pár ran a pak to uložil někam do skladu. A v tom skladu to začlo hnít v trupce a vot trupky to chytla ta tyčka. Ta bude zřejmě v kontaktu se stěnou trupky, poněvač v místě hniloby byla vošoupaná i barva (čehoš sem si předtim nefšim, což je taky divný, protože sem všechno prohlížel).

EDITa: seržo, ještě mě napadá, že ten gdo stim střílel před tebou měl třeba jen barnauly (dříf nic jinýho ani moc dostupný nebylo), kerý snad nemaj rtuťový zápalky. Čili nebyl důvot ke kysnutí.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od the.marek »

Já si zase u svý M70ky všim tohohle:

Spoj mezi závorníkem a pístem: Stopy po broušení a jakýsi kolík, u žádnýho AK jsem nikdy neviděl, nejspíš výměna pístu nebo je to normální?

Možná křivá vodící lišta hledí. Do teď nevím, jestli je opravdu ohlá nebo se mi to jen zdá a je to klam.

Setkali jste se s něčím podobným?
Přílohy
IMAG0257.jpg
IMAG0259.jpg
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

to máš schnilý jako já, jen se s tim něgdo před prodejem brousil :D Přitom jugoši neměli rtuťový zápalky, tak to hnít nemělo
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od golem »

Marek: je to spoj mezi pístem a nosičem závorníku, závorník je něco jiného. Ten čep je tam normální, podívej se na rozkres, pozice 21. Běžně na tom broušeném povrchu není vidět, u tebe ho zvýrazňuje koroze. Závorník je pozice 102.
ak47ddr25KB.jpg
ak47ddr25KB.jpg (24.32 KiB) Zobrazeno 17976 x
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od the.marek »

Shnily to určitě nebylo, to není ten problém. Jugosi mají celý ten zavornik stribrnej a je celej jako novej. Kde me i o ten čep co tam je, ten jsem nikdy na AK neviděl. Napadla me právě ta výměna koncového pistu. Na funkci to nebude mít samozřejmě žádnej vliv, ale zajímalo by me to.

Gólem: Díky moc. Je to tady zajímavé, protože na Rumunovi nic takového není. Ani na videich na trubce nic takového není vidět. Asi je to vidět díky obrusu.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

Čím to macháte od té vazelíny,poctivě růčofůčo hadrou nebo je lepší to rovnou vyválet v naftě?Nebo nejlepší tam tu vazelínu nechat a osnažit jenom ty funkční části :) Třeba se tak i neukáže to,co se nemělo na světlo boží dostat a ještě zůstane částečná ochrana vnitřku:shock:

The.marek:Ten plátek hledí takto těžko posoudit,foťák má vždy tendenci rovné věci nablízko zakulacovat.Napadá mě snad na to jedině zespod přiložit něco rovného a mrknout proti světlu na průsvit,třeba hranku šuplery nebo radeco.Ohlé hledí být může,už jsem to jednou viděl na jednom vetchém mauserovi,stačí když se s tím někde mlaskne zrovna,když je jedzec v polovině plátku.Ale co vím,vyrovnat to šlo v pohodě,není to nijak překalené.Uvidíš,jak to půjde nastřelit i když s kontrolou metrů na větší dálky je u nás všeobecně problém-není kde :cry:

Chtěl bych se ještě zeptat vás,zkušených nastřelovačů.Všude čtu nastřelit na flek na 100m,chápu to správně,že dát hledí na 100m a nastřelit to na 100m dráze tak,aby to lítalo přesně tam,kde mířím,nebo se musí správně mířit na spodní okraj terče aby to lítalo takto do středu terče??

Někde jsem viděl nastřelovací terče přímo na AK 47,není to někde ke stažení?
Naposledy upravil(a) Zarozak dne 18.05.2017 23:39, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Serža »

vazelína ti vyteče, jak se to zahřeje střelbou...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

No to nevím při mém stylu :D
3 minuty bez dechu v totálním soustředění>rána>kafíčko>kontrola terče>cigárko....a repete
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od štaflík »

Chorche píše:no já to neska čistil poprvý - po prvnim střílení... a bylo to deklarovaný jako nový nestřílený. I to jako nový krom těchle dvou věcí vypadalo. Působí to na mě tak, že s tim někdo vystřelil ve fabrice pár ran a pak to uložil někam do skladu. A v tom skladu to začlo hnít v trupce a vot trupky to chytla ta tyčka. Ta bude zřejmě v kontaktu se stěnou trupky, poněvač v místě hniloby byla vošoupaná i barva (čehoš sem si předtim nefšim, což je taky divný, protože sem všechno prohlížel).

EDITa: seržo, ještě mě napadá, že ten gdo stim střílel před tebou měl třeba jen barnauly (dříf nic jinýho ani moc dostupný nebylo), kerý snad nemaj rtuťový zápalky. Čili nebyl důvot ke kysnutí.
Tyčka se "trupky" nedotýká.
Vomrdlá se to až v základně hledí, které ovšem nehnije ani v urban legends.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4512
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Serža »

Zarozak píše:No to nevím při mém stylu :D
3 minuty bez dechu v totálním soustředění>rána>kafíčko>kontrola terče>cigárko....a repete
tak to sis měl asi koupit něco jinýho....z AK to chce "terč1-buch,buch...terč2-buch,buch...terč3-buch...nééé, to byl civil....promiňte!" :rock
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

no nedotýká, ale vomrdlalo se to na stejnym místě jak ta trupka - logickej závěr, že se to mrdlalo vo sebe. Ale nejspíš to jen vod sebe chytlo tu kysnoucí infekci. :mrgreen:
A co místní samozvanej nejvěčí vodborník na kalachy poví na to divný nastřelování?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Fabulous »

Já ten odborník sice nejsem, ale kroucení pušky i při mírném zahřátí je věc, která je vcelku běžná. Otázkou je, jak moc se to zkřiví, což je kus od kusu jiné.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

Serža píše:
Zarozak píše:No to nevím při mém stylu :D
3 minuty bez dechu v totálním soustředění>rána>kafíčko>kontrola terče>cigárko....a repete
tak to sis měl asi koupit něco jinýho....z AK to chce "terč1-buch,buch...terč2-buch,buch...terč3-buch...nééé, to byl civil....promiňte!" :rock
Jj,to máš asi pravdu-Draka nebo Tigra v plné šupě,ale to bych musel asi vést trochu jiný život :? :lol:
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

fabíku, kdybych z toho vykropil těch 120 ran za deset minut tak neřeknu, ale 120 ran za 2 hodiny že by mělo takle dramaticky rozhazovat nástřel ?
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

polífka pro pravý kalachysty :mrgreen: https://www.youtube.com/watch?v=j7NXtKa6s78
erzgebirge
Příspěvky: 172
Registrován: 28.04.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od erzgebirge »

to už je overkill :D, já kalachy i pkm vezmu ve sprše horkou vodou, vysušit, namazat a hotovo
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

mě zaujalo že věčina pindosů používá recept 10% ballistolu a 90% vody do rosprašovače a jen to postříká a nechá bejt. Nepříde mi že by ten balistol byl tak zázračnej. Proud horký vody považuju za jistější. Každopádně můžu jen vopětovně prohlásit zlatá kosa kde nic takovýho řešit nemusim...
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od the.marek »

V životě jsem noc neprolejval horkou vodou a po lišce ani stopy. Prostě jen stejnej čas, kterej strávím střílením, tak strávím i čištěním (a to mě to sakra nebaví). Do trezoru navíc dávám zbraně mastnější a když jdu střilet tak jen vnitřek projedu hadrem a je to ;-).
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Odpovědět