Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Pongo.pygmaeus
Příspěvky: 92
Registrován: 26.12.2015 23:53
Pohlaví: muž
Bydliště: tu i onde

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Pongo.pygmaeus »

Zkoušel jste někdo ze srandy náboje se rtuťovou kuličkou ve špici? Je to sice prasárna, ale z akademického hlediska by mě to zajímalo. Na teoretické úrovni.
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od JOBU »

Nielen na čisto teoretickej alebo akedemickej úrovni,ale aj na praktickej úrovni je to ..čovina na ntú z dielne urban legend...Aký to má mať praktický význam?Strela stratí svoju stabilitu hneď po vyletení z hlavne,rotácia bude mať na tú ortuť v dutine strely taký vplyv že na 50 metrov s tým netrafíš dvere.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Stenny »

Pongo: Rtuť s olovem tvoří amalgam, takže bys musel dutinu střely zevnitř třeba nalakovat, do střely by se rtuti beztak vešla jen troška a hotový celek, i kdybys něco trefil, stejně neudělá víc, než dobrá lovecká střela s řízenou deformací... navíc kovová rtuť není zdaleka tak jedovatá, jak se někdy traduje. Význam takové úpravy mi uniká.
Uživatelský avatar
honzza
Příspěvky: 74
Registrován: 27.01.2016 15:20
Pohlaví: muž

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od honzza »

Jdu dnes kupovat střelivo z inzerátu na Hunting Bazaru. Máte s tím někdo zkušenost? Na co si dát pozor? Jak předat a zkontrolovat na veřejném místě, aby nějaký aktivní ovčan nezavolal hlídku? Díky za rady
Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od gasoline »

Tož si dáte někde sraz, pozdravíte se, zkontrolujete si navzájem zbrojáky, zkoukneš zboží jestli odpovídá tomu, co chceš koupit (asi rovnou v kufru jeho auta) a přehodíš do svého kufru, dáš mu keš, rozloučíte se a je to. :)
Počítat kus po kuse to nebudeš, tak pokud nebereš nejaké originální zabalené balení ale třeba odsypané, je dobré zhodnotit, kolik to má vážit vs kolik to cca váží.
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od samopal72 »

moje zkušenosti jsou dobré,,ale vysledoval jsem,že obvykle to prodávají pořád stejní lidé,tudíž žádný bazar,ale normální překupníci,na moravě operují lidé,kteří udělají objednávku třeba ve zlaté pušce a až to za slušnou cenu dostanou,okamžitě prodávají dál s přirážkou kolem 40-50 haléřů na kuse z kufru auta,ověřoval jsem si to,jejich termíny dodání obvykle souhlasí s dodávkou do výše zmíněné prodejny,tobě jako nakupujícímu je to samozřejmě jedno,ale jenom popisuji praktiky prodávajících,žádný přechod na jinou ráži nebo podobné keci,mrkni na starší inzerci,pořád stejné inzeráty
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Nightmare »

Já měl jednou špatnou zkušenost, kupoval jsem 7,65 Br. (nějaký slovenský (snad ZVS)) a měli nějaký tvrdý zápalky a nebyl problém i 10 selhačů z krabičky... Ale i cca 15 dobrých zkušeností, naposledy malorážkový sypačky...
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od the.marek »

To jsou dotazy tohle... :?. To by mě opravdu zajímalo, co čekáš, že ti kdo poradí :rofl
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Václaf »

Kupuji takhle a žádný problém. I počet v piksle sedí.
Čechy čechům !!!!!
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od PetrNovak72 »

the.marek: tak jde spíš o takové ty základní rady..

já třeba párkrát řešil brokové střelivo - větší objem, i 2 000 nábojů co člověku zůśtane po prodeji flinty je hezkých 8 krabic a pár kg..

zajet autem vedle, v klidu si podat ruce, pokecat, ukázat si zbrojáky, klidně i s občankou - protože některé fotky jsou mimo..
a pak to přeházet..

chápu na co se tazatel asi ptá, ale nesetkal jsem se s fakem že by v krabici bylo míň, ale chápu asi není dobrý házet na veřejnosti po sobě zbraně nebo sypaný náboje když chodí kolem 10 laktaček s nákupníma košíkama..
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od PetrNovak72 »

moje "nejvtipnější scéna" byla když sem kdysi kupoval 8000 trapových nábojů v krámu..
zaparkoval jsem kousek od prodejny - asi 3 místa.... a začal to nosit do kufru po 2-3 krabicích.. prodavač mi držel dveře a řešili sme že auto stojí 15? metrů daleko a má otevřený kufr.. a sme jen 2.. jeden nosí a druhý bud hlídá dveře-krám nebo auto:-)

šli kolem státní pachové... a prodavač říká - pánové, nemohli byste nám tady pohlídat ten kufr než tam doneseme střelivo?

borci nehnuli brvou, 3 minuty počkali u kufru, řekli nashle a odešli..
říkám: to byli nějaký místní vaši známí? děláte to často?
ne, viděl jsem je poprvé :-)

nechtěli vidět papíry nic...a to v kufru bylo v pouzdrech 5 dlouhých:-)
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Zarozak »

Moje zkušenost je taková, že občas chyběl nějaký ten ks nebo 2-3,ne v nákupu tisícových množství, ale v menších. Samozřejmě mě 10-30kč nevytrhne, ale dít by se to nemělo, protože by to takhle mohl dělat každej obejda a to už jsou tisíce, pak si taky udělá každý nějaký obrázek,že. Podle mého názoru to překupníčci nepočítají, ale váží na nějaké drážní váze a to není zrovna košér, nicméně počítat to na parkovišti před hypermarketem je minimálně trapné i když znám i takové,kteří jsou toho schopní. Jinak přesně jak píšou druzí, jsou to prostě překupníčci, těžící na nevědomosti či lenosti resp. bezmoci druhých, ty lepší stránky jsou ty, že cestovné přes celou respabliku pro pár ušetřených stovek vychází obvykle mnohem dráž než samotný nákup a taky ta, že to člověk nemusí brát po desetitisících, ale po stovkách, prostě pro momentální potřebu. Takže díky tomuto se to tak nějak rentuje, takže taky tak beru. Vyhráno mají ti,co mají zdroje překupníčků blízko bydliště :yes

Zamyslet by se nad sebou měli spíš ti regulérní obchodníci a netrvat při výhodnější ceně na nereálné kvantitě odběru, protože ne každý si může dovolit při už tak vysoké pořizovací hodnotě pušky hned nato vysypat 2x tolik za munici :puke
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od gasoline »

Zarozak píše:...jsou to prostě překupníčci, těžící na nevědomosti či lenosti resp. bezmoci druhých...
Zamyslet by se nad sebou měli spíš ti regulérní obchodníci a netrvat při výhodnější ceně na nereálné kvantitě odběru, protože ne každý si může dovolit při už tak vysoké pořizovací hodnotě pušky hned nato vysypat 2x tolik za munici :puke
Zlí překupníci, zlí zlí zlí obchodníci, kulaci a továrníci! A chudáci okradení kupující. Všichni by měli všem prodávat za stejně nízké jednotné ceny po celé ČR a EU. EK by na to měla udělat nějakou super směrnici. :devil
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od des »

překupníčci :lol:

nič ti nebrání zobrat svoj automobil a previezt sa k nejakému obchodníkovi s dobrými cenami pri velkom odbere. zobereš pár bední a dovezeš domou.
doma si to rozpočítaš a pobalíš do menších krabíc. dáš si inzerát a ked ti niekdo zavolá tak naložiš krabičku do auta a zavezeš to na miesto stretnutia s nádejným kupcom. keď náhodou dorazí aj on, tak mu to predáš za tú istú cenu za jakú si to kúpil. po ceste domov sa staviš na pumpe, dotankuješ a kúpiš si bagetu.
žena bude možno remcat že si furt preč a nenosíš žadne prachy, ale ten pocit u srdíčka že si zas pomohol nejakému neborákovi čo si kúpil opicu ale už nemá na banány je k nezaplacení... ;)
nemóže íst karta furt...
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od colek »

Ale Desi,vždyť to je takový hezký český,nadávat na někoho kdo si dovolí něco vydělat.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od Zarozak »

No chlapi,když jste zvyklí věci přeplácet,tak samozřejmě proti gustu žádný víte co :yes

Ostatním tím ale dost kurvíte život,víme?Potom se nelze divit,že kosa která stála 4,5 se po pár letech nyní prodává i za 15 apod.Kalach jakbysmet,střelivo,kterého je všude na krámech stále pokokot za šílené sumy nikdo nechce.Když se spustí lavina,těžko se to pak napravuje
No a teď do mě,stojím rovnou u zdí :hi
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od gasoline »

Otevřel jsi mi oči, máš pravdu. Omlouvám se ti za tvůj zkurvený život, teda vlastně všem se omlouvám, že i já jsem přispěl svým dílem ke zkurvení vašich životů. A slibuju, že příště už ty číňany pojedu kupovat přímo do Číny, kde určitě stojí náboj podstatně méně než 5,50 Kč a nebudu podporovat překupníčky v kurvení cen a životů. Teda počkat, možná bych tam měl nakoupit jen suroviny nebo maximálně komponenty (sorry) a doma si to pak vyrobit a poskládat od píky, abych v ČR ještě více nezkurvil trh a nebylo toho tady až po ten kokot, jak říkáš. :)
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 854
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od malajizva »

budu kur**t trh a začnu přebíjet i 7,62 8-)
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od des »

zrzk- že ta neviditelná ruka trhu drží za koule je nepríjemné, musíš sa s tým nejak vyrovnat.
ja kupujem to čo je pre mna prijatelné. čo neni, to nekupujem.
že v inom čase a/alebo na inom mieste bola cena iná, je irelevantné.
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Střelivo 7.62x39 (pro civilní klony Sa58, Kalach atd.)

Příspěvek od zdoch »

Zarozak: A tak věci obecně nejsou až tak drahý. Záleží kolik člověk vydělává..

Než ostatním nadávat, že kurvěj trh, není lepší se spíš podívat po jiný, líp placený práci?
Plno lidí nadáva, že berou málo, ale místo aby dali výpověď a šli jinam za lepším (zvlášť v dnešní dobe, kdy je víc práce než zaměstnanců), tak dál brblaj a makaj za stejný prachy. Zaměstnavatelé si na to zvykly a proto většina národa bere to, co bere. Přitom by zaměstnavatel musel přidat, nebo by neměl zaměstnance. A takovej ať třeba krachne.

Třeba ti pak i cena 10,- za 7,62 nebude připadat tolik (v budoucnu to tak stejně dopadne). A už to tu padlo dřív - i ta vyšší cena má něco do sebe. Aspoň na střelnicích lidi nemusej dejchat rtuťový zápalky ve velkým a nejsou ofukováni splodinama z vedlejšího stavu, protože si každej namontoval kompenzátor.
Pamatuju doby, kdy střelivo stálo 3Kč. Všichni na střelnici bouchali po stovkách ks, přes mlhu nebylo vidět na terče, ventilace to nestíhala odvětrávat. Pro ostatní to opravdu moc příjemný nebylo, když se tam sešlo nekolik střelců najednou s kosama.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Odpovědět