AK-47/74 a jejich klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od the.marek »

Má někdo zkušenost s boční montáží na Rumuna se sklopkou?
Je mě jasný, že pro sklopení se bude muset sundat montáž, ale nebude vadit samotný kámen sklopení sklopky?
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

Proč řešíte úpravy povrchu, nebo invazivní instalaci kamene na montáž optiky na zbraň na které to od výroby není. ...a dobře vědí proč. Za vlastní prachy si vytvoříte problém, budete ho řešit, ladit a vylepšovat. Stejně tím TTD flinty nevylepšíte. Na střelnici jsem viděl různě naroubované kolimátory a optiky na Sa 58, ale výsledky střelby srovnatelné s klasikou. Když budete chtít zbraň potom třeba prodat, tak jsou takoví lidé, zrovna já například, kteří vám řeknou: "Tak takovou navrtanou zmrveninu kámo, nechci ani zadarmo...." Málokdo takové snažení ocení a ti, co jsou na stejné ladičské vlně si to udělají raději sami a po svém. Á propos.... Už v prvorepublikových vojenských příručkách se píše, že je zakázáno jakýmkoliv způsobem odstraňovat původní povrchovou úpravu zbraní. Když se tak přirozeným intenzivním používáním stane a zbraň získá přirozenou patinu, není to zas tak na závadu. Správnej "kalach" stejně vypadá takhle (viz. obrázek) "....a to mi žádnej nevymluví :hi "
Přílohy
TAK.jpg
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od the.marek »

Jen pro tvou informaci. Kámen s boční montáží je regulérní modifikací AK, žádným bastlením, tuněním a navrtáváním, či jak to nazýváš. Je to modifikace, která se u zbraní AK používá víceméně od jejich vzniku a některé takto lezou už z fabriky. Rusové používají boční montáže na všech svých AK zbraních doteď ;-).

Jinak ti to samozřejmě nikdo nebere, klidně si jezdi na koni a když si koupíš na hlavu padající stavení, tak ho nepřestavuj, kdy ho přece takhle někdo vyrobil, ale jiní nemají hold tak černobílé vidění světa ;-).

Poslední věc, tuning kosy a AK jsou dvě diametrálně odlišné věci. Kosa na to opravdu není stavěná a paradoxně jediná funkční úprava je právě boční montáž :-D.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od herman »

Boční kámen na montáž optiky se instaloval i u některých sériově výráběných akašek. Značení např. AKMN či AKMSN.
Je to sice pohled z druhé strany, než je namontován kámen, ale snad to stačí. Více na http://www.panzernet.net/php/index.php/ ... 684.0.html
Přílohy
AKMN.jpg
AKMSN.jpg
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

Tak, proti gustu, žádný dišputát, každého věc....Když "kalacha" s optikou, líbilo by se mi tohle rumunské PSL. Takový "Dragunov pro chudé". Svého času stály skladové kousky 24 000 Kč i s optikou. Jenže nevím jak se to stalo. Asi jsem neměl prachy ani tenkrát, že jsem si to nekoupil :cry: . Ne že by mě nějak zvlášť bavilo honit desítky na terči. Na velké dálky se v okolí také nedá střílet. Ale ten "feel", když přijdeš na střelnici, vybalíš takové nádobíčko. Hnedle vypadáš jako nějaký "opravdový sniper" ;)
Přílohy
PSL.JPG
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od herman »

Upřímně, klasická SVD mne nějak neoslovila, tím méně romak. Když odstřelovačka, tak jedině klikovka. Ale jak píšeš, proti gustu, žádný dišputát. ;)
Ke svému předchozímu příspěvku bych ještě dodal tuto stránku.
http://www.militaria.wz.cz/ak-47/ak-74/ak-74n.htm
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od the.marek »

Moc děkuji, že místo odpovědi se někteří jedinci rozhodli řešit koko..ny... Nic jiného jsem ani nečekal... :mrgreen: :mrgreen: :F :mrgreen: :mrgre
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

...asi to jde, ale, jak říkám, je to blbost do toho vrtat. Místa tam je dost....
Přílohy
sumrakfun_2.jpg
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

...v Afghánu mysleli na všechno:
Přílohy
to.jpg
to.jpg (9.67 KiB) Zobrazeno 16958 x
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

Někdo na tom fičí dodnes:
Přílohy
index.jpg
index.jpg (12.62 KiB) Zobrazeno 16958 x
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od the.marek »

Mukl: Právě, že místa tam dost není, navíc tohle není sklopka u Rumuna, ten ji nemá z lisovanýho plechu, ale z kulatiny.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od des »

ja by som si nechal upravit lavú nohu sklopky aby v sklopenom stave prechádzala pod kamenom. s pilkou na železo a zváračkou by to nemal byt velký problém.
nemóže íst karta furt...
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

Pane "The Marek" , když víte, že tam je málo místa, tak proč se ptáte. Tak tam ten kámen asi u rumunské verze nevleze, no jo, no...Tak tam v rámci " vylepšení" můžeš naroubovat třeba sklopku z Sa58. A "bude to fungovat" ... ale čtyři z pěti milovníků AK se z toho poblijou, bohužel :( Jak říkám, vyrob si problém a pak ho řeš ....
Přílohy
ju.jpg
ju.jpg (11.56 KiB) Zobrazeno 16865 x
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4513
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Serža »

jen bych přidal osobní názor ohledně praktické stránky věci
ano, věřím tomu, že při poklidné mířence na střelnici nemají montáže a optiky až takový vliv - nastřílet se dá stejně i s mechanikama (spíš nenastřílet)....limituje to zbraň samotná a i munice
ovšem při nějaké CQB akci (nebo i na delší vzdálenosti) kdy je kolem mela a člověk honí cíle jak to jde může boční montáž a kolimec znamenat právě ten rozdíl mezi životem a smrtí...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

Kašli na to

Taky jsem to řešil a na rumuna to nevyjde právě kvůli té blbé kulatině,na rusa by to vyjít mohlo a i kdyby ne,úprava U profilu bude mnohem snažší a hlavně vzhlednější než ubroušená nebo zmáčklá tenkostěnná trubka u rumuna a lá MP40 :puke

Jediné řešení korespondující se vzhledností tovární úpravy je koupit za pár šupáků na polském allegru spodní sklopku z polského AK-(velmi podobná,ne-li stejná rusovi),demontovat rumunskou kulatinu a namontovat poloka,případně,kdyby to nevycházelo,udělat lehký výfrez levého U profilu

ale......už to prostě nebude původní rumun a to mě osobně zlomilo k tomu,že jsem se na to vy*ral,protože mám rád věci pokudmožno co nejpůvodnější nebo když už úpravu,tak ve fabrickém vzhledu.Skončil jsem u řešení montáže kolimátoru místo mířidel a nebo v podobě plynové trubky,tak,aby to šlo kdykoliv vrátit do původního stavu.Ale je to drahé řešení
Velká škoda,že rumuni nedělali triangl hned z počátku :twisted:

U 58 je to velmi jednoduché,neboť ta CSA boční montáž vypadá,jako by to tak vyšlo z fabriky i s tím značením vz.58 a navíc je to i velice funkční montáž na namontování čehokoliv

A souhlasím s muklem,přes mířidla nastřílím na 100m stejně jako přes kolimátor,kolimec jen šetří čas potřebný k zamíření,žádný jiný smysl to nemá



K tej barvě:

Našel jsem to na emerických ak forech a právě,že oproti gunkotu to stojí 4 až 5 doláčů ve walmartu,což je zlomek ceny,výsledek je dle všech diskutérů stejný jako originál sovětská barva a to je to nejodolnější,co jsem kdy na kwéru osobně viděl.Jen to sem dostat co nejlevněji,ať se to furt rentuje proti gunkotu apod.

Co se týče patiny,jo.... někdy je to pěkné a k ak se i hodí,ale potom aby člověk pelášil po dešti okamžitě domů leštit a mazat,protože na holém kovu to jede rychle.Právě,že ten lak vypadá nejen dobře,ale hlavně chrání kov,protože parkerizaci pod nějakou obyč barvu aby to nekvetlo na rychle oloupaných a ošoupaných místech doma udělá jen málokdo.Proto lak co nejlepší,ať už to stojí za to
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od the.marek »

Prosím pana Mukla, aby se nevyjadřoval, když ví o věci úplné hovno, akorát ponižuje sám sebe... 8-)
Vznesl jsem jasný dotaz, pokud k tomu nic nemáš, tak nevím co tady řešíš...

Des: Asi to tak dopadne, koneckonců na pravé straně je také upravena kvůli pojistce. Asi objednám kámen, uvidím o kolik to nevychází a pokud to bude schůdné, tak to udělám, jak říkáš. Nemám sice rád bastlení, ale tohle ještě moje svědomí asi unese :mrgreen:

Pak už jedině od Ultimaku plynová trubice s railem, ale nad nadpažbím kolimátor moc mít nechci a hlavně jsem chtěl aby byly boční montáže kompatibilní s ostatními zbraněmi.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od DeadMan »

Tak na AK se samozřejmě dělají i sklopky, co se sklápí na druhou stranu.

https://www.google.cz/search?biw=1366&b ... X91fez9Y4w

A nebo to řešit jako Travis Haley (doporučuji shlédnout Adaptive Kalash!).
Přílohy
New Picture (11).jpg
e895cc0dcb9765a218d5b7fc31fa4c1a.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od des »

aj také, čo sa sklápajú dole. ;)
a zrovna tento zázrak sovietskej konštrukčnej školy marek má.
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od the.marek »

Přesně tak. Bohužel každý druh pazby se liší typem uchyceni k rámu, takže nejsou zaměnitelné. Dokonce i některé stanné pazby se liší uchycenim k rámu vzhledem ke státu, který je licenčně vyráběl. Kalachy a pazby, to neni vubec zadna prdel... :mrgreen:
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4513
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Serža »

no, proto jsem happy, že mám na AKSU modul od FABu...teď tam můžu nacpat prakticky cokoliv :-) i když mi tam nejvíc vyhovuje Galil2
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět