Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od des »

ked to bola pred rokmi novinka tak to skúšalo hodne ludí. teraz už len velmi zriedkavo niekoho vidím.

imho to uplne k hovnu není, ale využitelnost premna je dost malá.
presnost je nižšia jak pri natiahnutých rukách a to na všetky vzdialenosti. čim vačšia vzdialenost tým vačší rozdiel. rýchlost rovnaká. použivam klasické pevné mieridlá. pri použití nejakého ghost ringu alebo rds može byt výsledok iný.

využitelnost vidim v prípade že vzdialenost k cielu je moc malá na to aby sa dali viac natiahnut ruky a dost velká na to aby mohlo byt železo ešte pred telom. zároven ani jedna ruka nemusí niečo držat, tlačit, tahat...
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Bill Masen »

viktor píše:...tenhle je taky zajimavej https://www.youtube.com/watch?v=Q8MJvnO ... pi&index=3 ono takle se tomu muzeme smat...
Tak já se nasmál obrovsky, jak tam za tím autem kvedlá závěrem, pak si míří na nohu a pak pistoli strká do pouzdra způsobem, že by mu to záviděli bobíci při střídání stráží. :rofl :rofl :rofl
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

des píše:...imho to uplne k hovnu není, ale využitelnost premna je dost malá...
Přesně tak tohle má smysl se učit (resp obohatit tím svůj střelecký dril) pouze pokud už člověk velmi dobře zvládá "klasickou" taktickou střelbu, ale nebrat to jako nějaký samospásný či zázračný prvek, jen jako doplněk.

IMHO daleko důležitější je naučit se zvládat stres. Je zdokumentováno spousty případů, jak ve stresu může člověk vystřílet zásobník na 5 metrů a NETREFIT oponenta...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4513
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Serža »

hned se mi vybavily Pulp Fiction :D
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Poody
Příspěvky: 22
Registrován: 09.11.2016 14:51
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Poody »

Jenomže kurva Vinci, to byl zázrak!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od DeadMan »

Omlouvám se za OT, ale nemůžu si pomoct :oops:

Na takovejhle kšeft bychom měli mít brokovnice :mrgreen:
You cannot kill me as I am already dead!
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

...na vlastní oci jsem to videl jak to v te sracce macej .... :D se nedalo odolat :D
ja vim stafliku ze jsem nenapsal nic nového nového a svetaborneho, jenze tohle strasne lidi nechape a furt si myslej ze si koupi něco zázračného a bude uzasne jednoduche a vůbec... :D
a to se ještě nebavim o airsotacich ale nechame to.
hele zcela realne , drzim pi s mirne pokrcenych rukou , to je asi tak celkem normalne, ne propnute ruce ale mirne pokrcene. 5 cm před ksich si ji davat nebudu a to rovnou z několika duvodu a ) nechci mit moncla od zaveru b) mirit se s tim neda a na tak kratke vzdalenosti ze mířidla nepotrebuji to vezmu odhadem a nemusim mit pi u ksichtu.
c ) ale pro tu predel to na ostro zkusim, na sucho jsem tozkusil a moc se mi to nelíbilo a reknu ti sve pojmy z dojmy OK ?
jen nevim jesti nezapomenu vrtet hlavou aby to bylo spravne :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Viktore, já nevím, KDE bereš to, že si má někde někdo něco koupit?? To je nějaká obsese?
Já se ptám na praktické zkušenosti s jednou z milionu technik střelby a ty tu dokola řešíš reklamu (kuwa kde??), oblečení někoho, články někde... Probuď se chlape, ne reklama (kteoru jsem na CAS v životě neviděl, ty ano?), ptám se na zkušenosti.

Jinak nemám pocit, že při CAS musí závěr nutně lítat 5 cm u čumáku. Chápu-li to dobře, jde o reflexní obraný postoj, se slabou rukou opřenou loktem o trup, kvér je blízko očí, trochu skloněný, ale 5 cm...? mě to vychází asi na 20. A zas tak dozadu mi závěr nelítá.
Zkusím to ještě párkrát. Přistupoval jsem k tomu jako k chujovině (hlavní starost jsem měl, aby mě při tom nikdo neviděl, taková samohana :D ), ale docela to i na poprvé fungovalo.
Cep
Příspěvky: 1707
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Cep »

"Když je to blbé a funguje to, tak to není blbé."
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Zapadlo »

Já to zkoušel s kdysi s devítkou a upřímně řečeno zápory u mě jasně převažujou :
závěr u obličeje nebylo pro mě to pravé ořechové, při /mířeném/ opakování tam byla větší prodleva na nacílení, taky to omezovalo celkem slušně periferní vidění. Zaujetí postoje, vyhazování zásobníku - přebíjení, kontrola výhorního okénka při závadě, popř odstranění závady a znovuzaujetí postoje - vše trošku komplikovanější a pomalejší než při prostém vytažení z pouzdra k pasu a přiložení pravým předloktím k boku lehce před tělo s obouručním držením - tasící pravačka souběžně s osou střelby, levačka víceméně kolmo k ní, opřená předloktím o břicho. Pocitově se míří tělem ale to se takhle dost blbě vysvětluje.
Pro mě je takhle zbraň je líp kontrolovatelná při "rychlopalbě" tak do tří metrů no a pokud nestřílím na bezprostřední vzdálenost tak z toho prostě pokračuju do orienovanýho weawera a s jakýmsi přimířením hranou závěru se u glocka dá střílet i během "tažení" do mířenkářské polohy.
Ale on je i tenhle návod k ničemu každýmu co to nebude mát nadrilovaný a i tady to samozřejmě hrozí průserem pokud se nezačně drilovat hezky pomalu a v klidu.
Kivan
Příspěvky: 109
Registrován: 20.10.2016 19:28

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Kivan »

Mě příjde že CAR je dělaný pro policisty, do stísněných prostoru.
Tady mu to docela jde: https://www.youtube.com/watch?v=-Hz9uyGdzss
Kivan
Příspěvky: 109
Registrován: 20.10.2016 19:28

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Kivan »

Zde nějaké čtení o CAR, moc toho není. http://www.buchtik.eu/Revo/Nacvik/nacv_car.htm
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

Jak už jsem psal, C.A.R. není úplná pitchovina. Hodí se do situací, kdy prostě nemůžete mít zbraň v klasické taktické pozici - což není často, ale stát se to může. Je dobré umět takto střílet, ale je to technika IMHO nouzová a ne majoritní.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
JOBU
Příspěvky: 1829
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od JOBU »

Kivan - ak by si nereagoval len na posledné tri príspevky,zistil by si že na predchádzajúcej stránke už tento odkaz je... :head
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Dneska jsem s CAR zkoušel 350 ran. Nebo s nějakou mutací CAR, nevím, na žádném CAR kurzu jsem nebyl.
Co mě zaujalo:
-5cm závěr před xichtem fakt nemám
-nevím jak to popsat, ale je s tím hrozně snadné trefovat do větší plochy prakticky bez míření. Větší plochou myslím figuru do 20m.
-dobře se s tím přenáší - to mi přejde jako největší výhoda. Střílel jsem dvě figuru, jednu v 10 a druhou ve 20 metrech a střídat je bylo velmi snadné a vše bylo ve figuře.
Zatím to nezavrhuji.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

blahopreji ale podle vseho co jsem zatím videl tak si strilel " normalne " a ne CAR protože to byl musel mit prave zaver 5 cm před ksichtem :-) protože prave CAR je o tom mit zaver 5 cm před ksichtem :-)
a ooo tom to prave je
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Mě přijde, že hlavním znakem CAR je mít slabou ruku opřenou o pupek, naklopený kvér a ano, závěru hodně blízko, ale urž'čitě ne 5 cm.
Teď nevím, jestli nemám moc velký pupek na správný 2" CAR. :D Ale docela jsem zhubl, tak snad ani ne.
No, s půlpalcovým DE bych to nezkoušel, ale s Lugrem ďobanec nehrozí.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

to si prave nejsem tak jistej, oprena ruka o pupek je sice stabilizujici ale také svazujici a CAR si zaklada na rychle veriabilite a ruka operena o pupek je svazujici. To co bych videl na CAR jako hlavni znak je prave extremni blizkost zbrane u tela. Ruzne naklonene zbrane jsou zvlast specificke pro gansterske filmy a kdo si to vyzkousel tak vi ze to je sice filmove dobře, ale jinak celkem na houby v pripade ze strilis dal nez 5 m a potrebujes vystřelit vic nez jednu ranu.. no proste do filmu...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Jo, náklon je na nic, ale tady smysl dává. Pohyby musíš řešit trupem. Myslím, že to chce pevné core, jde o to, že jsi v tom jako zamčený a pohyby přenášiš jinými svaly. Se všemi spojenými plusy a mínusy. Ono je to fakt šikovný při přenášení. Nemusíš jedzdit obloučky, jako při klasice, ale jdeš rovnou. při tomhle nepřejedeš.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

mirnej naklon je prirozenej pro polohu ruky ale je blbej pro strelbu.
ono je vůbec otázka co je vlastne klasika co ne, to co se dnes tak nejak bere jako klasika je něco co vylezlo z vyssi skoly bojove strelby zalozene po II sv a posleze dnes zname jako IPSC. Do te doby se bralo normalni a tak se to ucilo drzet zbran v jedne ruce a to pomerne hodne pokrcene, docela dobre je to videt ve filmu atentat na zacatku kde je jejich trening v an. Ono se to nejak nakonec srovna samo. To stejne jako s jizdou na motorce. Hodne lidi na ni jezdi a malo lidi vi jak ji vlastne ridi :-) a když se to dozvi tak si mysli ze si z nich delas blazny :-) ale prijde to samo, n´jen tech naboju to stoji hodne. Ale jinak to proste nejde.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět