Škorpion vz. 61

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Matěj »

Chlapi, Přilba vzor 52 není konstruovánajako ochrana proti přímé střelbě, ale jako ochrana proti střepinám. Takové testy nic nevypovídají. Dneska v plechačích už snad běhají leda ve vyšpointu a možná na některých utvarech je mají AZ. Plech už snad nepoužívají soudě dle fotek v médiích ani s. Korejci.

Ad škorpion, ten jako takový má jedinou výhodu ve střelbě dávkou. To je dobrý postřílení. Sám jsem si ho z nostalgie kdysi koupil, ale v semiauto to byla jen přerostlá pistole a nějak jsem zjistil, že je mi to k ničemu, když nejsem sběratel,tak jsem jej prodal. V civilu se dá v uvedené ráži koupit hromada lepších zbraní a hlavně skladnějších a lepších na obsluhu. Upřímně, radši než skorpa bych si asi koupil opovrhovanou pi vzor83 v této ráži. Cenově vyjdou podobně, kapacita zásobníků je podobná a užitná hodnota podle mě vyšší.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Nicotinick »

Matěji, Matěji, víš na kolik kuřích ok jsi teď šlápl ? Jen počkej. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Pahrb »

A hlavne 83ka bude bezpecnejsi s nabojem v komore. :D
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Matěj »

Při nošení bude s nábojem v komoře bezpečnější než škorpik určitě. Ten jsem na střelbách zažil spustit dávkou i když byl jen položen na stůl, kam ho jeden chytrý VZP položil natažený, nezajištěný. ;)
Popř. je tu snad někdo, kdo by měl škorpika na nošení a nosil ho s nábojem v komoře? Trošku nesmysl, že áno? :)
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Zarozak »

Škorpíka ne,ale často nosívám dělostřeleckou parabellu i s přídavnou pažbou v originálním futrále z roku 15,samonabíjecího škorpíka to zastane ve všech směrech včetně legendární přesnosti a v případě potřeby zmatení útočníka se to dá použít jako falešná noha :chuckle
JOBU
Příspěvky: 1829
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od JOBU »

Napísal si, že nezaistený,otázka znie či položil,alebo hodil,a škorpík začal strieľať hneď,alebo po pol hodine?Pokiaľ hneď a po prudkom položení,strelec bol debil,prípadne dlhodobo strieľal bez dorazu kladívka,čo spôsobilo jeho zohnutie (nie odlomenie),a môže si za to sám.
Sám od seba a zaistený strieľať nikdy nebude.A vyznávačom urban legendy,ako sa na zaistenom samopale s nábojom v komore odlomil sám od seba záchyt kladívka na stole alebo v púzdre a vystrieľal celý zásobník do hliny vedľa nohy,prípadne sa točil na stole odkazujem,nech si kúpia niekde jedno kladivko,upnú ho do zveráka a skúsia odlomiť záchytné ozuby kladivkom.
To lámanie vecí samé od seba a celkovo ako samo o sebe sú všetky zbrane zlé mi pripomenulo http://zbrane-zabijeji.mujglock.com/
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Pahrb »

At uz se kladivko lame, ci ne, unika mi duvod nosit dvoukilovou poruchovou pistoli v 7.65 s pochybnou bezpecnosti. To uz i ta Parabela je rozumnejsi volba. :lol:
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Bill Masen »

Nešahej mi na škorpíka :devil
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Matěj »

No náš tehdejší VR byl debil, to zpochybňovat nebudu. Ale to spuštění škorpika klepnutím při položení na stůl jsem sám videl. :D
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Walt »

Civilni klony vz.61 si kupujeme pro zabavu, na noseni je plno vhodnejsich zbrani, to nikdo nepopira
Poody
Příspěvky: 22
Registrován: 09.11.2016 14:51
Pohlaví: muž

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Poody »

Kolegové, budu s tchánem kupovat škorpíka . Jednoho mám a je na něm všechno k mojí plné spokojenosti, takže paradoxně nevím, na co si dát pozor při koupi. Kouknu do hlavně, kouknu jak vypadá semi úprava...
Máte nějaké tipy, na co si dát ještě pozor? Podle čeho poznat, jak moc to mám nalítáno? Díky
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od devlop »

asi blbý dotaz, ale neví někdo, co znamená označení "TK" na zásobnících k vz61? Vypadá to jako ručně vyjiskřeno, koupil jsem dva zásobníky a má to každý. Našel jsem to i zde http://www.militaria.wz.cz/cs/sa-61.htm#, předposlední obrázek
IMG_20180518_211735.jpg
IMG_20180518_211735.jpg (52.09 KiB) Zobrazeno 7627 x
JOBU
Příspěvky: 1829
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od JOBU »

Technicka kontrola?
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Na tomhle tématu se střetávaj dva pohledy pistolářskej a puškařskej. Pro pistoláře je vz61 velká, nepohotová těžká kráva na slabej náboj a pro puškaře mrnavá lehká pohotová skladná hračka na slabej náboj. Já jako puškař vždycky raději sáhnu po vz61 protože alternativa neni glock nebo podobná sračka ale Colt python nebo Thompson center s optikou(větší a těžší jak vz). Prostě nepřenesu přes srdce že mi někdo tří sekundovym sprintem bud uteče z účinýho dostřelu nebo se přiblíží na vzdálenost mlácení šutrem. Nevim jak vy pánové ale já ten strašně obrovskej vz61 nacpu do plastovýho kufříku od G17 a na 50m nevylezu z nekrytě ležící figury přičemž když se aspon trochu snažim lítá to do hlavy. A to ani nemusím trénovat nebo provozovat předzávodní woodoo prostě se jen postavim na palebnou čáru k 58čkám a střílím. Zajímavé je že jediné čím sem tam pak omezen jsou maníci co vytáhli pistole a musí jít o třicet metrů blíž k terčům aby něco trefili.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Matěj »

Vidím, že ty budeš čarostřelec, střílející líp maličkým škorpikem než jiní z dlouhé pušky a výbornej puškař, který prstem promačkává hliníkové montáže na AK o 2 cm. Ale pokud jsi produkt puskařského učňáku v Brodě, tak se nedivím. Z tama jsem potkal spoustu sotva dvacetiletých znalců a odborníků na všechno, co asi nikdy ani nestříleli z ostré a přitom o sobě taky říkali, že jsou puškaři.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od skagerak »

Uzivatelské Jméno píše:... glock nebo podobná sračka ...... a na 50m nevylezu z nekrytě ležící figury ...
Z tak obrovského terče jako je nekrytě ležící figura snad ani nejde při mířence vylézt( ani když střílím glockem .... o něčem co se zapře do ramene nemluvě..)
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

neříkám že střílím líp ale že se můžu postavit na stejnou čáru a efektivně zasahovat zatímco pistoláci musí žebrat o přerušení střelby a běžet k terčům
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Nuwara »

Musí běžet k terčům, aby mohli efektivně zasahovat? Co to sakra melete za nesmysly?
Nebo je to tak, že třeba jdou kouknout na zásahy, které vy ovšem na padesát metrů v pohodě vidíte a to jen proto, že střílíte škorpíkem, což jak je známo má úžasný vliv na zrak?
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Nicotinick »

Tady to začíná být pěkná sbírka exotů. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Škorpion vz. 61

Příspěvek od Bill Masen »

Myslím, že pan Uživatelské Jméno je zralý na exotické ovoce. :moon
Odpovědět