Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

štaflík píše:...Zajímavé je, že polovina věcí v tom videu se NIKDE jinde neobjevila...
Proč lžeš? Samozřejmě že všechny ty věci z videa jsou notoricky známé. (Vylézání pružinky, zasekávání za úderník, zasekávání za zadní backplate atp.) Ty rámy zcela zřejmě praskaly na FDE verzích (asi i proto je také přestali nabízet). Takže špatně navrhnutá konstrukce a ještě asi ve spojení s nevhodným materiálem pro rám.

EDIT: A ohledně důvěry: Ano, nejspíš budu věřit videu, kde nepochybný uživatel těchto pistolí zcela racionálně a nezaujatě popisuje chyby a závady které se na zbrani můžou vyskytnout a má je patřičně zdokumentovány, než abych věřil nějakému křiklounovi na fóru.
Naposledy upravil(a) bivoj dne 22.01.2018 22:15, celkem upraveno 1 x.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Tak se zeptám potřetí:
-proč lžeš, že to CZUB neřeší? Vzápětí sám napíšeš, že to řeší (změna nevhodného materiálu)

Jak víš, že je to špatná konstrukce? Máš to spočítané, nebo opravdu víš ono guvno? Když je něco správně zkonstruované, ale vyrobené z blbého materiálu, bude fungovat? Nebude. Takže bys mohl konečně dohodit nějaký tvůj pevnostní výpočet a grafiku sil působících na rám, abys doložil, že je to blbě zkonstruované.
Dále:
-psal jsem, že CZUB v létě dělal změny na rámech materiálové). Bivoj: ne, nedělá, neřeší a štaflík je demagog a ješita
-o stránku dál sám píšeš, že změnili materiál (jinými slovy to, co jsem předtím demagogicky tvrdil já).

Takže jsme zpátku u toho, co jsem tvrdil:
-chyba vypouštění - fix
-chyba úderníku a destičky - fix
-chyba pružinky - fix (OK, tobě se esteticky nelíbí, ale jaksi je to fuk)
-asi chyba rámu - fix

Hrál jsem si s P-10 s tím návarkem (tedy s opravami) a úderník šel pootočit tak, aby zachytával jen s velkým úsilím.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4513
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Serža »

tohle nedopadne dobře... :tmi
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

štaflík píše:Tak se zeptám potřetí:
-proč lžeš, že to CZUB neřeší?
Kde jsem to napsal? Prosím odkaz na post, kde jsem to napsal. Pokud tím myslíš větu "...A že o této chybě rámu Glock ví ale neřeší to?..." Tak jsi ji asi špatně pochopil - vztahovalo se to k tomu vyjádření CZ-USA, že o tom ví, ale že to nemá na funkci vliv. (Tzn ve smyslu že CZ USA se vyjadřují jako "To neřeš"). Ne, že to CZ neřeší konstrukčně či změnou materiálu.

Čeština je bohatý jazyk a leckdy umožňuje u jednoho slovo více výkladů - a ty sis vybral zcela zřejmě jiný, než jsem v té větě použil já.

EDIT: Jinak těmihle svými příspěvky děláš CZ spíše medvědí službu...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Takže:
-nemáme k dispozici ŽÁDNÉ prohlášení, CZUB, že na to pečou. Je tak?
-nevíme, zda je informace z videa pravdivá, už proto, že to praskání rámu se fakt nikde jinde nezmiňuje. To je dnešní době nemožné. Kdyby praskaly rámy, bude o tom víc, než jedno jediné video s minimem informací (jak došlo k prasknutí, zda to byly produkční pistole atd.)
-zjevně došlo k řadě změn na zbrani
-ale ty z toho vyvozuješ (ano, myslím větu s Glockem) že to CZUB neřeší. Navíc tvdíš, že k praskání rámů OPRAVDU dochází a že jsou špatně zkounstruované. Tak tě prostě jen slušně a racionálněn prosím o fakta. Kolik % rámů, za jakých podmínek a z jakých várek popraskalo? Jaká je konstrukční chyba v rámu?
-ke Glocku: Glock spolehlivě VÍ, že mu vypadávají vývrty. Je to celkem masový jev.
Řeší to Glock? Ne. Spolehlivě víme, že reklamaci neuznává (to neřeš, ničemu to nevadí) a žádné konstrukční či materiálové změny (na rozdíl od CZUB) nedělá. Prostě na to sere a vývrty se sypou už roky. Ale glock je kůl a číza fuj.
Je mi jedno, jakou dělám číze službu. Nejsem zaměstnanec ani akcionář a budu rád, když bude mít co nejhorší pověst, protože zlevní :-)
Ale nějak se mi nelíbí tvoje urážení a zjevné logické nonsensy v tvých textech a absence jakýchkoliv podkladů pro tvá tvrzení.

Bože, jsou to jen kusy bakelitu a kovu, proč to tak řešíš, že kvůli tomu musíš nadávat ostatním? Já jsem v tomhle v klldu, nemám problém zdrbnout svojí zbraň a poukázat na chyby. Ale jsou lidi, co si koupí hračku (pistoli, auto...) a musí si do roztrhání těla dokazovat, že ta jejich je nejlepší. Než si koupí jinou a story se zopakuje...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

Fakta: Dal jsem sem video a vyjadřuji se pouze ke skutečnostem, které jsou na něm nezpochybnitelně zachyceny. Jaká je jejich statistická četnost mezi pistolemi neřeším (všimni si pls významu slova neřeším v této větě, snad ti potom bude jasný i jeho význam použitý jinde) jen upozorňuji, na co si případní zájemci mají dát pozor, pokud nechtějí počkat až budou všechny tyto chyby opravené a bude POTVRZENO, že jsou skutečně opravené.

Jediný, kdo kolem toho rozpoutal flame, jsi ty.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Anonymní video z netu se dvěma asi prasklými rámy není FAKT, že rámy OPRAVDU praskají a že to CZUB neřeší. Jsi schopen pobrat tuto informaci?
Pokud tvrdíš, že nějaký jev se masově či statisticky významně OPRAVDU děje, musíš to mít podložené. To nemáš a žádný fakt jsi nedodal.
Hele, skutečně věříš tomu, že když se na webu objeví video se dvěma prasklými rámy, ale majtelé, co ty kvéry mají a mají s tím už tisíce nalítáno NIC nereportují, že se to OPRAVDU děje?

Já rozpoutal flame? Jako že se bavím sám se sebou? Jako já sebe urážím? Ne chlapče, flame není to, že s tebou nesouhlasím a chci po tobě důkazy pro tvá tvrzení a místo toho od tebe dostanu jen urážky.
Víš co je demagogie? Vzít jeden jev, neinformovat o podmínách, mechanismu a místě jeho vzniku a tento jeden výskyt prohlásit za obecnou, dokázanou vlastnost. Zevšeobecňování a tajení podmínek diskutovaného jevu, je jednou z učebnicových demagogických technik.
Koukej, nejsi zjevně schopen dodat žádná fakta pro podporu svých tvrzení. Prohlásíš, že je to blbě zkonstruovaný, ale na technickou debatu a "tvrdá" fakta zjevně nemáš. Tak nastoupí urážky. Promiň, ale tohle se mi moc nelíbí.
Co říkáš na to vypadávání vývrtů u Glocku? Neuznané reklamace a nulová náprava ve výrobě. A není to jedno video z netu, kde nevíme, zda to vůbec byla seriová pistole a co se s ní dělo...
Všimni si, že čímdál mně řešíš technickou stránku věci a přecházíš na osobní útoky (demagog, kecal, jediný, co rozpoutává flame (jasně a ty jsi Matka Tereza, co by "TVL kurva" ani hlas nezvýšila)). Víš co, právě to tvoje tyvolování a kurvování je benzín ve flame. A urážení pak sirky. Chápeš? Já s tebou jenom nesouhlasím a jenom po tobě chci důkazy tvých tvrzení. Nic víc.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

Asi neumíš číst. Přečti si můj předchozí příspěvek ještě jednou. Jinak toto je můj poslední příspěvek k dané věci. Kdo chce, může si obrázek udělat sám. Ať už z toho videa (https://www.youtube.com/watch?v=bYRYTaLGtmA), či z příspěvků výše.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Věř mi, že číst umím dobře.
Ale jedno jediné video s 20 tisíci zhlédnutí od anonymního joudy s 30 ti videi pro mě prostě není DŮKAZ toho, že se OPRAVDU PRAVIDELNĚ děje nějaký jev. Takovýhle videí ti najdu mraky na jakoukoliv zbraň
Koukej, budu si hrát na tebe:

https://www.youtube.com/watch?v=p90e9GL10bg
Hele, všechny Glocky OPRAVDU koušou hilzny a Glock s tím nic nedělá. tady je důkaz.
https://www.youtube.com/watch?v=z5iahKNVj44
Glocky OPRAVDU nefungují znečištěné, tady máš důkaz.
https://www.youtube.com/watch?v=tKliAq-PpFg
Glockům OPRAVDU praskají rámy. A glock s tím nic nedělá!
https://www.youtube.com/watch?v=_q9O-wVfQ-s
Glocky OPRAVDU nevydrží výstřel a jsou nebezpečné majitelům!
https://www.youtube.com/watch?v=T8qcbYP3GEo
Glockům OPRAVDU praskají hlavně!
https://www.youtube.com/watch?v=1dapVWOqMNE
Glockům OPRAVDU praskají rámy a glock s tím nic nedělá...

Mám pokračovat? Dělám jen PŘESNĚ to, co děláš ty. Jen s tím rozdílem, že já z toho odmítám cokoliv vyvozovat a urážet tě, pokud by se ti náhodou nelíbila ta videa, co jsem se dal a odmítal jsi je přijmout jako důkaz toho, že se všechny tyhle věci na Glocích OPRAVDU dějí.
Soudím, že ti tvoje medicína nechutná...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

Jěště info pro případné zájemce o P10C - když si rozkliknete kanál Earl An (od kterého jsem dával to předchozí video závad P10C) tak na něm naleznete hodně komplexní informace o P10C (má tam k této zbrani spousty užitečných videí), včetně např. kompletní rozborky na prvočinitele, návodů na základní tuning (leštění spoušťáku), pokročilý tuning a úpravy a spoustu dalších užitečných informací - včetně řešení snad všech problémů kterými zbraň může trpět (u spousty jiných videí na YT, kde někdo řeší nějakou vadu na CZ P10C je uvedeno, že děkují uživateli Earl An, že jim pomohl s jejím odstranění - je také mimochodem celkem váženým členem facebookové skupiny CZ P-10 Owners Group). Dá se říct, že o CZ P10C ví takřka vše. ;) (Na rozdíl od jiných.)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Fabulous »

CZ P-10 je nevyzrálá zbraň vhodná maximálně pro amatéry a na střelnici. Profesionál, pokud má zdravý rozum a dostatečnou inteligenci, zvolí cokoliv, co je na trhu mnoho let a je dostatečně prověřeno.

Vzhledem k tomu, že jsem měl možnost (velmi okrajově) sledovat vývoj zbraně, tak mě existující závady, vzniklé nedostatečným testováním velkých sérií, naprosto nepřekvapily. Však další problémy se dají ještě očekávat :)

Avšak zbraň nezavrhuji. V mém starším minitestu jsem jí spíše mírně pochválil.

http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... 80#p155703

Pokud výrobce zbraň vyladí, tak za pár let bude snad i dobrá pro profi nasazení. Zatím toho pistole P10 moc nenastřílely. Až budou mít celosvětově najety miliardy výstřelů, jako třeba Glock, tak se možná i ukáže, že to jsou dobré pistole.

A úplně poslední poznámka: CZ P-10 rozhodně není Glock Killer. Ani SIG Killer. Ani Springfield Killer. A nikdy nebude. Nene. Možná jen ve vlhkých, erektibilních snech pánů z CZUB. Dříve, než CZ dožene výše uvedené značky, tak jí umlátí Turek se svým Canikem :D

A tímto definitivně ukončuji toto přiblblé Glock-CZ flame.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Mimo Glock-CZ:
-pokud někdo posuzuje realitu světa podle členství a počtu lajků na Facebooku, tak je to možná akceptovatelné, byť smutné, u nějakého emo puberťáka. Pokud lajkama argumentuje dospělý chlap v technických otázkách...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od kregan »

Fabulous píše:CZ P-10 je nevyzrálá zbraň vhodná maximálně pro amatéry a na střelnici. Profesionál, pokud má zdravý rozum a dostatečnou inteligenci, zvolí cokoliv, co je na trhu mnoho let a je dostatečně prověřeno.
No, třeba jeden instruktor Hard Tasku a profesionální osobní strážce ji má jako primární zbraň.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Mě přijde, že pistole, která nemá řadu problémů je zatím pouze pořádně neotestovaná. Paralela se zdravým člověkem - neexistují zdraví lidé, jsou pouze lidé, které lékař dost důkladně neprohlédl.
micurinivan
Příspěvky: 16
Registrován: 06.12.2015 11:35
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od micurinivan »

Walther P22Q 22LR nebo CZ P 07 22LR

Ahoj,
nelze pročíst celé tohle téma. Prosím odbornou veřejnost o

jejich názor z více úhlů pohledu. Materiály, zavadovost,

tolerance k munici, . . . . dostupnost náhradních dílů, . . . .



Díky! ! !
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Baca »

Ak ta netlacia prachy a cas tak toto :-)

https://ruger.com/products/markIVHunter/models.html
Prežiť !!!
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Maximus »

To micurinivan: Walther alias Umarex bych si opravdu nekoupil a Kadet od CZ by nebyla také moje volba č. 1. Osobně mám ve 22LR Berettu 87 a maximální spokojenost. Dá se koupit občas na bazaru i lehce použitá za zajímavější cenu. Levnější alternativou je Beretta 71. Ruger je také sázka na jistotu a kvalitu.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
salám
Příspěvky: 107
Registrován: 17.07.2013 8:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od salám »

CZ P07 Kadeta mam. Kdyz funguje tak se s ni strili dobre. Problem je ale v tom, ze v kazdem zasobniku je aspon jedna zadrzka. Zbran vyhodi prazdnou nabojnici, ale nevytahne ze zasobniku novou. Stava se mi to vetsinou pri prvni nebo druhe rane. Zkousel jsem jen S&B standard a club. Nevim jestli je to jen mojim kusem, ale na strelectvi nebo zbranekvalitne mel nekdo podobny problem.
Zbran je relativne nova a nastrileno ma jen par set tak treba si to sedne.
Jinak co se ergoomie tyka tak je, aspon pro me, bezchybna. Muj G19 se proti ni muze jit klouzat.
Jo jeste jedna vec, a to jsou miridla. Muska i hledi jsou dost hruba a nejsou nijak zvyraznena. Samzrejme ze vymenit se daji, ale je to peniz navic.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Strelec45 »

Zkus nějaký HVčka, tohle je čajíček a špatně ti to natahuje. ;)
Osobně mám CZ 83 JANE, bez problémů brala i starý REXky, akorát flusali do xichtu. :mrgreen: Ale nenabádám, je to dlouhý, na nošení nevhodný, nikomu se to nelíbí, není to in. Ale funguje. 8-)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
JOBU
Příspěvky: 1829
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od JOBU »

Vyskúšaj GP K22.
Odpovědět