Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
coloredo
Příspěvky: 80
Registrován: 15.03.2016 22:29

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od coloredo »

Ten energetický zisk na té délce hlavně nebude až výrazný oproti klasickému délkovému standartu.Tipuju, že současná délka atakuje metu aspoň 70 cm. A vzhledem k tomu, že je tenkostěnná, bude se brzo ohřevem kroutit a zvyšovat rozptyl, pokud bude frekvence střelby vyšší. Vím, že je to dneska moderní, ale jsem i přesto zastáncem zachování klasických mířidel. Prostě jako záloha, když odejde puškohled. Laborace mezi 43-44 grn je osvědčená, někdo říká, že druhý vrchol přesnosti je i na horní tabulkové hodnotě.Ale to jsem nikdy nezkoušel, protože si myslím, že je to zbytečné, jet až na doraz.Ale já sypu S- kovej prach a ty jak jsem si všiml D- čkovej, takže to může fungovat jinak. Krimpování obecně pro přesnou střelbu je sportovními střelci zavrhované, mě se naopak osvědčilo, že se sjednotí výtahové síly(čistě to v laufu vyhoří) i při menších laboracích a zároveň to eliminuje rozdílnou pružnost materiálu přebíjených nábojnic, která se občas poléčí vyžíháním. Každopádně výsledky střeleckého záběhu tu dej, ať víme, jak chodí.
Pongo.pygmaeus
Příspěvky: 92
Registrován: 26.12.2015 23:53
Pohlaví: muž
Bydliště: tu i onde

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Pongo.pygmaeus »

Zdravím tě, Coloredo. S tou délkou hlavně jsi mě nalomil. Když se na ni teď koukám, tak mi připadá jako barokní ptáčnice. Jakou max délku hlavně bys tam nechal?

Ty klasický mířidla ještě taky zvážím. Je fakt, že by jí slušely, a jako záloha by to taky neškodilo.
Pongo.pygmaeus
Příspěvky: 92
Registrován: 26.12.2015 23:53
Pohlaví: muž
Bydliště: tu i onde

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Pongo.pygmaeus »

Tak jsem ji přeměřil a s překvapením zjišťuji, že zas tak dlouhý, jak jsem si myslel, to není ... hlaveň má 58 cm měřeno od hrany pouzdra závěru. Celý je to pak dlouhý 120 cm. To nejsou nijak závratná čísla, ne?
miry.jpg
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Matěj »

Hlaveň je podle mě v pohodě, ono asi vizuálně to prodlužuje ta prodloužená pažba, ale to je indivituální podle každého soudruha. Na živo to možná tak dlouze nepůsobí jako na fotce. V jaké je to ráži? 8x57?
Pajik_CZ
Příspěvky: 36
Registrován: 30.12.2015 21:37
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Pajik_CZ »

ta moje 557 varmint má na délku 119cm
Pongo.pygmaeus
Příspěvky: 92
Registrován: 26.12.2015 23:53
Pohlaví: muž
Bydliště: tu i onde

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Pongo.pygmaeus »

Matěj píše:Hlaveň je podle mě v pohodě, ono asi vizuálně to prodlužuje ta prodloužená pažba, ale to je indivituální podle každého soudruha. Na živo to možná tak dlouze nepůsobí jako na fotce. V jaké je to ráži? 8x57?
... jojo, 8x57 IS
coloredo
Příspěvky: 80
Registrován: 15.03.2016 22:29

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od coloredo »

58 cm to je v pořádku, fotka to v poměru s prodlouženou pažbou opticky prodloužila. Otevřená mířidla mají svůj význam, já si nechat stavět flintu, určo bych je tam chtěl. Podhledovou montáž a je to gut. Akorát teda nevím, jaký by ti tam puškař dal protože v místě, kde bývá objímka s hledím a teprve pak je hlaveň odstupňovaná, máš dlouhý kužel. :? l
Pajik_CZ
Příspěvky: 36
Registrován: 30.12.2015 21:37
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Pajik_CZ »

Tak jsem se dostal na střelnici k nastřelení optiky...
Času bylo málo, takže nebyl prostor ke chladnutí hlavně. Celkem vystříleno 35 ran, na terči závěrečných 5...
Zbraň (CZ 557 varmint) rovnou z krabice, bez úprav. Střelivo tovární S&B 180 grs HPBT, vzdálenost 100m, soustřel překryje kruh průměru 33mm.
Ještě hodně prostoru pro zlepšení.
migréna.jpg
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od štaflík »

To je ta HPBT od Sierry?
Pajik_CZ
Příspěvky: 36
Registrován: 30.12.2015 21:37
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Pajik_CZ »

ne ne, jde o tohle střelivo http://www.sellier-bellot.cz/produkty/k ... etail/189/

divil bych se, kdyby používali střely Sierra
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4513
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Serža »

\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Pajik_CZ
Příspěvky: 36
Registrován: 30.12.2015 21:37
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Pajik_CZ »

:D dostal jsi mě :D ten řádek jsem nečetl.....
coloredo
Příspěvky: 80
Registrován: 15.03.2016 22:29

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od coloredo »

A proto to tak pěkně chodí, ty střely dělají hodně. Jaká je na tom optika? Ten nástřel je velmi slušný.
Pajik_CZ
Příspěvky: 36
Registrován: 30.12.2015 21:37
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Pajik_CZ »

http://zbrane.habresto.cz/puskohledy/77 ... 0-mil.html

fakt se to dá považovat za dobrý? Já měl obavy, že budu vypískán, jaká je to hrůza....
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Fabulous »

Vždyť je to jen další čína s naleštěnou “americkou” značkou a snůškou líbivých (ale prázdných) reklamních keců.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Argonaut »

Viděl jsem od Athlonu Helos, a přišel mi celkem ok. Podle mě nejde o to, jestli je to Čína, to je dneska pomale všechno, ale poměr cena výkon. A najít slušnou optiku v těchto cenových hladinách není snadné.
Poky
Příspěvky: 4
Registrován: 20.02.2018 6:42
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Poky »

Jen bych se chtěl vrátit k zatracované CZ527 :). Mam Varmint Thumbhole .223 1:9" + Vortex Viper 6,5-20x50 MilDOT
Obrázek

15 ran GECO Target 55grs / 50m - po nastřelení
Obrázek

3x SB FMJ 55grs Training (9,50,-) + 5x Fiocchi 55grs (11,-) + 5x Geco Target 55grs (20,-)
cca 100m
Obrázek

Víc metrů bohužel nemám možnost vyzkoušet, testuju zatím neúspěšně vlastní laborace :).
Ke kulovnici jako takové.. Bez předchozích zkušeností jsem se rozhodoval mezi T3 Varmint a CZ527 Varmint. Co jsem vybral je jasné a po měsíci jsem fakt spokojenej. CZ527 je opravdu to nejpovedenější co CZUB nabízí. Pažba sedí perfektně, lícnice v rovině, závěr má jemnou vůli ale nepřekáží variáblu, zásobník je hodně mizernej - silná pružina a při 5 napáskovaných to chce fakt sílu. V tomhle počasí ale 30 ran za sebou není problém, soustřel zůstává. Uvidím co v létě.
Nelituju téhle investice
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Fabulous »

Argonaut píše:Viděl jsem od Athlonu Helos, a přišel mi celkem ok. Podle mě nejde o to, jestli je to Čína, to je dneska pomale všechno, ale poměr cena výkon. A najít slušnou optiku v těchto cenových hladinách není snadné.
Však já proti kvalitním výrobkům, ať se dělají kdekoliv, také nic nemám. Jen jsem chtěl značku zařadit tam, kam patří, aby někdo nepodlehl reklamním kecům a nezískal pocit, že kupuje zlatý dalekohled ukutý mocnými černochy z Detroitu.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Maximus »

Nechápu lidi, kteří si koupí dobrou kulovnici a chtějí tam dát low-cost optiku na malorážku. Co jsem se byl "podívat" na posledních závodech, tak tam byl jeden borec s novou puškou na LR v 308W za 65 tisíc a těžko ho bylo přesvědčovat, že dát na to novou optiku za "desítku" i s montáží není zrovna dobrý nápad.

Edit: Tím nemyslím konkrétně ten Athlon - osobně neznám, recenze na vyšší řady dobré, rád se někdy podívám ;)
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Matěj »

Tak jestli střílí na 50m jako někteří čarostřelci, tak mu to třeba stačí... :mrgreen:
Odpovědět