Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4513
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Serža »

nemohla ta lebka už být načatá ot té .38? když to bylo do stejného místa...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od krvfx »

Tady je odkaz (nic pro slabé povahy) https://www.survivalmonkey.com/threads/ ... ull.30585/

Test na lebce čerstvě zabitého "white tail" jelena (asi ekvivalent naší srnky). 22LR šla skrz. Takže bych klidně věřil, že headshot na kozla byl účinný. 22LR údajně má dost energie na to prorazit lebku jednou, ale většinou už nevyletí ven a udělá z mozku fašírku. Už ale nemůžu dohledat, kde to bylo.
Ivo
Příspěvky: 9
Registrován: 07.09.2017 12:54
Pohlaví: muž

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Ivo »

Nedá se vyloučit prasklinka, ale průměr 9mm a 5,6mm při stejné rychlosti, to prostě funguje jinak. Před časem jsme vyzkoušeli všechny nám dostupné zbraně na bloku pružné, průhledné pryskyřice a právě .38Sp se ukázal jako naprosto nejhorší. Naopak velmi mile překvapil např. Kevin v 9Br.

dodatek: kozel - .22lr - pistole Pavlíček, při dlouhé zbrani samozřejmě energie mnohem vyšší.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od vrbodol »

Už jsem vám to kdysi někde psal.Po revoluci u nás na takovejch černejch jatkách kdy se ještě na veškerý předpisy sralo stříleli bejky normálně malorážkou aby ušetřili.
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od zdoch »

Kamarád takhle střílí ovce ve stodole malorážkovou pistolí už roky. Z blízka, do hlavy -> .22lr je levnější než jateční náboj. Lov na dálku škodný (např. liška), nedej bože srnka pytlákem je ale prasárna. Na obranu bych tuhle ráži nezvolil. Na vraždu jo, nejlíp revolver.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Ivo
Příspěvky: 9
Registrován: 07.09.2017 12:54
Pohlaví: muž

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Ivo »

Naprosto souhlasím :-), ale přeci jen radši v kapse 6,35, než prázdné ruce :-D
Poody
Příspěvky: 22
Registrován: 09.11.2016 14:51
Pohlaví: muž

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Poody »

Ahojte Rozpadlíci, nosím dlouhodobě a pilně a nedávno jsem obměnil / rozšířil, tak se podělím o dojmy.
Doposud jsem nosil různé fullsize a kompakty ale nějak jsem se nemohl rohodnout, co si koupím jako subkompakt v ráži 9L.
Rozhodla za mne osoba blízká, která si pořídila Sig Sauer P938 SAS. Na můj vkus se to moc blejská, ale jinak se mi ta pistolka tak strááááášné líbila, že jsem měl pocit, že má cenovka o nulu míň. To teda nakonec neměla, koupil jsem si provedení Equinox Two Tone, bratru za 28 kolíků. Obelhávám se myšlenkou, že to je investice :lol:
Ale!!! začal jsem to štřílet, drilovat a nosit a jsem z toho unešenej. Vzhledem k SA spoušťáku jsem se musel přeučit tasení. Nosíval jsem SA/DA v komoře s vypuštěným kohoutem, takže jsem se asi dva týdny přeučoval na izraelce (tasení s natažením nadhmatem). Hodně chodím po neveřejných pozemcích, takže jsem s pistolí bez zásobníku každé tři minuty tasil.. no trochu legrační mi to přišlo, ale...
No a pak jsem řešil pouzdro. Dělám si kydexový pouzdra úplně na všechno ( i na bezdrátovou myš do aktovky), takže vnější a vnitřní kydex i na druhej zásobník jsem měl hotovej ten den, co k nám přijela. Ale nakonec jsem si nejvíce oblíbil vnitřní pouzdro na apendix od Falca na Ruger LPC, který sem sebral ženě ( už jsem jí koupil nový, aby neměla vytahaný). Tahle pistolka se dá krásně nosit i na kalhotách bez opasku, v bermudách to jde strčit do kapsy ( na to mám kdyexový udělátko aby držela pozici vhodnou pro tasení, stejně jako do kabelky). Část pracovní doby trávím v obleku a i tady jsem našel způsob, jak lze pohodlně nosit za opaskem pod košilí, takže není problém sundat sako.
Na střelnici a při střílení vůbec ( :chuckle ) je to pohodlně zvladatelný stříledlo. Mám pracky jako lopaty, ale nedělá mi problémy ji pohodlně držet, stejně tak i moje žena říká, že jsem na ní s tím LCP šetřil, že tohle se jí střílí moc pěkně (ačkoliv nemá pracky jako lopaty).
Ze střeliva jsem zatím zkoušel jenom SB 115FJM, SB 140FJM Subsonic, a Magtech 115JHP. Každý cca 300ks a vše bez jediného problému.
Drahá pistole to je. Ale mám P226 v kompaktu a X-five a mám pro Sigy prostě slabost.
Jediný nedostatek (podle mého názoru) je, že tohle konkrétní provedení nemá tritia, ale to se dá léčit. Teda pokud máte hodnýho Ježíška :rofl. A taky se to dost blbě rozebírá. Ale mám to na nošení, ne na rozborku. Sborka je v poho :lol:
Závěrem: nositelnost - 98% (na stovku by se muselo zabrousit pár hranek), střílení 20m nenucená mířenka - všechno v černém, 10m pudovka s tasením dvojstřel - 5 ze 6ti ve figuře, jj musím ještě hodně trénovat.
No tak asi takhle....
PaF
Příspěvky: 1536
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od PaF »

Moc pěkná pistole, ale pro daný účel se mi nezdá nosit bez náboje v komoře... Co nataženo/zajištěno, je s tím problém?
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od jerry.mysak »

PAF
když máš čas vytáhnout pistoli, tak máš i čas jí natáhnout.
Taky nosím svoje LCP v kapse u kalhot bez náboje v komoře.

Jedinej problém nošení zbraně v kapse je ten, že se relativně brzy prošoupe kapsa mezi nohou a zbraní. A časem se tvar zbraně vylisuje na vnější straně kalhot. Ale to mi nevadí, nechám je jako pracovní a z číny koupím za 300 jiný.

Kdybych byl baba, koupím do kabelky revolver ruger LCR v 9 luger, nebo 38 spec. a dělal bych do toho slabší navážku. Takhle to docela kope.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Bak-ly »

Taky jsem začal řešit podobný problém, jako všichni. V mém případě je ale rozdíl v tom, že nic neřeší G26 a podobné. Nosím sebou G17 a nemám ho problém v 95 % případů schovat (lépe či méně - ale v mezích zákona). Problémem je ale těch 5 %, kdy si G17 vzít nemůžu a klasický subkompakt to nevyřeší. V těchto situacích neberu nic a i 6,35 je lepší, než nic :)
Nejlépe mi asi stále vychází (i s přihlédnutím k cene vzhledem k nízké četnosti využívání) CZ45, CZ92, DUO... Pak z dražších Kevin - ale to už bych asi za pár tisícovek navíc raději pořídil Gladiatora, který má sice 2 rány, ale plno dalších výhod :) Máte někdo tipy na ještě další alternativy?
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Walt »

treba makarov, PPK
jen o trochu vetsi nez DUO
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od opavak »

Co jsem si pořídil G 43 tak nic neřeším a jen občas z nostalgie vyvenčím moji původní EDC pistoli - Norinco 1911 Commander (poladěného od T. Zendla). Na trenování jsem si k pistolím dokoupil zásobníky s větší kapacitou které nosím i jako záložky. Je fakt že Glock 43 není pro každého, zejména pro začínající střelce, kteří ještě nevyladili úchop a spouštění. Nosím ve vnitřních pouzdrech na 13hod. - apendixu.
Přílohy
20180829_144609[1].jpg
20180829_144733[1].jpg
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4513
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Serža »

jerry.mysak píše:když máš čas vytáhnout pistoli, tak máš i čas jí natáhnout.
s tím bych si dovolil zdvořile nesouhlasit
modelová situace: překvapí tě útočník s nožem (kdyby tě nepřekvapil, tak k útoku asi nedojde, protože bys ho vymanévroval) = je na kontaktní vzdálenosti. Obětuješ slabou ruku i za cenu pořezání, aby sis ho udržel od těla...a silnou rukou taháš pistoli....jenže ouha - náboj není v komoře. A co teď? Řekneš útočníkovi, aby si počkal, že potřebuješ druhou ruku na natažení zbraně?
Odjištění zajištění lze řešit jednou rukou, ale zas si nejsem jistej, jestli ten pohyb navíc (a myšlenku na něj) člověk zvládne, když do něj někdo bodá...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
yoky
Příspěvky: 76
Registrován: 10.08.2018 20:20

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od yoky »

Seržo, bohužel pokud to někdo umí s nožem tak s vytažením pistole nemáš šanci. Na youtube máš testy Německé policie a do cca 7mi metrů nebyli schopni zareagovat na útočníka s nožem který stál proti ním.. Tak že myšlenka, že mne střelná zbraň proti noži uchrání je někdy scestná. Jediná obrana co ty policisty ochránila bylo to, že se vrhli na zem na záda a při tom tahali zbraň. Další věc je, že samotným výstřelem nemusí dojít k eliminaci útočníka. Víš, že stopping efect je něco neodhadnutelného. Někdo zemřel po zásahu do ruky s malorážkou a někdo ustál brokovnici. To je přísně individuální.
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Atrop »

Je to trochu OT ale nemusí to být jen nůž. Z blízkého okolí vím že stačí železná tyč nebo podobný předmět a ruka je vyřazena. Obránce může také např. odstrkovat ůtočníka od sebe, držet malé díte v jedné ruce nebo ruka může být zlomená kvůli nějaké starší události...
Takže tvrdit, že když máš čas vytáhnout pistoli, tak máš i čas jí natáhnout je skutečně nesmysl...
yoky
Příspěvky: 76
Registrován: 10.08.2018 20:20

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od yoky »

souhlas a netvrdim ze je cas na natazeni. uvedene testy dokazali, ze neni ani cas na vytazeni zbrane.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od bivoj »

jerry.mysak píše:...když máš čas vytáhnout pistoli, tak máš i čas jí natáhnout...
Bože můj, to jsou zase kydy - ty seš normální ......

Stačí se podívat na jakékoliv solidní výcvikové video a každému by mělo být jasné, jak nosit... A že round in chamber může být obrovská výhoda.

Např. třeba: https://www.youtube.com/watch?v=4h7hgo02P-4 atp... Soudný (a inteligentní) člověk si udělá názor sám.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Toran@ga »

Seržo: nechci tu vyvolávat flame zda s nábojem v komoře nebo bez. Kdo to s nošením myslí vážně musí mít nadrilováno , obema, silnou i dlabou rukou (střelba, natáhnutí, přebíjení i odstraňování závad) a také nějaké elementární zkušenosti se sebeobranou. Pokud si chce někdo lehnout na zem, jeho volba. Moje cesta je, že Nejdřív řeším útok a dělám si čas a prostor na tasení, eliminaci a následnou kontrolu okolí. Moje zkušenost, naštěstí jen z tréninku

Viz: https://youtu.be/KM7hGnW6rhA
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od DeadMan »

Tohle asi taky všichni znají .....

https://www.youtube.com/watch?v=2fjMpn7JCJ0
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od štaflík »

Na kurzech s FX municí nikdo nebyl schopen dát dvě rány na "útočníka" s nožem pod nějakých 8-9m a to jsme to čekali, s nábojem v komoře. V tomhle je docela výhoda Glocku, že se snadno natahuje a jde to jednoruč prakticky o cokoliv a jakkoliv. Na druhou stranu nosit SA/DA pistoli s nábojem v komoře a spuštěným kladivem mne neznervozňuje, Glocka nadrclýho nenosím, prostě z toho nemám ten pocit a necítím se zatím tak ohrožen.
Odpovědět