Náboje - zkušenosti a názory

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od jerry.mysak »

viktor
když je dobrý světlo, tak ten obrázek je vleže na 50 m bez opory. Vpravo Norinco M308 s těma olověnýma, nalevo AR 15 se střelou GGG. Obojí přebíjený náboje, přes mechanický mířidla.
Ale na soutěži to vždycky pohnojím :-(
Přílohy
IMG_20181007_143744.jpg
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od viktor »

moc pekny, :yes je mozne za každý mame jiny zdroj, kamos co mi je dodal mel taky rozptyl cca 15 cm na 50m, proste uz po hmatu a vidu nestaly za moc. Odkud beres ty pomedene ?
viktor
ps. na zavody si jdu proste zastřílet za kamosema a pak to jde :-) to chce klid a jak rikal jeden starsi kamarad maly panak uklidni ruku :-), coz by dnes asi neproslo, ale pamatuji doby kdy panaka na uvítanou dostal každý na zacatku honu..ted dostane dejchnout :-) a z poradne fousateho myslivce s puskou mame na vinete mladého manekýna :-)
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od jerry.mysak »

beru je od kámoše, co udělá vždycky velkou objednávku na Grauvolfu
https://www.grauwolf.net/308-7-62-mm-16 ... tueck.html

Zatím jsem vzal cca 2000 střel, z toho asi polovinu vystřílel. Někdy mají s kulatou špicí, někdy s plochou, ale lítaj mi oboje stejně. Ale do 223 ty střely stojí za hovno. Ty jsem honil po celým terči. Možná tyhle kdybych taky udělal našláplý, tak nic netrefím, ale s tou laborací co mám to chodí. Spíš oči stojí za prd. Začnou se mi rozostřovat mířidla.

Na soutěži už podruhý se mi povedlo, že jsem si nastavil dalekohled na sousedovo terč a pak doladoval mířidla :-)
Takže první 3 rány 10,10,9, pak jsem kouknul a vidím zásahy dole. zamířil jsem vejš, dal 3 rány kouknul a furt dole. Tak jsem zamířil poslední 4 rány ještě vejš a soustřel furt dole. Pak zakverdlám stativem a vidím že koukám na sousedovo terč. Po prvních ranách jsem si do něj totiž drcnul a on se lehce posunul. Výsledek asi 72 bodů. 3 kupy soustřelů nad sebou
Dalekohled má zvětšení 25-70 a i na to nejmenší je na 50 m vidět jen černej střed a kus bílýho. No a číslo terče je nad ním.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od viktor »

jestli vypadaj v realu jak na tom obrazku tak to je uplne jina liga. Na jaky Vo to nabijiš ?
jestli by to nevadilo tak bych jich cca 100 ks bral na zkousku, to by slo ?
to nemas puskohled ale rouru od kamen, nejardeji mam tak 4 az 9 x 6 x je na 50m asi nejlepší
sousedovo terc je vždy magnetickej :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od jerry.mysak »

to není puškohled, ale pozorovací dalekohled, čočka je asi 85-90 mm. Neměřil jsem jí

klidně ti jich 100 pošlu, napiš do SZ adresu. Rychlost jsem neměřil, ale k terči doletí a díru do papíru udělaj:-)
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od morho »

Pánové jak vidíte budoucnost nábojů 7.62x39 v Česku, dostupnost za 5, 10 let a cenu? Teď jsem od různých lidí lidí slyšel pochybnosti jestli je dobrej nápad pořizovat si dražší pušku v téhle ráži (rozhodování mezi 7.62x39 vs 223) právě kvůli možnýmu nedostatku nebo vyšší ceně v budoucnu..
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Pahrb »

V zasade mrtva raze prezivajici jako ojedinela lovecka raze, nebo jako krmivo starych samonabijecek.

Postupem casu se nejspise bude vytracet a prezije jen v par variantach pro vyse uvedene ucely, plus mozna jako sluzebni raze pro spesl ucely. Celkovy zanik asi nenastane, urcite ne v dalsich desetiletich.

Nicmene nove zbrane hovori v prospech .223, co se tyce pouzite raze.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Nicotinick »

Přesně. Cena v poměru k .223 Rem se bude vyvíjet stejným směrem jako se vyvíjela posledních 10 let. Cenově se začínají pomalu přibližovat a do budoucna bude výhodnější .223 Rem, včetně komponent na přebíjení.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od bivoj »

Pahrb píše:V zasade mrtva raze prezivajici jako ojedinela lovecka raze, nebo jako krmivo starych samonabijecek
Nesouhlas. Nejen v armádních skladech jsou v celém eastern block ještě miliardy těchto nábojů. Saturace .223 ještě zdaleka nepřebila 7.62 v množství skladovaných kusů. Do budoucna jistě bude vliv .223 narůstat, ale pokud by v příších letech měl přijít nějaký velkoprůser, tak ve skladech typu "Vrbětice" naleznete daleko více 7.62 než .223...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Pahrb »

To je otazka, zda-li ty zasoby uz nejsou z mensi casti prostrileny na strelnicich a z vetsi odlifrovany do Afriky.

Kos ve skladech taky ubyva, takze ty naboje do budoucna budou armade k nicemu.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od DeadMan »

Zálohy stále střílí a ještě dlouho budou se vz.58, takže zásob munice bych se opravdu nebál ......
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od jerry.mysak »

Souhlas s Bivojem. Ted má zase armáda uvolnit nějaký zásoby. Uvědomte si, že jenom naše armáda měla několik stovek milionů nábojů, který syslila celý desetiletí.
Co se týče ceny komponent za přebíjení, tak vychází skoro stejně draze. Rozdíl koruny už nehraje roli. Tam bude spíše problém s boxerovýma patronama. Holt bude třeba nakoupit do začátku nějaký lovecký a z nich pak používat nábojnice. Kupovat samotný patrony od Partizana, nebo SB se nevyplatí.
Já osobně k těm 3000 samopalákům co mám dokoupím ještě aspon 2000.

PS
a vždycky bude možnost dovézt náboje z Číny
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od morho »

Když armáda uvolní nějaký zásoby, znamená to že se dostanou na trh pro civily, nebo půjdou někam do Afriky nebo Blízkej východ? Jestli se to sem nějak vrací oklikou, tak bych spíš čekal že tyhle možnosti se budou zavírat. Další věc je, že nakolik bude zmenšující se českej trh zajímavej pro dovozce. Teď má třeba ZS na stránkách info že všechny cipovaný 7.62x39 prodal ven...

Jinak vím, že jsme na rozpadu, ale měl jsem na mysli spíš dostupnost v normálních podmínkách, ne že nastane taková situace že se budou rabovat armádní sklady.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od bivoj »

Když armáda uvoní nějaký zásoby pro civilní trh, tak se musí ty náboje především oCIPovat. Takže to chodí tak, že je od armády koupí za babku nějakej obchodník, nechá ocipovat a teprve pak to může dát na civilní trh. Pochopitelně za tržní cenu.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od jerry.mysak »

A cipování ve finále znamená, že ty náboje se nasypou do třídiče, kterej je zorientuje, aby šli do nějakýho karuselu, kde inkjetem se na ně natiskne pár písmen a čísel. Potom se to zabalí. A máte z vojenskýho náboje civilní.
zisk nějakých400 - 800 procent. No nekup to.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Argonaut »

už leta se mluví o konceptu "domobrany", která by dokončila vazbu armáda - aktivní zálohy - domobrana. Pokud tohle vznikne, sklady už budou rozebrané a domobranci budou moci opět střílet tak za své. Stejně tak řeči o obranyschopnosti - kdo chce natrénovat, tak je to zase za své při ceně cca 6-7 Kč za náboj.

Fascinuje mě, jak se všeho zbavují, přitom "chleba to nežere" a muničáků mají dost. Do Iráku či kam šla posledně munice v ceně 1Kč za kus.
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od achopsalista »

Ono ja si myslim že je to o tom že staršie strelivo už nemusí mať tú presnosť. Brániť vlasť takýmito nábojmi je vrcholne nehumánne.
Som tiež za. Treba to rozdať kým to chcú...
Tak napríklad polné lopatky sa nekazia.
I keď popravde rozdal by som aj tie prv ako začnú hrdzavieť a spósobia nejakému "chudákovi" otravu krvi.
To sme už ale hodne out...
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od morho »

Víte jaký má armáda ve skladech náboje 7.62x39, jsou to jenom / nebo hlavně čs BXN, nebo má mix různých z celýho varšavskýho paktu jako máme v trezorech doma my? :)
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od opavak »

Co vím, tak pouze zbytky BXN ... které ale vůbec nejsou špatné - bohužel dnes téměř nesehnatelné :ne
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od morho »

Takže se vracíme k tomu, že české armádní zásoby jsou pro nás irelevantní, protože když už něco uvolní, jde to na export, protože BXN je na trhu málo a když už jsou na pultě, tak už jsou za cenu 223rem.
Odpovědět