Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od morho »

MPICZ má v nabídce kompletní řadu (včetně nejnovějších modelů) karabin APC a GHM od B&T.

https://mpicz.com/sortiment/b-t-ag/takt ... e-karabiny
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od krvfx »

Pro majitele AR-15, tohle vypadá hodně zajímavě: http://bvs.cz/kulovnice_usa_adapterar159_9.html
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Trace »

Jaký je vastně stribog co do komfortu střelby (kopání v porovnání např. s mp5), kvality zpracování (má povrchovou úpravu vnitřních součástí, hlavně atd?) a spolehlivosti? Jaká je u toho spoušť?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Stribog verze A3, tedy s děleným závěrem brzděným válečkem, je co se týká komfortu téměř srovnatelný s brzděným/zamčeným závěrem MP 5 nebo Sigem MPX. Vnímání velikosti rozdílu je víceméně subjektivní.

Kvalita zpracování velmi slušná, spoušť na karabinu v 9L také velmi slušná, výrazně lepší než Evo, MP5, CSV, BT, standardní spoušť AR 15 atd.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

A co ty svinské praskající zásobníky? Už s tím něco udělali? Nebo ta popisovaná nespolehlivost při sportovní střelbě za pohybu. Spoušť a chování je jedna věc, ale pořád si to říká PDW a při obraně člověk nebude stát na jednom místě, že :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Maric »

Pokud jde o praskání zásobníků u Eva, tak se nově prodávají černé s okýnkem (celkově vypadají jinak), a ty tímto neduhem prý už netrpí. Ale jsou dražší než průhledné (ale ty jsou zase za pakatel). Mám zatím jen ty průhledné, mají už něco za sebou, a jeden dvacetiranný je už prasklý a asi se brzy odporoučí. Nějaké další potíže nepozoruji, ale je pravda, že s Evem zase bůhvíjak "neblbnu".
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Ray ..a to o závadění při střelbě za pohybu je odkud prosím ?
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Maric - ne u EVO, ale zásobníky u Striboga jsem myslel.

Nicotinick
Nemůžu ten komentář najít, herdek. Borec na jednom CZ fóru prostě psal, že na statickou střelbu vpoho, spoušť jak máslo a střelba taky, ale jak dojel na závody a zkoušel dynamiku, tak se mu to neustále zasekávalo. Možná na to měly vliv ty zásobníky. Nemusí to být dogma, ale mě ten komemt spolu s těmi o zásobnících stačil na to, abych o Stribogu přestal uvažovat.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

No nevím, usuzovat z jednoho příspěvku...... já s tím párkrát střílel s plným zásobníkem a zbraní nakloněnou na 90 st na jednu i na druhou stranu, za pohybu s rychlým přenášením na terče a funguje to naprosto v pohodě. Otázka taky je která to byla verze, jinak i videí kde s tím na IPSC běhají jak šílenci je taky dost.

Ale tím to nijak neadoruju, je to zajímavá zbraň a vždycky se pro daný účel najde nějaká lepší.

Jinak po čase praskají totálně všechny pistolové vysokokapacitní zásobníky z polymeru, které nemají plechem vyztužené "laple". Nejen u Stribogu a Eva, zvlášť když upadnou na zem a je v nich pár nábojů. Ani takové ETS pro MP5 nejsou výjimkou.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Já vím, však netvrdím, že to musí být dogma. Stejně se mi ale ten jekl nelíbil :). Sice bere i UZI magy, ale vzhledem ke směrnici + výběru a oné odolnosti zásobníků, chci jít raději do CSV. Nicméně s nákupem nakonec počkám, až jestli poladí ten záchyt zásobníku, kvůli větším těžším zásobníkům.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Ten "jekl" je ekonomická verze Bruger Thomet APC z druhorychlostní části Evropy. Jen tomu chybí jedna výrobní operace říznutí pod úhlem. :) ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Jo, toho už jsem si taky všiml, když jsem se rozhodoval do čeho půjdu. Ten se mi nelíbí taky :) Nemám prostě rád tyhle "wannabe" kopie. Stejně jako bych příliš nevěřil pakošskému POF MP5. To už bych spíš šel do konceptu AR 9mm, pokud bych měl vynechat originální trademarky, jako např. EVO a CSV. Ale mluvím jen za sebe.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Matěj »

Mě právě POF a potom i HK při střelbě nevyhovoval velmi. Takže uvažuji, že k MR223 přistoupím MP5k v civilní verzi. Rozdíl při střelbě v porovnání s konverzí (i když low end za jen 1500 ze ZS z výprodeje) nesrovnatelný.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

O konverzi jsem dříve uvažoval taky, ale je to prostě kočkopes, zavrhl jsem to. Jinak, pokud bys chtěl výrazně ušetřit, tak jsem teď jeden SP5K (prej zánovní) viděl na huntingu. 20k z původní ceny dolů :shock:
Mimochodem, neví tu někdo, zdali by po nasazení vz58 redukce fachala na CSV teleskopická pažba G3? CSV je užší než kosa, takže by měla ne, co myslíte? Asi by to blokovalo výhozní okénko, ale to je jedno, od pasu s tím v plánu střílet nemám. Spíš jestli zasunutí nevadí páka.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
anonymouse
Příspěvky: 7
Registrován: 05.04.2019 18:54

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od anonymouse »

Máte někdo zkušenosti s touto puškou?
https://www.armed.cz/puska-samonabijeci ... 5-systems/
Cenově jako EVO (cca. 28tis).
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Matěj »

Dnes jsem měl možnost si střelit a prohlédnout PPŠ v úpravě ZS na semi auto.
Ke střelbě se vyjadřovat nebudu, prostě nic moc, to se dalo čekat. Ale kvalita puškařské práce mě ohromila, doma bych to teda nechtěl. Kvalita úpravy je fakt humus, kam se hrabe na válečnou výrobu.
Přílohy
IMG_20190723_134017.jpg
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zapadlo »

Asi před půl rokem jsem ty zcivilněné PPš-41 od Zeleného sportu měl možnost vidět na střelnici. Dva pánové si přinesli celkem 3ks. Dvě se sekaly pravidelně, jedna jenom občas. Osobně bych u zcivilněné pepešky nebo pumpičky šel hned po nákupu na střelnici a pořádně zbraň otestoval, popř.bez lítosti hned vrátil.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Matěj »

Funkčnost byla OK, spíš jsem narážel na tu otřesně provedenou úpravu.
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Walt »

Spagin neni zadny zazrak, ani za valky neslo o vzor spolehlivosti
Zabavy si s nim ale uziju plno, to je pro me to hlavni
Svar v nicem nevadi, jednoducha levna uprava zamezujici rozborce a uprave na full
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1040
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od vratnikp »

anonymouse píše:Máte někdo zkušenosti s touto puškou?
https://www.armed.cz/puska-samonabijeci ... 5-systems/
Cenově jako EVO (cca. 28tis).
mám zkušenost s kratší verzí, najeto kolem 1000ks bez problému, podle internetů jsou slabým místem praskající zápalníky. poměrně brutálně se zajížděl vytahovač, tam došlo k úběru materiálu v řádu milimetrů, ale funguje dále
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět