Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Uživatelský avatar
Alice
Příspěvky: 39
Registrován: 27.08.2019 14:36
Pohlaví: žena

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Alice »

Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

No a ? Běžné kaboom. Ale on se Glock trhá 10-15 cm od obličeje, na ostré střepiny, navíc konstrukční vadou a jen na levé straně pouzdra závěru ? :D
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Alice
Příspěvky: 39
Registrován: 27.08.2019 14:36
Pohlaví: žena

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Alice »

se směj hňupe
Kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

A něco raciálního k věci, kromě útoků ad hominem ?
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Alice, gratuluji ke kvalitnímu vibrátoru, ale jelikož je lepší než ocel a dural, tak si dej hlavně bacha, aby ti nevymlátil zuby ;) A taky si trošku koleduješ o SBF od admina.
Jen pro tvou informaci např. takový Magpul dělá věci jak pro ostré kvéry, tak pro airsoft a určitě nepojede všechno zvlášť na dvou linkách. Rozdíl je často jen v ceně. To se člověk dočte i na zahraničních fórech.
EVO má určitě svoje kvality a spousta lidí mu dává přednost před CSV, ale lepší v ničem není. Je jiné a pro jinou sortu. Hlavně závady na CSV se týkaly hlavně prvních sérií a rozhodně nikdy nebyly přímo život ohrožující, ale ta debata se už na fórech promílala tolikrát že by to byl zas jen zbytečný OT.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Maric »

Co se týká EVA, tak jeho vnitřní jednoduchost svádí “zlaté české ručičky” k samodomo úpravám, na které ti “diletanti” ze Zbrojovky nepřišli. Jednoho takového kutila v okolí mám. Tady kousek přidal, tady kousek odebral, něco vyměnil, pochvaloval si, jak to EVO vůči sérii vylepšil, a jednoho krásného dne mu to bouchlo a rozsypalo se na trsátka. Od té doby všude vykládá, jaké je EVO strašný šmejd. Tak bych se nebál část těchto katastrof připsat neodborným úpravám, či špatné údržbě. Ale na druhou stranu v době kdy vyšlo EVO, tak Zbrojovka měla více problémů se svými prvními plasťáky (BREN 1, 75 DUTY). Potíže s oběma v závorce byly vyřešeny, ale EVO se pořád docela dobře prodává (především v USA), tak není důvod vytahovat ze šuplíku novou konstrukci (která prý už existuje), když stará je stále na trhu konkurenceschopná.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

To je docela možné. Faktem je, že u celých sérií Eva bylo možné odpálit náboj, kdy ještě nebyl uzavřený v komoře, včetně úplně nových zbraní. (Možná ještě je, nevím)
Původně , podle konstrukce Lučanského, mělo být s děleným brzděným závěrem a kovovým pouzdrem závěru. Z ekonomických důvodů to CZUB zjednodušila do bezvědomí a zvolila šroubované pouzdro z bakelitu.
Konstrukčně a materiálově je to prostě jen hobby puška na pistolové náboje, asi tak na úrovni Marlin Camp, na sestřelování plechovek z plotu, jen s hezčím kabátem, ale s neodpovídající reklamou a hlavně cenou.
Ne bezdůvodně plně samočinnou verzi v podstatě nechce žádná normální ozbrojená složka. Některé ani zadarmo. Městská policie v Tucumánu, nebo v které prdeli , na tom nic nezmění. ;) (VS to v podstatě dostala "příkazem" a rozhodně se nejednalo o nějaké regulérní VŘ, včetně zkoušek. O AČR ani nechci psát, to je kapitola sama pro sebe, za kterou by v normálně fungující zemi už někdo seděl.)

Ale abych nebyl zlý. Marketingově a designově se Evo skutečně povedlo a trefilo se do velké díry na civilním trhu, o tom žádná. A komu se líbí, nechť si ji pořídí, spousta lidí je s ní spokojených. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Alice
Příspěvky: 39
Registrován: 27.08.2019 14:36
Pohlaví: žena

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Alice »

tak si ho nekupuj, a koukni třeba tady na fotku, co ti kluci maj v packách (nic proti nim, ale stejně to nikdo z nich s největší pravděpodobností naštěstí nepoužije :p)
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/fin ... m-40309090
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Nereaguj na mně, prosím. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Alice
Příspěvky: 39
Registrován: 27.08.2019 14:36
Pohlaví: žena

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Alice »

Něco k věci nemáš?
tyhle srance na moji hlavu, evo nebo csv, škodu nebo huyndai? co bys doporučil mistře?
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Toran@ga »

[quote="Ray"]
o kolik prodlouží ta výsuvná pažba při minimálním vysunutí délku zbraně? neztrácíš tím v kombinac s delší hlavní důležitou vlastnost pro rozpadlíka, tj. skladnost?
Radek07
Příspěvky: 1193
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

Alice píše:Něco k věci nemáš?
tyhle srance na moji hlavu, evo nebo csv, škodu nebo huyndai? co bys doporučil mistře?
tady se bude rozdávat zahnuté ovoce :D
Uživatelský avatar
Alice
Příspěvky: 39
Registrován: 27.08.2019 14:36
Pohlaví: žena

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Alice »

s radostí nasednu ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Alice: Varování. Prosím debatu vést trochu slušně.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Toran@ga píše:
Ray píše: o kolik prodlouží ta výsuvná pažba při minimálním vysunutí délku zbraně? neztrácíš tím v kombinac s delší hlavní důležitou vlastnost pro rozpadlíka, tj. skladnost?
Teď to nezměřím přesně jelikož ji nemám u sebe, ale řekl bych že to bude cca 10-12cm.
Do PA bych tam asi určitě narval sklopku, ale hlavně kvůli tomu, že je jednodušší. U tohohle nemusím na druhou stranu přehmatávat a pouštět pažbičku abych nahodil sklopku.
Ale jak jsem psal. Je to spíš test a je to budget, takže mě to může jen překvapit, dopředu jsem si od toho příliš nesliboval. Zkoušel jsem ukecat Faba, jestli by na CSV nechtěl udělat něco ve stylu D-force G3 pro Vz58, ale to bych nezaplatil :lol: Především jsem fanda a rád hraju s úpravami, ale zároveň jsem prepper a praktický člověk, takže rozhodně chci mít vždycky zachovanou možnost základní konfigurace (viz moje komenty ve vlákně SKS) proto jsem si vybral modulární CSV, která je na to dělané. V PA budu samozřejmě ctít pravidlo "keep it simple" 8-)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Maric »

Nicotinick píše:To je docela možné. Faktem je, že u celých sérií Eva bylo možné odpálit náboj, kdy ještě nebyl uzavřený v komoře, včetně úplně nových zbraní. (Možná ještě je, nevím)
Divil bych se, kdyby tohle nebylo již vyřešeno. Já mám EVO ze série "B" (které sice zhruba před rokem prošlo "pro jistotu" brněnskou zkušebnou), tak doufám že to není nějaký páteční kus a nebouchne mi v ruce. Mimochodem jsem ho koupil za exkluzivní cenu, ta byla rozhodující, jinak bych ho nebral.
Nicotinick píše:Ne bezdůvodně plně samočinnou verzi v podstatě nechce žádná normální ozbrojená složka.
Ono i výše postavení zbrojováci mnohem raději mluví o BRENech 2, nebo o P10, než o Evech. A to dlouhé Evo pro USA s fake tlumičem jen potvrzuje Tvou tezi o hobby pušce. Trh v USA ho chtěl, tak ho dělají. Praktická hodnota nízká, ale vypadá Cool, a o to jde. A také kvalita průhledných zásobníků je mizerná, a odpovídá hobby sektoru. Ale zase - vypadají dobře a stojí pár kaček. Naštěstí Zbrojovka začala prodávat i variantu, která už vydrží docela dost.

Co se týká naší armády, tak někdy na začátku léta proběhla výměna zásobníků BREN a EVO kvůli jejich křehkosti a lámavosti za nové, odolnější modely. Takže se na skládce blízko Uh. Brodu objevilo obrovské množství těchto lehce použitých zásobníků.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Na střelnici (venkovní - horko, zima, déšť) máme několik kusů EVO co mají i přes 100 000 ran a žádné problémy s nimi nebyly. Stejně tak desítky těch levnějších transparentních zásobníků a také bez problémů (jinak zásobníky jsou citlivé na písek, jak se dostane dovnitř, je zle - při střílení ze stolu se to nestane, ale házet je "takticky" do písku či bláta nedoporučuji).
Celé to je takové hnusně plastové a hlavně rozviklané už po vytažení z krabice, samozřejmě kope více než např. MP5 POF, zvlášť pokud se nenechá originální úsťová brzda. Ale špatná zbraň to fakt není.
K rozpadům - u některých kusů asi byly vady materiálu nebo výroby, což se stává i u jiných zbraní (ano, u těch z ČZUB možná i častěji). Může také být, že to někdo neodborně vytunil anebo čistil něčím, po čem plasty degradovaly (na to bych si dával pozor, žádný čistič brzd, benzín apod.). Odpalu při neuzavřeném závěru se nebojím (možná jsem naivní, ale nikdy jsem to reálně neviděl, narozdíl od mnoha nejrůznějších jiných nehod).
Nejvíce mě mrzí, že k tomu ČZUB není schopná udělat ani pružinku do spouště s nižším odporem, všechno se musí shánět z USA. Také tu variantu s dlouhou hlavní jsem nějak nepobral (když budu chtít dlouhou hlaveň u samopalu, koupím si rovnou AR-15 v 9x19). A pak samozřejmě cena, ale to je bolest celé této kategorie zbraní, že výrobně levný samopal stojí tolik, co samonabíjecí puška.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Ještě se opravím - dlouhé verzi vlastně rozumím - je pro USA, takže z legislativních, nikoli užitných důvodů. Nedává smysl jen u nás, kde na délce (zbraně) nezáleží. Alespoň zatím.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Maric »

Mám Facebookový kontakt na jednoho člověka, který ty měkčí pružinky vyrábí a prodává za 150 Kč sadu. Mám je namontované, a je to dost změna proti originálu.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Matěj »

Evo z mé zkušenosti tedy fakt nic moc v porovnání s jinými.

Mimochodem, dlouho tu "nikdo" nezmínil Uzi, chtělo by to napravit. ;) :)
Odpovědět