Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Strelec45 »

To by si zasloužilo slavnostní certifikát s vlastním podpisem vynálezce na křídovém papíře. A to myslím vážně, protože při tomhle množství kusů to bude mít za čas podstatně větší sběratelskou hodnotu. :rock
Takže jako investiční možná lepší než zlato. :chuckle
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Strelec45 píše:Hezký, kolik to váží oproti "standardu" ?
Po zvážení upravuji svoji odpověď: Titanový rám je o zhruba 90 gramů těžší než duralový.
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od perlufanda »

Tak to už je moc, to už nechcu :lol: :lol: :lol: :lol: :yes Ten nerez rám teda bude asi pěkný závaží. Na druhou stranu když si vezmu kolegovu CZUB s prasklinkou v duralovém rámu tak mne napadá otázka kolik toho glad snese? Na začátku vlákna byla zmínka o testovacích gladech s asi 6 tisíci ranami? Střílelo se z nich dál?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Z testovacích se semtam ještě střílí na předváděčkách. Ale mechanizmus námahy je trochu jiný, než u klasické pistole, tak snad se nic... Ťuky ťuk.
romec4
Příspěvky: 7
Registrován: 05.01.2020 21:32
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od romec4 »

Zdravím, tak mi došel Gladiator .500 HD D2 a coby zbraní nepolíben (měl jsem plynovku,která ale na účinnou obranu moc není - "nekompromisně poslána dál"), jsem nadšen. Velice precizní řemeslné zpracování vč. povrchové úpravy. Žádné vůle a dobrá vychytávka s gumičkou pod hlavní pro vymezení případné vůle. Prodloužená rukojeť o patku nemá vůbec chybu a zbraň se sqjele drží. Co bych snad vytkl, co se držení týče, tak mám pocit, že když držím ruku s Gladiátorem přirozeně nataženou dopředu, hlaveň jde moc nahoru a musím ji trochu nepřirozeně tlačit dolů. Někdo to zde již zmiňoval, ale spíše mám já "nepřirozenou" anatomii ruky ;) Pistony šli bez problémů povolit a zápalníky krásně lícují čelo kontejneru (spíše jsou oba mírně zapadlé). Spoušť je dlouhá a jde relativně ztuha - dobrý bezpečnostní prvek vůči nechtěnému výstřelu, ale nepřipadne mi zase příliš tuhá - holt střelba ukáže!
V manuálu se doporučuje mazat závity pistonů grafitovou vazelinou. Byla by možná, coby náhradu, měděné mazivo, např. Carlson ve spreji? A pak co se týče čištění pistonů - dal by se použít na čištění zážehového kanálku (zátravky) mezizubní kartáček příslušného průměru? Nebo čím se jinak čistí?
Dík za radu.romec4
Ducharu.Caj
Příspěvky: 5
Registrován: 10.04.2018 16:42
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Ducharu.Caj »

Zdravím. Máte někdo zkušenost s prachem Swiss no 1 pro glada cal. 45? Zajímá mě hlavně návažka pro 200 grs REAL, aby střela měla razanci, ale zároveň aby se mě zbraň nezměnila v ruční granát. Vesuvitu sypu běžně 1,25 gramu.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Strelec45 »

Romec: na čištění horká voda, vysušit, neznatelně máznout a uložit. Nebo nabít, povrch neznatelně máznout... Šťourat zátravku (a piston) netřeba, Glada nemám, jedná se o obecnou informaci k perkusním zbraním. ;)
Když je něco doporučeno, bývá to nejlepší... Zajeď do Kelly, Mounfieldu, OBI a podobných, určitě tam mají. A není třeba kupovat zrovna kilo. :)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od perlufanda »

Někde jsem na konkurenčním fóru vyčetl, že kanálky pistonu, respektive průšlehové kanálky od pistonu do hlavně(Great Gun), se protahují dýmkošťourem. Koupil jsem, vyzkoušel jsem a funguje to. Mají to v každém tabáku na protahování dýmek, vypadá to jak drátek obalený "plyšákem". V každém případě piston a jeho kanálek je jediné místo, kterého se bojím v případě dlouhodobého nabytí a možnosti selhače. Na střelnici vystřelíš naprázdno 2 - 3 zápalky a můžeš ládovat, piston je zápalkou pročištěný a odmaštěný, ale na dlouhodobé nabytí hrozí zamaštění prachu zbytkovým olejem, nebo grafitem, proto kolega píše prolít v horké vodě, pořádně vysušit a lehce máznout. Jak to dělají ostatní?

P.S. D2 jsem si osahal v prodejně u Vaňkovky v Brně, ale už je to na můj v kus už pořádný kus železa a tahat bych jej za pasem nechtěl, navíc čím delší hlaveň, tím víc v ní chci vidět drážky :lol: :lol: Ta plastová botka je na moji ruku zbytečná, D1 se mi drží skvěle a ta botka zbytečně zvětšuje zbraň. Proti moderním subcompaktům typu G43 s pohyblivým závěrem se D1 drží luxusně.
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od pracintl »

Teď o víkendu jsem vyzkoušel odpálení 3 měsíce naládovaného Glada. Uložen byl v bytě, nenošen. Obě rány vyšly a letělo to směrem dopředu :lol:
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
romec4
Příspěvky: 7
Registrován: 05.01.2020 21:32
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od romec4 »

Zdravím, testoval někdo Glada .500 D2 se sférickými střelami? Vím, že jsou poměrně lehké - kal.495 cca 182gr a .500 cca187gr. Výrobce jasně doporučuje závaží Real .500 250 - 320 gr. Přesto bych to rád vyzkoušel, ale coby neznalý a bez praxe tápu, jaký kalibr sféric. střel použít - někde na youtube jsem viděl, jak do Glada kdosi láduje/lisuje kule natvrdo, čili asi šlo o kalibr .500 bez flastru. Snad byla pod kulí ještě filcová ucpávka...Nebo by byl vhodnější menší kalibr, např. .495 s flastrem?
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od cortes »

Jen prach a broky-))) žádný flastr,ucpávku nemám.
Je to radost :lol:
Sférická střela Průměr 12,66,diametr .498
Závaží .50 Real 320gr
Přílohy
IMG_20200115_161021.jpg
IMG_20200115_161021.jpg (79.66 KiB) Zobrazeno 4668 x
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
LAHABIEL
Příspěvky: 1
Registrován: 16.01.2020 19:28

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od LAHABIEL »

Zdravím,mám CZECHGUN D1 .45 používám saboty a 1,5g Vesuvitu,zápalky SB.Loni jsem ho po 9měsíční nečinnosti(nosil jsem ho jen v tašce) "probudil" na střelnici a spolehlivě vystřelil obě rány na 15m jen těsně vedle černého pole u pistolového terče.Spolehlivost SUPER-na zápalky jsem dal těsnící kroužky proti vlhkosti. Zajímá mě vývoj nové karabiny,kdy bude asi na prodej a jestli bude mít nastavitelnou pažbu,jako u US útočných pušek.Pro nás malé kluky i holky by to bylo plus.
Zdar
romec4
Příspěvky: 7
Registrován: 05.01.2020 21:32
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od romec4 »

Zdravím gladiátory. Inspirován z předchozích příspěvků, podařilo se mi sehnat mikrozkumavky 2ml pro nadávkování Vesuvitu LC pro urychlení nabíjení při střelbě na střelnici. Případné zájemce odkazuji na nejbližší veterinu, kde Vám je jistě bez problémů prodají. Mě je dokonce objednali - 100ks za 75,- kč! Za použití tavné pistole vytvořeny dvojkontejnerky pro nadávkování prachu. Vleze do nich max. 2x2g Vesuvitu LC. Takže namazat "kuliska" a hurá na střelnici :D
Přílohy
mikrozkumavky vs. mikroprachovnice.jpg
a hurá na střelnici...jpg
rychloadjustace prachu....jpg
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od cortes »

:yes mě jdou zkumavky z Číny-))
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
MichalJ
Příspěvky: 12
Registrován: 11.04.2018 15:46
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od MichalJ »

Zdravím lidičky, mám menší dotaz: Jak je to s cestováním s Gladem do Německé říše?
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Strelec45 »

Co myslíš, když jim vadí i zavírák s pojistkou. :head Ověřeno to nemám, ale předpokládám chládek na pár měsíců.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od pekoz »

Matně vzpomínám že za neschválený nožík bylo pár set euro + nežádoucí několik let ale přesné údaje už nepamatuju.
Tak že to bude násobně větší sazba.
Plus frustrace místních polizei když musí držet hubu bo migranti.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

A to já povezu do Němec na IWA 12 kousků :)
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od pekoz »

Tak to dobroserům praskne cévka jak zjistí že něco takového může někde být bez ZP.
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od perlufanda »

Raději ať jim za cévka nepraskne nebo se dočkáme novelizace zbraňové směrnice dřív než se u nás zavede ta původně schválená. Soud jsme tuším prohráli a registrace nás nemine. :head [quote][/quote]
Odpovědět