Perkusní zbraně a přebíjení v časech PA

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
plenty wolfs
Příspěvky: 337
Registrován: 31.01.2012 12:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Carpathian mountains

Perkusní zbraně a přebíjení v časech PA

Příspěvek od plenty wolfs »

Zvažujem kúpu pákovej opakovačky & revolvera v jednotnej ráži .357 Mag. Revolver bude Ruger Vaquero kópia SA 1873 komplet z nerezu, čo som strieľal na strelnici rovnaký typ zbrane od rôznych výrobcov tak Ruger mal najkvalitnejšie spracovanie, ladenie..... . Nad výberom pušky ale tápam, je dosť výrobcov Marlin, Uberti, Pieta... a najnovšie som narazil na Českého výrobcu Great Gun viď. http://www.greatgun.eu/ Kto má nejaké referencie, prípadne skúsenosti ...
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Puška lever action & revolver SA .357 Mag v časoch PA

Příspěvek od muzzleloader »

Revolver je dobra volba to chvalim.U pusek neudelas chybu u zadneho vyrobce.Strilel jsem jen z Marlina v teto razi a je prijemna flinta.GG jsem jen drzel v ruce a kvalita zpracovani je paradni.Mam od nich derringera a kvalita vyroby se nese v podobnem duchu.Mas moznost roznych konfiguraci,povrchovek a i dreva.Ovsem cekaci lhuty jsou ponekud delsi,protoze se musi cekat,nez pojedou na lince pusky.
mr_tricoder
Příspěvky: 76
Registrován: 25.02.2012 8:26

Re: Puška lever action & revolver SA .357 Mag v časoch PA

Příspěvek od mr_tricoder »

Ta sama kombinace se libi i me, ale ja sem pro razi .45LC. Revolver se mi libi 4 3/4 palce lesteny povrch a bile strenky asi kost.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Puška lever action & revolver SA .357 Mag v časoch PA

Příspěvek od gravedigger »

vzal bych to v ráži .357, oproti .45lc jsou náboje o dost levnější a v nouzi do toho nacpeš i .38speciál
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Puška lever action & revolver SA .357 Mag v časoch PA

Příspěvek od Kapo »

Ja mám /aj/ rugera a marlinku. Obe ale 44mag. Mám rád velké šupky, a je to aj výkonný náboj a aj podobný 45LC.
No v tejto ráži treba prebíjať. Keď sa prebíja, tak potom je to cenovo šuma fuk.
A ak to má mať človek aj do čias PA, tak prebíjanie je samozrejmosť u všetkých ráží. /okrem 22lr/
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Puška lever action & revolver SA .357 Mag v časoch PA

Příspěvek od alibaba »

Tady se vyrabi pusky na ty patrony .375 Mag vetsinou je to lever action a prakticky vyhradne se pouzivaji na zdivocela prasata ona ta kulka z teto patrony ma velky pokles po 200 m letu ,ale ty prasata se strili ve krovi a tam je 30 m az moc daleko a jsou lidi co si tuhle pusku nezvykle raze dost pochvaluji strilel jsem timto revolverem a dost to tluce do rukou, vice nez raze .45 ..... Muj kemos kolumbijec ma tento revolver a tak mi ho ukazoval a tak jsem se ho ptal co s tim bude delat on mel vsechno mozne vybaveni a tak s tim lovil berany co nemohli chytit a te farme ,tak je odstrelil a skutecne dobre chutnali posmakl jsem si....Pak mi jeste ukazoval jak prebit patronu pouze kladivkem a temi krouzky kolem je to spolehlive, ale pomale ono mu to tak trvalo 20 minut jeden naboj prebit a jak vime naboj se necha prebit az 20x ,nez ho tlaky znici .....
mr_tricoder
Příspěvky: 76
Registrován: 25.02.2012 8:26

Re: Puška lever action & revolver SA .357 Mag v časoch PA

Příspěvek od mr_tricoder »

Sice to nepatri uplne sem. Tatik pro PA prosazuje malorazku (lehka munice, sice slaba ale dobrou ranou das i jelena mozna i kravu co na tom ze bude umirat par dni - kdyz budude hlad si klidne pockam :)

Jeho druha varianta je puska (karabina) v razi 9mm luger (naboj ohodne silnejsi ne .22LR, taky celkem lehky)
1. pri prebijeni se da do pusky nakrmit na vyssi tlak.
2. ve standartni laboraci muze pouzivat ciste olovene strely (staci zasoba olova a kleste na liti)
s timto bodem souvisi ma otazka jestli de namichat olovo (olovo s cinem ci necim jinym) na dostateckou tvrdost aby
zvladlo rychlosti naboju .357 a .44 magnum (.45 LC olovo staci)
3. puska musi byt zasobovana z pistoloveho zasobniku napr. glock aby mohla strilet voj. patrony s kulatou spickou (winchestr se mi moc libi ale FMJ do trubicoveho zasobniku asi ne :)
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Puška lever action & revolver SA .357 Mag v časoch PA

Příspěvek od Kapo »

Až to raz prdne, tak najlepšia zbraň bude tá, čo je doma. 8-)

Olovo sa dá miešať s cínom. A olovené závažia z pneuservisu sú už dostatočne tvrdé.
Uživatelský avatar
plenty wolfs
Příspěvky: 337
Registrován: 31.01.2012 12:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Carpathian mountains

Re: Puška lever action & revolver SA .357 Mag v časoch PA

Příspěvek od plenty wolfs »

Ako takú winchester 1873 (repliku) osadiť vhodnou optikou ? To vyhadzovanie nábojníc vrchom mi robí starosti ...
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Puška lever action & revolver SA .357 Mag v časoch PA

Příspěvek od Venet »

Daj tam diopter ;)
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Puška lever action & revolver SA .357 Mag v časoch PA

Příspěvek od mcrea »

Optika se dá umístit bokem, podobně jako to bylo na historických originálech. Anebo použít pistolový puškohled a umístit ho dál dopředu. Nejsem si jistý, ale něco podobného zkonstruoval třeba Jeff Cooper a tuším že se to jmenovalo Scout. Ale já bych teda, pokud budu nutně potřebovat optiku, vzal raději Marlina. Nábojnice vyhazuje bokem.
Uživatelský avatar
Carlito
Příspěvky: 46
Registrován: 25.03.2011 19:09

Re: Puška lever action & revolver SA .357 Mag v časoch PA

Příspěvek od Carlito »

plenty wolfs píše:Zvažujem kúpu pákovej opakovačky & revolvera v jednotnej ráži .357 Mag. Revolver bude Ruger Vaquero kópia SA 1873 komplet z nerezu, čo som strieľal na strelnici rovnaký typ zbrane od rôznych výrobcov tak Ruger mal najkvalitnejšie spracovanie, ladenie..... . Nad výberom pušky ale tápam, je dosť výrobcov Marlin, Uberti, Pieta... a najnovšie som narazil na Českého výrobcu Great Gun viď. http://www.greatgun.eu/ Kto má nejaké referencie, prípadne skúsenosti ...
Trochu pozdě, ale přece. Viděl jsem, chmatal jsem, poslouchal zážitky majitelů a asi bych od nich i přes větší cenu proti Italům koupil. Flinty jsou moc pěkně udělané a prý z kvalitního materiálu. V sz mohu poslat kontakt na jednoho štastného majitele, který má vazby přímo do firmy.
Uživatelský avatar
plenty wolfs
Příspěvky: 337
Registrován: 31.01.2012 12:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Carpathian mountains

Re: Puška lever action & revolver SA .357 Mag v časoch PA

Příspěvek od plenty wolfs »

BCA_Scop_Winc_left_mount.jpg
Winchester1[1].JPG
Winchester2[1].JPG
mato2722
Příspěvky: 139
Registrován: 25.07.2012 16:18

Re: Puška lever action & revolver SA .357 Mag v časoch PA

Příspěvek od mato2722 »

no teda...ja by som .38 Sp. do .357 Mag. nepchal...pokiaľ to nie je na revolveri vyslovene napísané...pár "srandovných" havárií som videl...väčšinu na foto, zo dve-tri naživo...
Uživatelský avatar
plenty wolfs
Příspěvky: 337
Registrován: 31.01.2012 12:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Carpathian mountains

Prebíjanie nábojov 45 colt 45-70 gov. 38 spec. .357 mag

Příspěvek od plenty wolfs »

Praktické rady, skúsenosti, vychytávky... potrebná výbava ...
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Prebíjanie nábojov 45 colt 45-70 gov. 38 spec. .357 mag

Příspěvek od mcrea »

Měl jsem colt saa v 357mag, akorát mi to nějak nedávalo zápěstí, dodneška mi v něm při pohybu pěkně chrupe. Proto jsem řebíjel olověnou střelu 158gr na výkon 38special. Prach jsem používal accurate2. Do pušky střela co měla mít 185gr, ale měla 195 a prach accurate9 - plná laborace.
Teď mám revolvery ve 45LC - střela 255gr a 10gr accurate 5. Do 45 - 70 Govt používám dvě střely - kopii původní sharpsovy střely na velké vzdálenosti 530gr s papírovým límečkem a nově střelu 500gr z kokily od pedersoli. Ta druhá mi dělá potíže a zatím nemám prostor je řešit. Do obojího prach accurat 5744 - 23,5gr. Zkouším do pušky i revolverů i černý prach, ale zatím to moc nefunguje
Jarlevka
Příspěvky: 1
Registrován: 11.11.2012 21:56

Re: Prebíjanie nábojov 45 colt 45-70 gov. 38 spec. .357 mag

Příspěvek od Jarlevka »

Pozor, neplesti si gramy....gr a grainy......grs .......tedy 10grs prachu Accuratu 5 , nikoliv10gr !

1gram je 15,4 grainu / a nestesti by bylo hotovo/ je treba se ridit podle manualu.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4366
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Prebíjanie nábojov 45 colt 45-70 gov. 38 spec. .357 mag

Příspěvek od bivoj »

2 Jarlevka - Pozor, neplést si zkratky jednotek!
Když už, tak gramy se dle SI označují pouze a jen!!! písmenem g, grainy se značí gr nebo grs.

Tzn. 10gr = 10grs = 0.6479891g
Uživatelský avatar
plenty wolfs
Příspěvky: 337
Registrován: 31.01.2012 12:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Carpathian mountains

Re: Prebíjanie nábojov 45 colt 45-70 gov. 38 spec. .357 mag

Příspěvek od plenty wolfs »

mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Prebíjanie nábojov 45 colt 45-70 gov. 38 spec. .357 mag

Příspěvek od mcrea »

Jo je to nádhera, jenže po tom stole se fláká odhadem tak 35000. Já používám jednooperační lis. Na puškové náboje je i lepší a pistolové se svezou
Odpovědět