Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Béďa
Pohlaví: muž

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Béďa »

Máte někdo zkušenost s tlumičem na PCC?
sigurd

Příspěvek od sigurd »

Ak by mal niekto nerozoberateľný tlmič totálne zas.atý olovom(na vyhodenie),tak pošlite SS,skúsim to vyčistiť
chemicky...
vratnikp

Příspěvek od vratnikp »

Béďa píše: 08.06.2021 18:10 Máte někdo zkušenost s tlumičem na PCC?
na klasickym Evu, tlumič ATEC. zatím pár stovek ran, subsonicy i i standard. Zatím jedna zádržka. tlumí dobře. Změna nástřelu zanedbatelná
na druhou stranu jsem na losu potkal myslím evo carbine se stejným tlumičem a to nechtělo vůbec cyklit.
cipis
Sponzor serveru

Příspěvek od cipis »

Evo a standard mě zajímá - dokážeš to odhadnout, vůči sub?

Mám akorát zkušenosti s .22, kde cokoliv víc jak 330 m/s moc netlumí. Za to ty pomalejší, tak je slyšet jen mlácení závěru a cinknutí střely na plechovém terči.
Zarozak

Příspěvek od Zarozak »

vratnikp píše: 09.06.2021 9:40
Béďa píše: 08.06.2021 18:10 Máte někdo zkušenost s tlumičem na PCC?
na klasickym Evu, tlumič ATEC. zatím pár stovek ran, subsonicy i i standard. Zatím jedna zádržka. tlumí dobře. Změna nástřelu zanedbatelná
na druhou stranu jsem na losu potkal myslím evo carbine se stejným tlumičem a to nechtělo vůbec cyklit.
A jak vypadá uvnitř kwer řekněme po 100 ranách? Co jsem viděl, tak to brutálně vrací spaliny zpátky. Troufám si říct, že by to možná ten kwer po 500 ranách i úplně zastavilo. Zase zamčené systémy na to trpí taky, ale ne až tak brutálně moc
vratnikp

Příspěvek od vratnikp »

sviní se až to neni hezký. ale tlumí to parádně. na střelbu klasickym střelivem nejsou potřeba sluchátka. někdy v červenci, až se zas dostanu na střelnici to trochu zdokumentuju
Béďa

Příspěvek od Béďa »

Praktickou zkušenost nemám. Ten ATEC jsem taky uvažoval, ale to zvětšené zanaseni se mi moc nelíbí u 9mm to asi nebude tak dramatické, ale co má Vosatko v návodu pro 223 tak dle rychlosti střelby může u Arka dojít ke snížení životnosti hlavně až na tretinu. Prodávám co jsem našel na webu.
Pro 223 to údajně řeší nizkotlake tlumiče. Mají ale vyšší cenu a nižší útlum.
U 9mm jsem pro karabinu našel přesně dva nizkotlake modely. OSS RAD9 a Zenith nevím už model pro MP5... U obou je cena vysoká i v US. Do Evropy prý skoro nemožné dovézt... Jinak en OSS vedle toho že stoji cca 900USD, měl variabilní montážní rozhraní od pistole, přes závit na PCC až pro trilug a šel použít i pro 300blk, pokud by je BP dovezl za trochu rozumně peníze chtěl jsem do něj jít, ale nebudou...
Zarozak

Příspěvek od Zarozak »

No u té 9mm a obzvlášť u subsonických laborací je to právě naprosto nejmarkantnější, tam se při stovkách ran jedná doslova o hrubé krusty "korálů" smíšených s mazutem i přesto, že jsem si nevšiml ani jediné granulky nespáleného prachu. A u pušky v plnotučné laboraci, co jsem viděl je to právé úplně napohodu, tam je to jen ultratenké ovanutí s nádechem sazí. Puška vč. tlumiče při střelbě plnotučnýma si myslím nebude mít žádné zásadní funkční problémy se spalinami ani v dlouhodobém hledisku, jasně bude ji to svinit víc, ale ne až do zastavení,vše se vysokým tlakem vyfoukne pryč s minimálním usazením. Tento problém bude právě při nízkotlakých a obzvlášť subsonických laboracích
Béďa

Příspěvek od Béďa »

Ohledně 223 prodávám jak jsem koupil viz návod na tlumič od Vosatky.

Jinak to znečištění je jednoma věc, ale vypalování usti u 223 druhá. Nehledě na vyšší rychlost závěru až o 50%.
Zarozak

Příspěvek od Zarozak »

Jj, vypalování ústí a rapidně snížená životnost laufu to naprostý souhlas, ta životnost bude určitě snížena u jakékoliv ráže, když to vrací tvrdý uhlík zpátky do vývrtu. U pušky samozřejmě markantněji. Ten závěr u AR se dá poladit závažími nebo štelovacím gasblockem ,ale u Vosátky nevím, s tím jeho upšoukávacím pístem nemám žádnou zkušenost
Odpovědět