Myslivci a myslivost

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Myslivci a myslivost

Příspěvek od Patrol »

Jsem z generace myslivců, co si papíry dělali až mnoho let po revoluci a nemám pocit, že by mí vrstevníci, nebo mlaďáci, co si dělají papíry dnes byli nějak méně vzdělaní, nebo byli větší hovada, než myslivci ze socíku. Naopak mám pocit, že ti mladí to dělají víc z přesvědčení o správnosti myslivosti. Dělali jsme zkoušky tuším ze sedmi předmětů a bylo toho hodně co musel člověk znát, aby prošel. Skuste si prolistovat aktuální Penzum pro výuku, je to celkem kvalitní materiál. Staří dědci, až na vyjmky, obvykle machrují a přitom jejich znalosti jsou mizivé. Mají více zkušeností, ale taky hodně zlozvyků. Nedovedou se často smířit s tím, že už nejsou orgáni veřejné správy, tak se občas chovají jako orgáni z rozkroku a vybijí si svou frustraci vyhrožováním pejskařům. Já se raději dám s pejskaři do řeči a už jsem je i párkrát přesvědčil, aby se chovali jinak. Dokonce dvakrát se mnou šli se svými psy projít louku před sečí a jeden se mi hlásil, že si dělá zkoušky, protože se dal na sokolnictví.
Naše sdružení organizuje dvoje celodenní brokové střelby ročně, kam jsou zváni i myslivci z okolních honiteb, a pak na opátku zase jezdíme k nim, takže cvičně prostřílíme celkem dost. To nepočítám, že třeba já jsem si pro radost k narozeninám zaplatil kurs dálkové střelby. Zase bych řekl, že mladší ročníky často berou i střelecký sport jako součást sebezlepšování a průpravu pro myslivost. Starší se zase nechtějí od mladých nechat zahanbit. :rock
Černá ve městech je problém, ale vím, že na speciální povolení, které nedostane hned tak někdo, to jde redukovat. Žadatel o povolení musí mít obvykle i nějaké doporučení, střelba v zástavbě musí řešit i odrazy, zvládnutí postřelené zvěře atpd.
To Cipis: Ze zahrad doporučuji zvěř vyhnat a použít tzv.zradidla - pachové ohradníky. Na srny i černou to nejmíň jednu sezónu vydrží. Zahrada je nehonební pozemek, tak tam myslivec nesmí lovit.
Taky to chce přemýšlet. Byl jsem na návštěvě u kamaráda v Ústí, kde si zahrádkáři stěžovali na prasata, ale přitom sypou odpadky a nahnilé ovoce hned za plot zahrádkářské kolonie.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Myslivci a myslivost

Příspěvek od cipis »

Tady nikdo nic nesype, ty zahrady jsou do hrozneho kopce, tak nahoru vyneses akorat sebe, s kyblem koncis v pulce a s koleckem ve ctvrtine. Do kontysu je to asi 100x pohodlnejsi. Takze timto to nebude. Spis nekde dira anebo skoci s kopce dolu, ale nahoru uz to neda. Predloni jedno srnce spadlo az do dvora, tak to poresil nozem znamy myslivec od kamosa.
Jj, pachovy ohradnik jsem tam pred 2 mesici nastrikal, prvne tu penu, a za 14 dni koncentrat. Akorat za zahradama je cesticka, po ktere chodi asi nejaci nenechavci a pulku tech penovych kouli urvali, nastesti jsem to udelal dost husto. Priste pouziji zmuchlane kralicarske pletivo, aby to neslo snadno urvat.
Za ty dva mesice je akorat obcas slysim stekat nad zahradou, ale perimetr tri zahrad (obesel jsem s tim vzdalenejsi hranice sousedu) zatim nenarusili, tak snad uz bude klid.
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Myslivci a myslivost

Příspěvek od NoobsRush »

cipis píše: 15.06.2021 17:40 Já mám dotaz, možná pramenící z neznalostí zákonů, ale předpokládám, že nějaké území někomu patří. To je takový problém, aby měl majitel smlouvu s individuálními lovci? Nebo tuhle "péči" an block "prodá" mysliveckému sdružení a tím končí?
Příklad - mám zahradu, kam se, ač je máme od lesa se sousedy oplocené, tak se dostávají srnky (a nemůžou pak už zpátky). To si nemůžu "najmout" kohokoliv s loveckým lístkem, aby ty kusy odstřelil? Teď neberme v potaz, že baráky jsou 70 m daleko, ne těch požadovaných 200 (nebo kolik) metrů.
Leč moje rodina vlastní velký kus lesa kde jsou i oplocenky tak v něm lovit nesmím, asi takový bizár to je.

Uzivatelské Jméno: neznáš situaci tak to nepochopíš, to o žádný sociální inteligenci není. Situace je asi taková, kde došlo k napadení několika lidí přímo před bydlištěm když ve večerních hodinách šli se psem/domů z práce. MěP ani PČR řízený odstřel dělat nesmí dokud tam není nebezpečí z prodlení. Mě osobně se stala i situace kdy jsem šel podél nemocnice kde přeběhlo něco přes desítků kusů jen pár metrů předemnou za bílýho dne.
Schickelgruber
Příspěvky: 28
Registrován: 15.06.2021 16:40

Re: Myslivci a myslivost

Příspěvek od Schickelgruber »

Si se citil jak ve filmu Jumanji :) Jses Stampede survivor :)
Odpovědět