Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
PaF
Příspěvky: 1536
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Njn, když je potřeba vystřílet náboje, aby někdy později neškodily, je FA bezva. Je ale signifikantní, že těmi starými koktadly většinou figuranti pálí jen do valu, aniž by něco trefovali. ;) S terčem už to tak pěkně nevypadá. Obvykle se práší kde všade, ale plechy mlčí. Jako SA je zase pakárna ten kus železa, co tam buší při každé mířené ráně. Prostě dnes už je to jen historie. Srdcařina, ale minulost.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zapadlo »

Ono je vůbec zajímavé, jak málo bylo za posledních půl sta let zkonstruováno opravdu nových samopalů.
S koncem velkých armád pominula potřeba levných kropítek. Profesionál dá přednost zkrácené útočné pušce nebo pdw. Doufám, že se nedožiju doby, kdy zas bude potřeba ve velkém vyrábět samopaly.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Maximus »

Hlavně utocna puska na naboj o středním balistickém vykonu je pro vojáky mnohem praktičtější a efektivnější koncept. Ve zkrácené verzi plně nahradi samopal.

Proto u policie zustaly samopaly o neco déle, protože nepotrebovaly prostrelit nepritele v blembaku a nylonové protistrepinove balistice. Uz i zde ale samopaly v pistolove razi vytlacuje PDW na naboje schopné prostrelit balistickou prilbu a měkkou balistiku tridy IIIA.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

Maximus píše: 10.12.2021 11:22 ...PDW na naboje schopné prostrelit balistickou prilbu a měkkou balistiku tridy IIIA.
Pokud vím, tak v ráži 4,6x30 se používá ve speciálních složkách pouze Heckler & Koch MP7, moc jiných zbraní na tuto ráži není (H&K UCP, ST Kinetics CPW, TVGK, VBR-CQBW, CMMG Banshee PDW - a to je asi vše) a v reálném nasazení se používá právě jen ta MP7...

Nicméně u 99% ostatních policejních složek je to jinak MP5 v devítce lugru... ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zapadlo »

Bivoj, ohledně PDW u PČR zapomínáš na FN P90 v ráži 5,7x28.
To na plechovou helmu a měkkou balistiku IIIA stačí taky.
FMJ
VIP
Příspěvky: 807
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od FMJ »

Na druhou stranu, cena náboje, daná jeho (ne)rozšířením je vcelku překážkou pro jeho masovější rozšíření u PČR. (tedy ano, je u více jednotek, nicméně nakupované množství střeliva této ráže nedosahuje ani zdaleka takových hodnot, jako 9 x 19). A s tím jde ruku v ruce nemožnost cvičně s 4,6 x 30 střílet tak, jak je to možné u 9 x 19. V této souvislosti by mě zajímalo, jestli prvosledy v Brně ještě pořád vozí MP7 nebo už přešli na MP5.
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Walt »

MP5 je klidnejsi i nez MPX
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zarozak »

JOBU píše: 08.12.2021 19:01 Ale však to isté dokáže aj pumpička 24 ...
Pumpička dokáže i mnohem víc, konkrétně 90% zásahů docela svižnou střelbou do gongu velikosti hlavy na 100m při střelbě s oporou......ovšem, musí to být pumpička překopaná do 9mm luger a když píšu překopaná, tak doslova překopaná.....což rozhodně není jen pouhá výměna laufu a magazínu, aby to spolehlivě šlapalo. Jak bylo při této konverzi původně zamýšleno.

UZI by na tom mohla být teoreticky (nemám zkušenost) líp, protože má o level, možná i několik levelů lepší mířidla při v podstatě stejném systému. A jak se tady psalo, taky mě překvapilo, jak tento systém kopáče se spočítanou hmotou závěru dokáže perfektně kompenzovat a držet lauf stabilní při rychlejší střelbě.....u té pumpičky bych řekl, že je to solidněji spočítané zrovna na ten Luger než na Tokarev vzhledem k tomu, že váhy závěrů jsou mezi vz .23 a 24 stejné
JOBU
Příspěvky: 1829
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od JOBU »

Z origo 23ky som mal možnosť puknúť si dohromady asi tak 10 rán, takže tú posúdiť neviem a nemôžem. No pripadala mi ešte kľudnejšia ako 24ka. 24/26 vlastním, pri dobrom snažení sa to dá tiež (aj na tých 100m, na viac u nás nieje tak nejak kde strieľať) aj s tým tokarevom, ale je potrebné tú zbraň už mať v ruke a v oku.
Čo iné sa tam ešte prekopáva? Predpokladám že už len vratná pružina, prípadne mieridlá, nič iné ma už nenapadá. Zásobník a hlaveň, to je jasné.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

Jj Maxime v to ze samopaly na pistolove naboje jsou nahraditelne "kratasy" z utocnych pusek na naboj o stredni bal. vykonu o tom zadna, jasne a take se tak stalo, Ma to sve vyhody, logistika ( stejne naboje ) prakticky stejne zbrane atd.. navic furt je lepsi vykonove "kratas" nez např 9mm Luger. Nicmene maji samopaly, ci karabiny na pi. naboje sve opodstatneni. Napr. policie atd... nedela to takovy randal, mensi riziko zasahu nezucastnenych atd..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zarozak »

JOBU: Když máš smůlu na kus tak... délka a tvar vyhazovače, charkteristika pružiny, tvar vytahovače, charkteristika pružiny vytahovače, charakteristika pružiny spoušt. ozubu, úběr materiálu z čela závěru a zadního zubu závěru, posunutí okna záchytu natahovací páky dopředu(vyvařování,broušení),kompletní zaleštění kluzných ploch-veškerých... prostě pár drobností ke 100% spolehlivosti :lol:
JOBU
Příspěvky: 1829
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od JOBU »

Aha, tak ja som mal možnosť si vybrať priamo u puškára čo ich prerábali, asi z jednej palety... Ale všetko to boli vlastne nestrieľané uloženky. Dokiaľ sa zabehla, tak si sem tam zakulometila, ale teraz ide pekne a plynulo jak šijací stroj. Len tie náboje už nestoja toľko ako kedysi...
Radek07
Příspěvky: 1193
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Radek07 »

Dnes jsem si ověřoval náboje pro svůj BT GHM9. Pouze dvě varianty. 100gr střela SB a 147gr Alsa.

Kombinace 100gr střela, D032 4,7gr a OAL 27,5 potvrdila svoji přesnost na 50m i na 100m. Bohužel 147gr Alsa, D032 3,2gr OAL 29,5 byla na 100m po celém terči. Podmínky na střelnici nebyly dnes také nic moc.
Na 100m už jsem viděl skoro prd :D .
Přílohy
100M_Oblekovice_29.12.2021.JPG
100M_Oblekovice_147gr.JPG
100M_Oblekovice_147gr.JPG (23.11 KiB) Zobrazeno 2472 x
50M_Oblekovice_100gr.JPG
100_Oblekovice_100gr.JPG
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od RobertK »

Ahoj, mám prosbu.
Vybírám karabinu parametry 9mm, hlaveň max 12, cena do 25T ale hlavně glock zásobníky. Zatím jsme našel tohle
1) CHIAPPA PAK-9 cal. 9mm
2) RUGER PC CHARGER™, 9 MM
3) CSV-9 M2 9mm
něco jsem načetl, viděl videa. Prosím o váš názor proč jo proč ne. A případně klidně i jiné typy ale podle parametru.
Děkuji
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1141
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Haluziak »

Co od toho chceš?
Ještě zvaž nějakou AR9. Sám mám CSV9 a uvažuju o AR9 jako tréninkovém nástroji k AR15.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od RobertK »

Chci odstranit konverzi a mít volného Glocka, AR mám jen v .22, AR , jsem nic z krátkou hlavní a pod 30T nenašel.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
b_ad_a
Příspěvky: 29
Registrován: 21.06.2016 17:25
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od b_ad_a »

Tu chiappu jsem kdysi zvazoval, bylo tehdy dost celkem spatnych zkusenosti s chiappou ohledne kvality materialu, ale tohohle se to nejspis netyka. Kup to a dej vedet :-)
Rugera bych se nebal, mam od nich jine zbrane a jsem spokojen. Tohle jsem jen obhlizel na obchode a libilo se mi moc.
CSV-9 je super. To byl kdysi muj favorit, ve verzi s hornim zvednutym railem. Bohuzel jsem musel pred lety zrusit objednavku a uz tehdy to bylo primo od vyrobce necelych 30K, takze se obavam, ze tam se cenou nevejdes.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Dnes všichni nabízí karabiny na Glock zásobníky, ale není to krok zpět? Je to zásobník do pistole, takže je rovný a ne zahnutý, záchyt je plastový... Úsporu chápu, to se počítá, ale jak to je třeba se srovnáním spolehlivosti/životnosti Glock-neGlock u stejné zbraně?
Jinak myslím, že mít víc než takových 8-9" už nemá u 9x19 smysl.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1141
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Haluziak »

hrde všichni dělají na glock zásobník, protože všichni chtějí na glock zásobník :) U mě to byla například jedna z podmínek při výběru, a není to jen o ušetření oni jsou ty zásobníky do glocku dražší než do eva, ale mám poskládaný pásek ke glocku a vím, že ty zásobníky budou fungovat i v CSV
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Jiné téma, co se dá u nás pořídit malého pod bundu?
Napadá mě vz. 61, Rak, Mini-UZI, Micro-UZI, BT MP9, CSV. Zapoměl jsem na něco?
Odpovědět