Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 77
Registrován: 26.01.2016 15:57
Pohlaví: muž

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od mr-tomas »

Je to na ARko 223, a v naší banánové republice jsem toho právě moc nevygooglil, tak se ptám co používají ostatní.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1202
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Alstratt »

Jak kdysy bylo mnou i zde zmineno. Stale pouzivam ten samy. Mam ten ze skelneho vlakna jako vnitrni ten hlavni a na tom vnejsi kevlarovy. Mam to na vsechny tlumice, ale bezneji to pouzivam jen na MDRX kdyz to ve velkem sypu s 300 blk, nebo 6.5 CD. Ale ja to sypu ve velkem zasebou. Sypat to po jednom po chvilkach tak to nepotrebuji tolik. Takze zalezi na co to clovek chce. Takove ty gumove co vypadaji jako vlnita sprcka, ty nedoporucuji. Umelohmotne latkove jedine jako kdyz toho clovek nevysype tolik zasebou v jeden cas, kde to muze stacit na nejake to lehke teplo na kratkou chvili, spis na to ze se to da chytnout lepe rukama, ale to pak clovek muze i v normalnich rukavicich, takze zbytecne pokud na to nechce sdelat nejake ocka na nastrkanmi vegetace pro maskovani. Vyhnout se tem se suchym zipem pokud to clovek strasne sype zasebou delsi dobu. Hrozi totiz rozteceni toho plastu, toho suchace a vse co je plastove na tom. Ovsem pokud to clovek chce misto rukavic na ten tlumic, a moc toho nenasype, tak to muze splnit trosku ucel. Pro vetsi smazeni, je lepsi fakt ten ze skelneho vlakna + kevlar nebo neco takoveho. V popisku vyrobku by mely mit napsane z ceho byvaji vyrobene a co snesou. Ja mam ten ze skel. vlakna s kevlarem s tim vazanim. Suchac je jednodussi k pouziti, rychlejsi. Ale zase muze se zanaset bordelem nekde a neni na velkou teplotu a dela hluk pokud by nekomu vadil typicky hluk suchace nebo to potreboval jet vice potichu utajene. Vse ma sve.

Si muzete premerit tlumic a nechat si vyrobit to kryti. Maji tam na vyber i udelane primo na dane velikosti. Ovsem clovek si zaplati za to. A nebo pak dalsi moznost je, vyrobit si doma vlastni nejaky z merino vlny, pripadne tu merino vlnu prosit kevlarovou niti treba pro zvyseni pevnosti, takova levnejsi, chudsi alternativa. Muzete si otestovat i variantu s aerogelem, jako treba udelat si kevlarovy s vazanim a dovnitr aerogelovou izolaci.

https://www.burnproofgear.com/product/bpg-scc/

https://www.youtube.com/watch?v=V-gP2kMA9yE Zde od nekoho, jak to vypada v cernem provedeni. Ja pouzivam svetle provedeni.

Navic kdyz prohledate tu stranku, prodavaji tam i samotny ten ze skelneho vlakna za docela levne. Pak uz si k tomu udelate treba z merina nebo z neceho jineho vnejsi.

Na netu se prodavaji i latky ze skelnych vlaken. Napiste to anglicky a najde vam to k prodeji i u vas takovy material na vyrobu. Pripadne, pokud mate nekoho profi hasice a ma nejake uz stare rozbite onosene obleceni nomexove, tak ze by jste levne odkoupily at uz tu cast obleceni nebo jen kousek jestli nekdo nema na zaplaty nebo tak neco. Nebo si zajdete do potreb s rytirskyma potrebama nebo nekam kde prodavaji kuzi. Ta tez muze do nejake miry pomoci. Dokonce i kozene prodavaji. Nebo nekdo kdo ma treba kozene kalhoty, bundu uz poskozene, nejaky motorkar treba, tak si muzete na to neco vyrobit, navrstvit si to.

Pak ovsem si clovek muze vybirat i na zaklade toho zda to ma normalne na strileni, nebo i do nejakeho taktickeho prostredi a chce od toho vice. Pak samozrejme voli materialy co tolik nesviti v nocnim a v termu. Dalsi jev ktery to bez kryti tlumice ma, ze to vytvari jev fata morganu. A hadejte jaky vliv ma fata morgana kdyz skrz ni koukate na dany cil, jaky vliv to ma pro vase videni a i co podle toho muzete poznat, jaky vliv to ma ve vzdalensoti a jaky vliv to ma kdyz to jde z vaseho tlumice, jak to dokaze ovlivnit videni a videni povetrnostnich podminek.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4615
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Serža »

a teď už jen vyřešit, který z těch Alstrattových nesmyslů je dodatelný v Evropě, případně za jak dlouho a za kolik (clo+poplatky) to sem jde dovézt...
IMHO je to naprostej nesmysl, stejně jako většina jeho příspěvků....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1202
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Alstratt »

A ted uz jen Serzu naucit cist a chapat, aby zjistil ze je to sehnatelny naprosto normalne v evrope, cesku. Ale to chci po nem ais moc, takze jeho prispevky budou asi i nadale o nicem. Proto taky zminuji, ze si to lide mohou nechat vyrobit, jako ze ve sve zemi, nebo ciste samy vyrobit. Nic tezkeho. Behem chvilky i kdyz to napisu cesky nebo anglicky, a kde se to v cesku da nakoupit levne ten material, mi toho vyjelo tolik ze ... Pak zminuji i ty priklady z ceho se to da vyrobit. Dokonce i z te kozene zastery kovarske, si jich clovek muze vyrobit tolik ze ... Mene chlastat, vice myslet a dokaze to i cvicena opice sehnat a vyrobit. Kdo se snazi co nejvice usetrit, tak se nemuze divit, ze se to na necem projevi. Me osobne pri zkouseni si to vyrobit, prislo dost snadne po vyrobeni si to, a stejne nakonec to bylo koupene pro vsechny tlumice, jelikoz sem i to vyrabet dal nechtelo.
Naposledy upravil(a) Alstratt dne 22.07.2024 7:51, celkem upraveno 1 x.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
JOBU
Příspěvky: 1939
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od JOBU »

Hlavné tie z predajne s "Rytierskými potrebami". :lol:
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4425
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od bivoj »

Vy toho grafomana ještě nemáte v ignorovaných? Se teda divím... :D
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1202
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Alstratt »

A co z toho je k nepochopeni pohadkari co neumi ani cist a chapat a umyslne sirite nesmysly bez informacni hodnoty mimo tema? Kdzy hccete neco suepr levneho a do nejake miry funkcniho, tak proste si ty materialy musite najit samy a vyrobit si to. Znamy z ceska prave do tech potreb obchodu sp otrebama sel aby si postavil sve rytirske vybaveni jelikoz je to jeho konicek. A takove veci se tam daji normalne koupit jako ta kuze. Proot taky zminuji i dalsi mista. Ode me tu neni stiznost ze to je moc drahe, ja s tim problem nemam. ALe jelikoz pro nektere to drahe je, tak co je spatneho na tom, si to vyrobit? Zatim jste to nijak nevyvratily, jen neustale na forum placete nejake blaboly bez informacni hodnoty, protoze je to to nejjednodussi co muze kdo udelat. To nemate na vic? Kdzy nemate nic k tematu, tak proc to zas*irate nesmyslama uplne mimo? Fakt mi nesahate ani po paty kdyz neumite poskytnout lepsi informace a jen trapne hloupe utocite.

To jste tak neschopny pouzit google jo kde to prodavaji v cesku? Kevlarova nit par stovek a mate ji tolik ze si jich z toho sesijete vice. Latka z skelnych vlaken, tez par stovek ze svarecich potreb, prodavane jako svarecka zastena. Muzete vyzkouset jak vam to s tim pujde. Svarecske ak ovarske potreby, kozena zastera tez za par. Merino latka 100% tez par stovek a mate toho tolik ze ... A to trvalo jen par vterin, to nepocitam ty lepsi co se da dajit dal lepsich produktu. Kdyz to dokazu vyorbit ja a na to nepotrebuji super dlouholete zkusenosti jak is neco takoveho usit, tak si mylsim ze to dokaze i kde kdo. Za nekolik stovek mate toho materialu na vyrobu tolik ze si jich muzete vyrobit vice a do urcite urovne to fungovat bude. Na jeden kus celkem nizka cena. Jeslti vy jste rozpadlici a neumite si ani neco takoveho vyrobit, tak to potes koste co by jste delaly v horsi dobe kdyz si nejste schopny poradit s necim tak snadnym uz ted.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4615
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Serža »

mr-tomas píše: 19.07.2024 8:24 Poprosím o radu jaký obal na tlumič za rozumnou cenu, popřípadě z čeho ho vyrobit .
Dát přes 2500 za Cole-Tac se mi fakt nechce. Když už jsem našel něco levnějšího od Direct Action, tak je to zas malé. Mám trubku 43x190.
speciálně pro Alstratta - diskuzi započal tenhle příspěvek...to bys při své inteligenci snad zvládl dohledat.
Jestli tedy nemáš obal na tlumič dostupný v CZ za cenu pod 2500,- Kč, nemáš k tématu co říci a měl bys mlčet ;-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět