Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od BOGOVIK »

Vse zalezi na typu udalosti co kdo ocekava a zaroven kde bydli. Kdyz bude nekdo na kraji mesta a okolo sebe vlastnit dost pudy ci bude na vesnici, bude mit pristup k pitne vode pak neni proc udchazet.

Na druhou stranu dost lidi bydli v byte a auto nevlastni, muze pocitat EMP-solarni, auto ti muzou zabavit atd. Pak mit pripraven bagl v idealnim pomeru v nem sbaleno je dost dulezite.

A propo, co kdyz nastane situace, ze bdues muset odejit z domu i kdyz jsi na vesnici. Myslis, ze ideal je to balit a premyslet co zbalit 5 minut pred tim nez za sebou zavres dvere je ideal?

Ja bych to bral, ze bagl a co do nej je lepsi vedet pro vsechny, jenom kazde bude mit jinou "sanci" ho vyuzit. Kdo bydli v byte skoro jistotu, ten co bydli na venkove zase naopak...
Tutek72
Příspěvky: 37
Registrován: 22.08.2012 9:29

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od Tutek72 »

No vzhledem k tomu že mám 3 děti (9,3 a rok) tak je pro mě nemyslitelné odejít z domu, proto je pro mě priorita bydlení, a pokud opravdu čekáte "pouze" EMP - solární a ne doopravskej rozpad, tak potom nechápu jak můžete bydlet "v paneláku", to jde přímo proti smyslu tohoto serveru. ;-)
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od Leon Chamel »

Možná si to, chlape, neuvědomuješ, ale volíš možná až zbytečně provokativní a konfrontační tón. Nic ve zlém, ale ptáš se na věci, které byly v jiných vláknech tohoto fóra už docela solidně probrány, stačí přece trochu pohledat a nesměřovat zbytečně diskuzi mimo téma. Viz třeba tady: http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... 3c9#p21934
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od Fabulous »

Vratme se od duvodu k Bug Outu ke zbranim pro Bug Out. Dekuji
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od cover72 »

Tutek72: proto jsem v prvním postu threadu explicitně specifikoval, že to řeším v kontextu "bug-out odpadlíků": aby bylo jasné, že bug-in to řešit nemusí.
cover72 píše:hmotnost zbraně, kterou si s sebou v případě SHTF situací chtějí brát "batůžkáři" - bug-out rozpadlíci.
Co do druhé části tvé otázky si najdi akci "Gitter" a podívej se na s ní spojené datumy.
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od floky »

Zdá sa že som našiel idealnu zbran do batohu. Krátka, lahká, výkonný náboj. Idealna na lov a nudzovo posluži aj ako záložná zbran pre obranu.
Obrázek

Recenzia zbrane na http://legistelum.sk/zbrane/140-kruta-c ... zia-zbrane
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od PaF »

Mel jsem neco podobneho -jednoranku pistolixpusku (dle pazby) Picra v .223 Rem. Byla fajn, ale hodne lehka na tak vykonny naboj, neodpoustela zadne chyby. Tohle bde jeste horsi. Nevim, jestli 6" revolver v 357 Mag. (.44 Mag.)neodvede lepsi sluzbu?
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od PaF »

Jeste foto
Přílohy
Picra o2 vse.JPG
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od GOD »

všimnite si kapacitu zasobnika
http://www.keltecweapons.com/our-guns/pistols/pmr-30/

22WMR ale moc nefandím
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od PaF »

Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od sigmark »

jaky je vas nazor na .22 semiauto? dá se to sehnat za 10, celkem malý., celkem lehký, solidní kapacita banánů. s dobrým střelivem např pro manželku ideální zbraň???
(příklad: http://www.hk22rimfire.com/index.php?page=mp5-a5 nebo tahle krasavice http://www.prodej-zbrani.cz/cs/malorazk ... x181p.html)

co vy na to?
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od cover72 »

Tyto nebrat! Umarexí malorážky jsou šmejdy na úrovni plynovek (materiálové a co do dimenzování materiálu) a Chiappě bych také moc nevěřil.
Když samonabíjecí malorážku, tak něco, co je jako samonabíjecí malorážka přímo konstruováno -- tzn. v prvé řadě samonab. CZty (ty mají životnost lepší, než řada věcí z americké produkce; spolehlivost nemohu posoudit), Smith&Wesson M&P 15-22 (mám já a linkoval jsem tu recenzi) nebo Rugery. Nutností je ocelový závěr a bytelná hlaveň -- Umarexy mají tenoučkou trubku.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od PaF »

Idealni je ta M1, ale v originalni razi nebo v 9mm Luger, ktere by meli mit do par mesicu v BVS. Zena jen trochu trenovana zvladne oboji a jeji nebezpecnost prudce vzroste.
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od cover72 »

Ale musí být trénovaná. Když jsem kamarádku poprvé vzal střílet, nenatáhla ani závěr malorážné 1911 přes spuštěný kohout :P
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od sigmark »

jak by reagoval dlouhy kver typu m1 na pistolovou razi? utahne to ten naboj? vykonnost by mela byt lepsi nez z kratke zbrane ne?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od Fabulous »

Nedavno jsem strilel z pusky raze 45ACP. Zvuk jako malorazka, snesitelny zpetny raz. Prima zalezitost na kempovani. Jo a jmenovala se Marlin Camp :)

Dnes jsem zvazil svuj batoh s malorazkou, 500 ks naboji a 250 ks naboji 45ACP. No, melo to poctivych 12 kg. Takze pri bug outu prichazi do uvahy jedna zbran, dva zasobniky a max. 50 naboju. Vic by se realne nedalo nest.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od GOD »

Dnes som okolnostiami života uznal nasledovne:

7,65 ako kaliber na obranu v civilnych podmienkach UPLNE POSTAČUJE
9mm je vojenský kaliber, a 9x19 je super výkonný vojenský náboj, ktorý ma ale opodstatnenie iba s priebojnou strelou.

Je jedno aký puškový náboj, nad 1000 J je to všetko úplne jedno.

7,65 umožnuje okrem iného nízku hmotnosť záklzových častí = nízku hmotnosť celej zbrane.

Musime priznať, že sme obetami marketingu, ktorý hovorí, že ,,tento nový náboj je lepší, efektívnejší,,.....
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od gravedigger »

popiš prosím ty okolnosti života, ale já se své .45acp stejně nevzdám
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od Artifex »

Mne by také zajímalo, 7,65br prostřeluje stejně jako 9luger, v některých případech i lépe. Vojenský blembák prostřelí 7,65br spolehlivě, některé lugry se chytají, některé ne.

Takže také hlasuju pro .45ACP ale sám za sebe nosím od 6,35 po .45
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Hmotnost zbraní a jejich ideální typy při bug-outu

Příspěvek od des »

GOD: možeš to nejak rozviest?

v podstate s každým z tých tvrdení (možno okrem tej hmotnosti) sa dá nesúhlasit s podporou silných argumentov.
Odpovědět