Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od JimmyJazz »

Mel bych trochu odbocku k nakupu doplnku v kategorii A, konkretne tlumice hluku vystrelu. Uz jsem o vyjimku jednou zadal, nicmene to bylo na fullauto WW2 zbran (thompson) a ta mi byla bohuzel zamitnuta(primarni ucel byl sberatelstvi a bylo mi to zamitnuto s duvodem, ze vzhledem k skladbe me zbrojnice se da pochybovat o tom, ze sbiram WW2 zbrane. Rovnez mi pritizilo, ze nejsem clenem nejakeho KVH). Nicmene, tohle by se nemuselo tykat tlumice. Ma s tim nekdo zkusenost?
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od marav »

JimmyJazz píše:Mel bych trochu odbocku k nakupu doplnku v kategorii A, konkretne tlumice hluku vystrelu. Uz jsem o vyjimku jednou zadal, nicmene to bylo na fullauto WW2 zbran (thompson) a ta mi byla bohuzel zamitnuta(primarni ucel byl sberatelstvi a bylo mi to zamitnuto s duvodem, ze vzhledem k skladbe me zbrojnice se da pochybovat o tom, ze sbiram WW2 zbrane. Rovnez mi pritizilo, ze nejsem clenem nejakeho KVH). Nicmene, tohle by se nemuselo tykat tlumice. Ma s tim nekdo zkusenost?
jo- to by mne také zajímalo... stejně tak laser
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Maximus »

Ad výjimka: Stojí vám tlumič či laser za možnost pustit si policejní kontrolu do domu kdykoliv, kdy dostane chuť? Nejde mi o to, že by tam měl člověk něco ilegálního, ale o princip a o brutální narušení soukromí.
Při současných podmínkách bych full auto, tlumič, ... nechtěl ani zadarmo.

Ad pistole a výcvik pro ženu: Nejlepší motivace pro držení zbraně a adekvátní výcvik pro ženu jsou její děti. Pokud žena/partnerka/... pochopila, že zářné zítřky se konat nebudou, přečte si nějaké scénáře z Argentiny a podobných zemí, které si light scénář rozpadu už zažily, tak nejenže jí přejde případná averze vůči zbraním, ale aktivně se bude snažit získat ZP a získat alespoň elementární takticko-střelecké dovednosti. Pokud se k tomu přidá i nějaká "user friendly" pistole, tak výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Jako základ bych bral kurzy ICS, či alespoň dril podle jejich školy :).

Pro ženu bych se rozhodně nesnažil koupit nějaký "vergl" a navíc třeba v pidi ráži jako je 22 LR či 6,35 Br - jak začne tomu aspoň trochu rozumět, tak může získat pocit, že na bezpečnosti její i dětí jste chtěli "nemístně" šetřit :twisted:.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Reno »

JimmyJazz píše:Mel bych trochu odbocku k nakupu doplnku v kategorii A, konkretne tlumice hluku vystrelu...
To by mě opravdu zajímalo, jaký smysluplný účel a důvod žádosti bys chtěl ohledně výjimky na tlumič uvést... :lol: :roll:
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cipis »

Menší hluk na střelnici ...
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od marav »

cipis píše:Menší hluk na střelnici ...
třeba :yes ;)
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Reno »

Zákon číslo 119/2002 Sb.

(2) Policie České republiky (dále jen "policie") může udělit výjimku držiteli zbrojního průkazu skupiny A nebo zbrojní licence skupiny A, F, G, H, I nebo J, který provádí
a) sběratelskou nebo muzejní činnost,
b) přepravu, střežení mimořádně nebezpečných nebo cenných zásilek nebo střežení objektů mimořádné důležitosti, anebo objektů důležitých pro obranu státu,
c) výrobní nebo obdobnou činnost, při které ke zkoušení výrobků nutně potřebuje zbraň kategorie A,
d) výuku a výcvik ve střelbě ze zbraní kategorie A, nebo
e) filmovou nebo divadelní činnost; v takovém případě musí být zbraň nevratně upravena tak, aby při střelbě z ní mohly být použity pouze cvičné náboje a nábojky.


Nějak mě nenapadá, kam ten "menší hluk na střelnici" napasovat... ;)
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od cipis »

No na éčko, ne? .)
Uvedené víceméně předpokládá zbraň kategorie A, na doplněk, patřící do A asi už nemysleli :)
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Maximus »

To cipis: To jsem zvědavý, jak to budeš vysvětlovat policajtům na místním Odboru zbraní a střeliva :lol:.

Ale měli by jsme se vrátit k tématu, jsme už vážně OT.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od JimmyJazz »

Reno: normalne, sberatelskou cinnost.
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od marav »

JimmyJazz píše:Reno: normalne, sberatelskou cinnost.
přesně tak .... i když pravda- třeba tady z UL tu žádost posílají do Phy a všeobecně MV není vyjímkám nakloněno.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od JimmyJazz »

Uz jsem to tu parkrat psal, ale ve zkratce k udelovani vyjimek:

PCR ma, aspon neoficialne, stanovene limity na udelovani vyjimek. A jelikoz o vyjimku v drtive vetsine zadaji primarne clenove KVH a ti, jez to potrebuji k praci, tak holt na obyc civila nevyjdou. Aspon ne vsude. Znamej, co prihlasuje zbrane v Moste mi rikal, ze mu jiz nekolikrat tamni PCR nabidla, ze mu vyjimku udeli pokud projevi zajem. Ze pry kvotu nevycerpaji i nekolik let po sobe.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od MRAK »

v Mostě říkáš?

:twisted:

v hlavě se mi rodí nápad 8-)

ale mám obavu, že mě pošlou do :moon , páč nemám sběratelskej ZP :roll:
ale ten tlumič bych mohl prubnout ..... že mám bolavý ouška od sluchátek ...
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Karlos »

Ve světle takové informace, nestálo by za to si tu sk. A dodělat? :angel
stoun
Příspěvky: 34
Registrován: 21.03.2013 5:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od stoun »

Teď se v inzerci objevila ČZ vzor 52 a je k tomu hlaveň 9mm Luger. viz.: http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/50 ... -9mmluger/
Myslím si že to je naprosto ideální zbraň pro PA časy. Zbraň prošla armádními zkouškami, náboj Tokarev je dost výkonný a pořád se ještě dá sehnat a po přestavbě na 9mm se dá perfektně střílet za levňocha.
Akorát jediná nevýhoda je že to mam hodně daleko na to abych ji koupil...
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od marish »

Nevím. Při použití náboje tokarev se prostě můžou objevit praskliny, nemusí ale je tu velmi slušná pravděpodobnost zvlášť když nevíš co má pistole nalítáno.
S lugerem vydrží určitě hodně, ale zase je na něj zbytečně velká a těžká se zbytečně složitým systémem uzamčení...

Jako zbraň "ideální pro PA" si představuju něco daleko více nositelného a s lepší pověstí... Obzvláště v mírnějších scénářích bude nositelnost důležitá.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Strelec45 »

Přesně tak, kup si Tokareva na 7,62 a prý se k tomu dá hlaveň na 9L sehnat taky. Pistole vz. 52 nebyla koncipovaná původně na náboj výkonu 7,62. Už jsem viděl modřiny ve xichtě, jak se utrhl závěr z rámu pistole. :twisted:
Je tady vlákno Tokarevovo, tak koukni. ;)
stoun
Příspěvky: 34
Registrován: 21.03.2013 5:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od stoun »

Já to taky četl, že u 52 tam jak jsou ty uzamykací válečky tak praskají rámy.. Ale s nábojem Luger by to mělo být v pohodě. 7,62 bych nechal uložené pro případ nouze. To je jako s mým revolverem který běžně nosím, pořídil jsem si Smith & Wesson model 637 a když si s ním jdu zastřílet tak tam strkám .38 Speciál, ale jinak nosím nabyto .38 Special +P. Pro případ nouze..
Věřim, že kdybych s nima prskal pravidelně tak taky něco někde povolí...
Ale je jasný, že u tý 52ky bude hodně záležet na tom co už má za sebou...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od štaflík »

Jinak musím říct, že mě se střelba z CZ52 hodně líbí. Hlavně v noci :D (OK, za šera - prostě z toho pěkně šlehají plameny). Kamarád má celkem hezký kousek - příjemná spoušť i chování při střelbě. Jeví se i spolehlivá, ale samozřejmě z toho nastřílí zlomek, co z Lugeru. Jenom přebití a rozborka/sborka je pro dementa odchovaného Mlockem noční můra.
stoun
Příspěvky: 34
Registrován: 21.03.2013 5:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň

Re: Pistole - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od stoun »

Kamarád 52-ku měl taky a moc se mi líbila, loni ale zemřel a kam přišla to nevím.. TT33 je určitě dobrá, ale mě se prostě nelíbí.. :mrgreen: (kdyby mi ji ale někdo dával i s hlavní 9mm L za hubičku tak bych neváhal)
Odpovědět