Jak velký arzenál a co v něm

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Asi hloupý dotaz

Příspěvek od Zorge »

A navíc je útočná puška nevhodná do baráku, kde snadno prostřelí ledasjakou zeď, což samopal asi neudělá že? Takže přemýšlet spíše tak že klidně můžu mít doma 6 různých zbraní, ale stačí mi třeba 2 druhy munice?
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Asi hloupý dotaz

Příspěvek od Karlos »

Tada píše:Já mám pušku .22 LR a pistoli .22 LR :mrgreen:
Dostals mě chlape :yes
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Asi hloupý dotaz

Příspěvek od Reno »

V podmínkách ČR vychází finančně nejlépe (cena zbraně a munice) kombinace Sa-58 a pistole 9 mm Luger, s ničím jiným z "dospělých" ráží si člověk levněji nezatrénuje, samozřejmě pokud si nepřebíjí. Na druhou stranu si myslím, že nějakou vhodnou kombinaci dlouhá + krátká zbraň v identické ráži, jako např. samonabíjecí karabina + pistole v ráži 9 mm Luger, nebo lever - action karabina + revolver v ráži .44 Magnum a podobně, není třeba zcela zatracovat. Ono by v praxi hodně záleželo i na tom, kdo ty zbraně bude držet v ruce. Už jsem viděl hodně nadšenců, kteří jako "správní" pseudokontraktoři, tedy oděni do maskáčů nemodernějších maskovacích vzorů, s nákoleníky, taktickými rukavicemi, šiltovkami Blackhawk a nezbytnou "palestinou" okolo krku, chrlí ze svých "vytuněných" Sa-58, v cenách překračujících 20.000,- Kč, stovky výstřelů na vzdálenosti cca 7 - 30 metrů, přičemž mají na 50 metrů problém z volné ruky zasáhnout terč, o nějakých 100 a více metrech nemluvě. Ano, útočné pušky mají výhodu výkonnější munice a tím i výrazně delšího účinného dostřelu, ale i karabiny v pistolových / revolverových rážích, s dostatečně dlouhou hlavní a střílící z uzavřeného závěru, mohou být v rukách kvalitního střelce použitelné až někam k 200 metrům.
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Asi hloupý dotaz

Příspěvek od Zorge »

Tak o tom žádná, můžu mít M60, ale když netrefím z pěti metrů vrata od stodoly, tak borec se vzduchovkou co střílet umí vyhraje. No hold, ještě musím o zbraních studovat dost.
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od pepa_z_brna »

Takze po zkusenosti na strelnici s pritelkyni, jsem nucen prehodnotit planovany arsenal:

s cim trefovala na 10m :head byl jen revolver rossi 22LR, takze budu zhanet pravdepodobne neco maleho jako WALTHER PPK/S nebo PPK v 22LR.
Zkusila si jinak CZ 83 v 7,65 i 9mmBr. a CZ 75 semicomp v 9mmL. Neco trefila (hlavne bych ale nechtel byt ten rukojmi :evil: ), ale vubec ji to nesedi.
Libi se ji CZ 2075 RAMI jakoze svou velikosti, ale jestli by zvladala bezne 9mmL tezko rict :roll: jinak z te se nestrilelo
Jinak nazory na zbrane jsou porad jak na houpacce, ale oproti 2 mesicum zpet je to daleko lepsi :P

U VEPRa tactical sniper jsem se dostal do mrtveho bodu, takze premyslim, jestli se na to nevybodnu a razi 7,62x54R bych uplne zavrhnul a misto toho sel do Remington 700 VTR v 308 Win. Muzu opet mit specialni cenu za novy kus, takze hodne premyslim, i kdyz prvni "nakupni manie" opadla, hlavne tim, ze vubec neni cas.
Tak nevim, jak moc vse hrotit. Navic mam uz nejakou zasobu 7,62x54 extra a HPBT od SB pro Opu 52
Jinak v kratke dobe asi brokovnici Fabarm SDASS Martial Ultrashort
Prirustek pro me byl CZ 75 semicompact a myslim, ze dostacujici - jsem spokojen.
Hledam jinak jeste neco mezi skorpem nebo uzi, pumpicka atd...nejlepe vsechno vyzkouset, takze asi casem.
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od cipis »

Chichi, jako by se to tu neřešilo neustále :)
Na první dojem z návštěvy střelnice vůbec neber ohled. A takové řeči, jestli ustojí 9x19, pche, na kurzu byla dívčina, která ho chtěla odstřílet s .22, no instruktor a ostatní jsme jí to vymluvili a nakonec to odstřílela s instruktorovou G26, kde měl navíc ještě nějakou silnější pružinu. A výsledky? Na konci kurzu střílela líp s tou G26 než s malorážkou na začátku.
Argument, že něco nesedí, beru ;-) Ale v 9x19 je tolik různých pistolí, že si něco vybrat musí :)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Karlos »

Pokud tvá přítelkyně není vyloženě typ 40kg i s botama tak bych se 9L nebál, tím holky normálně střílejí...
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od pepa_z_brna »

Prave velikost a vaha byl problem. G26 by byl asi OK, ale to je zase cena nekde jinde. Hlavne se nesmi totiz zapominat, ze ona bude strilet jeste min nez ja, nosit nemuze ani nechce a ZP?? To na me :moon

No je mensi, ma malou ruku...silu ma, ale stejne po 10 vystrelech (9mmBr) ji bolela ruka od vahy zbrane. S 9mm se ji moc nechtelo strilet, takze asi zacneme postupne..navic neco v 22LR nebude na skodu, pri cene naboje. Jsem rad, ze tam se mnou sla, mame oba nove bryle, sluchatka.....proste meni se situace.
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od cipis »

S 22 je nuda, pokud na zbraně není rozpočet, tak bych právě tu 22 vynechal, to je fakt jen na blbnutí na střelnici, alespoň já to tak beru. A váha zbraně, hmm, nákupní košík váží víc a potuluje se s ním v kšeftu určitě déle než 10 ran z pistole :D
PaF
Příspěvky: 1536
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od PaF »

Koupil bych ji za 4k Berettu 71 ve .22 LR a bednu munice. Tim se ji bude strilet dobře, rychle a presne. S dobrym strelivem je to pak s výhradami pouzitelne i pro sebeobranu. Když nastrili par tisíc v dynamicke strelbe, trefi se i ve stresu.
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od achopsalista »

beretta 71 je vynikajúca volba :yes
strielal som s ňou na strelnici a je to fantastická zbraň. /ako mám šťastie - jedna pekná mi prekĺzla medzi prstami, ale nieje všetkým dňom koniec/. hodlám si ju tiež kúpiť.
fascinuje ma ako poniektorí túto ráž podcenujete...
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od pepa_z_brna »

Jo na se divam od doby co jsou v Plumlove, ale necham to na ni, at se sama rozhodne. Samozrejme s nejakym financnim stropem. A snad casem prejde na 9mmL....
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Lachtan »

Co by nepřešla - vždyť 9mmL je také taková malorážka ;)
Wdog
Příspěvky: 515
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Wdog »

Co se týká domácího arsenálu v dlouhodobém horizontu, osobně bych nedoporučoval investovat do příliš drahých samonabíječek a drahých krátkých zbraní. Doba jejich restrikce může totiž přijít mnohem, mnohem, dříve než jakákoli (pomalá či rychlá) varianta rozpadu.

Na rozdíl od dřívějška mráz nepřichází z východu, z Kremlu, ale ze západu, z Bruselu. Dnes máme zde v CZ relativně dobrou zbraňovou legislativu, ale za dva tři roky to klidně může být jinak. Tak pozor.

Co mě osobně nejvíc sejří, je to, že těm prasatům v jejich vlastní dotazníkové akci odpovědělo 80-90% (EU) respondentů, že si nepřejí další regulaci na úrovni EU, ale oni s tím stejně vylezou, lžou a překrucují fakta, a ještě se ohánějí tím dotazníkem.

http://europa.eu/rapid/press-release_IP-13-980_cs.htm
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/e ... m-dfoGyCdZ
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Desouza »

Ahoj ,

pro Wdog :
Bohužel máš pravdu , uvidíme jaké omezení hodlají zavést . Ale co jsem slyšel je to skoro jisté .
To bude pěknej podraz člověk si za 100.000 ,- nakoupí zbraně a po zákazu je už neprodá tudíž je bude muset odevzdat ? Holt dobrej kšeft ...
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od opavak »

Ahoj všem,
navrátím se k původnímu tématu - "Jak velký arzenál a co v něm"
1/ myslím si že základ je dobrá spolehlivá pistole - já nedám dopustit na zn. Glock - mám G26 a i přes její malé rozměry je to zbraň se kterou trefím nekrytě ležící postavu na 50m, super pistole na skryté nošení, lehká, nenáročná na údržbu, přesná, dostatečná kapacita- používám 12r. zásobník s prodlužovací botkou +2x19r jako nosiče nábojů, snížený odpor spouště a tritiová mířidla.
2/ další zbraní kterou bych zařadil do výbavy je spolehlivá opakovací brokovnice - pumpa...Remington 870 mi dokonale naplňuje mé představy o univerzální dlouhé zbrani, kde jsem schopen střílet hromadnou i jednotnou střelou na obvyklou vzdálenost pro lov i ozbrojenou konfrontaci s lůzou.
3/jako univerzální zbraň může posloužit třeba i revolver .357 Mag. s 5" hlavní - lov i případná obrana.
No a abych se dotknul i těch chystaných restrikcí EU - nejlepší zbraní je ta, kterou máš právě u sebe... xxxxxxx ... takhle nee prosím (Mrak)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od štaflík »

Rychlodiskuze:
jako doplněk (dlouhá ruka) ke Glockovi a výkonné PDW byste si pořídili v .308w:
- spolehlivá a nevybíravá samonabíječka kolem 2MOA+ s POSP 8x (takové slabší DMR)
-opakovací kulovnici (asi Weatherby Carbine 20") kolem 1MOA zřejmě s Nikonem či Vortexem Viper
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Reno »

Pokud už máš jak píšeš "výkonné PDWčko", klidně bych volil tu opakovací kulovnici.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od štaflík »

Výkonné na poměry PDW, prostě 10.5" 5.56.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Karlos »

Taky bych volil opakovačku. Presna, vykonna a v ramci pripravovanych restrikci ze strany EU ti zustane doma nejdele.
Odpovědět