Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Příspěvek od the.marek »

Přesně tak, nechápu co ej na tom senzačního... Je to předražený jak blázen... Kdyby to bylo za polovinu, tak ano, ale takhle... Když za 60 se dá sehnat origo SVD.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Příspěvek od Chorche »

no todle může mít pro někoho a) zběratelskou cenu a za b) cenu kvůli .308 ráži
Lamprecht
Příspěvky: 186
Registrován: 15.01.2011 9:15

Re: Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Příspěvek od Lamprecht »

Cena a užitná hodnota byť zběratelská je v absolutním nepoměru ale určitě si to najde svého kupce.... A za pár měsíců bude za 30k v burze protože kupec zjistí že za ty prachy mohl mít třeba SAKO nebo něco podobného...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Příspěvek od štaflík »

V aktuálním ATM je článek o Ratnikovi. Je tam vyfocena i modernizovaná SVD. Má jinou pažbu (ala Magpul PRS), kjinou montáž s podivnou optikou (asi jako PSO zabalené do depilátoru), zadní miřidla na konci krytu závěru a krátkou hlaveň jako SVDS. Ten posun mířidel ppvažuji za dobrý.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Příspěvek od štaflík »

Dneska konečně na 100m s Tigrem. Na 50m není problém se dotýkat zásahy, na 100m do to jde taky, hlavně když se nezapomene pořádne cvaknout optika a nejezdí po liště :oops:
Zahřívání hlavně (kratší silnější) na 100m nemá větší vliv, než volšové ruce a špatné klikání.
nr9
Příspěvky: 14
Registrován: 22.02.2014 10:01
Pohlaví: muž

Re: Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Příspěvek od nr9 »

Nazdar kluci, koupil jsem si dlouhého Tigra (funglovku) a dneska poprvé jsem ho byl provětrat. Takže nastřelení optiky ve stolici, seznámení se s železem a takový ty běžný věci :D
Co mě ovšem překvapilo, ten Tigr mi ohýbá krček nábojnice (viz obrázek) a na konci krčku mi udělá takový 1mm prstýnek. Že ohýbá nábojnice Romak jsem kdesi už četl, ale že to dělá i Tigr, to jsem nečetl nikde.
Myslíte si že je to u Tigra normální?
Dík
nabojnice.jpg
nabojnice 2.jpg
nabojnice 3.jpg
EXTRA.jpg
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Příspěvek od Chorche »

pokud vim tak todle dělaj všechny SVDčka i rumun...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Příspěvek od štaflík »

Můj Tigr dělá totéž. Všechna AK. Prostě vehemence, s jakou to rvou ven je značná...
Bral jsi Tigra v Alfatacticalu? Pořád za 30k? Sklopka?
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Re: Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Příspěvek od Cherro »

ad. "Prstýnek" na hilzně. Dělají to všechny od novoty "civilně" vyrobené zbraně z ruské produkce. Mají kroužkový zápich v komoře. Ať to je Saiga, Tigr, a pod. Rusáci na to mají nějaký zákon ať jde podle hilzny poznat jestli se střílelo z vojenské nebo civilní zbraně. Upravené kalachy od ZS to samozřejmě nemají.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Příspěvek od štaflík »

Tigr má ještě specialitku (již jsem jí zmiňoval), že každá zbraň má od výroby doslova ulomený okraj komory. Ulomení je individuální a nepatrně se obtiskne na lemu nábojnice. Podle toho lze pak snadno přiřadit konkrétní hilznu konkrétní zbrani. Je možné, že tento ne moc známý fakt stojí za pověstmi o odštipování okrajů komory při použití některých typů nábojů.
http://www.ar15.com/archive/topic.html? ... 0&t=134492
http://www.dragunov.net/faq.html#9
Možná to souvisí s fámou, že hlavně Tigrů jsou opracovávány nějakou cool kryo technologií. Mluvčí Izmashe to vyvracela s tím, že jsou dělány stejně jako u SVD. Možná to odštipování dělají po lokálním zmrazení okraje komory...
nr9
Příspěvky: 14
Registrován: 22.02.2014 10:01
Pohlaví: muž

Re: Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Příspěvek od nr9 »

štaflík píše:Můj Tigr dělá totéž. Všechna AK. Prostě vehemence, s jakou to rvou ven je značná...
Bral jsi Tigra v Alfatacticalu? Pořád za 30k? Sklopka?
Tak to jste mě uklidnili, už jsem myslel, že jsem koupil vadný kus. Ale v tom případě pokud bych přemýšlel o přebíjení nábojů, tak takhle poškozené nábojnice jsou už asi k ničemu, ne?
Tigra jsem bral v C.I.D Praha, měli poslední kus dlouhého za 30k a je to sklopka. V Alfatacticalu už měli jen krátké, které se v dnešní době dají ještě za cenu 30k koupit. O té specialitce z vylomeným okrajem komory jsem si přečetl až od Tebe, taky jsem z toho byl docela paf :-)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Příspěvek od Chorche »

kvůli nemožnosti přebíjení se toho právě lidi jeden čas zbavovali a rumuni byly k mání za pár korun...
Uživatelský avatar
curt_is
Příspěvky: 53
Registrován: 25.09.2012 23:38

Re: Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Příspěvek od curt_is »

Hodně samo nabíječek dělá takovéhle krčky , nevím jak přesně tahle ráže, ale na 308 win kalibruji i daleko horší hlizny.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Příspěvek od štaflík »

Jsou lidi, co AK hilzny s uspechem prebiji. Opravdu bez problemu (viz dragunov.net). Na druhou stranu když kvalitní náboj do SVD stojí 13,- a není to ůplně kropící puška je otázka, zda se to vyplatí. Horší situace je s PSL, kam by se správně Extry cpalt neměly a lehká kvalitní munice je pak drahá. Nicméně dost lidí sype těžké střely z PSL a že by jim to vletělo do xichtu či lítalo za roh jsem neslyšel... Prostě životnost flinty asi nebude obrovská, ale jen velká...
Jaká je ta sklopka? Trochu koketuji s myšlenkou vzít ho krátkého se sklopkou, byť ergonomie pevné je pro mně 1A.
nr9
Příspěvky: 14
Registrován: 22.02.2014 10:01
Pohlaví: muž

Re: Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Příspěvek od nr9 »

Abych Ti pravdu řekl, tak jsem sklopku nechtěl, ale nic jiného nebylo. Takže od nákupu jsem to nezklopil a přistupuji k tomu jako k pevné pažbě a přijde mi jako docela pevná. Nevím možná by šla překopat na klasickou pevnou pažbu pokud by Ti to úplně nevyhovovalo. Ale jak říkám není to úplně nejhorší.
Ono co se týče kvalitního náboje za 13,- Kč máš asi na mysli extry, protože Barnauly osobně nepovažuji za kvalitní střelivo a nic jiného za 13,- Kč mě nenapadá. A tak vzniká otázka, jak dlouho ty extry u nás ještě budou k dostání. Už teď je docela problém je sehnat.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Příspěvek od štaflík »

Jojo, Extry. Hromadím, hromadím. Zatím 1000+
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Příspěvek od PaF »

Naboje se nekazi, je třeba nasyslit vcas :lol:
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Příspěvek od štaflík »

Přecijen trochu zneklidňující článek o těžkých střelách v PSL:
http://www.designatedmarksman.net/psl_ammo.html
Nicméně Tigrů a SVD se to zásadně netýká ze dvou důvodů:
-Mají frézovaný rám (PSL je plechovka)
-mají oddělený nosič závorníku a píst (oboje celkem lehké), takže pohybující se masa oceli je tam menší a tím pádem rám méně trpí.
Na druhou stranu jsou kvanta PSL ze kterých se sype těžké střelivo a nic se neděje. Zřejmě to chce hodně tisíc těžkých střel, než začnou vůbec nějaké problémy hrozit.
Ony ani ty Extry v podstatě nejsou pro SVD ideální. Zbytečně těžké a našlapané a žádné benefity to nemá. jde o to, že jsou ale celkem konzistentní, mosazné a nic podobného pod 20,- se nekoupí. Z hlediska PA, bych řekl že efekt 203gr střely v cíli bude docela děsivý.
nr9
Příspěvky: 14
Registrován: 22.02.2014 10:01
Pohlaví: muž

Re: Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Příspěvek od nr9 »

Na střelnici byl jeden s ROMAKem, střílel z něho kulomeťáky a byl s tím spokojen. I když myslím, že té zbrani nesvědčí kulomeťáky stejně jako těžké střely. Kluci s PSLkama toho na výběr moc nemaj :-)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Kalachy na steroidech (SVD, PSL, M76, Molot...)

Příspěvek od štaflík »

ZS konečně na září potvrdil dodávku Zastav M77. Oproti původnínabidce o cca 5000 dražší, zato má mít zpřesněnou hlaveň. Podle řídkých recenzí na tuto flintu se s ní dá slušně nastřílet. Mohla by to být dobrá rozpadlická DMR. Bohaté příslušenství a hlavně lišta na POSP.
Odpovědět